Obnoviť stránku

Najlepšie telefóny 2023

Najlepšie mobilné telefóny 2023

Článok

Aktualizované

Kupujete si nový mobilný telefón, ale nechce sa vám prechádzať desiatky recenzií? Ušetríme vám čas. Pripravili sme prehľad najlepších telefónov – tých bez cenového stropu, ale aj najlepších telefónov do 700 €, do 500 €, do 200 € a ďalej najlepšie mobily pre deti a seniorov. Nájdete tu súčasné novinky aj staršie modely s nižšou cenou a lepším pomerom ceny a výkonu. Tak ideme na to. Ktoré sú dnes teda tie najlepšie mobily?

Najlepšie mobilné telefóny (PREHĽAD) – OBSAH

Svet mobilných telefónov 2023 v skratke

V septembri 2023 prebehlo v kalifornskom Cupertine predstavenie najočakávanejšieho smartfónového radu roka, tento rok s názvom iPhone 15. Apple pokračuje vo svojej dlhodobej stratégii každú generáciu vylepšiť striedmo bez nutnosti revolúcie, ale tak akurát, aby mal vždy dostatočný počet ľudí dôvod na kúpu nových modelov. Tento rok sme sa dočkali iPhonu 15, iPhonu 15 Plus, iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max. Záujemcovia o malý telefón musia kvôli vypusteniu modelu mini od roku 2022 hľadať inde.

Najlepšie mobily, iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro svoj vysoký výkon a špičkové fotoaparáty prezentuje v novom titánovom tele. Zdroj: apple.com

Apple sa rozhodol zjednotiť vzhľad iPhonov 15 a 15 Pro a pridal interaktívny prvok známy ako Dynamic Island aj do oboch základných modelov. Tie tiež dostali 4-násobne vyššie rozlíšenie fotoaparátu, teda opäť zjednotené rozlíšenie 48 Mpx s modelmi Pro. Práve lepšie vybavený rad si pripisuje nový materiál, a to titán, z ktorého je vyrobený rámček. Na ňom nájdeme aj nové akčné tlačidlo s možnosťou priradiť mu jednu z niekoľkých funkcií podľa výberu používateľa.

Modely iPhone 15 Pro a 15 Pro poháňa špičkový čip A17 Pro a väčší z dvojice dostal do výbavy aj 5-násobný optický zoom. Výraznou novinkou celej štvorice je aj prechod na USB-C konektor, k čomu bol Apple donútený v dôsledku nových európskych nariadení.

i

Že sa nechá špičková hardvérová výbava zabaliť do stále ešte kompaktného tela, nás presviedča Asus. Okrem veľkých a ťažkých herných telefónov radu ROG Phone si v ponuke stále drží práve aj kompaktný Asus Zenfone 10. Svoje drobnejšie vlajky majú v ponuke ale aj dvaja najskloňovanejší výrobcovia telefónov – Samsung a Apple, a to v podobe Samsungu Galaxy S23 a iPhonu 15 Pro.

Na začiatku roka sa evolučných zmien dočkal aj rad Samsung Galaxy S23. Kórejský výrobca však svoje úsilie tiež smeruje do stále ešte mladej technológie ohybných smartfónov. Už 5. generácia ohybného véčka Samsung Galaxy Z Flip5 a smartfónu v kombinácii s tabletom v podobe Samsung Galaxy Z Fold5 sa drží na čele rebríčka najlepších ohybniakov. K nim sa však po novom pridáva aj konkurenčný Google Pixel Fold či Xiaomi Mix Fold 3.

Najlepšie mobily, Samsung Galaxy Z Fold5
Nová generácia Samsung Galaxy Z Fold5 prepracovala pánt, pri zložení už nie je toľko viditeľná medzera v ohybe. Zdroj: samsung.com

Vlajkové modely už nie sú jediné, ktoré majú rýchlu obnovovaciu frekvenciu displeja 120 či dokonca 144 Hz. Nájdeme ju napríklad u POCO F5 Pro strednej triedy. Ďalší výrobcovia potom vsádzajú na nejakú výstrednosť, ktorou chcú upútať. To však nutne neznamená, že ide o nezmysel, či funkciu bez vážneho významu. Naopak je poznať snaha posunu vpred a budúcu štandardizáciu v súčasnosti až „neuveriteľných“ údajov. Také OnePlus 10T nabíja s výkonom až 150 W, UleFone Power Armor 19T má termokameru a Nothing Phone (2) zasa priehľadný chrbát so svetelnými notifikáciami.

Výrobcovia svoje telefóny tiež poťahujú kvalitnými materiálmi, napríklad Realme 11 Pro+ 5G má chrbát potiahnutý umelou kožou, zaujme už spomínaný titánový rámček u nových iPhonov 15 Pro. Obyčajným jednofarebným odtieňom telefónov neodzvonilo, takže používatelia majú často k dispozícii aj nejaký unikátny variant s farebným prechodom meniaci sa vplyvom okolitého svetla. Také telefóny sú Tecno Spark 10 Pro alebo napríklad Samsung Galaxy A34 5G.

i

Fotoaparáty v telefónoch už tak pokročili, že sa veľmi dobrých výsledkov často dočkáme už v nižšej strednej triede, skvele fotia napríklad také Xiaomi Redmi Note 12 Pre 5G. Slušné snímky sa dajú urobiť už aj skutočne lacnými telefónmi, hoci problémom môže byť napr. kvalita nočných snímok či logicky chýbajúci teleobjektív.

Na značku Huawei sa stále viaže zákaz využívania služieb Google a telefóny nesmú podporovať kompatibilitu 5G sietí. Napriek tomu sa Huawei opäť šplhá k najvyšším priečkam porovnania fotomobilov. Aktuálnym kráľom sa zdá byť Huawei P60 Pro. Na najvyššie miesta útočí aj bývalý stajňový kolega Honor s modelom Magic5 Pro a telefóny značky Oppo.

Najlepšie mobilné telefóny súčasnosti

Do kategórie najlepších mobilných telefónov bez cenového obmedzenia patria všetky vlajky a top modely. Ponúkajú ten najvyšší výkon, prvotriedny fotoaparát aj najkrajší dizajn. Sú to najlepšie z najlepších a mali by si ich zaobstarať všetci tí, ktorí milujú nové technológie a chcú mať vo vrecku špičkový kus techniky. Poďme sa pozrieť na smartfóny, ktoré kraľujú aktuálnemu trhu s mobilnými telefónmi a nechávajú za sebou všetku konkurenciu.

iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max

 • Odolné titánové telo
 • Nekompromisný čip A17 Pro
 • Pokročilý optický zoom

Pre najnovšie modely iPhone Pro 15 a 15 Pro Max si Apple pripravil niekoľko noviniek. Najskôr pozmenil vzhľad, kedy boky viac zaoblil a vyrobil ich z odolného a ľahkého titánu. Rovnako tak rámčeky okolo displeja sú tenšie ako u predchodcov. Telefóny k tomu dostali nové akčné programovateľné tlačidlo a po novom sa nabíjajú cez konektor USB-C. Samozrejme sa medziročne zvýšil výkon. iPhony prichádza s prvým 3 nm mobilným procesorom A17 Pro a dvojica telefónov 15 Pro navyšuje aj operačnú pamäť. iPhone 15 Pro Max vylepšuje aj fotoaparát – k 48 Mpx fotoaparátu pridáva pokročilý 5-násobný optický zoom. Batéria potom udrží mobil v prevádzke opäť približne až 2 dni. Viac v článku iPhone 15 Pro a 15 Pro Max sa obliekajú do titánu, majú nové akčné tlačidlo a odteraz sa nabíjajú cez USB-C.

iPhone 15 Pro Max Mobilné telefóny iPhone
Samsung Galaxy Z Fold5

Samsung Galaxy Z Fold5

 • Špičkový výkon aj výbava
 • Väčší sekundárny displej
 • Žiadna medzera medzi displejmi v zatvorenom stave

V júli 2023 predstavený Samsung Galaxy Z Fold5 bude pravdepodobne najlepším ohybným telefónom a dosť možno aj mobilom. To dosahuje vysokým výkonom, vsádzajúcim na výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 alebo 12 GB pamäte RAM. Vrcholná výbava potom zahŕňa fotosústavu s 3× optickým zoomom, displej alebo nový dvojkoľajnicový pánt Flex po novom už bez medzery v zatvorenom stave. A potom sú tu samozrejme možnosti plynúce z prítomnosti 7,6-palcového AMOLED displeja, ktorý vám ponúkne takmer veľkosť tabletu v tele mobilný telefónu. Viac v článku Samsung Galaxy Z Fold5 (PREVIEW): Etalón ohybných telefónov chce zapôsobiť mnohými vylepšeniami.Samsung Galaxy Z Fold5 Mobilné telefóny Samsung

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8 Pro

 • Čip vlastnej výroby Google Tensor G3
 • Pokročilé funkcie AI
 • Sľúbená 7-ročná podpora

Google sa u svojho nového Pixelu 8 Pro rozhodol viac-menej pokračovať v dizajne jeho predchodcu Pixel 7 Pro a pri novinke len mierne upravil rozmery o nejakú tú desatinu milimetra. K väčším zmenám došlo vo vnútri. Najskôr podľa očakávaní nasadil tretiu generáciu svojho procesora, teraz s názvom Tensor G3, a priniesol LTPO OLED displej, ktorý nazýva Super Actua a ktorý napríklad ponúkne maximálny jas až 2 400 nitov. Na fotenie používa Pixel 8 Pro teraz zostavu 50 Mpx hlavného, 48 Mpx širokouhlého a 48 Mpx teleobjektívu, ktorá prináša niekoľko nových možností aj vďaka použitiu umelej inteligencie. AI po novom za používateľa bude časom vedieť dokonca sama vybaviť hovor, hoci len napríklad v USA. Pixel 8 Pro samozrejme beží na Androide 14 a Google po novom láka na veľmi dlhú 7-ročnú podporu. Viac v článku Google Pixel 8 a 8 Pro za vás automaticky vybaví hovor a ponúknu 7 rokov aktualizácií.

Google Pixel 8 Pro Mobilné telefóny Google
Asus Zenfone 10

Asus Zenfone 10

 • Menšie rozmery s 5,9" displejom
 • Snapdragon 8 Gen 2
 • Po novom aj bezdrôtové nabíjanie

Na konci júna 2023 sa predstavil Asus Zenfone 10 s 5,92" displejom, čo rozhodne potešilo priaznivcov kompaktných vlajkových lodí. Telefón prináša samozrejme oproti predchodcovi vylepšenia vo výkone a aj výbave, takže základ tvorí Snapdragon 8 Gen 2 a telefón podporuje aj bezdrôtové nabíjanie Toto predchodcovi chýbalo. Dizajnovo sa novinka drží osvedčeného štýlu s kruhovými objektívmi a k dispozícii je v širokej palete farieb. Respektíve bude, pretože výrobca svoju novú vlajkovú loď ešte len začne vyrábať. Viac v článku Kráľ kompaktných telefónov. Asus Zenfone 10 dostáva špičkový výkon, výbavu a najnovšie aj bezdrôtové nabíjanie.

Asus Zenfone 10 Mobilné telefóny Asus
Sony Xperia 1 V

Sony Xperia 1 V

 • 4K displej s pomerom strán 21 : 9
 • Premenlivá clona telebjektívu
 • 3,5 mm jack

Najnovšia Sony Xperia 1 V sa podarila. Dizajn pokračuje v zavedenom trende nenápadnosti, napriek tomu je to štýlový smartfón. Ohromujúci displej so 4K rozlíšením a uhlopriečkou iba 6,5" vykresľuje nevídaný obraz. S pomerom strán 21 : 9 je tým pravým pre sledovanie filmov. Mobil sa len tak nezadýcha, dostal totiž čip Snapdragon 8 Gen 2 a prídavkom 12 GB operačnej pamäte. Medzi trojitou fotosústavou je okrem iného aj teleobjektív s premenlivou clonou a až 5,2-násobným optickým priblížením. Xperia má napríklad aj slot na pamäťovú kartu a konektor na slúchadlá. Viac v článku Sony Xperia 1 V opäť vsádza na osvedčený dizajn a fotografické schopnosti.

Sony Xperia 1 V Mobilné telefóny SONY
Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra

 • Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • 200 Mpx fotoaparát
 • Špičkový 6,8" AMOLED displej

Najpokročilejším telefónom Samsung sa na začiatku februára stal Samsung Galaxy S23 Ultra. Predstavuje vrchol ponuky nielen kórejského výrobcu, ale aj všetkých telefónov s Androidom. Náročných zákazníkov chce zaujať samozrejme tými najlepšími parametrami, medzi ktoré patrí plný výkon, prvotriedny displej, nový 200 Mpx fotoaparát alebo napríklad pero S Pen, opäť zasunuté v samotnej konštrukcii. Vzhľad sa príliš nezmenil, aj tento rok sa vlajková loď nesie v duchu hranatého dizajnu s ostrými rohmi a mierne zahnutými bokmi vrátane AMOLED displeja. Fanúšikovia sa môžu prvýkrát tešiť na Snapdragon, ktorým je v tomto prípade samozrejme súčasná špička, model 8 gen 2. Viac v článku Samsung Galaxy S23 (RECENZIA): malý, ale skutočne šikovný fotomobil.

Samsung Galaxy S23 Ultra Mobilné telefóny Samsung
Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 13T Pro

 • 144 Hz displej
 • 120 W nabíjanie
 • Procesor MediaTek Dimensity 9200+

Xiaomi 13T Pro nadväzuje na telefóny Xiaomi 13 predstavené skôr tento rok. A hoci ide o jeden z vrcholných modelov značky vhodný aj pre náročné nasadenie, chváliť sa môže nižšou cenou. Jeho výbava postaveniu telefónu zodpovedá – špičkový AMOLED displej so 144 Hz obnovovacou frekvenciou, 12 GB operačnej pamäte a po novom výkonný procesor MediaTek Dimensity 9200+. Xiaomi 13T Pro láka aj na svoju fotosústavu s posvätením firmy Leica, ktorá sa skladá z 50 Mpx hlavného fotoaparátu, 12 Mpx širokouhlého a opäť 50 Mpx teleobjektívu. Nezaostáva ani 120 W rýchlonabíjanie či samotný dizajn prístroja. Viac v článku Takmer ako top modely. Xiaomi 13T a 13T Pro dostávajú pokročilé fotoaparáty aj výbavu, stoja ale menej.

Xiaomi 13T Pro Mobilní telefony Xiaomi
OnePlus 11

OnePlus 11

 • Snapdragon 8 Gen 2
 • Optika Hasselblad
 • 5 000 mAh batéria

OnePlus 11 má byť ďalším smartfónom, ktorý už na prvý pohľad budí rešpekt. Jemne zaoblený 6,7" panel s vysokým rozlíšením zaberá väčšinu prednej strany. Na výkone sa nešetrilo. Najlepší čip Snapdragon 8 Gen 2 je samozrejmosť, dopĺňa ho 16 GB operačnej pamäte. Optika fotoaparátov je krytá známou značkou Hasselblad. Je to poznať už z masívneho fotomodulu. Snímač s 50 Mpx dopĺňajú 32 Mpx teleobjektív a 48 Mpx širokouhlý snímač. Veľmi rýchle drôtové nabíjanie si poradí s nabitím úplne vybitého mobilu do pol hodiny. Batéria je vysokokapacitná, celkom 5 000 mAh. Operačný systém je prezlečený do nadstavby Oxygen OS. Viac v článku OnePlus 11 5G (RECENZIA): netlačí na pílu, ale zvládne toho veľa.

OnePlus 11 Mobilné telefóny OnePlus
Honor Magic5 Pro

Honor Magic5 Pro

 • Obrovský 6,81" displej
 • Pamäť 512 GB
 • 50 W bezdrôtové nabíjanie

Honor pri modeli Magic5 Pro nešetrí miestom pre displej. Ten je skutočne obrí so svojimi rozmermi 6,81" a parádnou 120 Hz frekvenciou. Pre chod operačného systému Android má Honor Snapdragon 8 Gen 2 a 12 GB RAM. Miesto v telefóne sa vám asi hneď neminie, základom je 512 GB. Trojitá fotografická výbava má zhodne 50 Mpx, okrem hlavného v takej kvalite fotí aj širokouhlý a teleobjektív. S digitálnym zoomom je možné dosiahnuť až 100-násobné zväčšenie. Vodoodolný mobil má aj rýchle 66 W nabíjanie a 50 W bezdrôtové. Pre nabitie ďalších predmetov dostáva Honor Magic5 Pro aj funkciu reverzného nabíjania. Viac v článku Honor Magic5 a Magic5 Pro (PREVIEW): Novinky útočia na popredné priečky.

Honor Magic5 Pro Mobilné telefóny Honor

Najlepšie telefóny do 700 €

Telefóny s cenovkou okolo alebo do 700 € sa radia do vyššej strednej triedy. Stoja menej ako top modely, čo už sa odráža v niekoľkých väčších či menších ústupkoch vo výbave a schopnostiach. Keďže ale na to ide každý inak, nezriedka aj tieto mobilné telefóny poháňajú tie najvýkonnejšie čipsety a rozdiel v nižšej cene je vykúpený kompromismi, ktoré sú pre používateľov ešte prijateľné. Tí tak dostanú veľmi dobrý mobilný telefón bez funkcií, ktoré by v praxi možno ani nevyužili.

Xiaomi 13T

Xiaomi 13T

 • 144 Hz displej
 • Procesor Dimensity 8200 Ultra
 • 67 W rýchlonabíjanie

Xiaomi 13T je brat vyššie spomínaného Xiaomi 13T Pro. Aj on patrí do horných poschodí ponuky výrobcu, nestojí ale úplne na vrchole. Tomu samozrejme zodpovedá cena aj výbava. Vcelku sa ale dá povedať, že Xiaomi 13T je dobre vybavený telefón vyššej strednej triedy s AMOLED displejom (144 Hz), 8GB pamäťou RAM, procesorom MediaTek Dimensity 8200 Ultra aj nabíjaním s výkonom až 67 W. Výrobca stavil na fotoaparát v zostave 50 Mpx (hlavný), 50 Mpx (teleobjektív) a 12 Mpx (širokouhlý) a dobrou správou nepochybne je aj odolnosť podľa IP68. Viac v článku Takmer ako top modely. Xiaomi 13T a 13T Pro dostávajú pokročilé fotoaparáty aj výbavu, stoja ale menej.

Xiaomi 13T Mobilní telefony Xiaomi
Oppo Reno 10

OPPO Reno10 Pro 5G

 • Pokročilá fotosústava
 • 12 GB RAM
 • 80 W rýchlonabíjanie

Oppo Reno10 Pro 5G je zaujímavým zástupcom strednej triedy. Na prvý pohľad si môžeme všimnúť neobvykle poňatý fotomodul, výrobca ale chce lákať najmä jeho schopnosťami. Chváli sa prítomnosťou pokročilého systému portrétnych fotoaparátov Ultra-Clear Portrait Camera System. Jeho súčasťou je hlavný 64 Mpx snímač a predovšetkým 32 Mpx portrétny teleobjektív s 2× optickým zoomom. Reno10 Pro 5G okrem toho ponúkne výkon postavený na čipe MediaTek Dimensity 7050, 80 W rýchlonabíjanie s časom nabitia z 0 na 100 % za 28 min či pomerne pekný dizajn tenkej konštrukcie. Viac v článku Na trh prichádzajú OPPO Reno10 5G a Reno10 Pro 5G s 3D zakriveným dizajnom a výnimočným portrétnym teleobjektívom.

OPPO Reno10 Pro 5G Mobilné telefóny Oppo
Google Pixel 7a

Google Pixel 7a

 • OLED displej 90 Hz
 • Procesor Google Tensor G2
 • Bezdrôtové nabíjanie

Veľmi rozumným variantom pre náročnejších používateľov môže byť Google Pixel 7a. S kompaktnou uhlopriečkou 6,1" vrecko určite neutrhne. OLED panel navyše oproti svojmu predchodcovi získal 90 Hz obnovu. Hlavnému fotoaparátu vyrástlo rozlíšenie až na 64 Mpx. Výrobca opäť ukazuje silu AI na úpravu fotografií. Nástroje sú pripravené v telefóne. Procesorom je klasicky proprietárny Google Tensor G2 a k dispozícii je 8 GB operačnej pamäte. Oproti predchodcovi opäť získal výhodu, a to v podobe bezdrôtového napájania. Viac v článku Google Pixel 7a (PREVIEW): vrcholný čip, dobrá cena a výbava, ktorá príliš nezaostáva za drahším súrodencom

Google Pixel 7a Mobilné telefóny Google
Honor 90

Honor 90

 • 200 Mpx fotoaparát
 • Procesor Snapdragon 7 Gen 1
 • 66 W nabíjanie

V rámci vyššej strednej triedy sa o záujem zo strany zákazníkov snaží Honor 90. Ponúkne solídnu výbavu, ale aj slušnú porciu výkonu či pomerne podarený dizajn. Výkonný Snapdragon 7 Gen 1 má k dobru 12 GB pamäte RAM a fotosústave usadenej do dvoch kruhov dominuje 200 Mpx fotoaparát. Selfie fotky potom vyhotovuje pomocou 50 Mpx fotoaparátu. Akumulátor vykazuje kapacitu 5 000 mAh, ktorá sľubuje dlhú výdrž. Nabíjať ju potom možno výkonom až 66 W. Nechýbajú služby Google či AMOLED displej s vysokým rozlíšením a obnovovacou frekvenciou až 120 Hz.

Honor 90 Mobilné telefony Honor
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

 • Jack na slúchadlá
 • Fotoaparát 200 Mpx
 • 120 W nabíjanie

V rámci vyššej strednej triedy o svoje miesto hrdo bojuje Xiaomi. Nenápadný Redmi Note 12 Pro+ má výbavu, ktorou môže konkurovať. Ani tu nie je čo dodať k displeju, spĺňa požiadavky na obratnosť aj slušné rozlíšenie. Ako procesor tu figuruje výkonný MediaTek Dimensity 1080 a vo vnútri aj 256 GB úložisko pre dáta. Xiaomi oslňuje hlavným 200 Mpx fotoaparátom. K nemu si pripočítame ešte širokouhlý fotoaparát a makro. Skvelý zvuk Dolby Atmos poteší, rovnako tak už málo vídaný slúchadlový konektor. Naozaj svižné dobitie obstará 120 W rýchlonabíjanie. Viac v článku Telefóny Redmi Note 12 v SR. Najvyšší model ponúkne 200 Mpx fotoaparát.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ Mobilné telefóny Xiaomi
Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1)

 • 6,5" AMOLED panel
 • Až 12 GB RAM
 • Zadná svetelná signalizácia

O telefóne s podivným názvom Nothing Phone sa veľa hovorí. Niet divu, pretože výrobca ide na vec trochu inak. Prvotina značky podľa jej slov obsahuje iba to, o čo používatelia naozaj stoja, a prináša aj špecialitu. Výbavu zahajuje 6,5" AMOLED displej s vysokou obnovovacou frekvenciou, slušný výkon podáva čip Snapdragon 778G+ a k dispozícii je 8 aj 12 GB operačnej pamäte či dva 50Mpx fotoaparáty. Rýchle 33W nabíjanie má potom po svojom boku aj nabíjanie bezdrôtové Special. LED diód, ktoré upozornia na prichádzajúce správy aj hovory, informujú o stave nabíjania batérie alebo pri fotení osvetľujú scénu. Viac v článku Nothing Phone (1) (RECENZIA): Jednoznačný dizajnový originál. A tiež skvelý telefón.

Nothing Phone (1) Mobilné telefóny Nothing
Xiaomi 13 Lite

Xiaomi 13 Lite

 • 6,55" zaoblený displej
 • Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1
 • 67 W nabíjanie

Nemusí to byť na prvý pohľad zrejmé, ale Xiaomi 13 Lite je skutočne nižšou verziou modelu Xiaomi 13. Zaoblené hrany 6,5" OLED displeja a horný dvojitý priestrel selfie však na prvý pohľad pôsobia, ako na o poznanie drahšom telefóne. Čip nie je ten najlepší možný, ale pre danú triedu aj tak silný Snapdragon 7 Gen 1 s 8 GB veľkou operačnou pamäťou. Hlavný senzor Sony IMX766 sľubuje krásne snímky s rozlíšením 50 Mpx, ďalej je tu širokáč v kvalite 8 Mpx a nakoniec tu máme 2 Mpx makro. Predné selfie obdržalo 32 Mpx v kombinácii s 8 Mpx senzorom pre rozostrenie pozadia Xiaomi nesklame ani rýchlym nabíjaním s výkonom 67 W a 4 500 mAh batériou. Viac v článku Recenzia Xiaomi 13 Lite: bez chyby nie je, má ale dobrý pomer ceny a výkonu.

Xiaomi 13 Lite Mobilné telefóny Xiaomi
iPhone SE (2022)

iPhone SE (2022)

 • Špičkový výkon
 • Operačný systém iOS
 • Podpora 5G sietí

Novým najlacnejším iPhonom pre rok 2022 je už 3. generácia iPhone SE. Apple vylepšil predchádzajúci model, aby novinka spĺňala súčasné trendy. Vďaka tomu dostal mobil rovnaký procesor, ktorým disponujú jeho drahší kolegovia z radu iPhone 13. Čip A15 Bionic sa stará o skvelý beh systému iOS 15, ale umožnil aj pridať niekoľko funkcií navyše. Napríklad lepšia neurónová jednotka dovolí čítať iPhonu SE text z vyfotených fotiek, využije viac výkonu aj v aplikáciách tretích strán a vylepšenie sa dotklo aj 12 Mpx foťáku. Ten je znova osamotený, teraz je ale možné používať prepracovanú funkciu Deep Fusion pre lepšie snímky drobných detailov či možnosť definovať si vlastné fotografické štýly. iPhone SE 2022 tiež podporuje rýchle mobilné dáta 5G a na batériu vydrží o niečo dlhší čas ako jeho predchodca. Viac v recenzii iPhone SE 2022 (RECENZIA): nestavia na inováciách, stále však má svoje kúzlo.

iPhone SE (2022) Mobilné telefóny iPhone
Realme GT2 Pro

Realme GT 2 Pro

 • Unikátny dizajn
 • Veľký 120 Hz 6,7" displej
 • Snapdragon 8 Gen 1

Realme GT 2 Pro je telefón, ktorý na prvý pohľad zaujme svojím dizajnom. Vyrobený je totiž zo špeciálneho biopolyméru, ktorý na dotyk pripomína papier alebo korok. Všetko zobrazuje veľký AMOLED displej s uhlopriečkou 6,7" a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čo ho predurčuje k pohodlnému sledovaniu multimédií a hraniu hier. Podarený je tiež výkon, ktorý sa môže oprieť o čipset Snapdragon 8 Gen 1. Realme GT2 Pro poteší aj fotografov. Hlavný snímač dostal 50 Mpx a vyrobilo ho Sony. Ďalším na rade je 50 Mpx širokouhlý snímač a mikroskopická kamera so 40-násobným zoomom. Batériu s kapacitou 5 000 mAh nabijete vďaka 66 W rýchlonabíjaniu za 33 minút. Viac sa o telefóne dozviete v našej recenzii: Realme GT2 Pro: Dizajn ako z papiera, výkon z iného sveta.

Realme GT 2 Pro Mobilné telefóny Realme

Najlepšie telefóny do 500 €

Tesne medzi lacnými mobilnými telefónmi a tými z vyššej cenovej kategórie sa nachádza zlatý stred – najlepšie mobilné telefóny do 500 eur. Jeho zástupcovia ponúkajú výkon zdanlivo sa blížiaci vrcholovým modelom, avšak tu už výrobcovia kvôli cene pristupujú na kompromisy. Tie sú ale na druhej strane vyvažované zaujímavými technologickými lahôdkami, ako je rýchle nabíjanie, čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji či hneď niekoľko šošoviek fotoaparátu. To všetko za dostupnú cenu a s prvkami prémiového dizajnu.

>Motorola Moto G84 5G

Motorola Moto G84 5G

 • 12 GB RAM
 • 6,55" P-OLED displej so 120 Hz
 • 50 Mpx fotoaparát

Motorola Moto G84 5G už na prvý pohľad zaujme sebavedomými parametrami na čele s 12 GB pamäte RAM, procesorom strednej triedy Snapdragon 695 alebo napríklad 50 Mpx hlavným fotoaparátom. To za cenu do 300 eur nie je zlá kúpa. Zvlášť, keď k tomu pripočítame ešte tradične takmer čistý Android okrem niektorých funkcií, ktoré Motorola do svojich telefónov vždy implementuje. Motorola G84 5G k tomu pridáva ešte slúchadlový jack, 5 000 mAh batériu alebo napríklad NFC a telefón na tom zle nie je ani čo sa týka dizajnu. Viac v článku Koža, 12 GB pamäte RAM aj nízka cena. Motorola Moto G84 chce uspieť v strednej triede.

Motorola Moto G84 5G Mobilné telefóny Motorola
Samsung Galaxy A54 5G

Samsung Galaxy A54 5G

 • Dizajn po vzore Galaxy S23
 • 8G RAM
 • Batéria 5 000 mAh

Rad Samsung Galaxy A pre menej náročných sa tento rok rozrástol o ďalšie kúsky. Väčší model A54 5G sa odlišuje od predošlej generácie už svojím vzhľadom. Šošovky foťáka už vystupujú nad povrch bez ich zjednotenia na module. Inak ide o solídnu výbavu. Displej s uhlopriečkou 6,4" má rozhodne kvality tam, kde by sme to čakali. Nesklame snáď ani výkon. Tu výrobca vsádza na Exynos 1380 a dostatočnú RAM 8 GB. Tri zadné foťáky majú rozlíšenie 50, 12 a 5 Mpx. Dlhá výdrž nebude problém, kapacita batérie dosahuje 5 000 mAh. Škoda stále pomalšieho 25W nabíjania. Samsung Galaxy A54 5G (RECENZIA): Navzdory nedostatkom pôjde podľa všetkého opäť na dračku.

Samsung Galaxy A54 5G Mobilné telefóny Samsung
OnePlus Nord CE 3 Lite 5G

OnePlus Nord CE 3 Lite 5G

 • Obrí 6,72" IPS displej
 • 108 Mpx fotoaparát
 • Batéria 5 000 mAh

Jednoduchým, pritom veľmi štýlovým, dizajnom sa môže pýšiť OnePlus Nord CE 3 Lite. K dispozícii je okrem sivozelenej aj v hravej zelenožltej. Tenké rámčeky okolo displeja sú potrebné, pretože OnePlus zvolil nadštandardnú uhlopriečku 6,72". Na tej samozrejme nie je nič menšie ako Full HD+ rozlíšenie so 120 Hz obnovou. Snapdragon 695 poskytne dostatok výkonu aj energetickú úsporu. Ohromujúcich 108 Mpx hlavného fotoaparátu sprevádza ešte makro a snímač, čo rozmaže pozadie za objektom. Oba v kvalite 2 Mpx. Bez nabíjačky vydržíte dlho, a to vďaka 5 000 mAh batérii. Viac v článku OnePlus Nord CE 3 Lite 5G je cenovo zaujímavá novinka so 108 Mpx fotoaparátom.

OnePlus Nord CE 3 Lite 5G Mobilné telefóny OnePlus
POCO F5

POCO F5

 • 6,67" OLED displej
 • Snapdragon 7+ Gen 2 a 12 GB RAM
 • Konektor na slúchadlá

POCO vie vyrobiť aj pomerne nadupaný telefón. Model POCO F5 je toho dôkazom. Takmer 6,7" displej je technológie OLED s pravou čiernou. Klasicky, rozlíšenie sa vyšplhalo na 2 400 × 1 080 pixelov a nechýba frekvencia 120 Hz. Sľubovaný výkon dodáva Snapdragon 7+ Gen 2 a celých 12 GB RAM. POCO myslí na zábavu, teda nesmie chýbať 3,5 mm jack na slúchadlá. Pri fotení sa mobil najviac spolieha na 64 Mpx pri hlavnom snímači, potom tu máme aj širokouhlý foťák s 8 Mpx a 2 Mpx makro. Vytknúť sa nič nedá ani batérii s kapacitou 5 000 mAh a 67 W rýchlonabíjaním. Viac v článku Poco F5 a F5 Pro (PREVIEW): svieže novinky so skvelými parametrami.

POCO F5 Mobilné telefóny POCO
Motorola EDGE 30

Motorola EDGE 30

 • Obnovovacia frekvencia 144 Hz
 • 50 Mpx objektív s optickou stabilizáciou
 • 33 W nabíjanie

Motorola EDGE 30 je skvelým telefónom, ak hľadáte spoľahlivosť. Elegantný dizajn totiž skrýva veľmi zaujímavú výbavu, ktorú pri každodennom používaní určite oceníte. OLED displej dostal do vienka málo vídanú vysokú obnovovaciu frekvenciu 144 Hz, čo znamená, že je smartfón ideálny pre sledovanie multimédií aj hranie hier. Fotoaparáty v zostave 50 Mpx (f/1,8) + 50 Mpx (f/1,8) + 2 Mpx (f/2,4) využívajú podporu umelej inteligencie, ktorá kvalitu snímok vylepšuje. O to, aby všetko fungovalo bez problémov, sa stará kombinácia procesora Snapdragon 778G+ 5G s 8 GB RAM.

Motorola Edge 30 Mobilné telefóny Motorola
Honor Magic5 Lite

Honor Magic5 Lite

 • 6,67" AMOLED pretekajúci displej
 • 6 + 5 GB virtuálna RAM
 • Batéria 5 100 mAh

Ďalšou odľahčenou verziou vlajkovej lode je Honor Magic5 Lite. Monštrózny 6,67" AMOLED displej je natiahnutý až cez boky zariadenia. Ústupok oproti modelu bez prídomku „Lite“ vidíme v procesore, tu si však plne vystačíme so Snapdragonom 695 aj 6 GB operačnou pamäťou. Tú navyše možno rozšíriť o ďalších 5 GB. Fotiť zvládne v rozlíšení 64 Mpx, rozsiahle scény do šírky zaobstará cez 5 Mpx foťák a nakoniec je tu aj makro v kvalite 2 Mpx. Až dvojdňovú výdrž čakajte vďaka 5 100 mAh batérii so schopnosťou rýchlejšieho 40 W nabíjania.

Honor Magic5 Lite Mobilné telefóny Honor

Najlepšie telefóny do 200 €

Pre rad ľudí sú mobilné telefóny za niekoľko stoviek eur príliš drahé alebo len nemajú potrebu za ne utrácať toľko peňazí, aj keď sa im na účte povaľujú väčšie čiastky. Pre tých je určená kategória najlepších telefónov do 200 eur. Tieto smartfóny si vystačia s nižším množstvom funkcií, menej kvalitným fotoaparátom aj pomalším procesorom. To ale neznamená, že sú nepoužiteľné. Mnohokrát sú to veľmi dobré zariadenia, ktoré možno bez problémov dlhodobo používať. Len sa neumiestňujú na popredných priečkach fotografických či výkonnostných rebríčkov a neimplementujú najnovšie technologické inovácie ako prvé. Vybrali sme pre vás šesticu zaujímavých modelov, ktoré vás nesklamú.

Motorola Moto G23

Motorola Moto G23

 • 8 GB operačná pamäť
 • Pamäťové karty
 • 50 Mpx fotoaparáty

Typický vzhľad Motoroly Moto G23 toho veľmi neodhaľuje. Bonusom 6,5" displeja môže byť rýchlejšia 90 Hz obnovovacia frekvencia a solídneho výkonu sa dočkáme vďaka procesoru Mediatek Helio G85 s nadpriemernými 8 GB RAM. Motorola bola štedrá aj čo sa týka počtu fotoaparátov. Hlavný aj širokouhlý majú oba vysoké rozlíšenie 50 Mpx a dopĺňa ich 2 Mpx makro. Pamäťové karty či 3,5 mm jack konektor tu tiež sú. Korunu všetkému nasadzuje vysokokapacitná 5 000 mAh batéria. Viac v článku Motorola Moto G23 (PREVIEW): Vyšší výkon a dvojnásobne rýchlejšie nabíjanie.

Motorola Moto G23 Mobilné telefóny Motorola
Poco M4 Pro

Xiaomi Redmi Note 12

 • 6,67" AMOLED
 • 50 Mpx hlavný foťák
 • Rýchlonabíjanie 33 W

Základný Redmi Note 12 zdieľa dizajn so svojimi drahšími stajňovými kolegami. Našťastie znateľne neochudil ani parametre. Stále je prítomný špičkový 6,67" AMOLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Výkonnostne musí stačiť Snapdragon 685 a 4 GB RAM. Podpora pamäťových kariet mnoho užívateľov poteší a neuberá sa ani u foťákov. Predovšetkým tu máme 50 Mpx na hlavnom snímači, ďalej u širokouhlého a fotiť môžete aj 2Mpx makrá.Tu máme na tele tiež možnosť pripojiť drôtové slúchadlá.Vysokokapacitné 5 000mAh baterku nabijete rýchlo vďaka 33W napájaniu. Viac v článku Telefóny Redmi Note 12 v SR. Najvyšší model ponúkne 200 Mpx fotoaparát.

Xiaomi Redmi Note 12 Mobilné telefóny Xiaomi
HONOR X7a

HONOR X7a

 • 6,75" displej s 90 Hz
 • Hlavný 50 Mpx fotoaparát
 • Výdrž batérie až dva dni ostrého používania

Extravagantný Honor X7a má tiež dobre našliapnuté. Skutočne masívny 6,75" TFT displej neočarí rozlíšením HD, ale poteší 90 Hz obnovou. Chod má na starosť Mediatek Helio G37 s dostupnými 4 GB operačnej pamäte. Poďme na štvoricu fotoaparátov. Hlavný sa rozhodol pre 50 Mpx, širokáč má 5 Mpx. K nim ešte patrí makro aj senzor hĺbky ostrosti, oba v kvalite 2 Mpx. Na používateľa potom smeruje 8 Mpx selfie kamera. Slúchadlá k Honoru pripojíte aj drôtovo. Celé 2 dni vydržia určite, než bude treba ich opäť dobiť. Kapacita batérie sa vyšplhala na 5 330 mAh.

Honor X7a Mobilné telefóny Honor
Realme 10

Realme 10

 • AMOLED displej
 • Pamäťová karta + 3,5 mm jack
 • Batéria 5 000 mAh

Štýlové Realme 10 si udržuje striedmy vzhľad, nerušený ničím príliš okatým. Výhodou v tomto cenovom segmente je určite AMOLED displej. Zvládne navyše 90 Hz a pri vcelku kompaktných 6,4" má Full HD+ rozlíšenie. Čip Mediatek Helio G99 svojím výkonom neočarí, ale postačuje. Obzvlášť, keď ho dopĺňa 8 GB RAM. Kombinácia fotoaparátov sa drží rozlíšenia 50 a 2 Mpx. Prítomnosť pamäťových kariet, slúchadlového jacku či NFC pre mobilné platby výbavu naozaj povyšuje nad mnohých konkurentov. O výdrž sa báť nemusíte, batéria 5 000 mAh garantuje dlhú životnosť.

Realme 10 Mobilné telefóny Realme
POCO X5 5G

POCO X5 5G

 • 120 Hz AMOLED displej
 • Trojitý fotoaparát
 • 3,5 mm jack, pamäťovky

POCO X5 5G má veľký, takmer 6,7" AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a solídny výkon garantuje Snapdragon 695 5G. POCO nezaháľa a používateľom dáva k dispozícii hneď 3 foťáky. Hlavný má rozlíšenie 48 Mpx, ďalší 8 Mpx a k dispozícii je aj 2 Mpx makro. Podporu najrýchlejšej mobilnej siete 5G, 3,5 mm konektor, 33 W nabíjanie – to všetko tu nájdeme.Vnútorné úložisko 128 GB nemusí každému vyhovovať, preto POCO pridal aj podporu pamäťových kariet. Okrem rýchlejšieho nabíjania chválime aj vysokú kapacitu akumulátora, a to 5 000 mAh. Viac v článku Poco X5 a Poco X5 Pro (PREVIEW): Zamiešajú kartami v strednej triede?

POCO X5 5G Mobilné telefóny POCO
Samsung Galaxy A14 5G

Samsung Galaxy A14 5G

 • Dizajn podľa vzoru radu Galaxy S23
 • Hlavný foťák s rozlíšením 50 Mpx
 • Batéria 5 000 mAh

Celý rad Samsung Galaxy A bol zjednotený s Galaxy S po stránke vzhľadu zadnej strany. Týka sa to aj najzákladnejšieho Samsungu Galaxy A14. Hoci patrí k tomu najlacnejšiemu, nie je vôbec zlý. Z plochého chrbta vystupujú 3 fotoaparáty, z ktorých ten hlavný má veľmi štedrých 50 Mpx na zachovanie slušných fotiek za šera. Ani tomuto telefónu nechýba podpora micro SD kariet a výrobca pridal aj slúchadlový jack. Odladený systém Android 13 si vystačí so 4 GB operačnej pamäte a čipom Mediatek Helio G80. Variant sa predáva aj bez 5G konektivity za nižšiu cenu. Samsung nedá dopustiť na vysokokapacitné baterky, preto ponúka 5000 mAh. Viac v článku Samsung Galaxy A14 a A14 5G (PREVIEW): nové Samsungy za dostupnú cenu.

Samsung Galaxy A14 5G Mobilné telefóny Samsung

Najlepšie telefóny pre deti

Dostávame sa k najlepším telefónom pre deti. A tu je nepochybne veľká téma iPhone, ktorý je u detí rôzneho veku nemálo obľúbený, vo výbere teda nesmie chýbať. Uvádzame ale aj telefóny s Androidom, pretože nie každý, nech už na to má dôvody rôzne, holduje jablku. A čo by správny mobilný telefón pre deti mal spĺňať? Nemusí byť vo všetkom najlepší, je ale dobré, aby bol výkonný, aby sa nesekal pri obyčajnom pohybe v systéme, čo niektoré najlacnejšie telefóny bohužiaľ niekedy robia. Ďalej je dôležitá veľkosť úložiska, výdrž batérie a v neposlednom rade aj dizajn. Dieťa vám samo napovie, čo sa mu páči, týmito telefónmi ale chybu neurobíte.

POCO X4 Pro 5G

iPhone SE 2022

 • Výkonný a bezpečný
 • Kvalitný fotoaparát
 • iOS

iPhony sú u detí obľúbené, hoci sa niekomu môžu zdať „zbytočne predražené“. Majú ale na všetko dostatok výkonu, dobre sa používajú a sú bezpečné a spoľahlivé. A najvhodnejším iPhonom pre deti je momentálne iPhone SE 2022 s cenovkou 520 €. Tento iPhone s pôvodným dizajnom s domovským tlačidlom je kompaktný prístroj, ktorý sa dobre drží aj v menších rukách. Je možné na ňom používať mnoho kvalitných učebných a výukových aplikácií, umožňuje ľahko nastaviť čas pri obrazovke, predáva sa k nemu veľa doplnkov alebo v rámci hernej služby Apple Arcade na ňom je možné za predplatné hrať hry bez otravných reklám. Viac si o telefóne prečítajte v recenzii iPhone SE 2022 (RECENZIA): nestavia na inováciách, stále však má svoje kúzlo.

iPhone SE 2022 Mobilné telefóny iPhone
Xiaomi Redmi Note 12S

Xiaomi Redmi Note 12S

 • 8 GB operačná pamäť
 • 108 Mpx hlavný fotoaparát
 • Batéria 5 000 mAh

Práve Xiaomi Redmi Note 12S by mohol byť ideálnym parťákom mladších používateľov. Displej nie je prehnane rozmerný, napriek tomu v kombinácii s celkom podareným procesorom Mediatek Helio G96 a 8 GB RAM bude ideálny na zobrazenie herného obsahu. Veľa fotiek, videí a ďalších dát umiestnite do vnútornej 256 GB pamäte. Tú navyše bez problémov rozšírite kartami. Rozlíšenie hlavného fotoaparátu umožní fotiť detaily v diaľke vďaka 108 Mpx. Hudbu si vypočujete aj s pripojenými drôtovými slúchadlami a minimálne celodennú výdrž zaistí 5 000 mAh batéria. Viac na Xiaomi Redmi Note 12S (PREVIEW): Solídny telefón, novinky však nečakajte.

Xiaomi Redmi Note 12S Mobilné telefóny Xiaomi
Vivo Y33s

Vivo Y33s

 • 8 GB RAM
 • Podpora 5G aj NFC
 • 3,5 mm jack na slúchadlá

Vivo Y33s je mobilný telefón, ktorý v modernom dizajne skrýva celkom peknú výbavu. Kombinácia procesora Mediatek Helio G80 a 8GB pamäte RAM je dostatočná na to, aby si poradila s hraním populárnych mobilných hier, ale aj s hladkým a nerušeným pohybom na sociálnych sieťach. Používateľ to všetko bude sledovať na rozmernom 6,58" displeji so živými farbami. Navyše využíva displej funkciu, ktorá obmedzuje škodlivé modré svetlo, a tak chráni zrak. Súprava fotoaparátov ponúkne veľmi solídnu kombináciu troch objektívov (50 Mpx (f/1,8) + 2 Mpx (f/2,4) + 2 Mpx (f/2,4)), ktoré sa postarajú o skvelé snímky. A batéria? Tá má slušnú kapacitu 5 000 mAh, čo sľubuje dlhú výdrž.

Vivo Y33 Mobilné telefóny Vivo

Najlepšie telefóny pre seniorov

Niektorým seniorom stačí, aby sa telefónom dovolali rodine a známym, niektorí chcú aj fotiť, radi sa pozrú na internet alebo si pustia hudbu. Pri kúpe telefónu v tejto kategórii je vhodné zohľadniť aj jednoduché používanie nielen operačného systému, ale aj ovládacích prvkov priamo na tele telefónu. Vhod príde aj tlačidlo pre rýchlu voľbu, svietidlo či SOS tlačidlo na rýchlu pomoc. Náš výber počíta aj s moderným telefónom Samsung, vhodným aj pre náročnejších používateľov z radov seniorov, ktorí ale nechcú utrácať za telefón veľa peňazí. Návody a tipy na nastavenie telefónu nielen pre seniorov nájdete v článku Návod (nielen) pre seniorov: Ako na inteligentný telefón?

Motorola Moto E13

Motorola Moto E13

 • Veľký 6,5" displej
 • FM rádio
 • 5 000 mAh batéria

Základná Motorola Moto E13 nemá vysoké ambície, napriek tomu má čo ponúknuť – jednoduché ovládanie čistého operačného systému Android 13, priestranný 6,5" displej, FM rádio, slúchadlový konektor, podpora pamäťových kariet, ale aj vzhľadom k cene zaujímavý 13 Mpx fotoaparát. Nabíjať telefón možno ľahko s USB-C káblom a adaptérom, obe sú v balení. Najskôr však bude treba vybiť 5 000 mAh batériu. Motorola Moto E13 záujemcov láka aj na podarený dizajn.

Motorola Moto E13 Mobilné telefóny Motorola
EVOLVEO EasyPhone XD

EVOLVEO EasyPhone XD

 • Kompaktné rozmery
 • SOS tlačidlo
 • Svietidlo na bočnej strane

Pre niektorých seniorov môžu byť moderné prvky zbytočne rušivé. Budú si teda pochvaľovať skôr jednoduchý mobil, ktorý sa primárne sústredí na to hlavné – telefonovanie a posielanie SMS správ. Presne to spĺňa mobil českého distribútora Evolveo EasyPhone XD. Rozmery telefónu sú kompaktné a hmotnosť sa zastavila na iba 89 gramoch. Fotoaparát nechýba, to ak ho bolo treba. Na zadnej strane sa nachádza SOS tlačidlo, na hornom boku potom svietidlo. Užitočný nabíjací stojan nájdete priamo v balení.

EVOLVEO EasyPhone XD Mobilné telefóny Evolveo
Aligator A675 Senior

Aligator A675 Senior

 • Nabíjací stojanček v balení
 • SOS tlačidlo
 • Výdrž 14 dní

Typicky seniorský telefón s veľkými a pohodlnými tlačidlami neobsahuje zbytočnosti. Farebný panel s uhlopriečkou 2,2" postačí na prečítanie SMS správy s pár riadkami naraz. Výbava zahŕňa aj základný fotoaparát, svietidlo a veľmi užitočné môže byť tlačidlo SOS. Po vybití 900 mAh batérie, čo môže byť pokojne až po 14 dňoch, stačí Aligator A675 Senior položiť do stojana, ktorý telefón nabije. Mobil je k dispozícii v 3 farebných variantoch – v červenom, čiernom a bielom.

Aligator A675 Senior Mobilné telefóny Aligator

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB14