Obnoviť stránku

Cenové bomby sú tu! Vyber si z produktov za extrémne nízke ceny a presvedč sa sám!

OnePlus 10 Pro recenzia

OnePlus 10 Pro (RECENZIA): Supervýkonná vlajková loď sa nezaobíde bez chýb

Recenzia

Aktualizované • Autor: Matěj Toul

V poslednej dobe sa s výkonnými čínskymi telefónmi roztrhlo vrece a dlho na seba nenechal čakať ani OnePlus 10 Pro. Mobil sa na pulty predajcov dostal už v apríli tohto roka a my sa naň konečne môžeme podrobne pozrieť. Parametre rozhodne nesklamú. Extrémne výkonný čipset Snapdragon, veľký 120 Hz displej a oveľa viac, a to za cenu nižšiu ako u predchodcu. Na prvý pohľad má OnePlus 10 Pro dosť dobre našliapnuté. Ako ale telefón dopadol v recenzii?

OnePlus 10 Pro (RECENZIA) – OBSAH

 1. OnePlus 10 Pro k vám dorazí v plnej poľnej
 2. V OnePlus si dali na dizajne novej vlajkovky záležať
 3. Nemajte strach, OnePlus 10 Pro má výkon poistený
 4. Fotoaparát OnePlus 10 Pro má svoje rezervy
 5. Skvelá výdrž, bleskové nabíjanie – tu OnePlus 10 Pro za jednotku
 6. OnePlus 10 Pro – konektivita a odolnosť
 7. OxygenOS 12 je jedna z najpríjemnejších androidových variácií
 8. Ako vyzerá rozhranie OnePlus 10 Pro?
 9. Je OnePlus 10 Pro aj dnes zabijakom vlajkových lodí?
 10. Recenzia OnePlus 10 Pro – verdikt
 11. Čo sme o OnePlus 10 Pro napísali skôr?

OnePlus 10 Pro k vám dorazí v plnej poľnej

Telefón OnePlus 10 Pro prichádza v jednoduchej čierno-bielo-červenej škatuľke a so sebou nesie v podstate všetko, čo by ste si mohli priať. Samotný telefón disponuje zahnutým ochranným sklom priamo z výroby, v balení potom nájdete aj zelený silikónový kryt pre extra dávku ochrany. V škatuľke ďalej nechýba ani nabíjací adaptér, čo celkom dáva zmysel.

Recenzia OnePlus 10 Pro, obsah balenia
Balenie OnePlus 10 Pro obsahuje všetko, čo by ste mohli potrebovať.

Väčší výrobcovia adaptér vynechávajú, pretože väčšina používateľov už doma nejaký má – OnePlus 10 Pro však podporuje trochu atypické 80 W rýchlonabíjanie a mať najvýkonnejší možný adaptér bez priplácania znie ako cesta najmenšieho odporu. Okrem telefónu už je potom v balení iba manuál a tradične červený USB kábel. Mimochodom, recenzovaný model je OnePlus 10 Pro 12/256 GB v zelenom vyhotovení.

i

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G (RECENZIA): konečne regulárny nástupca radu Galaxy Note

V OnePlus si dali na dizajne novej vlajkovky záležať

Dizajnu OnePlus 10 Pro je naozaj málo čo vytknúť. Displej je jednou z veľkých kvalít telefónu, a to predovšetkým vďaka použitiu 6,7" zaobleného AMOLED panelu s patentovanou technológiou LTPO 2.0. Tá oproti základnej verzii LTPO (technológia, ktorá umožňuje prispôsobenie obnovovacej frekvencie podľa obsahu) môže znížiť obnovovaciu frekvenciu až na 1 Hz, a to podstatne rýchlejšie a pri viacerých situáciách.

Technológia nastúpi dokonca aj pri sledovaní videí – keď je na videu málo pohybu, obnovovacia frekvencia sa zníži na 30 Hz, aj keď je video natočené pri 60 snímkach za sekundu. Pri používaní pritom žiadne sekanie nezaznamenáte. OnePlus týmto ešte viac šetrí batériu a plných 120 Hz si schováva iba pre situácie, kde je to naozaj potrebné. Napríklad pri hraní.

Recenzia OnePlus 10 Pro, displej Recenzia OnePlus 10 Pro, záda
Displej telefónu vyzerá skvele a ponúkne aj veľmi vysoký jas, vďaka čomu je vidieť aj na priamom slnku.

Displej zaberá úctyhodných 90 % prednej časti telefónu a narušený je len v ľavej hornej časti priestrelovým notchom. Ten osobne nemám príliš v obľube, ide však čisto skôr o preferenciu ako o opodstatnený problém. Zaoblené kraje displeja potom plynule zaplávajú do kovových hrán telefónu, ktoré nakoniec vyústia až do fotomodulu na zadnej strane. Ten mi, hoci pôvodne pôsobil prehnane, po čase celkom prirástol k srdcu.

Jedinou výčitkou, ktorú by som mal k dizajnu, je rozprestretie tlačidiel. Power button je na pravej strane, ovládanie hlasitosti vľavo a typický OnePlus jazdec na prepínanie medzi tichým módom a vibráciami je potom na pravej hornej hrane. Rozloženie je to pre OnePlus celkom typické, na pohodlné ovládanie jednou rukou však v podstate nemožné, predovšetkým keď malý jazdec ide posúvať celkom ťažko.

i

iPhone SE 2022 (RECENZIA): nestavia na inováciách, stále však má svoje kúzlo

Nemajte strach, OnePlus 10 Pro má výkon poistený

Telefóny OnePlus sú dlhodobo voľbou mobilných hráčov a OnePlus 10 Pro nie je výnimkou. Poháňa ho totiž špičkový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 v kombinácii s až 12 GB pamäte RAM. Pokiaľ by vám ani toto nestačilo, čo je, ruku na srdce, dosť nepravdepodobné, nastavenie umožňuje rozšíriť RAM o až 7 GB virtuálnu pamäť. Čo to znamená? Mobil bude v podstate časť bežného úložiska používať ako RAM. Je potrebné však podotknúť, že takto vytvorená pamäť bude mnohonásobne pomalšia.

Recenzia OnePlus 10 Pro, fotomodul Recenzia OnePlus 10 Pro, notch
Kovové hrany, ktoré hostia napríklad jazdec na ovládanie zvukových režimov, plynule prechádzajú na fotomodul.

Nie je prekvapením, že sa vďaka týmto parametrom telefón pobije s akoukoľvek hrou či aplikáciou, ktorú pred neho postavíte. Aj akčnejšie hry, ako napríklad PUBG Mobile, ktorú sama značka OnePlus na svojich zariadeniach rada promuje, beží spoľahlivo na viac ako 120 FPS, čo je samozrejme hranica, ktorú chcete so 120 Hz panelom ideálne dosiahnuť.

Špičkový čipset telefónu prepožičiava aj podporu sietí 5G, s ktorou sú v USA problémy. OnePlus si nerozumie s tamojšími pásmami. U nás sa však nemáte čoho báť – telefón podporuje všetky aktuálne na Slovensku využívané pásma.

i

Najvýkonnejšie mobilné telefóny 2022

Fotoaparát OnePlus 10 Pro má svoje rezervy

Fotoaparát OnePlus 10 Pro je aj tento rok v réžii značky Hasselblad a spolu s odvážnym dizajnom fotomodulu bolo jasné, že kombinácia troch šošoviek mala byť jedným z hlavných ťahákov telefónu. O to viac ma potom zamrzelo, že je fotoaparát čínskej desiatky bolestivo priemerný. Poďme sa naň pozrieť zblízka.

Recenzia OnePlus 10 Pro, foto hlavný Recenzia OnePlus 10 Pro, foto 3,3× zoom Recenzia OnePlus 10 Pro, foto širokouhlý
V dobrých svetelných podmienkach sú si všetky tri objektívy schopné poradiť obstojne. Zľava: hlavný, 3,3× zoom, širokouhlý.

Hlavný fotoaparát sa môže pochváliť 48 Mpx snímačom Sony s objektívom so svetelnosťou f/1,8 a optickou stabilizáciou. Parametre sú tak vcelku slušné. V praxi potom telefón fotí celkom obstojne cez deň, o poznanie horšie je na tom ale pri horších svetelných podmienkach a kontrastnejších snímkach. Pokiaľ sa so snímkou vyslovene nevyhráte, časté sú presvietené miesta pri fotení v noci a po bližšom preskúmaní aj farebné artefakty, a to ako pri svetle, tak aj v tme. Na fotenie zážitkov telefón určite poslúži, ale od vlajkového modelu, ktorý dáva fotoaparát tak veľmi na obdiv, by som asi čakal trochu lepšie výsledky.

Recenzia OnePlus 10 Pro, nočné foto hlavný Recenzia OnePlus 10 Pro, nočné foto 3,3× zoom Recenzia OnePlus 10 Pro, nočné foto širokouhlý
V tme je to podstatne horšie, snímky strácajú detaily. Keď už, vždy budete chcieť používať hlavnú kameru. Zľava: hlavná, 3,3× zoom, širokouhlá.

Oveľa lepšie na tom bohužiaľ nie je ani 50 Mpx (f/2,2) širokouhlá kamera. Poteší síce väčším rozlíšením a úctyhodným zorným uhlom 150°, obe však za cenu menších pixelov a všeobecne snímok, ktorým chýbajú detaily. Potešil paradoxne teleobjektív. Ten ponúkne 3,3× optický zoom a optickú stabilizáciu, avšak na „iba“ 8 Mpx snímači a objektíve so svetelnosťou f/2,4. Zatiaľ čo papierovo pôsobí skoro do počtu, v praxi sú snímky pri dobrých svetelných podmienkach vcelku pekné. V tme potom objektív pokrivkáva, rovnako ako zvyšok zostavy.

Čo sa týka videa, OnePlus 10 Pro je schopný natáčať až v 8K pri 24 snímkach za sekundu, najčastejšie však využijete Full HD pri 30/60 FPS. Čo sa dá na telefóne určite pochváliť, je veľmi plynulý prechod medzi jednotlivými objektívmi, a to ako v náhľade, tak aj vo finálnom videu. Zoom pôsobí príjemne a vlastne si ani neuvedomíte, že telefón zrazu používa iný objektív.

i

Viac fotiek a videí v plnej kvalite nájdete v priečinku na Google Disku.

Skvelá výdrž, bleskové nabíjanie – tu OnePlus 10 Pro za jednotku

Smutnú časť máme za sebou, teraz už len samé dobré správy. OnePlus 10 Pro vážne poteší výdržou. Ukrýva sa v ňom 5 000 mAh batéria, čo na prvý dojem nie je nič extra, v praxi však telefón vydržal skutočne dlho. Za pracovný týždeň fotenie, testovanie rozhrania a aplikácií som musel dobíjať iba dvakrát, čo robí výdrž okolo jedného a pol dňa. V dnešnej dobe sa nie je na čo sťažovať.

Keď už sme pri nabíjaní, musím sa o ňom zmieniť trochu podrobnejšie. Mobil sa nabíja cez 80 W adaptér vďaka technológii SuperVOOCC a podľa výrobcu by mal 100 % dobitie zvládnuť za 32 minút. Tieto hodnoty sa často viac či menej líšia od skutočnosti, v prípade OnePlus 10 Pro sú však až prekvapivo presné. Nabitie „z nuly na sto“ naozaj zabralo len o pár sekúnd viac ako 32 minút. Tu teda maximálna spokojnosť.

i

OnePlus 10 Pro – konektivita a odolnosť

Rýchlo sa pozrime na konektivitu. 3,5 mm jack nemal ani predchodca, a tak nie je prekvapením, že ani OnePlus 10 Pro tento vstup nemá. Po vzore 9 Pro telefón nedostal ani slot na pamäťovú kartu, poteší však možnosťou vložiť až dve SIM karty s 5G.

Dalo by sa povedať, že zvonku na telefóne skrátka nie je nič, čo tam byť nemusí. Vstupy pre USB-C a SIM karty, reproduktory a tlačidlá. Čítačka odtlačkov? Samozrejme v displeji. Telefón by tak mohol mať ochranu podľa certifikácie IP, to ale nemá. Podľa niektorých recenzentov síce vo vode chvíľu vydrží, ja by som však utopenie telefónu neriskoval a plávanie s OnePlus 10 Pro zásadne neodporúčam.

i

Motorola Moto Edge 30 Pro (RECENZIA): ohromne výkonná a s rýchlym nabíjaním

OxygenOS 12 je jedna z najpríjemnejších androidových variácií

Ovládanie OnePlus 10 Pro je skrátka radosť. OxygenOS 12, OnePlus nadstavba pre Android, sa pomerne striktne drží ekosystému Google/Android a svoje aplikácie „pletie“ len tam, kde sa to hodí. Čo to znamená? Prehliadač, cloud, mail, obchod s aplikáciami a oveľa viac je v podstate čistý Android. OnePlus potom len pridáva svoje aplikácie Hry slúžiace na optimalizáciu a centralizáciu vašich herných titulov, správcu súborov, Community na prezeranie fór a napríklad OnePlus Store, kde môžete získavať rôzne zľavy na mobilné príslušenstvo.

Okrem aplikácií je aj rozhranie veľmi odľahčené, svižné, bez zbytočností. Implementuje klasický androidový app tray, kde nájdete všetky nainštalované aplikácie, kým vaša domovská obrazovka môže hostiť len tie najdôležitejšie. Animácie potom boli očividne tvorené s ohľadom na 120 Hz panel – vyzerajú na ňom krásne plynule. V neposlednom rade, čokoľvek by sa vám na telefóne OnePlus 10 Pro nepáčilo, si môžete bez inštalácie ďalších aplikácií upraviť. Tapetu, ikony, font textu, farbu prvkov rozhrania, rozloženie Always On displeja a oveľa viac. OnePlus potom garantuje 3 roky aktualizácií, čo môže byť pre niektorých právom málo, pri čínskom telefóne ale nie som príliš prekvapený.

Ako vyzerá rozhranie OnePlus 10 Pro?

Recenzia OnePlus 10 Pro, homescreen Recenzia OnePlus 10 Pro, OnePlus aplikácie
OnePlus 10 Pro kombinuje homescreen a zložky s možnosťou app tray.
Recenzia OnePlus 10 Pro, aplikácia fotoaparátov Recenzia OnePlus 10 Pro, funkcie fotoaparátov Recenzia OnePlus 10 Pro, galéria
Aplikácia fotoaparátu sa chváli radom režimov, galéria vyzerá štandardne.
Recenzia OnePlus 10 Pro, nastavenie Recenzia OnePlus 10 Pro, informácie o telefóne
Všetky nastavenia sú logicky prístupné.
Recenzia OnePlus 10 Pro, notifikácie Recenzia OnePlus 10 Pro, rýchle nastavenie Recenzia OnePlus 10 Pro, lišta s widgetmi
Vedľa notifikačnej lišty s rýchlym nastavením môžete použiť aj sekundárnu lištu s rôznymi widgetmi.
Recenzia OnePlus 10 Pro, kalendár Recenzia OnePlus 10 Pro, OnePlus store
OnePlus aplikácie tie od Googlu nenahradzujú, skôr prinášajú ďalšie možnosti.
Recenzia OnePlus 10 Pro, personalizácia Recenzia OnePlus 10 Pro, Always On displej Recenzia OnePlus 10 Pro, app tray
Telefón ponúka široké možnosti personalizácie bez potreby sťahovať akékoľvek aplikácie.

Je OnePlus 10 Pro aj dnes zabijakom vlajkových lodí?

Mobily OnePlus ešte nedávno strašili tie najlepšie telefóny svojím bezkonkurenčným pomerom ceny a výkonu. Model OnePlus 10 Pro už je od tých čias o poznanie drahší, to isté však môžeme povedať aj o popredných top modeloch, ktoré sa už bežne pohybujú okolo 1 000 eur. Komu môže 10 Pro zavariť?

Ak ešte chvíľu zostaneme pri čínskych telefónoch, na myseľ príde konkurenčná Xiaomi 12 Pro. Telefón s excelentnou fotovýbavou, ktorý rovnako ako OnePlus 10 Pro ponúkne aj čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. V našej recenzii však príliš nepotešil softvérom, a do úvahy treba brať aj cenu, ktorá je o pár desiatok eru vyššia, ako v prípade recenzovaného modelu OnePlus 10 Pro .

i

Xiaomi 12 Pro (RECENZIA): Stačí najvýkonnejší Android na konkurenciu?

Priamou konkurenciou pre telefón bude aj rad Samsung Galaxy S22. Oproti konzervatívnejšiemu Samsungu má OnePlus 10 Pro náskok na poli výkonu, s fotoaparátmi sa toho však má ešte veľa čo učiť. Základný model sa navyše pohybuje v takmer rovnakej cenovej sfére, a tak je na vás, či zvolíte overeného hráča na trhu, ktorý už zvládol doladiť svoje neduhy, alebo čínskeho draka, ktorý sa nebojí experimentovať.

Recenzia OnePlus 10 Pro – verdikt

OnePlus 10 Pro – verdikt recenze

OnePlus 10 Pro

Mobily

OnePlus 10 Pro je ďalším supervýkonným zástupcom z dielní čínskeho giganta, ktorý poteší nejedného mobilného hráča najnovším čipsetom za rozumnú cenu. Prím tu hrá nádherne spracovaný AMOLED panel, skvelá výdrž, svižné nabíjanie a veľmi pekný kovovo-sklenený dizajn, ktorý sa na rozdiel od predchodcov snaží trochu viac vystúpiť z radu. Priemerný fotoaparát je to jediné, čo sa dá inak z každej stránky vynikajúcemu telefónu vytknúť.

Klady

 • Maximálny výkon vďaka čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
 • 6,7" AMOLED panel s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a LTPO 2.0
 • Dômyselný dizajn s použitím kvalitných materiálov
 • Excelentná výdrž a 80 W rýchlonabíjanie
 • Moderné a intuitívne rozhranie OxygenOS 12
 • Balenie obsahuje nabíjací adaptér a príslušenstvo navyše
 • Prívetivá cena, dokonca nižšia ako u predchodcu

Zápory

 • Fotoaparát sa nezaobišiel bez kompromisov
 • Ovládanie jednou rukou môže byť nemotorné
 • Chýba certifikát IP o odolnosti
i Mohlo by vás zaujímať

OnePlus nám naservíroval ďalšiu generáciu svojho skvelého radu. Najnovší počin OnePlus 10 Pro prináša skutočne užitočné vylepšenia a výbave korunuje sympatickou cenou. Aj napriek nedostatkom ide v roku 2022 o veľmi rozumnú kúpu.

Čo sme o OnePlus 10 Pro napísali skôr?

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Firma OnePlus na trh vždy uvádza smartfóny spadajúce do vyšších tried z hľadiska výbavy. Nielen hardvérové parametre, ale aj odladený softvér z nich robí obľúbenú voľbu používateľov. Tí môžu teraz pokukovať po novej generácii modelu s prívlastkom Pro. OnePlus 10 Pro si zakladá na parametroch, ktorými zdatne ohrozuje konkurenciu a núti ju, aby sa mala na pozore. Má tento smartfón vôbec slabú stránku?

i

OnePlus 10 Pro sa konečne dostal na náš trh. Telefóny si môžete predobjednať.

OnePlus 10 Pro, úvod

OnePlus 10 Pro – OBSAH

 1. Očakávaný OnePlus 10 Pro vstupuje na trh
 2. Špičkovému displeju nemáme čo vytknúť
 3. OnePlus 10 Pro ctí najnovší Snapdragon 8 Gen 1
 4. Opäť Hasselblad, ale niečo nám tu chýba
 5. V čom OnePlus 10 Pro prekonáva svojho predchodcu?
 6. OnePlus 10 Pro – cena a dostupnosť

Očakávaný OnePlus 10 Pro vstupuje na trh

Výrobca OnePlus svoje smartfóny najvyššej triedy predstavuje zvyčajne v dvoch modeloch. V minulej generácii to boli OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro a podobné rozdelenie sa čakalo aj v prípade tohtoročných nástupcov. Zatiaľ sa však čínska firma pustila do uvedenia iba variantu OnePlus 10 Pro.

OnePlus 10 Pro, nová zadná strana
Odlišnosť od predošlej generácie je poznať pri pohľade zozadu. Zdroj: oneplus.com

Rozhodli sa vylepšovať parametre predchodcu, avšak narážame tu možno na jeden malý kompromis, ktorý si spomenieme v článku. Mobilný svet čaká, či OnePlus počas tohto roka náhodou nevytasí ešte lepší model.

Špičkovému displeju nemáme čo vytknúť

Rozmery novinky sa v podstate držia na rovnakých hodnotách ako v prípade predchodcu. Telo je kovové a sklenené. S prednou stranou modelu OnePlus 9 Pro bol výrobca očividne spokojný, preto sa rozhodol rovnaký dizajn zopakovať aj u nasledovníka.

Zmena sa však dotkla dizajnu zadného fotomodulu. Podobný výstupok s presahom na bok telefónu sme mohli vidieť napríklad pri sérii Samsung Galaxy S22. Ten na OnePlus však nezasahuje až do rohu zariadenia, má na sebe prepínač profilov vyzváňania a nesie pomerne výrazný nápis Hasselblad, zdôrazňujúci spoluprácu s renomovanou švédskou firmou.

OnePlus 10 Pro, dizajn čierneho variantu OnePlus 10 Pro, dizajn zeleného variantu
OnePlus 10 Pro poteší dostupnosťou 2 farebných variantov. Ide o klasickú čiernu či štýlovú zelenú. Zdroj: oneplus.com

Kvalita zobrazenia 6,7" displeja pod odolným Gorilla Glass Victus sa nemení. Stále ide o displej AMOLED s nadštandardným rozlíšením 3 216 × 1 440 pixelov, po stranách zaoblený. Táto hodnota má na svedomí skvelú jemnosť 525 PPI, takže okom nemáte šancu rozpoznať jednotlivé pixely ani pri hlbšom skúmaní. Displej OnePlus 10 Pro sa pýši dynamickou obnovovacou frekvenciou LTPO, kedy sa podľa zobrazovaného obsahu mení obnova medzi hodnotami 1 – 120 Hz. Pri zhasnutej obrazovke si môžete na AMOLED displeji vďaka Always On nechať bežať hodiny a neuniknú vám ani potrebné notifikácie.

i

Samsung Galaxy S22 (PREVIEW): návrat kráľa Androidov?

OnePlus 10 Pro ctí najnovší Snapdragon 8 Gen 1

V oblasti výkonu sa odohrávajú zmeny, a sú rozhodne pozitívne. Už predošlá generácia Snapdragonu bola plná výkonu, ale teraz sa OnePlus 10 Pro spolieha na najnovší Snapdragon 8 Gen 1. Hlavným rozdielom pri čipsete je to, že nový procesor je vyrábaný úspornejším 4 nm procesom. Ďalej je tu vyšší takt procesora a lepšia grafická jednotka. Kapacita operačnej pamäte naďalej zostáva na výber. Záujemcovia môžu zvoliť buď solídnych 8, alebo nekompromisných 12 GB. Podpora pamäťových kariet chýba, takže sa musíme spoliehať na 128, príp. 256 GB vnútornej pamäte.

OnePlus 10 Pro, displej
Špičkový AMOLED displej je po stranách ľahko zaoblený. Nielen hranie hier tak bude na takom paneli radosť. Zdroj: oneplus.com

Novinka stavia na operačnom systéme Android 12 s nadstavbou ColorOS 12.1. Z pohľadu modernej konektivity nemožno vytknúť akýkoľvek chýbajúci článok. Samozrejmosťou je internet cez 5G, mobilné platby cez NFC, Bluetooth 5.2, podpora VoLTE a VoWIFI či WiFi 6. To všetko spotrebúva energiu zo vstavanej 5 000 mAh batérie. Tá teda na kapacite povýšila. Kapacita však nie je to hlavné, pretože pozornosť na seba strháva navýšenie už aj tak rýchleho nabíjania. Z veľmi pekných 65 W pri OnePlus 9 Pro sa novinka dostáva na 80 W. Skvelá hodnota 50 W pre bezdrôtové nabíjanie zostáva.

i

NFC platby mobilom (NÁVOD)

Opäť Hasselblad, ale niečo nám tu chýba

Pri pohľade na logo Hasselblad na zadnej strane musí byť aj laikovi zrejmé, že fotoaparát pri tomto modeli zohráva veľkú rolu. Masívny fotomodul skrýva síce 4 okrúhle otvory s vysoko odolným sklíčkom, avšak iba v 3 z nich sa nachádza fotoaparát. Ten štvrtý otvor patrí prisvetľovacej dióde. OnePlus 10 Pro prichádza o monochromatický snímač. Zostáva hlavný 48 Mpx Sony IMX789 objektív so schopnosťou natáčať až 8K videá, ďalej širokouhlý foťák so skvelým rozlíšením 50 Mpx a nakoniec 8 Mpx teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením.

i

Xiaomi Redmi Note 11 (PREVIEW): to najlepšie v duchu Xiaomi

Vyzerá to na sľubné fotografie, už OnePlus 9 Pre kvalitou snímok patrí k tým najlepším. Ešte spomenieme širokouhlý foťák. Nielen rozlíšenie je prekvapivo veľké, ale uhol záberu je až 150°. Pri konkurencii sme zvyknutí na hodnotu okolo 120°. OnePlus 10 Pro teda do záberu dostane ešte viac prvkov. Predný selfie fotoaparát navyšuje rozlíšenie dvojnásobne na 32 Mpx a natáčať s ním môžete videá vo Full HD s 30 snímkami za sekundu.

OnePlus 10 Pro, fotoaparát Hasselblad
Fotoaparát bol, rovnako ako v prípade predchodcu, konštruovaný firmou Hasselblad. Kvalita je teda podložená zvučným menom. Zdroj: oneplus.com

V čom OnePlus 10 Pro prekonáva svojho predchodcu?

Zlepšenia oproti minuloročnému modelu sú v mnohých parametroch znateľné. Napriek tomu na fanúšikov aktuálnej situácie pôsobí tak, že výrobca urobil len nevyhnutné drobné skoky a neodhodlal sa k vážnejšiemu upgradu. Napríklad jeden zadný fotoaparát dokonca odobral. Napríklad Twitter užívateľ @chat_station tvrdí, že aktuálne predstavený model bol pôvodne vyvíjaný ako základný variant OnePlus 10 a v očakávaní je príchod lepšieho variantu, o ktorom sa doteraz hovorí ako o OnePlus 10 Ultra.

Podľa niektorých informácií jeho vývoj nešiel hladko, preto ho výrobca odložil. Predstaví sa možno až v druhej polovici tohto roku. Fanúšikov ale výrobca nechcel ochudobniť o nový telefón, a tak novinku premenoval na OnePlus 10 Pro a predstavil ju už teraz. Sú to ale len nepotvrdené informácie a viac sa možno dozvieme neskôr. Tak či onak, nižšie v tabuľke je porovnanie OnePlus 10 Pro s najlepším súčasným variantom modelu OnePlus 9 Pro, ktorý disponuje operačnou pamäťou 12 GB a vnútorným úložiskom 256 GB.

Parametre/Model OnePlus 10 Pro OnePlus 9 Pro
Displej 6,7" (20:9) 6,7" (20:9)
3 216 × 1 440 px, 525 ppi 3 216 × 1 440 px, 525 ppi
AMOLED AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 48 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
hlavný: 48 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2
širokouhlý: 50 Mpx, f/2,2
teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4
teleobjektív: 8 Mpx, f/2,4

monochromatický: 2 Mpx, f/2,4
Predný fotoaparát 32 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 888, 8-jadrový
GPU Adreno 730 Adreno 660
RAM 8/12 GB 12 GB
Interné úložisko 128/256 GB 256 GB
Operačný systém Android 12 Android 11
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 4 500 mAh
rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 80 W/50 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 65 W/50 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68
Audio stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozmery 163 × 73,9 × 8,5 mm 163,2 × 73,6 × 8,7 mm
Hmotnosť 200 g 197 g
Cena 949 €* 859 €
*Cena je platná k 6. 4. 2022.

OnePlus 10 Pro – cena a dostupnosť

Verejnosť bola o dostupnosti pre zvyšok sveta informovaná na MWC 2022. OnePlus 10 Pro si budeme môcť kúpiť v čiernom a zelenom farebnom variante už od 13. apríla. Zatiaľ si ho môžete predobjednať, pokiaľ chcete mať istotu prednostného dodania. Cena základného variantu s 8 GB pamäte RAM a 128 GB úložiskom štartuje na 949 € (prvý týždeň v apríli 2022). Priaznivci najlepších parametrov potom siahnu po 12/256GB variante za 1 049 € To sú na vlajkový telefón pekné ceny.

i Mohlo by vás zaujímať

Zatiaľ si na informáciu o dostupnosti OnePlus 10 Pro na našom území budeme musieť počkať. Už teraz sa ale tešíme, pretože novinka prináša skutočne užitočné vylepšenia. Príchod modelu Ultra je nejasný, viac sa zrejme dozvieme v druhej polovici roku 2022.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB28