Ktorý telefón sa môže pýšiť tak veľkorysou porciou megapixelov fotoaparátu, ako je 200 Mpx? Xiaomi 12T Pro je jedným z mála a taký parameter je nepochybne veľké lákadlo. Čo ale to ostatné? Neláka nás výrobca iba na detailné snímky? Pridáva aj nejaké ďalšie tromfy?
Autor: Ondřej Chabr
Mobilné telefóny Xiaomi si svoje miesto na trhu našli ako spoľahlivé mobily v niekoľkých kategóriách. Jednou z nich je pomer cena/výkon. Výrobca už niekoľkokrát dokázal, že vie telefón veľmi slušne vybaviť, a pritom jeho cenovka nikomu vrecko neutrhne.
Ďalšia kategória už môže byť pre mnohých zaujímavejšia. V tej nájdeme vlajkové lode, ktoré svojou výbavou šliapu po konkurenčných telefónoch a mnohokrát vyhrávajú aj tu svojou odporúčanou cenou.
Xiaomi si zakladá na svojom softvéri. Na jeho telefónoch teda väčšinou nájdeme Android s nadstavbou MIUI. Práve tá nemusí nutne každému vyhovovať, ale ak už vás zaujme a máte vyššie požiadavky, práve pre vás je tu vlajkový rad telefónov Xiaomi označený číslovkou. My sme otestovali nový najlepší Xiaomi telefón, konkrétne model Xiaomi 12T Pro. Ako sa podaril?
Pri prvom úchope som až zapochyboval, či mám pred sebou skutočne aktuálneho čierneho koňa výrobcu. Nechcem tým Xiaomi 12T Pro nijak zhadzovať, ale svojím objemným telom, plastovým rámčekom a aj displejom bez zakrivenia nepôsobí na prvý pohľad ako úplná špička. Práve rovný displej s rovnakým priestrelom môžeme vidieť pri toľkých smartfónoch aj podstatne nižších triedach. Trúfnem si tvrdiť, že na test som dostal farebne podarenejší modrý variant, ktorý mení svoje odtiene.
Predná strana Xiaomi 12T Pro s rozmerným displejom sa tentoraz nedočkala zakrivenia. Celá, až na priestrel selfie kamerky, je pokrytá ochrannou fóliou už z výroby. Predné sklo niečo vydrží, hoci výrobca mohol použiť ešte odolnejšie sklo, než je Gorilla Glass 5. Oproti prednej je to práve zadná strana, ktorá je po stranách až nebezpečne zakrivená, a celý telefón tak ľahko môže vykĺznuť z ruky. Rámček oddeľujúci obe sklenené strany bohužiaľ nie je kovový, iba plastový. Mobil zvláda odolnosť IP53.
Všetky fotosnímače sú umiestnené na dvojito vyzdvihnutom výstupku. Prvý schod vedie na už tak výrazne vystúpenú plôšku s dvojicou šošoviek, bleskom a textom 200MP. Šošovky oddeľuje decentná čierna linka. Ďalší schod je už kompletne obsadený hlavným 200 Mpx fotoaparátom. Ten tak celému fotomodulu výrazne kraľuje. Ako zregulovať jeho výšku? V balení s telefónom je priehľadný silikónový kryt, ktorý aj tak vysoký výstupok ohraničí a chráni.
Do rámčeka je na pravej strane vsadené tlačidlo power a kolíska hlasitosti. Ľavá strana zíva prázdnotou, na spodnej strane napájací USB-C konektor, slot na SIM kartu, mikrofón a jeden zo stereo reproduktorov. Hornú stranu zdobí nápis známej audio spoločnosti Harman Kardon, druhý stereo reproduktor a IR blaster na komunikáciu s rôznymi spotrebičmi. Kvôli znateľným rámčekom patrí Xiaomi 12T Pro medzi väčšie telefóny s výškou cez 163 mm, takmer zhodne sa Samsungom Galaxy S22 Ultra 5G.
Čo povedať o displeji, ktorého parametre už samy o sebe dosť prezrádzajú? Ten mi naozaj robil radosť, pretože sľubné údaje z papiera sa v reáli potvrdili. Veľa nechýba, aby uhlopriečka dosiahla 6,7". Na takej veľkosti sa rozprestiera nadpriemerné rozlíšenie 2 712 × 1 220 px. Ani v technológii sa nemožno na nič sťažovať, používatelia dostanú AMOLED panel s podporou 120 Hz. Vynútiť si môžete buď striktne 60, alebo 120 Hz alebo si vybrať dynamickú úpravu podľa zobrazeného obsahu.
Aktívny displej, tak nazval Xiaomi vo svojom operačnom systéme MIUI always-on displej. V nastavení si jeho podobu môžeme meniť, pridať iný obrázok, zmeniť farbu písma a vybrať zobrazované informácie. Na použitie na ostrom slnku si Xiaomi musí vystačiť s jasom 500 nitov, čo v reáli nie je zlý údaj. Pri sledovaní filmov oceníte pomer strán 20 : 9. Ten je ideálnym kompromisom. Displej mi počas doby testovania nedal zámienku sa sťažovať.
Vzhľadom ma úvodné skvelé parametre by bola škoda v nich prestať. A v prípade výkonu telefónu to rozhodne nehrozí. Výrobca stavil na najlepší aktuálne mobilný procesor pre platformu Android, a to Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s taktom až 3,2 GHz. Osemjadrový čip vyrábaný 4 nm technológiou má pred konkurenciou stále navrch. Vnútorných 8 GB operačnej pamäte telefón automaticky navyšuje ďalšími 3 GB.
Nebolo čím telefón uťahať. Systém responzívne a promptne odpovedal na rôzne vstupy. V rebríčku výkonnostného testu AnTuTu dokonca Xiaomi 12T Pro vo svojom 12 GB variante okupuje 3. priečku za hernými rekordmanmi Asus ROG Phone 6 a 6 Pro. So skóre 1 601 590 bodov na ne stráca okolo 50 tisíc bodov. Spoločne s grafickou jednotkou Adreno 730 je tu zálusk na skvelý herný mobil. Tomu ešte napomáha vylepšené chladenie. Výrobca sa chváli odparovacou komorou s plochou 3 725 mm².
Subjektívne musím pochváliť Android 12 v nadstavbe MIUI 13. Vidím tu inšpiráciu systémom iOS, predovšetkým centrum ovládania, na to sme však pri tejto nadstavbe zvyknutí. Chválim systémovú haptiku. Decentná vibrácia pri stlačení virtuálnych tlačidiel sa podarila. Intenzitu vibrácií môžeme v nastavení upraviť. Celkovo nie je vôbec ťažké sa v systéme zorientovať, výrazné a hravé farby používania tiež spríjemnia.
Prístup do systému je možné zabezpečiť cez odtlačok prsta, detekciu tváre, zámkom obrazovky alebo mobil odomknúť pomocou nositeľných zariadení Xiaomi. Odtlačok funguje naozaj veľmi rýchlo, čítačka by mohla byť o kúsok vyššie na displeji, ale po chvíli som už siahal naisto. Zároveň si cez ňu môžete zmerať srdcový tep. Rovnako tak detekcia tváre nevyžaduje čakanie.
Kapitolou samou o sebe musí byť určite napájanie. Akumulátor s veľkou kapacitou 5 000 mAh samozrejme celý deň vydržal, hoci som očakával možno väčšiu celkovú výdrž pri záprahu. Koho by to však trápilo, keď telefón podporuje 120 W nabíjanie a adaptér k nemu máte v balení?
Aby ste baterku po niekoľkých nabitiach nezačali zbytočne ničiť, štandardne sa hneď nenabíja plným výkonom. To si však možno aktivovať a potom sa už len kochať rastúcimi percentami. Reálne to vidím, že z nuly do plna trvá nabitie do 25 minút. Škoda chýbajúceho bezdrôtového nabíjania.
Ďalej by som sa ešte rád vyjadril k MIUI vzhľadom na aplikáciu Fotoaparát. O tom viac v nasledujúcej kapitole, ale po stránke ovládania a ovládacích prvkov na mňa aplikácia pôsobila ako veľmi schopná. Bohužiaľ je však nastavenie občas zbytočne rozťahané. Základné možnosti ako aktivácia HDR, AI či blesku je možné vyriešiť cez horné ikonky. Po kliknutí na trojicu vodorovných čiar sa zobrazí pomer strán, samospúšť a iné a nakoniec je tu ešte jedno tlačidlo nastavenia pre ďalšie dodatočné možnosti.Nebudeme nič zastierať, Xiaomi 12T Pro je jedným z prvých mobilov s 200 Mpx fotoaparátom a to je ten hlavný selling point. Skeptici môžu očakávať, že nepôjde o zázrak, niektorí chcú byť pozitívne prekvapení. Každopádne to, že telefón má 200 Mpx senzor Samsung HP1, neznamená, že je nutné fotiť v takom rozlíšení. To by som ani neodporúčal, snímky mali obvykle minimálne 45, niekedy až 80 MB. Do 256 GB telefónu sa ich síce zmestí dosť, ale je naozaj zbytočné meniť nastavenia po každom zapnutí aplikácie.
Prepnutie na plné rozlíšenie totiž vyžaduje zopár klikov. Najprv na položku Viac, potom Ultra HD a potom ešte na horný popis 200 MP. V Ultra HD totiž telefón štandardne fotografuje v 50 Mpx kvalite, a tá už nie je od veci. Aj tak sú výsledné snímky napríklad 5-násobne kapacitne náročnejšie, ale je to rozumný kompromis na zachovanie drobných detailov. Snímač so svetelnosťou f/1,7 bol ale najčastejšie vyťažovaný rozlíšením 12,5 Mpx, čo nie je medzi konkurenciou nič neobvyklé. Tu však vznikne kvalitná snímka spojením 16 pixelov do jedného.
Dnes už prakticky nie je možné, aby pri smartfóne s minimálne 3 fotoaparátmi chýbal širokouhlý. Ten tu má 8 Mpx. Posledný fotoaparát bol venovaný makru a dosahuje rozlíšenie iba 2 Mpx. Fotky sú na prvý pohľad pekné, farby saturované. Drobné detaily nie sú rozmazané, ale pre ich lepšie oddelenie odporúčam aktivovať 50 Mpx. Priblíženie naznačuje, že detaily sú lepšie poznať. Stále zostávajú hravé farby a minimum šumu.
Plných 200 Mpx za skúšku stojí, avšak aj pri priamom porovnaní detailu s 50 Mpx snímkou je jasné, že kvalitných detailov navyše sme sa nedočkali. Fotka sa vlastne zdá lepšia iba podľa zobrazeného rozlíšenia, ani pre tlač na billboard si oproti 50 Mpx nepomôžeme. Vďaka takto vysokým rozlíšením, ale aj napriek absencii teleobjektívu, môžeme snímky takmer bez straty kvality 2-násobne približovať. Širokouhlé výsledky zamrzia maximálne nedokonalým obrazom v rohoch, inak bohato postačia.
Xiaomi príjemne prekvapilo v tme. Snímky sú vyvážené, nepreháňajú to zbytočne s až príliš modrou oblohou a telefón sa snaží redukovať šum. Škoda, že makro fotoaparát sa spolieha len na 2 Mpx. Kvôli tomu nie je v hre veľa detailov, hoci farebne sa snímky podarili. Vysoké rozlíšenie nechýba ani selfie kamerke, aspoň na prvý pohľad. Výsledných 20 Mpx má Xiaomi cez Quad Bayer senzor, preto nejde o plné rozlíšenie. Ani tak ale nie sme ochudobnení o presné vyobrazenie s reálnymi farbami.
Zrejme kvôli podpore filmového snímkovania 24 sn./sekundu zvládne telefón 8K video natáčať práve s týmto nastavením. Pre vyššie snímkovanie a plynulejšie zachytenie pohybov stačí prepnúť na 4K a zdvihnúť snímky na 60/sekundu. Video má jasné farby a predovšetkým mu napomáha optická stabilizácia obrazu.
Nesmieme zabudnúť, že model 12T Pro prišiel v spoločnosti lacnejšieho Xiaomi 12T. Keď sa rozhodnete pre lacnejší model, zaplatíte o zhruba 250 €. S tým sú samozrejme spojené isté ústupky, menovite fotoaparát s rozlíšením stále úžasných 108 Mpx, slabší čip MediaTek Dimensity 8100 Ultra či absencia audiosystému Harman Kardon. To je v zásade všetko. Zostáva tak aj luxusné 120 W napájanie alebo výborný displej.
Nie je možné nevybrať ani ďalší mobil s 200 Mpx fotoaparátom – Motorolu EDGE 30 Ultra. Tá Xiaomi dokonca prevyšuje zostávajúcu fotovýbavu, širokouhlo zvládne fotografovať v 50 Mpx a bonusom je 12 Mpx teleobjektív, hoci iba s 2-násobným priblížením.
Fanúšikovia selfie skôr ocenia 60 Mpx vpredu. A že chce tromfnúť aj v ďalšej oblasti, preukazuje 125 W drôtovým nabíjaním a 50 W bezdrôtovým.
Ešte jedného konkurenta by som rád spomenul, tým je Google Pixel 6 Pro 5G. Vyššie rozlíšenie takmer zhodného displeja pravdepodobne nie je podstatné, ale vodoodolnosť IP68 či bezdrôtové nabíjanie už vhod určite prídu. Už v základe tu nájdeme 12 GB RAM, ktoré sekundujú procesoru vlastnej výroby, Google Tensor.
Pixely sú známe svojou kvalitnou fotografiou. Pixel 6 Pro má kvalitný 50 Mpx fotoaparát, ale zaujať môže aj 48 Mpx teleobjektívom so 4-násobným zoomom. Novú generáciu CPU a 5-násobný optický zoom potom ponúkne nový Google Pixel 7 Pro 5G.
Parametre/ Model | Xiaomi 12T Pro | Motorola EDGE 30 Ultra | Google Pixel 6 Pro 5G |
---|---|---|---|
Displej | 6,67" (20 : 9) | 6,67" (20 : 9) | 6,7" (19,5 : 9) |
2 712 × 1 220 px, 446 ppi | 2 400 × 1 080 px, 395 ppi | 3 120 × 1 440 px, 512 ppi | |
AMOLED, 120 Hz | P-OLED, 144 Hz | AMOLED, 120 Hz | |
Zadné fotoaparáty |
Hlavný: 200 Mpx, f/1,7, OIS, 8K video s 24 fps
|
Hlavný: 200 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 30 fps
|
Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 4K video s 60 fps
|
Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 120°
|
Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2, 114°
|
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 114°
|
|
Makro: 2 Mpx, f/2,4
|
Teleobjektív: 12 Mpx, f/1,6, 2× optický zoom
|
Teleobjektív: 48 Mpx, f/3,5, 4× optický zoom
|
|
Predný fotoaparát |
20 Mpx, f/2,2, Full HD video s 60 fps
|
60 Mpx, f/2,2, 4K video s 30 fps
|
11,1 Mpx, f/2,2, 4K video s 30 fps
|
Čipset | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový | Google Tensor, 8-jadrový |
GPU | Adreno 730 | Adreno 730 | Mali-G78 MP20 |
RAM | 8/12 GB | 12 GB | 12 GB |
Interné úložisko | 256 GB | 256 GB | 128/256/512 GB |
Operačný systém | Android 12 | Android 12 | Android 13 |
Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ | ✓ |
Akumulátor | 5 000 mAh | 4 610 mAh | 5 003 mAh |
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 120 W/ – |
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 125 W/50 W
|
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 23 W/23 W
|
|
USB-C | ✓ | ✓ | ✓ |
3,5mm jack | ✕ | ✕ | ✕ |
Stupeň krytia | IP53 | IP52 | IP68 |
Audio | Stereo, Dolby Atmos | Stereo, Dolby Atmos | Stereo, Dolby |
Rozmery | 163,1 × 75,9 × 8,6 mm | 161,8 × 73,5 × 8,4 mm | 163,9 × 75,9 × 8,9 mm |
Hmotnosť | 205 g | 198 g | 210 g |
Cena | 798,90 €* | 897,90 €* | 713,90 €* |
Xiaomi 12T Pro
MobilyKto čakal hon za čo najvyšším počtom megapixelov a nič iné, bude sklamaný. Ja som sa cez prvý pocit z nie celkom zodpovedajúceho dizajnu takto vysokej triedy od tohto oslobodil a zvyšok telefónu musím vychváliť. Xiaomi nezabudlo model 12T Pro vybaviť nádherným displejom, špičkovým procesorom a rýchlym nabíjaním. Bezdrôtové nabíjanie už snáď bude nabudúce. Zároveň ale vďaka 200 Mpx fotoaparátu z tohto mobilu padá jedna dobrá fotka za druhou.
Klady
Zápory
Nenápadné Xiaomi 12T Pro si svoje odpracovalo a musím priznať, že sa mi s ním pracovalo bez ťažkostí. Záujemca o kvalitný fotomobil, ktorý ctí aj ďalšie aspekty telefónu, dostane za rozumné peniaze skvele vybavený smartfón.
Xiaomi sa tento rok na jeseň vytasilo okrem iného s dvojicou zaujímavých telefónov, a to Xiaomi 12T a Xiaomi 12T Pro. Oba cielia do vyššej strednej triedy a ako je už z ich označenia zrejmé, vychádzajú z skôr predstaveného tohtoročného radu Xiaomi 12. Novinky lákajú najmä na fotografickú výbavu alebo aj rýchle nabíjanie. Čo všetko dokážu a ako chcú zakúriť konkurencii?
i
Nové telefóny Xiaomi 12T a 12T Pro si môžete predobjednať. Pokiaľ to navyše stihnete do 12. októbra, dostanete ako darček robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite. A k tomu ešte tri mesiace služby YouTube Premium zadarmo a šesť mesiacov záruku na výmenu poškodeného displeja. Viac o špeciálnej akcii sa dočítate tu.
Výrobca v prípade oboch telefónov propaguje fotoaparáty. Tie nevyzerajú zle, a to najmä v prípade modelu Xiaomi 12T Pro. Jeho fotoaparát má totiž solídne rozlíšenie 200 Mpx. To je hodnota, ktorú momentálne neponúkajú ani niektoré o poriadny kus drahšie vlajkové lode konkurencie. Ako je ale známe, rozlíšenie nie je všetko a na výsledné snímky má vplyv aj použitý softvér či zapojenie umelej inteligencie. Nádej vzbudzuje aj optická stabilizácia a solídna svetelnosť f/1,69. V tomto ohľade sa ešte len ukážu kvality výsledných snímok.
Zostavu dopĺňa ultraširoký snímač s rozlíšením 8 Mpx a 2 Mpx makro, ktorý je tu trochu do počtu. Fotoaparát Xiaomi 12T Pro potom zvláda aj ultrarýchle sériové snímanie až 30 fotiek za sekundu a podľa výrobcu nebude mať problém ani s fotením v zhoršených svetelných podmienkach.
Xiaomi 12T Pro dostal v jadre tradičný, hoci vcelku príjemný dizajn, zaujme najmä hranatý modul fotoaparátu na zadnej strane. Ten vzhľadu telefónu rozhodne dominuje. K dispozícii bude v troch farebných variantoch, a to v striebornom, čiernom a modrom.
Predná strana patrí displeju. Výrobca zvolil zobrazovací panel CrystalRes AMOLED s uhlopriečkou 6,67", pomerom strán 20 : 9 a rozlíšením 2 712 × 1 220 pixelov. Obnovovacia frekvencia má maximálnu hodnotu 120 Hz a je adaptabilná, to znamená, že sa bude prispôsobovať dianiu na obrazovke. Pripravená je tiež možnosť always-on displeja, pod obrazovku sa zmestila aj čítačka odtlačkov prstov.
Xiaomi svoju novinku osadilo aktuálnou špičkou medzi mobilnými procesormi, teda Snapdragonom 8 Gen1+. K nemu bude na výber z 8 alebo 12 GB RAM a navrch môžete počítať so štedrým, 256 GB úložiskom. Na chladenie využíva najväčšiu odparovaciu komoru, ktorá kedy bola na telefónoch radu Xiaomi T použitá.
Používatelia sa však budú musieť zaobísť bez slotu na micro SD karty. Čo sa operačného systému týka, vystačiť budeme musieť s obligátnou verziou Android 12 s vidinou skorého upgradu. Trochu zvláštna voľba, keď už je k dispozícii Android 13. Xiaomi síce sľubuje tri roky aktualizácií systému, ale aj tak mohol používateľom rovno ponúknuť to najnovšie dostupné. Na druhej strane, v oblasti zvuku to najlepšie dostanete: stereo reproduktory majú certifikáciu špičkového výrobcu audiotechniky Harman Kardon.
Xiaomi 12T Pro je vybavený 5 000 mAh batériou s bleskovým nabíjaním HyperCharge, vďaka ktorému sa z 0 na 100 % dostane za bleskurýchlych 19 minút. Škoda ale je, že výrobca nepridal aj bezdrôtové nabíjanie, v tejto triede sa pomaly už stáva štandardom.
Nižší a pochopiteľne aj lacnejší z oboch novo predstavených prístrojov Xiaomi 12T je krásnou ukážkou vybavenej strednej triedy, ktorú tento čínsky výrobca tak dobre vie. Za necelých 600 € (v základe, za dvojnásobnú kapacitu úložiska zaplatíte o 50 € viac) dostanete telefón, ktorý väčšinu bežných používateľov rozhodne nesklame.
Aj tu výrobca láka primárne na fotoaparáty, spoľahnúť sa budete môcť na zostavu hneď troch. Hlavný snímač má stále skvelých 108 Mpx so svetelnosťou f/1,7. Ďalej je k dispozícii 8 Mpx ultraširoký snímač s uhlom záberu 120° a trojicu dopĺňa pre Xiaomi obvyklé makro s 2 Mpx v rozlíšení. Predná selfie kamera má pekných 20 Mpx.
Dizajn zostal prakticky rovnaký, nič sa nemení ani na prednej strane. Aj tu našiel miesto solídny CrystalRed AMOLED displej s rozlíšením 2 712 × 1 220 pixelov a uhlopriečkou 6,67 palca. Samozrejmosťou je aj adaptabilná obnovovacia frekvencia až 120 Hz a always-on funkcia.
Jadrom telefónu je čipset MediaTek Dimensity 8100-Ultra, sekunduje mu očakávateľných 8 GB RAM. Na používateľské dáta je pripravených 128, resp. 256 GB pamäte. Bohužiaľ, slot na micro SD karty sa nekoná, ale na tom nie je nič veľmi prekvapujúce. Systém beží vo verzii Android 12, aj tu si možno aktuálny Android 13 rozhodne predstaviť.
Aj do Xiaomi 12T si našla cestu batéria s kapacitou 5 000 mAh, ktorá podporuje 120 W rýchle nabíjanie. Na plné nabitie si počkáte iba devätnásť minút, čo je skutočne úctyhodný výkon, a oproti konkurencii potrebnú 120 W nabíjačku nájdete priamo v balení. Aká bude výdrž telefónu a jeho hospodárenie s energiou, to ešte len ukáže prax, ale s bezproblémovo obslúženým dňom či dňom a pol by sa počítať dalo. Aj tu sú stereo reproduktory, tentoraz ale bez certifikácie od slávneho výrobcu.
Obe novinky si už môžete kúpiť od 14. októbra. Ceny sú nasledujúce:
V nasledujúcej tabuľke si môžete porovnať všetky zásadné parametre nových telefónov.
Parametre/Model | Xiaomi 12T | Xiaomi 12 Pro |
---|---|---|
Displej | 6,67" (20 : 9) | 6,67" (20 : 9) |
2 712 × 1 220 px, 446 ppi | 2 712 × 1 220 px, 446 ppi | |
AMOLED | AMOLED | |
Zadné fotoaparáty | Hlavný: 108 Mpx, f/1,7, 4K video s 30 fps, Full HD so 60 fps | Hlavný: 200 Mpx, f/1,7, Quad Pixel, 8K video s 24 fps, 4K s 30/60 fps |
Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 120° | Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 120° | |
Makro: 2 Mpx, f/2,4 | Makro: 2 Mpx, f/2,4 | |
Predný fotoaparát |
20 Mpx, f/2,2, Full HD video s 30/60 fps
|
20 Mpx, f/2,2, Full HD video s 30/60 fps
|
Čipset | MediaTek Dimensity 8100-Ultra | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 |
GPU | Mali-G610 MC6 | Adreno 730 |
RAM | 8 GB | 8/12 GB |
Interné úložisko | 128/256 GB | 128/256 GB |
Operačný systém | Android 12 | Android 12 |
Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ |
Akumulátor | 5 000 mAh | 5 000 mAh |
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 120 W/ – |
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 120 W/ –
|
|
USB-C | ✓ | ✓ |
3,5mm jack | ✕ | ✕ |
Audio | Stereo | Stereo |
Rozmery | 159,9 × 75,8 × 9,6 mm | 158,6 × 75,8 × 9,2 mm |
Hmotnosť | 199 g | 192 g |
Cena | od 599 €* | od 799 €* |
Xiaomi 12T a 12T Pro sú solídne vybavené telefóny, ktoré držia v rukách niekoľko tromfov. V prípade oboch zaujme sľubný fotoaparát, kvalitný displej a výkon alebo aj bleskurýchle 120 W nabíjanie. Xiaomi sa opäť podarilo namiešať koktail zaujímavej výbavy a prijateľnej ceny. Uvidíme, ako sa telefóny budú používať v praxi.
Xiaomi 12T Xiaomi 12T Pro