Obnoviť stránku

Naše predajne zostávajú otvorené a obslúžime všetkých zákazníkov. Viac informácií o aktuálnych opatreniach nájdete tu.

najlepšie fotomobily

Najlepšie fotomobily 2021

Článok

• Autor: Redakcia

Fotoaparáty v mobiloch zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu a ich kvalita stúpa každým rokom. V kurze je približovanie bez straty kvality, nočné fotenie, práca s dynamickým rozsahom, najrôznejšie režimy či stále schopnejšie zapojenie umelej inteligencie do procesu fotenia. V tomto článku sme pre vás vybrali najlepšie fotomobily, ktoré tieto disciplíny zvládajú najlepšie. Nie každý má ale 1 500 eur na prvotriedny model, preto sme do textu zahrnuli okrem najlepších fotomobilov bez finančného stropu aj najlepšie fotomobily do 400 eur a do 200 eur. Prečítajte si ale najprv, na aké fotografické vlastnosti sa zamerať, ak si chcete zaobstarať kvalitný fotomobil.

Najlepšie fotomobily 2021 (PREHĽAD) – OBSAH

Ako vybrať fotomobil

Ponuka na poli fotomobilov sa neustále rozširuje a priznajme si, že v dnešnej dobe je kategória fotoaparátu v telefónoch veľmi dôležitá. Pri predstavovaní nových mobilov všetci výrobcovia kvalitu fotosnímačov vyzdvihujú a predháňajú sa v tom, kto ponúkne viac snímačov, väčšie rozlíšenie či lepší zoom. O čo nám ale ako používateľom má naozaj ísť? Ktoré parametre sledovať, aby sme sa v tej spleti fotomobilov lepšie orientovali?

Najprepieranejším parametrom je stále rozlíšenie snímača. Bola by chyba vsádzať len naň, ale jeho vysoká hodnota môže napríklad poslúžiť lepšej kvalite snímky po priblížení. Postupne sa štandardná hodnota rozlíšenia dvíha a už neprekvapia snímače so 64 alebo 108 Mpx, kedy takáto hodnota slúži najmä ku kombinácii niekoľkých pixelov do jedného. Takéto rozlíšenie ponúka napríklad Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Realme 8 Pro či Motorola EDGE 20 Lite.

.

Sledovať by sme mali aj svetelnosť objektívu. Vyjadrenie svetelnosti sa nazýva clonové číslo a značí, koľko svetla dokáže snímač na zhotovenie fotografie využiť. Čím nižšie je clonové číslo, tým viac svetla preniká k senzoru. My tak môžeme zaobstarať lepšie výsledky aj v horších svetelných podmienkach. Rovnako je taký snímač schopný rýchlejšieho zaznamenania snímky, teda znižuje riziko rozmazania vplyvom pohybujúcej sa scény.

Fotomobily 2020, svetelnosť
Svetelnosť je daná clonovým číslom. Čím je nižšie, tým preniká viac svetla. Zdroj: enebophoto.com.

Za účelom správneho nastavenia snímania či kontroly scény v reálnom čase sa súčasní výrobcovia spoliehajú na pomoc umelej inteligencie, čiže AI. Výkonné čipsety dokážu inteligentnými algoritmami zlepšovať ostrenie, rozpoznať objekty a tváre a pod. Vyhodnocovanie takýchto nastavení navyše prebieha okamžite, ďaleko rýchlejšie, než je schopný reagovať človek.

Umelá inteligencia sa zvládne venovať aj obrazu z viacerých snímačov. Preč sú doby, kedy mal mobilný telefón jeden kvalitný snímač. Dnes sa môžeme tešiť z viacerých snímačov, pričom každý má na starosť inú oblasť, každý je určený na iný typ snímania. Výnimkou nie sú mobilné telefóny so štyrmi, piatimi či dokonca so siedmimi snímačmi. Hlavný objektív býva doplnený ultraširokouhlým, teleobjektívom, makro snímačom, senzorom ToF a nájdu sa aj ďalšie typy senzorov.

Fotomobily 2020, snímače
Už dávno neplatí, že mobil má iba jeden zadný snímač. Zdroj: phoneworld.com.pk.

Mobilom sa skôr vyčítalo, že oproti digitálnym fotoaparátom nevedeli toľko pracovať s priblížením. Pojem optický zoom ale už dlhšiu dobu nie je mobilom cudzí a výrobcovia ho kombinujú s digitálnym a hybridným zoomom. Priblížiť si scénu je tak možné do určitej miery opticky, bez straty kvality obrazu, potom dochádza k degradácii snímky pri digitálnom priblížení.

Opačne sa stretávame s pojmom širokouhlý objektív, ktorý zabezpečí, že sa snímaná oblasť zväčší a na fotku či video sa toho zmestí viac. Tak to majú napríklad známe akčné kamery GoPro. Niektoré mobilné telefóny disponujú aj tzv. ultraširokouhlým objektívom. Ten už zachytí naozaj veľkú časť zorného poľa.

Fotomobily 2020, širokouhlý snímač
Širokouhlý snímač dokáže do scény dostať viac priestoru. Zdroj: globacell.com.

Ktoré mobilné telefóny sú právom tými najlepšími fotomobilmi súčasnosti? Rozdelili sme pre vás článok na jednotlivé kategórie. V popise mobilného telefónu sa vždy dočítate, akými kvalitami ten daný smartfón oplýva. Náš výber zahŕňa tie telefóny, ktoré si na našom území môžete kúpiť. V prípade niektorých z nich nie je uvedený odkaz na eshop, pretože sa aktuálne nepredávajú. Nie je však vylúčené, že sa do predaja opäť dostanú.

Najlepšie fotomobily súčasnosti

Nároční mobilní fotografi budú vyberať z nasledujúceho zoznamu. Fotomobilom v tejto kategórii patrí aktuálne špička mobilnej fotografie. Ich snímače si dokážu poradiť s takmer akúkoľvek situáciou a tých snímačov majú hneď niekoľko. Každý z nich je pritom perfektne pripravený na svoju úlohu. Z nasledujúceho zoznamu môže byť ktorýkoľvek z telefónov náhradou klasických kompaktných fotoaparátov. Všetky sú to skvelé a výkonné smartfóny s bohatou výbavou a podareným dizajnom.

iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro Max

 • Vylepšený nočný režim
 • Filmársky režim
 • Makro

Najdrahšie nový model iPhonu je skutočne skvele pripravený na vydarené fotografovanie. Papierové parametre snímačov sa síce líšia len mierne, počet megapixelov dokonca vôbec, avšak došlo tu k ceneným zmenám. Predovšetkým všetky fotoaparáty teraz zvládnu nočný režim. Pri naozaj blízkom ostrení sa automaticky zapne makro režim pre detailné zábery foteného objektu. Snímače narástli do veľkosti a zvládnu tiež vylepšené zaznamenanie videa. Podľa slov výrobcu budú zábery vďaka filmárskemu režimu pôsobiť ako vystrihnuté z filmu. Pri úpravách fotiek, videí, ale aj pri používaní systému iOS 15 aj tu čakajte displej s dynamickou frekvenciou až 120 Hz. A aj väčšia batéria a nižšia cena sú určite pekné lákadlá, ktoré na kúpu iPhonu 13 Pro Max presvedčia nemálo používateľov.

iPhone 13 Pro Max Mobilné telefóny iPhone
iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro

 • Rovnaká foto výbava ako Pro Max
 • 120 Hz displej
 • Výkonný čip A15 Bionic

Potešujúcou správou je, že tento rok sa modely Pro a Pro Max až na veľkosť nijako nelíšia. S iPhonom 13 Pro teda čakajte úplne rovnocenný výkon ako v prípade väčšieho bračeka, a to nielen vo fotografických a filmárskych schopnostiach. Rýchly čip A15 Bionic vás nenechá čakať, svižný systém iOS 15 a displej s rýchlejšou odozvou plynulosti už len napomáhajú. Dizajn s leštenými hranami tento rok oblieka hneď 4 možné farebné varianty. Ide o tmavo sivý, zlatý, strieborný a nový horský modrý variant. A aby ste si mohli vychutnať displej ešte na väčšej ploche, predný výstupok obsahujúci kameru Face ID a ďalšie senzory bol zúžený. Nárast vo výdrži batérie je oproti minuloročnému modelu iPhone 12 Pro skutočne poznať.

iPhone 13 Pro Mobilné telefóny iPhone
Google Pixel 6 Pro 5G

Google Pixel 6 Pro 5G

 • Fotoaparát s umelou inteligenciou
 • Obrí displej s vysokým rozlíšením
 • Vždy najnovší Android

Telefóny Google Pixel boli vždy synonymom skvelého fotomobilu. Nový Google Pixel 6 Pro 5G pokračuje v tejto tradícii a softvérové spracovanie fotografií opäť vylepšuje. Hlavný foťák je 50 Mpx a prítomný je aj 12 Mpx širokouhlý fotoaparát a 48 Mpx teleobjektív so 4-násobným optickým zoomom. Zaujímavosťou je funkcia Magic Eraser, ktorá dokáže odstrániť nežiaduce objekty z fotky. Nesmieme zabudnúť spomenúť ani nádherný, po stranách mierne zahnutý, displej, ktorý podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Bleskové reakcie zabezpečuje procesor Google Tensor podporený 12 GB RAM pamäte a majitelia sa môžu tešiť aj na dlhotrvajúcu softvérovú podporu.

Google Pixel 6 Pro 5G Mobilné telefóny Google
Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

 • 3D ToF snímač
 • 50 Mpx fotoaparát
 • Kompletne prehnutý displej

O svojich kvalitách nenechá Huawei P40 Pre nikoho pochybovať. Nie je náhoda, že sa v polovici roka stal lídrom tabuľky DxOMark. Ponúka okrem perfektného 50 Mpx snímača ďalej aj 40 Mpx ultraširokouhlý objektív a teleobjektív s 5-násobným optickým zoomom. Zaujímavosťou telefónu je prehnutie displeja cez všetky 4 strany zariadenia. Pre niekoho môže byť prekážkou absencia služieb Google, ktoré však Huawei nahrádza svojim Huawei Mobile Services. Z hľadiska výkonu nemožno telefónu nič vytknúť. Procesorom je HiSilicon Kirin 990.

Huawei P40 Pro Mobilné telefóny Huawei
iPhone 13

iPhone 13

 • Výkonný čip Apple A15 Bionic
 • Filmársky režim
 • Nové rozloženie fotoaparátov

Základný iPhone 13 poteší tých, ktorí chcú kvalitný fotomobil, ale aby bol stále kompaktný a výkonný. Stredne veľký 6,1" displej by mal stačiť väčšine používateľom, odozva je však štandardných 60 Hz. Na výber je viacero farebných možností, takže je možné zaobstarať si ho napríklad v zelenej alebo ružovej farbe. Výkonnostné parametre sú jasne definované – procesor Apple A15 Bionic nemá takmer konkurenciu a spoľahlivý systém zabezpečuje naozaj bezproblémový chod systému iOS. Apple sa už roky spolieha na 12 Mpx foťáky a okrem základného je tu aj ten širokouhlý. Filmársky režim nechýba a všeobecne sa schopnosti viac dorovnali modelom radu Pro. Makro však zostáva výsadou modelov Pro.

iPhone 13 Mobilné telefóny iPhone
iPhone 13 mini

iPhone 13 mini

 • Kompaktné rozmery
 • Procesor A15 Bionic
 • Kvalitné fotoaparáty

Najlacnejší a najmenší z iPhonov 13 sa nemusí nijako hanbiť. Ide v podstate iba o zmenšený iPhone 13. Hlavný panel je samozrejme menší, dosahuje kompaktné rozmery 5,4". Telefón poháňa rovnaký procesor A15 Bionic a zoženiete ho v rovnakých farebných odtieňoch. Tiež sa tu objavuje dvojica fotoaparátov, oba majú 12 Mpx rozlíšenie a podávajú skvelé výsledky aj za horších svetelných podmienok vďaka vylepšenému nočnému režimu. S najmenším iPhonom neurobíte chybu ani v oblasti videa, aj tento model dokáže efektne rozostriť pozadie vo filmárskom režime.

iPhone 13 mini Mobilné telefóny iPhone
i

Niektoré modely z rebríčka DxOMark nie sú v našej krajine dostupné, preto ich v článku nespomíname. Aktuálny rebríček TOP 10 všetkých telefónov bez ohľadu na ich dostupnosť vyzerá takto:

 1. Huawei P50 Pro
 2. Xiaomi Mi 11 Ultra
 3. Huawei Mate 40 Pro+
 4. iPhone 13 Pro Max
 5. iPhone 13 Pro
 6. Huawei Mate 40 Pro
 7. Google Pixel 6 Pro
 8. Asus Smartphone for Snapdragon Insider
 9. Xiaomi Mi 10 Ultra
 10. Huawei P40 Pro

Najlepšie fotomobily do 400 eur

Pokiaľ hľadáte mobilné telefóny s kvalitným fotoaparátom, ktoré zároveň nestoja majland, budú sa vám hodiť naše tipy na najlepšie fotomobily do 400 €. Vzhľadom na cenu už nejde o úplnú špičku, preto je pri nich nutné počítať s istými kompromismi, napriek tomu možno o týchto fotomobiloch hovoriť ako o veľmi dobrých. Vybrali sme tieto modely:

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10T Lite

 • Štvorica objektívov
 • Makro objektív
 • 120 Hz displej

Slovko Lite v názve rozhodne neznačí, že by toto Xiaomi zaostávalo za špičkou. V danej cenovej hranici ide o skvelú voľbu nielen pre mobilných fotografov. Základný snímač s rozlíšením 64 Mpx a clonou f/1,89 nie je na zadnej strane rozhodne osamotený. Foto výbavu dopĺňa 8 Mpx ultraširokouhlý objektív so záberom 120°, hĺbkový snímač a dokonca je prítomný aj nie práve často používaný makro snímač. Xiaomi Mi 10T Lite nie je ochudobnený ani o umelú inteligenciu, tá pomôže s kvalitnými úpravami. Displej je skutočne rozmerný, takmer 6,7“. Uhlopriečka však nie je všetko, pretože ohromí aj rýchlou 120 Hz odozvou. Úsporný čip Snapdragon 750G prináša podporu 5G a dlhú výdrž zaistí batéria s kapacitou 4 820 mAh.

Mobilné telefóny Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

 • 108 Mpx hlavný foťák
 • Displej s frekvenciou 120 Hz
 • Rýchle nabíjanie

Výbornými výsledkami v testoch fotoaparátov sa môže pochváliť Xiaomi Redmi Note 10 Pro. S megapixelmi sa tu roztrhlo vrece. Vyšší údaj aktuálne nie je, Xiaomi prekvapuje hneď 108 Mpx na hlavnom fotoaparáte. Ten ale na zadnej strane smartfónu nie je sám. Doplnený je 8 Mpx širokouhlým fotoaparátom, 5 Mpx teleobjektívom a 2 Mpx senzorom hĺbky. Na fotky a videá je skrátka veľmi dobre pripravený, a v strednej triede skrátka toto Xiaomi jednoducho musíme vyzdvihnúť ako dobrú voľbu. Redmi Note 10 Pro potom zaujme aj krásnym 120 Hz AMOLED panelom či prítomnosťou 3,5 mm jack konektora. Na záver ešte spomenieme, že ho dobijete rýchlo vďaka 33 W nabíjaniu.

Mobilné telefóny Xiaomi
OnePlus Nord N10 5G

OnePlus Nord N10 5G

 • Hlavný 64 Mpx objektív
 • 2 Mpx makro objektív
 • Podpora sietí 5G

Značka OnePlus je spätá s kvalitnou fotografiou. Nie inak je tomu pri modeli Nord N10 5G. Okrem hlavného 64 Mpx objektívu sú v zostave ešte 3 ďalšie objektívy. Jeden je širokouhlý, ďalší dokáže presne rozmazať pozadie pri portétovom snímaní vďaka detekcii hĺbky ostrosti a posledný je makro objektív. Ako je už z názvu zrejmé, nechýba podpora najrýchlejších sietí 5G. Čistý Android s jednoduchou nadstavbou Oxygen OS prináša napríklad revolučné ovládanie telefónu iba gestami nad zariadením. Rýchle 30 W nabíjanie je pri OnePlus štandardom.

OnePlus Nord N10 5G Mobilné telefóny OnePlus
Realme 7 Pro

Realme 7 Pro

 • Fotoaparát s umelou inteligenciou
 • 32 Mpx selfie kamera
 • 65 W rýchle nabíjanie

Ďalším telefónom so štvoricou objektívov na fotografie všetkých parametrov je Realme 7 Pro. Tento model je ideálnym adeptom pri výbere najlepšieho pomeru cena výkon. Vďačí za to nielen svojimi 4 objektívmi. Hlavný 64 Mpx je doplnený širokouhlým, teleobjektívom a makro snímačom schopným ostriť na blízke detaily. Solídna je aj hardvérová výbava na čele s procesorom Snapdragon 720G a 8 GB pamäťou RAM. Až si mobilný telefón povie o dobitie, môžete energiu doplniť naozaj rýchlo vďaka 65 W nabíjaniu. Kompletné nabitie trvá len niečo málo cez pol hodiny.

Realme 7 Pro Mobilné telefóny Realme
OnePlus Nord2 5G

OnePlus Nord2 5G

 • Čiernobiely snímač
 • Rýchle nabíjanie
 • Čistý Android s Oxygen OS

Okolo hranice 400 € zoženiete aj aktuálne skvele vybavený OnePlus Nord2 5G. Trojica zadných fotoaparátov pri tomto modeli sľubuje slušné fotky. Základný fotoaparát sníma v rozlíšení 50 Mpx a nechýba ani optická stabilizácia. Ďalej sa dočkáte širokouhlých snímok so záberom až 119° a rozlíšením 8 Mpx. Posledným je 2 Mpx čiernobiely senzor. Nord2 5G zaujme aj jednoduchým, ale efektným dizajnom a 6,4" displejom. Poskytuje tiež solídny výkon. 8-jadrový čip MediaTek si notuje s 8 GB pamäťou RAM. Telefón zvládne rýchle siete 5G a vďaka 65 W nabíjaniu doplníte energiu z 0 na 100 % iba za 30 minút.

OnePlus Nord2 5G Mobilné telefóny OnePlus
Xiaomi Mi Note 10 Lite

Xiaomi Mi Note 10 Lite

 • Hlavný snímač s rozlíšením 64 Mpx
 • 4K videa
 • Zaoblený displej

Odľahčený variant modelu Note 10 robí česť menu použitím skvelého rozlíšenia 64 Mpx na hlavný objektív. Široký záber vykúzli 8 Mpx snímač so svetelnosťou f/2,2. 2 Mpx hĺbkový senzor napomôže pri detekcii pri efekte bokeh a posledným objektívom je makro kamera s vyšším rozlíšením 5 Mpx. Vpredu sa o fotografie a videá postará 16 Mpx objektív. Parametre fotoaparátu sú teda pôsobivé, avšak mobilný telefón ponúkne viac než len skvelú foto výbavu. Xiaomi Mi Note 10 Lite vás poteší v oblasti výdrže batérie. Kapacita 5 260 mAh skrátka niečo vydrží. Displej technológie AMOLED je svojím rozlíšením FullHD+ veľmi jemný, takže aj úpravy fotografií sú hračka.

Mobilné telefóny Xiaomi

Najlepšie fotomobily do 200 eur

Aj v kategórii do 200 € sa dajú nájsť mobily, ktoré zaobstarávajú pekné fotky. Je však potrebné upozorniť na to, že mobilné telefóny tejto kategórie sa s tými, ktoré právom môžu niesť označenie najlepšie fotomobil, môžu reálne merať skutočne len veľmi ťažko. Ponúknu však solídne výkony pri fotení momentiek za bežných svetelných podmienok – v tom sú spoľahlivé a pre väčšinu používateľov aj dostatočné. Navyše medzi nimi, trochu prekvapivo, nájdeme modely, ktoré majú funkcie, ktoré sa často nevyskytujú ani pri drahších modeloch.

Xiaomi POCO M3

Xiaomi POCO M3

 • Hlavný snímač 48 Mpx
 • Hĺbkový aj makro senzor
 • 6 000 mAh batéria

Model POCO M3 od Xiaomi zaujme nielen svojou výraznou zadnou časťou. Budete prekvapení akými parametrami sa môže pýšiť. Dostatočné detaily zachytí svojím 48 Mpx fotoaparátom. Poradí si aj s detekciou hĺbkových scén svojim 2 Mpx senzorom, a to všetko dopĺňa ešte 2 Mpx makro snímač s ostrením od 2 cm. Mimo fotografií budete pri Xiaomi POCO M3 spokojní rovnako s kapacitou batérie 6 000 mAh. Osemjadrový Snapdragon 662 dozaista poslúži aj na náročnejšie aplikácie. Bezpečnosť je okrem čítačky odtlačkov prstov riešená tiež detekciou tváre.

Xiaomi POCO M3 Mobilné telefóny Xiaomi
Vivo Y33s

Vivo Y33s

 • Hlavný fotoaparát s 50 Mpx
 • Makro fotoaparát
 • Softvérové navýšenie RAM o 4 GB

Značka Vivo sa úspešne presadzuje na slovenskom trhu. Niet divu, kvalitných mobilov za slušnú cenu už má niekoľko. Model Vivo Y33s sa radí do kategórie telefónov do 200 €, napriek tomu vybavením prekvapí. O detailné fotky sa postará 50 Mpx senzor doplnený 2 Mpx fotoaparátom na fotenie portrétov a nechýbajú ani makro snímky aj v kvalite 2 Mpx. Takmer 6,6" displej podporuje Full HD+ rozlíšenie. Systému Android 11 napomáha 8 GB operačnej pamäte s možnosťou pridať softvérovo ďalšie 4 GB. Nabíjačku budete hľadať možno až po 2 dňoch, kedy vyčerpáte kapacitu 5 000 mAh. Pri fotografovaní aj úprave vám bude k dispozícii umelá inteligencia.

Vivo Y33s Mobilné telefóny Vivo
Huawei P Smart 2021

Huawei P Smart 2021

 • 4 snímače s umelou inteligenciou
 • Lepšie výsledky na nočné zábery
 • Huawei Mobile Services

Najnovší model Huawei P Smart 2021 vstupuje na trh tých lacných smartfónov vybavený parametrami, za ktoré by sa nemusel hanbiť drahší mobilný telefón. Celkom 4 zadné objektívy zvládnu snímať aj pri horších svetelných podmienkach, vyfotia širokouhlý záber, makro aj efekt rozmazania bokeh. Výsledky skontrolujete na veľkom 6,67“ displeji. Dostatok energie zaručí 5 000 mAh batéria s možnosťou ju rýchlo dobiť. Huawei P Smart 2021 je ideálnym telefónom, pokiaľ za málo peňazí hľadáte slušnú výbavu.

Mobilné telefóny Huawei
OnePlus Nord N100

OnePlus Nord N100

 • Trojitý objektív
 • Kvalitný blesk
 • 90 Hz displej

Ďalším OnePlusom v tomto výbere je vydarený model Nord N100. Pre fotografov sú tu 3 objektívy. Najprv 13 Mpx hlavný so svetelnosťou f/2,2, potom druhý na meranie hĺbky ostrosti s rozlíšením 2 Mpx a nakoniec 2 Mpx makro objektív. Veľký displej síce neoplýva jemným rozlíšením, avšak prináša podporu svižnej odozvy 90 Hz. Aj tento mobilný telefón je vybavený batériou s celkovou kapacitou 5 000 mAh s podporou rýchleho nabíjania. Rýchlonabíjací kábel je priamo v balení.

OnePlus Nord N100 Mobilné telefóny OnePlus
Realme 8

Realme 8

 • 4 fotoaparáty
 • Pamäťové karty
 • Rýchle nabíjanie

Ďalším modelom Realme v našom rebríčku je práve Realme 8. Na jeho zadnej strane našli miesto štyri fotoaparáty. Hlavný so 48 Mpx zvládne odfotiť väčšinu situácií, a to aj s pomocou umelej inteligencie. Ďalej sa dočkáme 8 Mpx snímača so schopnosťou fotiť širokouhlo, ďalej makro snímača s rozlíšením 2 Mpx a senzora hĺbky ostrosti. Výrobca sľubuje aj vylepšený nočný režim. Všetok obsah sa premieta na displeji s uhlopriečkou 6,4" s jemným rozlíšením a komu nestačí maximálna vnútorná kapacita 128 GB, ten môže využiť pamäťové karty microSD. Kto túži po dlhej výdrži batérie a bleskovom nabíjaní, bude s Realme 8 spokojný. Kapacita batérie je 5 000 mAh nabíjanie je 30 W.

Realme 8 Mobilné telefóny Realme
Xiaomi Redmi Note 9T

Xiaomi Redmi Note 9T 5G

 • 48 Mpx fotoaparát
 • 6,53" displej
 • 3,5 mm jack

Xiomi s modelom Redmi Note 9T dokázalo priniesť sympatické a moderné parametre v ešte sympatickejšej cenovej relácii. Jeho zadná strana skrýva v čiernom koliesku trojicu fotoaparátov a blesk. Konkrétne sa tu bavíme o 48 Mpx hlavnom fotoaparáte s nočným režimom, 2 Mpx makro kamere a 2 Mpx fotoaparáte s meraním hĺbky ostrosti. Displej so svojou veľkosťou 6,5" patrí v danej kategórii medzi tie väčšie a osemjadrový procesor MediaTek dopĺňajú priemerné 4 GB operačnej pamäte. Aj tento smartfón sa môže pochváliť batériou s kapacitou 5 000 mAh a podporou rýchleho nabíjania. V danej cene je skutočne pekné, že mobil zvládne aj 5G siete.

Mobilné telefóny Xiaomi
P-DC1-WEB01