Obnoviť stránku

OnePlus 11 5G (RECENZIA): netlačí na pílu, ale zvládne toho veľa

OnePlus 11 5G, úvod

OnePlus 11 5G (RECENZIA): netlačí na pílu, ale zvládne toho veľa

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

OnePlus vie vytvoriť skvele vybavené telefóny v prijateľnej cenovej hladine. Tentokrát nás zaujal skvostnými parametrami modelu OnePlus 11 5G a bolo na nás, aby sme v recenzii jeho schopnosti preverili. Čím si nás získal a čím naopak úplne nepotešil?

OnePlus 11 5G (RECENZIA) – OBSAH

 1. V ponuke výrobcu nie je model OnePlus 11 5G jediným novým kúskom
 2. Odolné sklá a kov, to je konštrukcia OnePlus 11 5G
 3. OnePlus 11 5G má prvotriedny displej, maximálne rozlíšenie netreba
 4. Plynulý OxygonOS potešil prepracovanou haptickou odozvou
 5. Vylepšené fotoaparáty z vlaňajška vyzerajú ako stávka na istotu
 6. Konkurenciu má v minuloročnom modeli Pro, ale aj v úplne nových smartfónoch
 7. OnePlus 11 5G je ideálny pre nováčikov vo svete OnePlus
 8. Čo sme o OnePlus 11 (a 11R) písali skôr

V ponuke výrobcu nie je model OnePlus 11 5G jediným novým kúskom

Každý rok sa výrobcovia snažia svojou novou vlajkovou loďou strhnúť pozornosť na svoje portfólio telefónov. Tí najnáročnejší si potom kúpia priamo danú vlajkovú loď. Tú svoju pre tento rok OnePlus už predstavil a drží si očakávanú číslovku. Najnovším vrcholným telefónom značky je OnePlus 11 5G. Na trh vstupuje s vizuálnymi odlišnosťami a samozrejme vybavený sľubnými parametrami. V ponuke však nezostáva sám.

i

Modrá kvapalina v útrobách. OnePlus 11 Concept má aktívne vodné chladenie

V tom istom čase bol ohlásený aj model OnePlus 11R, s ktorým si je veľmi podobný. Hoci má ísť o lacnejší variant, navyše odľahčený, príliš ústupkov tu nevidíme. Pre záujemcov o strednú triedu potom OnePlus vymyslel a nedávno uviedol OnePlus CE 3 Lite. To je teda aktuálna ponuka. My už ale poďme zhodnotiť nekompromisný OnePlus 11 5G.

Odolné sklá a kov, to je konštrukcia OnePlus 11 5G

Výrobca si dá vždy na dizajne záležať. Nie je však o extravagancii a blyšťavých farbách. Mobilné telefóny OnePlus sú známe skôr svojim menej nápadným vzhľadom, ktorý púta pozornosť až pri reálnej skúsenosti. Hneď pri dotyku s ním naplno pocítite príjemné hrany a matný, ľahko zvrásnený povrch zadnej strany. Inak je OnePlus 11 naozaj skôr ľahko prehliadnuteľným telefónom.

Rozmerný displej na prednej strane pod odolným sklom Gorilla Glass Victus skutočne vyniká. Pomáha mu v tom fakt, že ho v hornej a dolnej časti lemuje iba úzky rámček, kde sa navyše sklo veľmi nenápadne ohýba smerom k bokom. Po stranách už panel regulárne preteká cez okraje.

OnePlus 11 5G, recenzia, predná strana OnePlus 11 5G, recenzia, zadná strana
Konštrukcia preklzáva v ruke a napomáhajú tomu aj zaguľatené hladké hrany.

Na plastové boky zabudnite, OnePlus 11 si zachováva eleganciu s chrómovaným rámčekom, ktorý dotvára zaoblené strany. Inak sú na tom horná a dolná hrana, kde sú zreteľné skosenia. Telefón dokonca zvládne stáť na rovnom povrchu. Zospodu sa vedľa USB-C portu nachádza aj mriežka reproduktora a slot na SIM. Na ľavom boku trochu nižšie nájdeme kolísku hlasitosti, na protiľahlom boku zapínacie tlačidlo a nad ním stále prítomný 3-polohový prepínač režimov.

OnePlus 11 5G, recenzia, obsah balenia OnePlus 11 5G, recenzia, spodná hrana OnePlus 11 5G, recenzia, bočné tlačidlo
Spolu s telefónom dostanete v červenej krabičke napájací kábel a adaptér s výkonom 100 W. Bočné tlačidlo na prepínanie medzi tichým a bežným režimom zvuku.

Fotomodul na sklenenom chrbte ako keby plynule vychádzal z oceľového boku. Pri bližšej obhliadke je však zrejmé, že sú obidva prvky oddelené. Na dotyk už povrch okolo fotomodulu nepôsobí tak pevne. Pri poklepaní pôsobí skôr ako plast, na ktorom som navyše zazrel aj odtlačky prstov. Je trochu škoda, že výrobca nedosiahol certifikát plnej odolnosti IP68, ale iba zníženej IP64. Testovaný kus v čiernom matnom vyhotovení neohromí hrou svetiel. To bude výsadou skôr zeleného variantu.

Telefón sa v ruke drží príjemne, najmä vďaka matnému chrbtu. Zároveň kvôli nemu pomerne ľahko preklzáva v ruke, a pokiaľ si nezvyknete ihneď podložiť prstom vystúpený fotomodul, možno vás zošmyknutie v ruke prekvapí. Predsa len gravitácia ťahá viac ako 200 g telefón k zemi. Nielen pre bezpečný úchop, ale aj na minimalizáciu vystúpenej zadnej časti by som volil vhodný ochranný kryt.

OnePlus 11 5G má prvotriedny displej, maximálne rozlíšenie netreba

Vyššie som už chválil displej za jeho dominanciu na prednej strane telefónu. Osobne sa mi páčia zakrivené displeje, preto musím pochváliť OnePlus 11 5G aj za toto a z konštrukčného pohľadu má odo mňa displej plný počet bodov.

Na jeho 6,7" uhlopriečke sa štandardne uspokojíte s Full HD+ rozlíšením, ktoré nedovolí zapochybovať. Pixely nemáte šancu rozlíšiť. Kto však z akýchkoľvek dôvodov potrebuje ešte kryštalickejší obraz, prepne si na maximálne QHD rozlíšenie, konkrétne 3 216 × 1 440 pixelov. Na odlíšenie jednotlivých obrazových bodov by ste už potrebovali mikroskop.

OnePlus 11 5G, recenzia, displej OnePlus 11 5G, recenzia, zaoblený displej OnePlus 11 5G, recenzia, AMOLED panel
Vďaka minimálnym rámčekom displej prednej strane skutočne veľmi dominuje. Zaoblenie nie je tak výrazné, aby vadilo.

Okrem rozlíšenia sa na skvelom zobrazení podieľa aj vysoká obnovovacia frekvencia 120 Hz. Displej navyše vďaka technológii LTPO dokáže túto frekvenciu znížiť až na 1 Hz na zachovanie energetickej úspory. AMOLED panel sa pýši technológiou Dolby Vision či podporu HDR10+ na ešte lepšie zobrazenie farieb. Na displej bolo kedykoľvek počas testovania radosť pozerať. Pozorovacie uhly boli výborné, obnova obrazu blesková a jas stačilo mať nastavený iba do polovice.

Plynulý OxygenOS potešil prepracovanou haptickou odozvou

Čipy Snapdragon telefónom očividne prospievajú. Najvýkonnejšie modely tohto čipu dokážu udržať v kondícii aj telefóny s energeticky náročnejším displejom a pri veľkých nárokoch na výkon. OnePlus 11 5G je mobilom bez zásekov, s veľmi plynulým systémom OxygenOS, ktorý je nadstavbou Androidu 13.

OnePlus poslal na náš trh dva výkonnostné varianty. Obidva v sebe skrývajú najnovší 4 nm procesor Snapdragon 8 Gen 2. Verzia so 128 GB interným úložiskom dostala do výbavy 8 GB operačnej pamäte, 256 GB verzia potom dvojnásobok. Práve druhý spomínaný variant nám prešiel rukami.

OnePlus 11 5G, recenzia, menu telefónu OnePlus 11 5G, recenzia, info o systéme OnePlus 11 5G, recenzia, výsledky Geekbench OnePlus 11 5G, recenzia, hodiny
OxygenOS na telefóne úplne lieta. Výkon podcenený nebol.

OxygenOS patrí medzi veľmi prehľadné nadstavby s niekoľkými vychytenými a užitočnými vecičkami. Predovšetkým sa OnePlus vo svojich top mobiloch pýši hardvérovým prepínačom medzi tichým profilom, vibráciami a bežným hlasným profilom. Toto prepínanie cez zvrásnené tlačidlo na boku je systémovo podporené ľahkými vibráciami. Práve haptika nazvaná O-Haptics je v systéme natoľko dôležitou súčasťou, že pre ňu OnePlus vyčlenil aj položku v menu. Cieľom je napodobniť povrch skutočných materiálov a po spustení prezentačného videa priamo v nastavení musím povedať, že sa podarilo.

OnePlus 11 5G, recenzia, O-Haptics OnePlus 11 5G, recenzia, zvuk Dolby OnePlus 11 5G, recenzia, nastavenia
V nastavení si OnePlus sám pridal špeciálne ponuky na prezentáciu haptiky, video odporúčam pozrieť.

Telefón si zamknete rôznymi spôsobmi. Čítačka odtlačkov v displeji OnePlus 11 5G sa zdá byť o niečo vyššie, než je to potrebné pre mobilné telefóny Samsung. Odomknutie je bleskové, rovnako tak detekcia tváre pomocou prednej selfie kamery. Odtlačok sa mi zdal spoľahlivejší.

Čo sa týka konektivity, musím chváliť. OnePlus 11 5G podporuje WiFi vo verzii 7, alebo najnovšie Bluetooth 5.3. Mobilné siete 5G a NFC sú absolútna samozrejmosť. Na slúchadlový konektor sa síce nedostalo, útechou však môže byť podpora hudobného kodeku aptX HD.

i

Samsung Galaxy S24 (ŠPEKULÁCIA): vráti sa Exynos?

OnePlus 11 sa nemôže pochváliť prítomnosťou bezdrôtového nabíjania, v porovnaní s predchodcom túto schopnosť, bohužiaľ, stratil. Aspoň s tým drôtovým je na tom excelentne. So 100 W adaptérom v balení ste schopní vybitý telefón naplniť späť na kapacitu 5 000 mAh za necelú polhodinu. Testovanie v bežnej prevádzke ukázalo, že mobilný telefón stačí nabíjať raz za 2 dni.

Vylepšené fotoaparáty z vlaňajška vyzerajú ako stávka na istotu

OnePlus týmto modelom dáva opäť najavo svoju spoluprácu so švédskou spoločnosťou Hasselblad. Prestížny výrobca fotoaparátov má teda za úlohu na mobilnom telefóne OnePlus 11 ukázať viac než len svoj názov umiestnený v kruhovom fotomodule. V plnej paráde sa tu predstavujú celkom 3 zadné fotoaparáty. Máme tu ľavý horný snímač IMX890 s 50 Mpx rozlíšením a svetelnosťou 1,8. Pod ním ultraširokouhlý fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx a nakoniec vpravo hore nad bleskom 32 Mpx teleobjektív. Predné selfie zvládne 16 Mpx.

OnePlus 11 5G, recenzia, detail fotoaparátov
Rozloženie fotoaparátov je vlastne totožné ako na OnePlus 10 Pro. Zmenil sa iba tvar fotomodulu. Zdroj: oneplus.com

Podľa papierových údajov to vyzerá na slušnú zostavu a nakoniec sa ukázalo, že očakávania sa naplnili. Fotografie ako z hlavného fotoaparátu, tak širokouhlého mi prišli farebne konzistentné a verné. Snímka má aj po priblížení na obrazovke počítača dostatočne detailnú kresbu. Makro teleobjektív fotoaparátu chýba, keď je ale makro režim po priblížení sa k objektu aktivovaný, fotografuje v skutočnosti ultraširokouhlý fotoaparát.

OnePlus 11 5G, recenzia, širokouhlá snímka OnePlus 11 5G, recenzia, bežná snímka OnePlus 11 5G, recenzia, optický zoom
Zamračené počasie vo dne. Širokouhlá fotografia, bežná, 2-násobný optický zoom.

Dvojnásobné optické priblíženie produkuje kontrastné a farebne verné fotografie, škoda len 2-násobného zoomu. Portrétny režim má občas problém so správnou detekciou blízkeho predmetu. Nemilo ma prekvapil ešte jeden moment, že nočný režim fotoaparátov vlastne vo výsledku nie je nijako rozpoznateľný. V samotnom náhľade počas fotografovania, ale aj priamo na výsledných snímkach nebol poznať rozdiel medzi bežnou fotografiou a fotografiou zachytenou v nočnom režime. To však nič nemení na tom, že fotografie majú akceptovateľné množstvo šumu.

OnePlus 11 5G, recenzia, makro OnePlus 11 5G, recenzia, nočné foto OnePlus 11 5G, recenzia, portrétny režim
Ukážka makro fotografie, snímky vytvorené v režime noc a portrét.

Zatiaľ čo hlavný fotoaparát zvládne natočiť až 8K video s filmovou frekvenciou 24 fps s optickou stabilizáciou, predná selfie redukuje rozlíšenie na Full HD. Fotografie s rozlíšením 16 Mpx si celkom hravo poradia aj s protisvetlom. Najnovší OnePlus 11 5G teda po fotografickej stránke nesklamal, ale v porovnaní s modelom 10 Pro sú tu ústupky v kratšom optickom zoome, menšom senzore a polovičnom rozlíšení selfie kamery.

Konkurenciu má v minuloročnom modeli Pro, ale aj v úplne nových smartfónoch

Doteraz sa neobjavila zmienka o tom, kedy a či vôbec sa u nás dočkáme smartfónu OnePlus 11R. Ten by totiž mohol byť veľmi zaujímavou alternatívou. V našich podmienkach teda môžeme aspoň odporučiť minuloročný OnePlus 10 Pro. Porovnateľný výkon, teleobjektív má síce „len“ 8 Mpx, ale optický zoom dosahuje 3,3-násobok. Rovnako predná selfie má dvojnásobné 32 Mpx rozlíšenie a dočkáte sa aj bezdrôtového nabíjania.

OnePlus 11 5G, recenzia, Motorola Edge 40 Pro
Veľmi podobné parametre s OnePlus 11 5G zdieľa aj Motorola Edge 40 Pro. Zdroj: motorola.com

Za novodobého konkurenta volím veľmi podobnú Motorolu Edge 40 Pro. Je až prekvapujúce, kde všade si telefóny odkopírovali svoje parametre. Komu záleží na ultra vysokom rozlíšení displeja, Motorola mu ho neposkytne. Zato si displej pripisuje rekordnú 165 Hz obnovu. Niekoľko rozdielov nájdeme v rozlíšení fotoaparátov, najmä na selfie Motorola veľmi dbá. Poteší nás aj podporou bezdrôtového nabíjania a vyššou odolnosťou. Cenovo sú si obidva mobily veľmi podobné.

O niečo drahší mobilný telefón Vivo X80 Pro je už na prvý pohľad fotomobil. Sme tu svedkami ešte o chlp väčšej uhlopriečky displeja. Ani mobilu Vivo sa nevyhol kvalitný čip Snapdragon, tu však v predposlednej vrcholnej generácii 8 Gen 1. Pri pohľade na chrbát si všimneme ešte štvrtý fotoaparát. Ide o sekundárny teleobjektív s periskopovým 5-násobným optickým priblížením. Mobilný telefón Vivo exceluje v nabíjaní, káblom 80 W, bezdrôtovo 50 W. Odporúčam pozrieť si aj mierne drahšieho nástupcu Vivo X90 Pro.

OnePlus 11 5G, recenzia, Vivo X80 Pro
Mobilný telefón Vivo X80 Pro už podľa zadnej strany s logom Carl Zeiss prezrádza, že fotoaparáty tu hrajú prím. Zdroj: vivo.com
Parametre/ Model OnePlus 11 5G Motorola Edge 40 Pro Vivo X80 Pro
Displej 6,7" (20 : 9) 6,67" (20 : 9) 6,78" (20 : 9)
3 216 × 1 440 px, 525 ppi 2 400 × 1 080 px, 394 ppi 3 200 × 1 440 px, 517 ppi
AMOLED, 120 Hz P-OLED, 165 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,6, OIS, 8K video s 30 fps
širokouhlý: 48 Mpx, f/2,2, 115°
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114°
širokouhlý: 48 Mpx, f/2,2, 114°
teleobjektív: 32 Mpx, f/2,0, 2-násobný optický zoom
teleobjektív: 12 Mpx, f/1,6, 2-násobný optický zoom
teleobjektív: 12 Mpx, f/1,9, 2-násobný optický zoom


periskopový teleobjektív: 8 Mpx, f/3,4, 5-násobný optický zoom
Predný fotoaparát 16 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
60 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
32 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8-jadrový
GPU Adreno 740 Adreno 740 Adreno 730
RAM 8/16 GB 12 GB 12 GB
Interné úložisko 128/256 GB 256 GB 256 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 4 600 mAh 4 700 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 100 W/- rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 125 W/15 W
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 80 W/50 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP64 IP68 IP68
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery 163,1 × 74,1 × 8,5 mm 161,2 × 74 × 8,6 mm 164,6 × 75,3 × 9,1 mm
Hmotnosť 205 g 199 g 215 g
Cena 899 €* 913 €* 999 €*
*Ceny sú platné k 29. 4. 2023.

OnePlus 11 5G je ideálny pre nováčikov vo svete OnePlus

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G; recenzia

OnePlus 11 5G

Mobily

Pokiaľ berieme do úvahy, že nemáme tú česť s verziou Pro, nie je pár ústupkov v porovnaní s minuloročným modelom OnePlus 10 Pro prekážkou. Otázkou zostáva, či sa dočkáme aj modelu OnePlus 11 Pro. Ten by mohol vytiahnuť z rukáva tie parametre, ktoré nám tu chýbali. Predovšetkým bezdrôtové nabíjanie a od vlaňajška väčšia priepasť v kvalite fotoaparátu. Okrem toho si ma ale mobilný telefón OnePlus 11 získal svojim skvelým displejom, odladeným systémom a hardvérovým prepínačom profilov. Pre koho to bude prvý OnePlus, toho nesklame ani v najmenšom. Majitelia mobilov OnePlus 10 Pro si ale môžu skúsiť počkať, čo výrobca ešte predvedie.

Klady

 • Bezchybný displej
 • Pohodlný OxygenOS na Androide 13
 • Spokojnosť s fotoaparátmi
 • Pokročilá haptická odozva

Zápory

 • Absencia bezdrôtového nabíjania
 • Materiál výstupku fotoaparátov chytá odtlačky
 • Nižšia odolnosť IP64
i Mohlo by vás zaujímať

Ďalším potenciálnym likvidátorom drahších vlajkových lodí sa pokojne môže stať práve mobilný telefón OnePlus 11 5G. O svojich kvalitách nás určite presvedčil.

Čo sme o OnePlus 11 (a 11R) písali skôr

Článok

Aktualizované • Autor: Jiří V. Matýsek

Čínska spoločnosť OnePlus sa tento rok poponáhľala a je medzi najväčšími výrobcami prvá, ktorá v roku 2023 prišla s veľkými novinkami. Najprv len pre domovský trh, ale 7. februára ukázala aj globálne svoju vlajkovú loď na tento rok, OnePlus 11. A k nemu pridala aj odľahčenú verziu OnePlus 11R. Poďme si obidve novinky, ktoré lákajú na pár veľmi zaujímavých parametrov, a z ktorých jedna už čoskoro poputuje na naše pulty, predstaviť bližšie.

i

Nové telefóny OnePlus 11 boli globálne predstavené 7. februára a vy môžete model OnePlus 11 až do 28. februára 2023 získať so zaujímavým darčekom. K novinke totiž dostanete aj aktuálne predstavené slúchadlá One Plus Buds Pre 2 v čiernej farbe v hodnote 189 €. Nikde nie je potrebné nič vypĺňať alebo sa registrovať, štupľové slúchadlá s ANC a dĺžkou prehrávania až 39 hodín, vám prídu s novým telefónom automaticky.

OnePlus 11

OnePlus 11 a OnePlus 11R – OBSAH

 1. Dizajn OnePlus 11 nadväzuje na svojho predchodcu
 2. Výkon OnePlus 11 zaujme aj hráča
 3. Fotoaparáty OnePlus 11 lákajú na spoľahlivých výrobcov Sony a Hasselblad
 4. OnePlus 11 dobijete za necelú polhodinu
 5. OnePlus 11R odľahčil, najväčší ťahák si ale ponechal
 6. OnePlus 11 a OnePlus 11R v porovnaní
 7. OnePlus 11 a OnePlus 11R – cena a dostupnosť

Dizajn OnePlus 11 nadväzuje na svojho predchodcu

Výkonnejším a vybavenejším z dvojice OnePlus 11 a 11R je ten prvý. Výrazných vizuálnych zmien sa od minuloročného populárneho modelu nedočkal. Poteší poctivými materiálmi - telefón má chrbát vyrobený z matného skla, rámček, ktorý všetko drží pokope, je kovový. Pozitívne je, že si v odolnosti medzigeneračne polepšil z IP54 na IP64.

Najvýraznejšia vizuálna zmena sa udiala v podobe fotomodulu. Vlaňajší štvorec tento rok nahradil kruh, ktorý podľa vzoru konkurenčných Galaxy S22 alebo S21 plynule prechádza do bočnej strany telefónu. Vrátilo sa aj fyzické tlačidlo na prepínanie zvukových profilov, ktoré v predchádzajúcej desiatke chýbalo. Telefón OnePlus 11 bude opäť k dispozícii v čiernej a zelenej farbe.

OnePlus 11
OnePlus 11.


OnePlus 11 dostal na stranách mierne zaguľatený displej s uhlopriečkou 6,7″ a rozlíšením 1 440 × 3 216 pixelov (QuadHD+). Ide o AMOLED panel s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz (je dynamická a mení sa podľa obsahu na displeji) a podporuje ako HDR 10+, tak Dolby Vision. O špičkový obraz je tak postarané, hodiť sa bude aj funkcia always-on.

i

Xiaomi 12T Pro (RECENZIA): výkonná vlajková loď s rekordným fotoaparátom

Výkon OnePlus 11 zaujme aj hráča

Telefóny OnePlus vždy lákali na bezchybný výkon a ani tohtoročný OnePlus 11 nebude výnimka. Je osadený čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorému sekunduje buď 8, alebo 12 GB pamäť RAM typu LPDDR5X. Pre používateľské dáta je podľa konfigurácie pripravených 128 alebo 256 GB, čo by prevažnej väčšine používateľov malo bez problémov stačiť. Všetkému dáva poriadok operačný systém Android 13 a tešiť sa môžete na podporu NFC, ale aj stereo reproduktory. A potom je tu ešte jedna špecialita pre hráčov - vibračný motorček, ktorý má prehĺbiť zážitok z hrania.

OnePlus 11
OnePlus 11.

Fotoaparáty OnePlus 11 lákajú na spoľahlivých výrobcov Sony a Hasselblad

Zostavu fotoaparátov si nový OnePlus 11 doslova a do písmena vypožičal zo skladacieho modelu Find N2 partnerskej značky Oppo. Optiku dodal Hasselblad, o čipy sa postaralo Sony, a do akcie sú pripravené tri snímače:

 • 50 Mpx hlavný objektív s optickou stabilizáciou a fázovým ostrením.
 • 48 Mpx širokouhlý objektív s automatickým ostrením a uhlom záberu 115 °.
 • 32 Mpx objektív s dvojnásobným optickým zoomom a fázovým zaostrovaním.
OnePlus 11
OnePlus 11.

OnePlus 11 dobijete za necelú polhodinu

Veľkým lákadlom nového OnePlus 11 bude bezpochyby jeho akumulátor. Ten má kapacitu 5 000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie s výkonom 100 W. Podľa vyjadrenia výrobcu by to malo znamenať, že sa z 0 na plnú batériu dostanete za 25 minút. Na jedno nabitie by telefón mal vydržať jeden deň bezproblémového používania. Bohužiaľ, chýba bezdrôtové nabíjanie, ktoré je v prípade vlajkových lodí už očakávaným štandardom. Dočkáme sa nabudúce?

i

OnePlus 10 Pro (RECENZIA): Supervýkonná vlajková loď sa nezaobíde bez chýb

OnePlus 11R odľahčil, najväčší ťahák si ale ponechal

Druhým svetu odprezentovaným modelom je OnePlus 11R. Predstavuje odľahčený variant základného modelu (a celým radom parametrov až prekvapivo úplne pripomína minuloročný OnePlus 10T) a na prvý pohľad obidva prístroje od seba nerozoznáte. Najvýraznejším vizuálnym rozdielom je priestrel na selfie kameru, ktorý sa u 11R presunul z ľavej strany do stredu hornej časti displeja. Ten je celkom prekvapivo o chĺpok väčší - má 6,74", má však menšie rozlíšenie, konkrétne 2 772 × 1 240 px. Displej využíva technológiu Fluid AMOLED.

Čo sa procesora týka, v prípade tohto modelu siahol výrobca po Snapdragon 8+ Gen 1, takže veľký výkonový prepad sa (našťastie) nekoná. Stále sa jedná o vynikajúci čipset. Obzvlášť s preverenou kombináciou 8, resp. 16 GB. Pamäť na používateľské dáta má kapacitu 128 alebo 256 GB a asi nie je nič prekvapujúce, že nezostalo miesto na slot pre pamäťovú kartu.

OnePlus 11R
OnePlus 11R

Hlavný fotoaparát OnePlus 11R má 50 Mpx. Ďalšími do fotografickej partie sú 8 Mpx širokouhlý snímač so 120 ° uhlom záberu a 2 Mpx makro. Poteší podpora natáčania až 4K videa so snímkovou frekvenciou 30 alebo 60 fps. Zo základného modelu si OnePlus 11R zobral jeden z jeho najväčších ťahákov, 5 000 mAh batériu so 100 W nabíjaním. To totiž môže byť skutočne ten prvok, ktorý k novým telefónom od OnePlus priláka početné zástupy používateľov. Samozrejmosťou je potom podpora NFC na platby mobilom, Bluetooth, 5G a ďalších sietí a rozhodne potešia aj stereo reproduktory.

OnePlus 11 a OnePlus 11R v porovnaní

Ako si aktuálne novinky OnePlus 11 a One Plus 11R stoja v porovnaní s minuloročným modelom OnePlus 10 Pro? Odpoveď ponúkne tabuľka nižšie, kde si môžete porovnať tie najdôležitejšie parametre.

Parametre/Model OnePlus 11 OnePlus 11R OnePlus 10 Pro
Displej 6,7" (20 : 9) 6,74" (20 : 9) 6,7" (20 : 9)
3 216 × 1 440 px, 525 ppi 2 412 × 1 080 px, 451 ppi 3 216 × 1 080 px, 525 ppi
AMOLED AMOLED AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 24 fps, 4K s 30/60 fps, Full HD s 30/60/240 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 4K video s 30/60 fps, Full HD s 30/60/240 fps
hlavný: 48 Mpx, f/1,8, 8K video s 24 fps, 4K video s 30/60/120 fps, Full HD s 30/60/240 fps
širokouhlý: 48 Mpx, f/2,2, 115°
širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 120°
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 150°
teleobjektív: 32 Mpx, f/2,2, dvojnásobný optický zoom
makro: 2 Mpx, f/2,4, od 2 cm
teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4, 3,3-násobný optický zoom
Predný fotoaparát 16 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
32 Mpx, f/2,2, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Snapdragon 8 Gen 1, 8-jadrový
GPU Adreno 740 Adreno 730 Adreno 730
RAM 8/12 GB 8/12 GB 8/12 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256 GB 128/256/512 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 100 W/- Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 100 W/-
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 80 W/50 W
USB-C
3,5 mm jack
Odolnosť IP64
- IP54
Audio stereo stereo stereo
Rozmery 163,1 × 74,1 × 8,5 mm 163,4 × 73,3 × 8,7 mm 163 × 73,9 × 8,6 mm
Hmotnosť 205 g 204 g 201 g
Cena od 899 €* od 660 €** od 939 €*
*Ceny sú platné k 9. 2. 2023 **Cena je odhadovaná
OnePlus 11
OnePlus 11.

OnePlus 11 a OnePlus 11R – cena a dostupnosť

Nový OnePlus 11 vstúpil na domáci čínsky trh 9. januára. Na celom svete, a teda aj v Európe, bol predstavený 7. februára a v ten istý deň odštartovali aj predpredaje. 16 GB variant bude dostupný v cene 999 € a 8 GB variant dostanete kúpiť za cenu 899 €. Navyše, pokiaľ si telefón objednáte do konca februára, dostanete slúchadlá OnePlus Buds Pro 2 ako darček k nákupu.

Kedy (a či vôbec) príde verzia OnePlus 11R, zatiaľ nie je známe.

i Mohlo by vás zaujímať

Spoločnosť OnePlus nezaháľala a svoju tohtoročnú vlajkovú loď predstavila už v prvom januárovom týždni. OnePlus 11 nie je vyložene prekvapivý model, avšak predchádzajúci rad OnePlus 10 určite vylepšeniami prevyšuje, a navyše pokračuje v nastolenej politike dobre vybaveného telefónu za pomerne dobrú cenu. A k tomu je tu aj OnePlus 11R, ktorý si hlavné tromfy ponecháva. Či do Európy dorazí aj on, sa ešte len uvidí. 

OnePlus 11 Telefóny OnePlus

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB19