Obnoviť stránku

Samsung Galaxy S23 5G (RECENZIA): malý, ale skutočne šikovný fotomobil

hSamsung Galaxy S23 5G, úvod

Samsung Galaxy S23 5G (RECENZIA): malý, ale skutočne šikovný fotomobil

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Je šťastie, že Samsung vo svojom nadupanom rade Galaxy S stále nasadzuje 3 rôzne modely. Tie sa líšia svojou výbavou aj veľkosťou. Pre fanúšikov menších telefónov tu je práve Samsung Galaxy S23 5G. S očakávaním toho najlepšieho v kompaktnom tele sme si ho preklepli v teste. Ako na nás zapôsobil?

Samsung Galaxy S23 5G (RECENZIA) – OBSAH

 1. Základný model Samsung Galaxy S23 je alternatíva k jeho výkonnejším bratom
 2. Samsung Galaxy S23 oproti minuloročnej generácii zaručene spoznáte
 3. AMOLED displej Galaxy S23 patrí stále k tomu najlepšiemu, zmeny nie sú potrebné
 4. Možno až príliš výkonný mobilný telefón s vynikajúcou výdržou batérie
 5. Samsungu Galaxy S23 sadla každá scéna, foťák naozaj potešil
 6. Kompaktných výkonných mobilov je na trhu viac, Samsung nie je sám
 7. Čo sme o Samsung Galaxy S23 písali skôr

Základný model Samsung Galaxy S23 je alternatíva k jeho výkonnejším bratom

Po roku sa na akcii Galaxy Unpacked juhokórejský gigant rozhodol ukázať svetu ďalší podarený rad telefónov. Jeho najlepší rad Galaxy S už sa dočkal číslovky 23 podľa roku, v ktorom bol uvedený. Znovu sa stretávame s trojicou modelov, pričom tie majú zaujať rôzne cieľové skupiny používateľov. Od základného Samsungu Galaxy S23 5G cez väčší Galaxy S23+ 5G až po S23 Ultra, ktorý má snáď jediný kompromis, a to je veľkosť.

i

Recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra: opäť lepší foťák a brutálny výkon

Pre našu recenziu sme si tentokrát vybrali Samsung Galaxy S23, teda základného zástupcu novej generácie Galaxy S. Spoločne so zvyškom poľa sa oproti minulým generáciám posúva zasa o kus ďalej, takže sa nesmieme nechať zmiasť jeho kompaktnými rozmermi a nevinným vzhľadom. Recenzovaný kus vo farbe „biela“ je skôr ľahko do béžova so svetlo zlatými bokmi. Testovaná konfigurácia je tá najlepšia možná, teda 256 GB úložiska a 8 GB RAM.

Samsung Galaxy S23 oproti minuloročnej generácii zaručene spoznáte

Ako by sme v tej záplave masívnych smartfónov už zabudli, aké to je držať v ruke nadupaný telefón sa znesiteľnými rozmermi. Našťastie je Samsung po boku ďalších výrobcov ako Apple či Asus stále schopný plodiť vlajkové mobily, ktoré sa takmer zmestia do dlane. Z krabičky na mňa vykukol mobil s výškou ani nie 15 cm. Aj prvé poťažkanie dáva tušiť, že to nie je žiadna tehla. Veľmi príjemne mi padol do ruky, rozmery sú ideálne. Tu je však názor naozaj subjektívny.

Samsung Galaxy S23, recenzia, dizajn, predná strana Samsung Galaxy S23, recenzia, dizajn, zadná strana
Predná aj zadná strana sú rovné plochy. Chrbát narúšajú len vystúpené fotoaparáty.

Leštené a klzké hrany Galaxy S23 stále trpia miernou vypuklosťou, čo pridáva na elegancii, ale môže byť príčinou neistého úchopu pri zdvíhaní zo stola. Hoci sa to môže zdať neľudské voči celkovo podarenému dizajnu, radšej by som mobil vložil do puzdra. Prednú stranu si pre seba samozrejme celú ukradol displej s priestrelom selfie kamerky. Okolité rámčeky považujem za naozaj tenké, nijako nerušia. Predná aj zadná strana nemajú ohyb, sú úplne rovné.

Samsung Galaxy S23, recenzia, hrany Samsung Galaxy S23, recenzia, vrchná hrana
Leštené hrany na seba občas zachytia nejaké tie odtlačky prstov.

Zadná strana nie je oproti konkurenčným telefónom príliš zaujímavá. To však beriem ako plus. Osobne sa mi hladké matné sklo s jediným prvkom v podobe vystúpených šošoviek zdalo ako veľmi príjemné, nerušiace. Napriek tomu Samsung Galaxy S23 v záplave mobilov spoznáte. Novinkou je práve absencia fotomodulu. Po vzore modelu Ultra sa fotoaparáty poskladali priamo na chrbát telefónu a netvoria už jednoliaty celok.

AMOLED displej Galaxy S23 patrí stále k tomu najlepšiemu, zmeny nie sú potrebné

Rovnako ako som hodnotil v prípade Samsungu Galaxy S23 Ultra, aj tu musím poznamenať, že zmien v displeji sme sa nedočkali. Teda aby som bol presný, len jednej menšej. A rovnako tak opäť môžem len potvrdiť, že nebola potrebná. Vďaka nepoznateľným rámčekom sa do pomerne malej plochy zmestil 6,1" displej s názvom Dynamic AMOLED 2X. Vidieť jednotlivé pixely je skutočne oriešok, rozlíšenie Full HD+ má naozaj zmysel. Nielen výborné pozorovacie uhly a vysoké rozlíšenie lahodia oku, rovnako tak aj rýchla 120 Hz odozva.

Samsung Galaxy S23, recenzia, displej Samsung Galaxy S23, recenzia, rámčeky
Displej je skutočne bravúrny. Navyše rámčeky okolo neho sú veľmi úzke, čo pôsobí štýlovo.

Novinkou Galaxy S23 je teda o 35 % lepší maximálny jas obrazovky, teraz dosahuje hodnotu 1 750 nitov. Napriek menšej uhlopriečke nás Samsung neokradol o možnosť zobraziť si vedľa seba, resp. nad sebou, dve aplikácie zároveň. Tento pokročilejší multitasking s podporou drag & drop sa určite môže v nejakej situácii hodiť. Ja som však počas testovania na mnoho situácií neprišiel a pri takej uhlopriečke si nemyslím, že by funkcia prichádzala na rad príliš často.

Možno až príliš výkonný mobilný telefón s vynikajúcou výdržou batérie

Mobil Samsung Galaxy S23 láme rekordy naprieč smartfónovým trhom. Výrobca plošne nasadil pre nový rad výkonný a úsporný Snapdragon 8 Gen 2. Reálne použitie s 8 GB operačnej pamäte je viac ako uspokojivé. Samsung telefón bleskovo reaguje pri bežnom použití, nezadrhne sa ani pri presúvaní okien aplikácií zároveň zobrazených na displeji. Hráči môžu oceniť grafický čip Adreno 740. V teste Geekbench si výsledky skutočne môžeme pochvaľovať.

Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, obrazovka Home Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, lišta Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, multitasking
Základná domovská obrazovka Androidu 13, horná lišta s funkciami a ukážka multitaskingu 2 aplikácií naraz.

Kapacita vnútorného úložiska základného variantu zostáva na 128 GB a nesie so sebou ešte drobnú chybu na kráse, ktorú ale za normálnych okolností nepostrehnete. Typ úložiska je UFS 3.1, namiesto UFS 4.0 dostupného pre vyšší pamäťový variant. Samozrejmosťou je najnovší Android 13 s nadstavbou One UI. Nastavenie je prehľadné, možností prispôsobiť si vzhľad máte hneď niekoľko. Subjektívne potom možno bude trvať, kým nájdete skutočne podarenú tému.

Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, Geekbench Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, systém Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, aktualizácia
Veľmi slušný výsledok testu výkonu Geekbench 6. Testovaný kus mal kapacitu 256 GB.

Kde sa základný model S23 odlišuje od svojich bratov, je najmä rýchlosť nabíjania. Výrobca tento model stále limituje výkonom 25 W. To bohužiaľ nie je žiadna hitparáda, každopádne celková kapacita 3 900 mAh nie je až taká monštruózna, takže úplne vybitý telefón stihnete dobiť za menej ako 1,5 hodiny. Vďaka úspornému procesoru a malému displeju si však udržuje veľmi podarenú výdrž na batériu. Mobilný telefón mi vydržal celkom bez problémov aj dva dni prevádzky. V balení adaptér nenájdeme, iba napájací USB-C kábel.

Samsungu Galaxy S23 sadla každá scéna, foťák naozaj potešil

Jednotlivé fotoaparáty prešli skôr iba vizuálnou zmenou, teda iným usporiadaním na zadnej strane. Menších zmien sa dočkala selfie kamerka, z 10 Mpx je zrazu 12 Mpx. Parametre každopádne sľubujú veľmi dobré výsledky. S hlavným fotoaparátom zostáva novinka na 50 Mpx a svetelnosti f/1,8. Samozrejme vrátane optickej stabilizácie. Optické priblíženie zaistí 10 Mpx teleobjektív. Snímky so širokým uhlom záberu vytvorí 12 Mpx snímač.

Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, režim Pro Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, ďalšie možnosti Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, video
Prostredie fotoaparátu v režime Pro. Ďalšie možnosti fotoaparátu sú užitočné. Výber rozlíšenia nahrávaného videa.

Je to neustále omieľané dookola, ale snímky sú až veľmi saturované. Presne tak, ako od každého smartfónu Samsung očakávame. Na pohľad sú to pekné fotografie, minimálne vo väčšine prípadov. Výsledok je ostrý, ani protisvetlo Samsung nerozhodí. Bol som spokojný aj s ultraširokouhlými fotografiami. Pokiaľ si na displeji dobre postrážite, ako je ktorá časť snímky zaostrená, vytiahnete z telefónu aj veľmi podarené makro snímky.

Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, širokouhlé Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, makro Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, interiér
Ukážka širokouhlej snímky, kvalitné makro fotografie so zaostreným stredom a foto v interiéri pri dostatku prirodzeného svetla.

V rámci optického priblíženia máme v Samsungu Galaxy S23 na výber maximálne 3-násobné. To v mnohých situáciách skutočne postačí. Snímka je svetlá a zdá sa mi, že farby zodpovedajú realite o kúsok viac. Ak by ste považovali maximálny 30-násobný digitálny zoom za zbytočný, zadržte. Je naozaj poznať rozdiel medzi dodatočne priblíženou snímkou a tou fotenou v takom priblížení. Umelá inteligencia totiž detail behom sekundy vykreslí prekvapivo kvalitne.

Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, bežné foto Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, 3-násobné priblíženie Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, 30-násobné priblíženie
Bežná snímka bez priblíženia, z rovnakého miesta potom 3-násobné optické priblíženie a 30-násobné digitálne.

Často omieľaný pojem Nightography platí na celý rad Galaxy S23. Aj tu teda máme byť svedkami kvalitných nočných záberov. Prekvapivo musím pochváliť aj širokouhlé snímky a výsledky 3-násobného optického priblíženia. S automatickým nastavením nočného režimu sa snímka naozaj výrazne rozjasní, čo nie je vždy chcené. Odporúčam teda záber fotiť radšej dvakrát, raz s aktívnym režimom a druhýkrát bez.

Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, bez nočného režimu Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, nočný režim Samsung Galaxy S23 5G, recenzia, nočný širokouhlý
Foto bez použitia nočného režimu, následne s ním. Nočný režim pomôže aj širokouhlej snímke.

O 2 Mpx vyššie rozlíšenie selfie fotoaparátu asi nie je ktovie aká veľká zmena, skutočnosťou ale je, že s fotkami som bol tiež spokojný. Samsung rozpozná v zábere viac ľudí a sám roztiahne uhol, hoci nejde o veľké rozšírenie do strán. Video s vysokým rozlíšením 8K po novom zvládne natáčať vo snímkovacej frekvencii až 30 sn./s a samozrejme stále aj vo filmových 24 snímkach. Obraz videa sa nápadne podobá snímkam, opäť saturovanej farby.

Kompaktných výkonných mobilov je na trhu viac, Samsung nie je sám

Telefónu Samsung Galaxy S23 môže ľahko konkurovať minuloročný model Galaxy S22 5G. Novinka totiž neprešla až tak výraznou zmenou, aby mu dala šach mat. Sú to väčšinou drobnosti ako lepší jas displeja, odolnejšie sklo, rýchlejšie úložisko, podpora WiFi 6E či vyššie rozlíšenie selfie. Potom ale navrch pridáva nový čip Snapdragon. Každopádne hranica medzi nimi je naozaj tenká. Za príplatok niekoľkých desiatok eur sa ešte môžete rozhodnúť pre Samsung Galaxy S23+ 5G s rýchlejším nabíjaním.

Samsung Galaxy S23 5G, konkurencia, Samsung Galaxy S22
Vizuálny rozdiel medzi novou generáciou a predchodcom Galaxy S22.

Zaujímavejšie to už bude v prípade konkurencie iPhone 14. Samozrejme tu bude najväčšiu úlohu hrať rozdiel v systéme. Fanúšikovia toho či onoho sa budú prikláňať práve na jednu zo strán. iPhone 14 ale na rovnako veľkom displeji nedokáže vykúzliť 120 Hz obnovu. Foto výbava je tiež skromnejšia. Vybral som základný model kvôli cene, ale za príplatok niekoľko desiatok eur získate iPhone 14 Pro, ktorý už Samsungu skomplikuje život viac. Predovšetkým prítomnosťou teleobjektívu či výkonného čipu A16 Bionic.

Samsung Galaxy S23 5G, konkurencia, iPhone 14 Samsung Galaxy S23 5G, konkurencia, Zenfone 9
Ako iPhone 14, tak Asus Zenfone 9 majú v segmente menších smartfónov čo ponúknuť.

Do tretice tu máme kompaktný Asus Zenfone 9. Ten sa dokonca zmestil pod 6" uhlopriečku. Podobne s iPhonom 14 má obmedzenejšie schopnosti fotoaparátu, konkrétne chýba teleobjektív. Zaobstarať si ho však môžete aj so 16 GB operačnej pamäte. O výkon sa stará stále vysoko výkonný Snapdragon 8+ Gen 1 a ďalším tromfom je prítomnosť slúchadlového jack konektora.Batéria má zo všetkých spomínaných konkurentov najvyššiu kapacitu, ale musíte sa zmieriť s absenciou bezdrôtového nabíjania.

Parametre/Model Samsung Galaxy S23 5G Apple iPhone 14 Asus Zenfone 9
Displej 6,1" (20 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 5,9" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 422 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 400 × 1 080 px, 445 ppi
Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz OLED, 60 Hz Super AMOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 30 fps
hlavný: 12 Mpx, f/1,5, 4K video s 60 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps
teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 120°
širokouhlý: 12 Mpx, f/1,8
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 113°
širokouhlý: 12 Mpx, f/1,4,


Predný fotoaparát 12 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
12 Mpx, f/1,9, 4K video s 60 fps
12 Mpx, f/2,5, 4K video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Apple A15 Bionic, 6-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový
RAM 8 GB 6 GB 8/16 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256/512 GB 128/256 GB
Operačný systém Android 13 iOS 16 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 3 900 mAh 3 279 mAh 4 300 mAh
rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/10 W rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W
rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 30 W/- 
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby
Rozmery 146,3 × 70,9 × 7,6 mm 146,7 × 71,5 × 7,8 mm 146,4 × 68,2 × 9,5 mm
Hmotnosť 167 g 172 g 165 g
Cena od 949 € od 939 € od 729 €
*Ceny sú platné k 20. 3. 2023.

Samsung Galaxy S23 5G stavia na overených základoch

Samsung Galaxy S23 5G; recenzia

Samsung Galaxy S23

Mobily

Samsung povýšil svoj rad Galaxy S opäť o niekoľko rádov vyššie. Od základného Galaxy S23 si pritom nemusel nikto sľubovať nič prevratné. Ukázalo sa ale, že ide o skutočne podarený smartfón, ktorý čerpá silu zo skvelého procesora a v spojení s vydarenými fotoaparátmi schopnými potešiť aj za nedostatku svetla a 2-dennou výdržou batérie má šancu prekvapiť. Ideálny adept na pomer cena/výkon.

Klady

 • Nový vzhľad foťákov zjednocuje rad Galaxy S
 • Skvelá 2-dňová výdrž
 • Lepšie výsledky digitálneho zoomu
 • Vysoký výkon vďaka čipu Snapdragon

Zápory

 • Pomalšie nabíjanie
 • Skromnejšie balenie, iba kábel
i Mohlo by vás zaujímať

Najmenší z trojice nových Samsungov Galaxy S23 si dupol a je z toho naozaj podarený výsledok. Tento kompaktný mobilný telefón s kvalitnými parametrami si zaslúži viac pozornosti a nemal by byť v tieni Samsungu Galaxy S23 Ultra.

Čo sme o Samsung Galaxy S23 písali skôr

Článok

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Nová generácia najlepších Samsungov práve dorazila. Rad Samsung Galaxy S23 opäť investuje do najlepšej výbavy, ktorá bude cieliť na tých najnáročnejších. Vylepšení sa dočkali všetky modely. Poďme si ich predstaviť.

Samsung Galaxy S23, úvod

Samsung Galaxy S23 (PREVIEW) – OBSAH

 1. Nová trojica modelov Samsung Galaxy S23 je konečne tu
 2. Drobné dizajnové zmeny na kvalitnej a odolnej konštrukcii
 3. Osvedčené displeje nie je potrebné meniť, nielen maximálny jas poteší
 4. Procesor Snapdragon 8 Gen 2 posúva mobilné hranie o kus ďalej
 5. Rekordný fotoaparát modelu Ultra opäť prekonáva nastavenú latku
 6. Aké modely Samsung Galaxy S23 si môžete zaobstarať?

Nová trojica modelov Samsung Galaxy S23 je konečne tu

Ako vždy tu po roku máme jeden z najočakávanejších radov smartfónov. Nabitý rad Galaxy S od Samsungu má každoročne výsadné postavenie v rámci nových telefónov. Tento rok sa pozornosť upiera na telefóny radu Samsung Galaxy S23. Už je zvykom, že máme čo do činenia s trojicou modelov odstupňovaných cenou, veľkosťou aj výbavou. Tento rok to Samsung poňal podobne ako predtým, hoci zmeny medzi dvoma najlacnejšími modelmi sú ešte viditeľnejšie.

Samsung Galaxy S23, všetky modely
Rad Galaxy S23 je teraz viac zjednotený, minimálne po stránke dizajnu. Zdroj: samsung.com

Samsung svoje novinky opäť predstavil na akcii Galaxy Unpacked, tento rok konanej 1. februára, spoločne s notebookom Galaxy Book3. Názvy mobilov sa držia zaužívanej tradície, trojica modelov predstavených v roku 2023 sa volá Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy S23+ a Samsung Galaxy S23 Ultra. Čo všetko o nich vieme?

i

iPhone 14 (RECENZIA): decentné novinky v starom známom vyhotovení

Drobné dizajnové zmeny na kvalitnej a odolnej konštrukcii

Séria Galaxy S cieli na najnáročnejších, čomu zodpovedá cena, výbava a samozrejme aj spracovanie. Už roky sme svedkami veľmi kvalitnej konštrukcie týchto smartfónov. Veď aby aj nie, keď Samsung už zapracoval aj na ohybných konštrukciách radu Galaxy Z. Preto sa neobávame, že by odolné telá s certifikáciou IP68 v prípade nových telefónov nejako pokrivkávali. Zmenila sa vôbec ich podoba, alebo musíme rozdiely hľadať pod lupou?

Modely Galaxy S23 a Galaxy S23+ teraz nemajú zadný výstupok. Zdroj: samsung.com

Už na prvý pohľad nové modely rozpoznáte a s predošlou generáciou si ich nezameníte. Samsung Galaxy S23 a Galaxy S23+ sa rozmerovo držia stále rovnakých čísel. V prípade Galaxy S23 tu máme kompaktný 6,1" telefón zo skla a kovu. Vylepšený a väčší 6,6" Galaxy S23+ sa nevymyká. Oba modely sa ale nechali inšpirovať vlaňajším najlepším modelom Ultra a zadné fotoaparáty už nie sú súčasťou jedného podlhovastého výstupku, stoja samostatne.

i

Celý nový rad Samsung Galaxy S23 láka na ohľaduplnosť k prírode. Konštrukcia je zhotovená z recyklovaného skla a recyklovanej PET fólie. Krabička bola vyrobená z recyklovaného papiera.

Tým sa dizajnovo zladí aj s novým Galaxy S23 Ultra, ktorý si osvedčený vzhľad ponecháva. Oproti vyššie spomínaným bračekom sa ale samozrejme naďalej líšia ostrejšími rohmi. Spredu je opäť viditeľný obdĺžnikový obrys. Fotoaparáty celého radu potom stúpajú nad povrch sklenenej zadnej strany. Vpredu sa znovu stretávame s odolným sklom, po novom s Gorilla Glass Victus 2. Všetky modely sú dostupné v bielej, čiernej, fialovej a zelenej farbe.

Samsung Galaxy S23 Ultra opäť pridáva pero S Pen v základnom balení. Zdroj: samsung.com

Osvedčené displeje nie je potrebné meniť, nielen maximálny jas poteší

Kvalitné AMOLED displeje už sú neoddeliteľnou súčasťou nových Samsungov, a to nielen radu S. Preto v prípade Galaxy S23 nie je prítomnosť technológie Dynamic AMOLED 2X so 120 Hz obnovovacou frekvenciou ničím nečakaným. Rozmerné plochy zobrazovacieho panelu narúšajú len známe priestrely selfie. Vďaka vysokému rozlíšeniu Full HD+ sa v prípade oboch lacnejších modelov dostávame na jemnosť okolo 400 ppi, čo už nie je rozoznateľné ľudským okom. Model S23 Ultra ide svojou uhlopriečkou 6,8" ešte ďalej.

Uhlopriečky všetkých modelov zostávajú na hodnotách známych z minulých rokov. Zdroj: samsung.com

Aby si zachoval detailné zobrazenie na takej veľkej ploche, rozlíšenie poskočilo na 3 088 × 1 440 pixelov s extrémnou jemnosťou 501 ppi. Samsung Galaxy S23 Ultra si ďalej ponecháva podporu dotykového pera S Pen. Rozľahlý displej teda môžete obsluhovať pomocou do tela zasadeného pera s nízkou latenciou. Všetky modely majú ako maximálny jas uvedené skvelých 1 750 nitov na pohodlnú prácu aj na priamom slnečnom svite.

i

Google Pixel 7 Pro (RECENZIA): americký výrobca sa opäť prekonal

Procesor Snapdragon 8 Gen 2 posúva mobilné hranie o kus ďalej

Nová generácia Galaxy S23 je osadená tými najlepšími vnútornosťami súčasnosti. Veľmi svižný Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 je založený na 4 nm výrobnom procese. Čip má samozrejme kompatibilný príjem najrýchlejších mobilných dát 5G. Špeciálne potom zvláda spracovať náročný obrazový signál fotoaparátov a schopnosti AI. Modely S23 a S23+ sa spoliehajú na kombináciu s 8 GB RAM. Galaxy S23 Ultra vo svojej pamäťovej kapacite 512 GB ešte pridáva a hodnota operačnej pamäte sa zastavila na 12 GB.

Výkon najmodernejšieho Snapdragonu 8 Gen 2 si užijete nielen v mobilných hrách. Zdroj: samsung.com

V oblasti vnútornej pamäte pre dáta je Galaxy S23 dostupný so 128 či 256 GB, Galaxy S23+ s 256 či 512 GB a rovnako tak model Ultra. Operačným systémom sa stáva najnovší Android 13 s možnosťou budúcich updatov.

i

Nový rad Samsung Galaxy S23

Dôležitá oblasť je aj výdrž batérie. Na reálne skúsenosti si musíme počkať, ale špecifikácia hovorí nasledovne. Modely sa od seba kapacitou batérie líšia. Základný Galaxy S23 v sebe zahŕňa 3 900 mAh batériu s 25 W rýchlonabíjaním. Galaxy S23+ posilňuje batériu až na 4 700 mAh spoločne so 45 W rýchlonabíjaním. Veľký model Galaxy S23 Ultra potrebuje najlepšiu batériu, dostáva sa mu teda 5 000 mAh a opäť 45 W rýchlonabíjanie.

Rekordný fotoaparát modelu Ultra opäť prekonáva nastavenú latku

Na fotoaparátoch si dal Samsung dosť záležať. Už samotné pozvánky na akciu sľubovali skvelý fotoaparát a kameru na snímanie pri horších svetelných podmienkach. Oba základné modely sa v parametroch fotoaparátov zhodnú. Ich hlavný fotoaparát disponuje rozlíšením 50 Mpx a svetelnosťou f/1,7. Samozrejmosťou je optická stabilizácia obrazu. Teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením zostáva na 10 Mpx a zadnú výbavu zakončuje ultraširokouhlý 12 Mpx senzor.

Profesionálna foto zostava na čele s 200 Mpx fotoaparátom modelu Samsung Galaxy S23 Ultra. Zdroj: samsung.com

Model S23 Ultra sa opäť vymyká a predstavuje veľkú novinku. Doteraz najvyššie rozlíšenie hlavného fotoaparátu – 200 Mpx. Snímač Isocell HP2 dovolí ešte viac detailné približovanie a skombinuje aj viac pixelov do jedného pre ešte jasnejšie zábery. K tomu ale napomôže aj dvojica teleobjektívov s rozlíšením 10 Mpx. Jeden zvládne 3-násobné, druhý až 10-násobné optické priblíženie. Širokouhlé zábery zachytí 12 Mpx fotoaparát.

i

ASUS ROG Phone 6 (RECENZIA): Skvelá herná mašina, ktorá ale nie je pre každého

Mimo optické priblíženie sa modely pýšia aj tým digitálnym. Oba lacnejšie modely majú 30-násobný Space Zoom, S23 Ultra potom 100-násobný.

Ani základné Galaxy S23 a S23+ sa za fotoaparát hanbiť určite nemusia. Zdroj: samsung.com

Predné zábery zachytí selfie fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx. Aj v jeho prípade došlo k lepšiemu záznamu za horších svetelných podmienok. Nielen nočné snímky môžete snímať v aplikácii Expert RAW, a mať tak výsledné zábery v najvyššej kvalite s možnosťou dodatočných úprav. Samsung sa pri prezentácii pochválil aj schopnosťou videa. To teraz natočíme nielen v 8K rozlíšení, ale aj s rýchlym snímkovaním 30 fps.

Aké modely Samsung Galaxy S23 si môžete zaobstarať?

Kompletný rad Samsung Galaxy S23 je k dispozícii vo vyšších kapacitných variantoch od 6. februára. Základné pamäte budú k dispozícii od 17. februára. Jednotlivé modely s kapacitami pamätí sú nasledujúce:

Parametre/ Model Samsung Galaxy S23 Samsung Galaxy S23+ Samsung Galaxy S23 Ultra
Displej 6,1" (20 : 9) 6,6" (20 : 9) 6,8" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 422 ppi 2 340 × 1 080 px, 390 ppi 3 088 × 1 440 px, 501 ppi
Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,7, OIS, 8K video s 30 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,7, OIS, 8K video s 30 fps
Hlavný: 200 Mpx, f/1,7, OIS, 8K video s 30 fps
Teleobjektív: 10 Mpx, f/1, 118°
Teleobjektív: 10 Mpx, f/1, 118°
Teleobjektív: 10 Mpx, f/1,12, Quad Pixel, 117°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/1,4,
Širokouhlý: 12 Mpx, f/1,4,
Širokouhlý: 12 Mpx, f/1,4


Teleobjektív: 10 Mpx, f/1,12
Predný fotoaparát 12 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
12 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
12 Mpx, f/2,0, 4K video s 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8-jadrový
RAM 8 GB 8 GB 8/12 GB
Interné úložisko 128/256 GB 256/512 GB 256/512/1 024 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 3 900 mAh 4 700 mAh 5 000 mAh
Rychlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/10 W Rychlonabíjanie/ bezdr. nabíjanie: 45 W/10 W
Rychlonabíjanie/ bezdr. nabíjanie: 45 W/10 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68
Audio Stereo, Dolby Stereo, Dolby Stereo, Dolby
Rozmery 146,3 × 70,9 × 7,6 mm 157,8 × 76,2 × 7,6 mm 163,4 × 78,1 × 8,9 mm
Hmotnosť 167 g 195 g 233 g
Cena 949 €* 1 199 €* 1 399 €*
*Ceny sú platné k 1. 2. 2023.
i Mohlo by vás zaujímať

Máloktorý rad smartfónov má takú tradíciu ako práve Samsung Galaxy S. Novinky sú vybavené lepším procesorom a posúvajú kvalitu nočných fotografií a videí. To sú hlavné prednosti nového radu Samsung Galaxy S23.

Čo sme o Samsunge Galaxy S23 písali skôr

Nadupaný rad Samsung Galaxy S sa v roku 2023 rozrastie o ďalšiu generáciu. Zrejme sa bude volať Samsung Galaxy S23 a nepochybne bude chcieť zaujať prvotriednymi parametrami vo všetkých ohľadoch. Aká bude ich výbava, výkon či dizajn a čo všetko dokážu? Všetky priebežne známe informácie nájdete v tomto článku.

i

Článok je špekulatívny, konečné parametre a názvy zariadenia môžu byť odlišné. Článok neustále aktualizujeme.

Samsung Galaxy S23, úvod

Samsung Galaxy S23 (ŠPEKULÁCIE) – OBSAH

 1. Aktualizácia 18. 1. 2023: Poznáme podobu aj parametre, akcia Samsungu je za dverami
 2. Predošlé aktualizácie
 3. Rad Samsung Galaxy S23 bude zložený z 3 modelov
 4. Prednej strane bude chýbať jeden prvok, ktorý generácie odlíši
 5. Akého čipu sa dočkáme v rade Galaxy S23?
 6. Pôjde si Samsung Galaxy S23 Ultra po 200 Mpx foťák?

Aktualizácia 18. 1. 2023: Poznáme podobu aj parametre, akcia Samsungu je za dverami

Krátko po vydaní predošlej aktualizácie sa sám Samsung vytasil s oficiálnou pozvánkou. Tá potvrdzuje už povedané, akcia Galaxy Unpacked sa tento rok bude konať skutočne v stredu 1. februára od 19.00 hod. Priamy prenos potom bude nachystaný na webe samsung.com. Na stránke sa výrobca stále oháňa pojmom Nightography a 3 jednotlivými šošovkami v rade za sebou. Nové modely teda opäť zapracujú na kvalite snímok za šera a aj základné modely S23 a S23+ budú mať šošovky samostatne bez výstupku.

Samsung Galaxy S23 špekulácie, screen z oficiálneho videa
Oficiálne upútavky ku Galaxy S23 sa jasne prikláňajú k lepšiemu fotoaparátu, konkrétne k nočným fotografiám. Zdroj: samsung.com

O tom sa koniec-koncov môžeme presvedčiť aj podľa úniku oficiálnych fotiek modelov vo všetkých farebných variantoch. Uniknuté fotky priniesli servery winfuture.de a nieuwemobiel.nl. Podľa všetkého to vyzerá, že Samsung Galaxy S23 Ultra tentoraz nedostane svoju špeciálnu farbu. Všetky telefóny budú zrejme zjednotené. Prípadne vo zozname niektorý variant chýba a nakoniec sa predstaví. Zatiaľ teda počítame s čiernym Phantom Black, svetlým Cotton Flower, zeleným Botanic Green a fialovým Misty Lilac.

i

OnePlus 11 bol predstavený a láka na 100 W nabíjanie aj fotoaparáty od Sony

Známy web gsmarena.com potom prekladá správu opäť z webu winfuture.de ohľadom prehľadu rozdielov medzi Galaxy S23 a Galaxy S23+. Model S23+ opäť ponúka o pol palca väčší displej, bude k dispozícii s kapacitou úložiska až 512 GB, má takmer o 1 000 mAh väčšiu batériu a poradí si so 45 W rýchlym nabíjaním.

Samsung Galaxy S23 špekulácie, plagátik Galaxy S23 Samsung Galaxy S23 špekulácie, plagátik Galaxy S23+
Na plagátoch sú nové modely Galaxy S23 spoločne s hodinkami Samsung. Zdroj: winfuture.de

Predošlé aktualizácie

Aktualizácia 11. 1. 2023: Samsung neudržal v tajnosti dátum predstavenia, Galaxy S23 už je za rohom

Blížime sa do úplného finále s našimi špekuláciami. Posledné indície naznačujú drobnosť vo vzhľade a oficiálny dátum uvedenia nového radu Samsung Galaxy S23.

Štandardne sa nová generácia každoročne objavuje na akcii Galaxy Unpacked. Kedy sa bude konať tento rok? Pravdepodobne vďaka prehmatu odhalil kolumbijský web Samsungu grafiku s dátumom akcie. Uskutoční sa už 1. februára. Zároveň grafike nechýba vyobrazenie troch samostatných fotoaparátov, ktoré po novom ozdobia zadnú stranu aj základných modelov Galaxy S23 a S23+. Stránka s danou informáciou už je odobraná. Správu priniesol web gsmarena.com.

Samsung Galaxy S23 špekulácie, uniknutý dátum Galaxy Unpacked
Pokiaľ sa Galaxy Unpacked uskutoční 1. februára, už čoskoro by Samsung mal rozoslať oficiálne pozvánky. Zdroj: gsmarena.com

Čerstvým únikom je prezentačné video, ktoré vyzdvihuje kvalitu nočných fotografií nového Galaxy S23. Nie je však zrejmé, či sa vzťahuje čisto ku konkrétnemu modelu alebo všeobecne na celý rad. Ukážku videa zdieľal @UniverseIce na svojom Twitteri.

Vyzdvihnutie kvalít nočných snímok neuvidíme prvýkrát. Je to častá oblasť zdokonaľovania.

Okrem toho sa @UniverseIce ďalej činil a ukázal aj detail laserového snímača pri modeli Galaxy S23 Ultra. Ten sa možno z červenej prefarbí na čiernu, preto na prvý pohľad nebude viditeľný. K inej zmene ale dôjsť nemá. Nakoniec používateľ ešte zdieľal porovnanie puzdier Samsungov Galaxy S22 Ultra a S23 Ultra. Tu je viditeľný nárast veľkosti fotoaparátov a ľahké posunutie tlačidiel hlasitosti a zapínacieho tlačidla smerom dole.

Samsung Galaxy S23 špekulácie, porovnanie puzdier
Vpravo vidíme obal chystaného najvýkonnejšieho modelu radu Samsung Galaxy S23. Zdroj: twitter.com (@UniverseIce)

Aktualizácia 28. 12. 2022: Uniknutá propagačná grafika potvrdzuje len ľahko inovovaný vzhľad 

Do predstavenia nových telefónov Samsung Galaxy S23 zostáva už pravdepodobne iba niekoľko týždňov. V špecifikáciách sme sa utvrdili mnohými predchádzajúcimi únikmi, rovnako tak aj v ich vizuálnej podobe. Teraz to vyzerá na pomyselnú čerešničku na torte v podobe úniku priamo interných materiálov samotného Samsungu. Aj o ich pravosti sa už ale špekuluje, pretože nie všetko sedí s predošlými rendermi. Obrázok priniesol web 91mobiles.com.

i

Telefóny Xiaomi 13 dostávajú špičkovú výbavu a najnovšie aj plnú vodoodolnosť

Uniknutá grafika je rozdelená do 3 rôznych obrázkov, ktoré predstavujú model Galaxy S23+ v svetloružovej, respektíve fialovej, farbe a ďalej vrcholný model Galaxy S23 Ultra v svetlozelenej a sivej. Práve ružový a sivý variant by mali byť tými „signature“ farbami, teda tými spätými s propagačnými materiálmi nových smartfónov. Okrem smartfónov sa na fotke nachádzajú aj súčasné bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds a hodinky Galaxy Watch 5.

Samsung Galaxy S23 špekulácie, uniknutá prezentačná grafika
Oficiálne vyzerajúce plagátiky odhaľujú doteraz očakávané podoby dvoch najlepších modelov radu Samsung Galaxy S23. Zdroj: 91mobiles.com

V diskusiách sa používatelia podivujú nad vyobrazeným modelom Galaxy S23+. Ten totiž podľa tohto údajne oficiálneho materiálu nemá také hrubé rámčeky okolo displeja, ako by mal mať. Aj napriek horšej kvalite grafiky sú tenké rámčeky viditeľné. Ostatné vyobrazené detaily zodpovedajú. Napríklad na zadnej strane modelu S23+ sú jednotlivé šošovky fotoaparátov umiestnené na zadnej strane samostatne podľa vzoru súčasného modelu Samsung Galaxy S22 Ultra.

Aktualizácia 19. 12. 2022: Tak koľko megapixelov nakoniec dostane Galaxy S23 Ultra?

Web gsmarena.com dal dokopy pár novo uniknutých fotiek údajných makiet budúcich telefónov Samsung Galaxy S23. Makety sú na fotkách v čiernej a bielej farbe a v zásade sa nijako zvlášť nelíšia od toho, čo sme doteraz videli. Predsa len ale drobnú novinku vidíme. Na doterajších renderoch, rovnako tak aj na súčasnom rade Samsung Galaxy S22, sa slot na SIM kartu nachádza na spodnej hrane. Podľa nového úniku by ale mohlo dôjsť na jej presunutie na ľavý bok.

Samsung Galaxy S23, špekulácie, maketa model Ultra Samsung Galaxy S23, špekulácie, makety Samsung Galaxy S23, špekulácie, slot na SIM naľavo
Makety prekvapia maximálne zmenou polohy slotu na SIM kartu. Zdroj: gsmarena.com

Najlepší model Galaxy S23 Ultra sa teraz objavil v databáze čínskej certifikácie TENAA. A súpis parametrov unikol na verejnosť. Veľa z nich už považujeme za fakt, niekde sa informácie rozchádzajú. Fyzické rozmery bude nový vrcholný model zdieľať so svojim predchodcom Galaxy S22 Ultra. Typická kapacita pamäte bude pravdepodobne opäť uvádzaná ako 5 000 mAh. Maximálny takt jadra Snapdragonu 8 Gen 2 je povýšený až na 3,36 GHz a kapacity pamäte RAM majú dosahovať 8 a 12 GB.

Kde nás ale núti niečo zapochybovať, sú rozlíšenia fotoaparátov. Tých by opäť malo byť celkom 5 aj s prednou selfie kamerkou, ale hlavné rozlíšenie nemá byť avizovaných 200 Mpx, ale iba doterajších 108 Mpx. Dvojica 12 Mpx fotoaparátov vyzerá dobre, ale všetko zakončuje iba 2 Mpx objektív. Také sú väčšinou vyhradené pre makro snímky, ale model Galaxy S22 Ultra takto nízke rozlíšenie nemal. Sme zvedaví, ako si toto Samsung na začiatku roka obháji.

Samsung Galaxy S23 špekulácie, certifikácia TENAA
Výpis parametrov podľa čínskej TENAA. Zdroj: gizmochina.com

Aktualizácia 1. 12. 2022: Certifikácia potvrdzuje parametre batérií a možno sa dočkáme novinky podľa vzoru iPhonov 14

Oba nastávajúce základné modely Samsung Galaxxy S23 boli videné v certifikácii na webe FCC. Správu o tom prináša web mysmartprice.com. Galaxy S23 a Galaxy S23+ majú modelové čísla SM-S911B a SM-S916B. Podrobnosti odhaľujú drobné zmeny v batérii. Zostane síce pri bežnom 25 W rýchlonabíjaní, no kapacity batérií budú mierne navýšené na 3 900 a 4 700 mAh. Telefóny boli na tieto účely testované od začiatku septembra do konca októbra.

i

Telefóny Honor 80 prichádzajú so 160 Mpx fotoaparátom aj s úplne novým procesorom

Podľa webu etnews.com sa Samsung možno v nových telefónoch pochváli funkciou novo predstavenou napríklad v rade Apple iPhone 14. Ide o bezdrôtovú komunikáciu s použitím satelitov. Kooperácia so spoločnosťou Iridium by telefónom Samsung Galaxy S23 mohla priniesť možnosť zasielania správ a obrázkov s nízkym rozlíšením práve cez antény schopné spojiť sa s nízko obiehajúcimi satelitmi. Vďaka tomu sa táto komunikácia môže uskutočniť aj z miest bez signálu operátorov.

Samsung Galaxy S23 špekulácie, satelitné spojenie
Pridá sa Samsung so schopnosťou satelitného príjmu k Applu a Huawei? Zdroj: sammobile.com

A kedy sa telefónov Samsung S23 konečne dočkáme? Ich nástup sa blíži. Stránka koreajoongangdaily.joins.com dokonca podľa citácie človeka zo Samsungu prezrádza, že odhalenie je plánované na február 2023 a prebehne v Spojených štátoch na akcii Unpacked. Špekuluje sa, že by malo ísť o San Francisco.

Aktualizácia 17. 11. 2022: Rad Galaxy S23 dostane výkonný čip Snapdragon a ďalšie foto z modelu Ultra

Samsung sa rozhodol odmeniť európskym používateľom za roky strávené s výkonnostne slabšími procesormi vlastnej výroby Samsung Exynos. Aspoň to tak možno nadnesene povedať v reakcii na správu používateľa @UniverseIce. Ten vo svojom tweete uvádza screen z testu Geekbench 5 s výsledkami údajného Samsungu Galaxy S23 Ultra. Celý nový rad by mal dostať nedávno predstavený Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 s vyššou frekvenciou 3,36 GHz.

Výsledky testu už sme na iných únikoch videli vyššie, ale ide tu hlavne o vyšší takt hlavného jadra.

O ďalšom úniku používateľa @UniverseIce opäť reportuje gsmarena.com. Teraz sa na svetlo dostala nová fotografia z modelu Galaxy S23 Ultra. Tá navyše pre účely ohodnotenia kvality má po boku ten istý záber odfotografovaný súčasným Galaxy S22 Ultra a skvelým fotomobilom Google Pixel 7 Pro. Aj laickému oku je z výrezu jasné, že najlepší detail povrchu tekvice zvládol zachytiť práve doposiaľ nepredstavený S23 Ultra. Rekordných 200 Mpx snáď povedie k detailnejším záberom.

Samsung Galaxy S23 Ultra fotografia vs S22 Ultra vs Google Pixel 7 Pro
Porovnanie fotografie zo Samsungu Galaxy S23 Ultra, Galaxy S22 Ultra a Pixelu 7 Pro. Zdroj: gsmarena.com

Aktualizácia 2. 11. 2022: Objavil sa falošný plagát a model Ultra bude fotiť podstatne lepšie

V záplave rôznych únikov informácií sa môže ľahko stať, že sa objaví nejaká falošná. Jednou z posledných bol plagát v kórejčine na webe phonearena.com, pričom plagát hlásil termín predobjednávok novej generácie od 23. decembra do 5. januára 2023. Tým pádom by telefóny boli predstavené ešte tento rok pred Vianocami. Reklama tiež vyobrazuje očakávaný dizajn modelov  Samsung Galaxy S23 a S23+ so šošovkami umiestnenými priamo na ploche zadnej strany a bonusu k predobjednávkam v podobe slúchadiel Galaxy Buds2.

Samsung Galaxy S23, falošný plagát predobjednávok
Toto by malo na prvý pohľad byť lákadlo, kedy k predobjednávkam získate slúchadlá Galaxy Buds2. Plagát však nie je oficiálny. Zdroj: phonearena.com

Pravosť údajného cenného zdroja informácií juhokórejskej telefónnej spoločnosti KT Corporation však následne vyvrátil Twitter používateľ @OreXda. Ten tvrdí, že v tomto prípade nakoniec došlo k publikácii umelo vytvorenej reklamy, ktorá teda nemusí vôbec predstierať pravdu. Tohtoročné uvedenie sa zdá skutočne veľmi nepravdepodobné, keď predchádzajúce generácie boli odhalené až v prvých mesiacoch nového roka.

Druhá správa by sa už mala zakladať na pravde. Používateľ @UniverseIce zverejnil porovnanie detailu fotky z telefónov Galaxy S22 Ultra a S23 Ultra. Správu priniesla gsmarena.com. Pokiaľ sú fotky pravdivé, budeme svedkami skutočne pôsobivého vylepšenia detailov fotoaparátu. Ten by mal zo súčasných 108 Mpx poskočiť na 200 Mpx. Na fotke sú viditeľné detaily, ktoré sa na fotke z predchádzajúceho modelu úplne vytrácajú. Už teraz sa tešíme.

Samsung Galaxy S23 Ultra fotografia vs S22 Ultra
Znateľne viac detailov zo snímača s rozlíšením 200 Mpx. Pokiaľ takto bude skutočne nový S23 Ultra fotografovať, máme sa načo tešiť. Zdroj: gsmarena.com

Aktualizácia 17. 10. 2022: Nový únik krytov neukazuje výstupok fotoaparátov základnej dvojice

Častou a pomerne spoľahlivou indíciou k budúcim podobám nových telefónov sú úniky ich puzdier. Výrobcovia známych a medzi používateľmi obľúbených krytov, puzdier a ďalšieho príslušenstva môžu od výrobcu telefónu vopred získať presné rozmery, pre ktoré pripravia svoje výrobky. K takýmto únikom je občas potrebné byť skeptický, pretože obzvlášť v dobe 3D tlačiarní nie je až taký problém nechať si vyrobiť kryt ľubovoľného tvaru.

Ďalší únik krytu tentoraz úplne ignoruje celkový výstupok zadných fotoaparátov.

O nový únik krytov pre chystaný rad Samsung Galaxy S23 sa zapríčinil UniverseIce na Twitteri. Kryty poodhaľujú, že už nebudeme svedkami výstupku celého fotomodulu, ale namiesto toho budú vystúpené jednotlivé šošovky fotoaparátov, a to aj pri dvojici lacnejších modelov. Skoršia aktualizácia v tomto článku (nájdete v roletke Predošlé aktualizácie hneď za týmto odsekom) zobrazuje iný kryt s decentným celkovým výstupkom, takže finálna podoba ešte nie je úplne jasná. Podoba tela Galaxy S23 Ultra sa nelíši od súčasného modelu.

i

iPhone 14 (RECENZIA): decentné novinky v starom známom vyhotovení

Aktualizácia 3. 10. 2022: Ľahké dizajnové zmeny Galaxy S23, avšak stále rovnaké nabíjanie

Tentokrát náš zaplavilo väčšie množstvo zaujímavých únikov o rade Samsung Galaxy S23. Začneme dvojicou lacnejších modelov Galaxy S23 a Galaxy S23+. Už minule sme si ukázali, že v ich prípade Samsung nechá narásť okraje obrazovky. Web gsmarena.com potom prináša fotky prvých krytov, ktoré neukrývajú mnoho prekvapení s ohľadom na rozloženie bočných tlačidiel. Viditeľne však ukazujú nový výstupok fotoaparátu.

Samsung Galaxy S22, možná podoba krytu Galaxy S23/S23+
Z krytu je zrejmá nová podoba výstupku zadných fotoaparátov? Zdroj: gsmarena.com

Ten už nebude spojený s horným rohom telefónu, ale jednotlivé šošovky budú skôr v decentnejšom výstupku podľa vzoru ohybného Galaxy Z Fold4. Podľa tweetu @UniverseIce by mohlo ísť dokonca o úplne samostatné šošovky, ktoré nie sú súčasťou žiadneho výstupku.

Ako bude vyzerať zadná strana Galaxy S23? Zmení sa tvar výstupku, alebo úplne zanikne?

Ďalší tweet @UniverseIce opäť hovorí o oboch základných modeloch, nie je však nijako povzbudzujúci. Podľa certifikácie výrobcu budú novinky opäť dosahovať maximálny výkon 25 W v prípade drôtového nabíjania. To je naozaj málo a konkurencia je dosť popredu. Na druhej strane, napríklad aj taký Apple je so svojimi iPhonmi 14 Pro na podobnej hodnote. Model Galaxy S23 Ultra bude zrejme pokračovať v trende 45 W, ktorý zaviedol tohtoročný Galaxy S22 Ultra.

Samsung Galaxy S22, design Galaxy S23 Ultra
Na novom Galaxy S23 Ultra si nemožno nevšimnúť ešte tenšie rámčeky a zapustené snímače teleobjektívu a laserového nastavenia. Zdroj: smartprix.com

Pekných zmien sa nakoniec dočká hlavný top model Galaxy S23 Ultra. Podľa rozsiahlejších špekulácií na stránke smartprix.com sa nová generácia natiahne do šírky a jej horné a spodné okraje sa ešte viac stenčia. Displej s rovnakou uhlopriečkou si polepší v jase, farebnej presnosti či HDR. Hrany smartfónu už nebudú také zaoblené, ale naopak viac ploché. Rozloženie zadných fotosnímačov zostane rovnaké, ale dôjde k zmene, kedy dvojica tých menších na pravej strane bude zapustená do zadnej strany telefónu.

Aktualizácia 19. 9. 2022: Naozaj sa základné modely Samsung Galaxy S23 dočkajú hrubších rámčekov?

Tentokrát tu máme špekuláciu týkajúcu sa dvojice tých lacnejších modelov radu Galaxy S. Leaker @UniverseIce oznámil presné rozmery budúcej generácie. Výška aj šírka budúcich modelov narástla o tretinu milimetra, v prípade modelu S23+ o 0,4 mm a my sa teraz z webu gsmarena.com dozvedáme, akým štýlom. Ukázalo sa, že ide o širšie rámčeky okolo displeja, a to dokonca rovnomerne 0,15 mm, respektíve 0,2 mm (pri modeli S23+) vo všetkých 4 smeroch.

Samsung Galaxy S23, väčšie rozmery
Rovnomerné navýšenie o 0,15 mm síce neznie ako nič prehnané, v praxi to ale môže byť dosť viditeľný rozdiel. Je snáď v hre väčšia batéria? Zdroj: gsmarena.com

Širšie rámčeky sú na prvý pohľad krokom späť, keď sa mobilní výrobcovia snažia naopak o ich minimalizáciu. Tiež model S23 Ultra má podľa uniknutých rozmerov oproti svojmu predchodcovi rozmernejšie telo, a to o 0,1 mm na výšku a 0,2 mm na šírku. Sme zvedaví, ako to bude v tomto prípade, keď model Ultra má zaoblené hrany. Každopádne, akýkoľvek aj najmenší nárast rozmerov môže pre záujemcov prechádzajúcich z minuloročného modelu znamenať kúpu nového puzdra

i

Telefóny iPhone 14 a 14 Pro sú tu. Prinášajú množstvo noviniek

Aktualizácia 5. 9. 2022: Drobná zmena v dizajne novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S23 Ultra

Doteraz sa v prípade nových Samsungov špekulácie točili okolo výkonu, fotoaparátu, ale aj dizajnu. Práve v prípade poslednej menovanej oblasti sa však význačných zmien nedočkáme. Stále to vyzerá, že minimálne pri najvyššom modeli S23 Ultra bude na prvý pohľad novinku naozaj ťažké vôbec spoznať. Podľa nových informácií používateľa @UniverseIce sa bočný rámček rozšíri, čím zostane menej miesta pre zaoblené sklo.

K dizajnu sa vzťahuje aj podarený koncept, ktorý zverejnil web notebookcheck.com. Ten vyobrazuje béžový variant Samsungu Galaxy S23 Ultra, ktorý sa vlastne nijako zásadne nelíši od aktuálneho modelu Samsung Galaxy S22 Ultra 5G. Súčasný dizajn je skutočne vyvedený takmer k dokonalosti, nie je ho teda potrebné zásadne meniť. Koncept je možné vidieť na videu vyššie.

i

Ohybné telefóny v novom. Samsung Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 majú špičkový výkon aj výbavu

Aktualizácia 24. 8. 2022: Rozmerovo sa nový Samsung Galaxy S23 Ultra nebude líšiť

Krátka aktualita, ktorá prišla z Twitteru a zmieňuje sa o nej web gsmarena.com, hovorí o rozmeroch chystaného najlepšieho modelu radu Samsung Galaxy S23. Ten by sa oproti predchádzajúcej generácii, Samsungu Galaxy S22 Ultra, mal líšiť len veľmi nepatrne. Konkrétne bude o 1 až 2 desatiny milimetra širší, avšak zachová si tenkosť necelých 9 mm. Nezmení sa ani 6,8" displej.

Samsung Galaxy S22, rozmery
Aj Samsung Galaxy S23 Ultra sa dočká hranatého tela, do ktorého sa ľahko vloží pero S Pen.

Ďalšie potvrdenie chystaného 200 Mpx snímača prichádza z webu english.etnews.com. Podľa neho divízia Samsung Electronics' Mobile Experience potvrdila, že sa práve toto rozlíšenie stane minimálne pre model Ultra skutočnosťou. Prvým smartfónom s rozlíšením 200 Mpx ale nebude, tým sa teraz stala Motorola X30 Pro.

i

Honor Magic4 Pro (RECENZIA): podarená vlajková loď s miestami problematickým dizajnom

Aktualizácia 9. 8. 2022: Poznáme kódové označenie najvýkonnejšieho modelu, kapacita batérie zostáva

Kódové označenie vyvíjaného produktu nemá potenciál odhaliť chystané novinky, ale teraz ho poznáme a môžeme si podľa neho prípadne dohľadať ďalšie zákulisné informácie. Na webovej stránke pricebaba.com nájdeme informáciu podporenú screenshotom, že najvýkonnejší chystaný Samsung Galaxy S23 Ultra má údajne mať kódové označenie DM3. Modelové značenie je potom SM-S918. Text má pochádzať priamo z firmvéru chystaného modelu.

Samsung Galaxy S23, špekulácie, kódové označenie Galaxy S23 Ultra
Kódové značenie je DM3. Modelové číslo vidíme pred lomkou v tvare SM-S918 a dokonca aj jeho varianty. Všetky sa však viažu k najdrahšiemu budúcemu modelu, teda Samsungu Galaxy S23 Ultra. Zdroj: pricebaba.com

Nám už veľmi dobre známy leaker, Ice Universe, sa tentokrát podelil o jeden z únikov na čínskej sociálnej sieti Weibo. Opäť sa týka najlepšieho modelu budúceho radu a neprináša príliš prekvapivú správu. Galaxy S23 Ultra bude vybavený batériou s kapacitou 5 000 mAh. Hoci je to dosť, nie je to posun od jeho predchodcu Galaxy S22 Ultra. Na úspornosti, teda aj dlhšej výdrži, by však mohol zapracovať chystaný čip Snapdragon 8 Gen 2.

Aktualizácia 25. 7. 2022: Blíži sa prvý mobil s 200 Mpx fotoaparátom, Samsung ho bude nasledovať

O rekordnom rozlíšení hlavného fotoaparátu sme v spojení so Samsungom Galaxy S23 Ultra už hovorili. Stále však nie je celkom isté, že sa pri ňom 200 Mpx dočkáme. Dohnať k tomuto kroku môže Samsung aj jeho konkurencia. Práve v nasledujúcich dňoch až pár týždňoch má byť verejnosti odhalená nová Motorola Frontier, o ktorej sa už dlhšiu dobu špekuluje ako o 1. telefóne s 200 Mpx fotoaparátom.

Fotka zo 200 Mpx snímača má vylepšenú kvalitu obrazových bodov práve vďaka kombinácii 4 pixelov v jeden.

Nárast rozlíšenia v telefónoch pritom nie je odôvodnený potrebou tlačiť fotky vo väčších formátoch, ale predovšetkým potrebou lepšieho zachytenia detailov vďaka spojeniu niekoľkých pixelov v jeden väčší, kvalitnejší pixel. Známy leaker @UniverseIce, ktorý je vždy ohľadom plánovaných noviniek o krok vpred, teraz vo svojom tweete zverejnil fotku zo snímača Isocell HP1, ktorý má mať práve tá Motorola. Akým senzorom bude disponovať aspoň niektorý z telefónov radu Samsung Galaxy S23, zatiaľ nie je jasné.

i

Samsung Galaxy XCover6 Pro (PREVIEW): vyššia odolnosť aj viac zaujímavých funkcií

Už sme písali o tom, že Samsung by mohol čerpať z už predstaveného Isocell HP3. Ten je vďaka pixelom menším o 12 % ešte kompaktnejší, a mohol by tak kórejskému výrobcovi viac sedieť. Na ďalšie podrobnosti o fotoaparátoch si musíme počkať. Zatiaľ nie je isté nič, nasledujúce mesiace ale možno napovedia.

Aktualizácia 12. 7. 2022: Selfie pod displejom možno nebude, ale procesor Snapdragon áno

Web notebookcheck.net zverejnil správu, ktorá sa týka možnej integrácie poddisplejovej selfie kamery. Už nejaký čas sa hovorí o tom, že by sa rad Galaxy S23 mohol vzhľadovo odlíšiť od svojich predchodcov tým, že by na prvý pohľad vynechal selfie kamerku. V skutočnosti by ju, podobne ako v prípade modelu Galaxy Z Fold3 5G, skryla pod displej. Niekto z dodávateľského reťazca toto teraz popiera. Stále je risk spoliehať sa na túto technológiu, pretože kvalita fotografií nie je valná.

Skutočne sa radom Samsung Galaxy S23 dočkáme konca procesora Samsung Exynos vo vlajkových lodiach?

O zaujímavom tweete používateľa Ming-Chi Kuo informuje napríklad aj web tomsguide.com. Podľa Kua sa nový 4 nm čip SM8550 stane jediným dostupným procesorom pre nadchádzajúci rad Samsung Galaxy S23. Pod týmto kódovým označením hľadajme nástupcu súčasného najvýkonnejšieho mobilného čipu od Qualcommu, pôjde teda s najvyššou pravdepodobnosťou o Snapdragon 8 Gen 2. Samsung Exynos 2300 ho vraj nemá šancu poraziť.

Aktualizácia 28. 6. 2022: Základné modely si polepšia v selfie fotoaparáte, model Ultra v rozlíšení toho hlavného

Vzhľadom na dôležitosť fotoaparátov v rade Samsung Galaxy S niet divu, že dnešné novinky sa prevažne týkajú práve tejto oblasti.

Používateľ @UniverseIce na svojom Twitter účte zverejnil podobu novo predstaveného senzora Isocell HP3. Ten má rozlíšenie 200 Mpx a podarilo sa mu zmenšiť pixely až na hodnotu 0,56 μm, teda o 12 % oproti predchádzajúcej generácii. Pri fotografovaní za horších svetelných podmienok je možné pre najlepšiu kvalitu využiť kombináciu 16 pixelov, z čoho vznikne 12,5 Mpx snímka. Veľkosť pixelu potom dosahuje 2,24 μm. Dúfame, že ním bude vybavený Samsung Galaxy S23 Ultra.

        
Ice universe vo svojom tweete komentuje nový snímač Isocell HP3

Holandský web galaxyclub.nl sa domnieva, že si modely Samsung Galaxy S23 a Galaxy S23+ ponechajú 10 Mpx teleobjektívy. Nenastane teda zlepšenie oproti súčasným Galaxy S22 a Galaxy S22+. Avšak na navýšenie rozlíšenia by mohlo dôjsť, a to v prípade selfie fotoaparátov. Samsung si pri týchto modeloch udržiava rozlíšenie 10 Mpx už od roku 2019, v roku 2023 by však základné modely Galaxy S mohli robiť až 12 Mpx snímky.

Samsung Galaxy S23, špekulácie, procesor Snapdragon 8 Gen 2
Prvé špekulácie ukazujú na zvláštnu skladbu 8 jadier v pomere 1 + 2 + 2 + 3. Zdroj: crast.net

Posledná novinka sa týka procesora. Hoci nie je jasné, či si Samsung pre svoje top modely stále bude objednávať čipy od Qualcommu, táto spoločnosť teraz zrejme omylom na svojom webe odhalila dátum konania akcie Snapdragon Summit pre tento rok. Na tejto akcii obvykle výrobca odhaľuje svoj najvýkonnejší mobilný čip, očakávaný je Snapdragon 8 Gen 2. Podľa úniku, ktorý priniesol web gsmarena.com, sa bude tento rok akcia konať o chlp skôr, a to už 14. až 17. novembra.

Rad Samsung Galaxy S23 bude zložený z 3 modelov

Mobilný rad Samsung Galaxy S22 stále nie je nijako zaprášený, napriek tomu už môžeme začať zhromažďovať doterajšie dohady a špekulácie o nasledujúcej generácii. Očakáva sa opäť príchod trojice modelov s klasickou konštrukciou. Ohybné telefóny budú stále skôr záležitosťou radov Galaxy Z Flip a Z Fold. Rad Galaxy S sa vyvíja a vždy si drží veľmi vysoký štandard. Je určený všetkým, ktorí majú na mobilný telefón zvýšené nároky.

i

iPhone 13 (RECENZIA): revolučný nie je, prináša ale vydarené vylepšenia

Interne by mal byť názov nového radu Project Diamond, oficiálnymi názvami potom s najväčšou pravdepodobnosťou budú Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy S23+ a Samsung Galaxy S23 Ultra. Príchod nového radu očakávame vo februári či marci 2023 s cenami štartujúcimi na cca 900 eurách za S23, model S23+ začne na cca 1 100 eurách a najvybavenejší S23 Ultra na cca 1 300 eurách.

Prednej strane bude chýbať jeden prvok, ktorý generácie odlíši

Generácia Galaxy S21 a Galaxy S22 sa od seba rozoznávajú ťažko. Na prvý pohľad vidíme vizuálne totožné telefóny zachovávajúce si typické mierne zaguľatené rohy a priestrel selfie kamerky. Budúci rok by bolo vhodné nový rad nejako výraznejšie odlíšiť. Pomôcť by tomu malo odstránenie prednej selfie kamery a jej skrytie pod displej. Prečo sa Samsung stále zdráha? Zatiaľ sme toto videli pri Galaxy Z Foldu3, a výrobca zrejme nebol spokojný s kvalitou takýchto fotiek.

Samsung Galaxy S23, špekulácie, bez priestrelu
Vypustí rad Galaxy S23 priestrel selfie? Pokiaľ áno, špičkovému panelu AMOLED nebude nič stáť v ceste. Zdroj: stuff. tv

Akého čipu sa dočkáme v rade Galaxy S23?

Zatiaľ nie je vôbec jasné, ako sa Samsung rozhodne v oblasti procesorov. Do úvahy pripadá niekoľko možností. Svet je stále rozdelený na európsky trh s telefónmi s čipmi vlastnej výroby – Samsung Exynos, a napríklad pre Ameriku je dodávaný Snapdragon. Práve Exynos je však nezriedka kritizovaný recenzentmi, ktorí majú možnosť otestovať ako tento variant, tak aj model s čipom Snapdragon, ako menej výkonný. Konkrétne sa vo výkonnostných testoch Exynos model ocitá až za Snapdragonom.

i

Ako sa vyznať v telefónoch Samsung (PREHĽAD)

Samsung sa pre novú generáciu buď rozhodne použiť rovnakú stratégiu s oboma rôznymi čipmi, taktiež by mohol použiť iba jeden z nich, ale je tu ešte 3. možnosť. Objavili sa správy, že by sa Samsung mohol zbaviť dodávateľa Qualcomm a jeho Snapdragon nahradiť vylepšenou verziou čipu MediaTek.

Okrem samotného výkonu bude možno povýšená technológia flash pamätí na ukladanie dát. Aktuálne telefóny sa spoliehajú na UFS 3.1, avšak Samsung na Twitteri oznámil novú generáciu UFS 4.0. Takou nápoveďou, že sa jej dočkáme v novej generácii telefónov, môže byť tvrdenie, že je mimoriadne vhodné použitie v 5G telefónoch pre svoju šírku pásma. Hodiť sa podľa výrobcu bude aj v prípade VR a AR.

Samsung Galaxy S23, špekulácie, možný dizajn
Zlepšia svoje fotoaparáty aj oba základné modely? Zdroj: sammyfans.com

Nabíjanie a kapacita batérií je téma, kde by si Samsung mal vziať príklad z konkurencie. Batéria snáď povýši svoje kapacity aspoň na 4 000 mAh pri základnom modeli a 5 000 mAh pri oboch drahších modeloch. Samsung Galaxy S22+ a S22 Ultra zvládnu nabíjať výkonom až 45 W, novinkám by pristal ešte vyšší údaj. Napríklad si Samsung skutočne tento parameter necháva ako priestor na zlepšenie a dočkáme sa konkurencieschopnejšieho údaja.

Samsung Galaxy S23, špekulácie
Samsung experimentuje s dizajnom zadného výstupku modelov Ultra. Aký bude ten ďalší? Zdroj: notebookcheck.net

Pôjde si Samsung Galaxy S23 Ultra po 200 Mpx foťák?

Galaxy S22 Ultra by už konečne mohol povýšiť už aj tak vysoké rozlíšenie 108 Mpx na rekordných 200 Mpx. Napríklad podľa správ z webu tomsguide.com je vo fáze príprav nový 200 Mpx snímač Isocell HP3. Už podľa číslovky sa dá predpokladať, že Samsung na vývoji pracuje a snímač stále zdokonaľuje, zatiaľ čo vo svojich telefónoch sa drží viac pri zemi so 108 megapixelmi. Samsung totiž už vlani dal nahliadnuť pod pokrievku a predstavil snímač Isocell HP1.

Parametre/Model Samsung Galaxy S23 Samsung Galaxy S23+ Samsung Galaxy S23 Ultra
Displej 6,1" (20 : 9) 6,6" (20 : 9) 6,8" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 425 ppi 2 340 × 1 080 px, 393 ppi 3 088 × 1 440 px, 500 ppi
Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps
Hlavný: 200 Mpx, f/1,7, 8K video s 30 fps
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4
Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4 Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4


Teleobjektív: 10 Mpx, f/4,9
Predný fotoaparát 10 Mpx, f/2,2
10 Mpx, f/2,2
40 Mpx, f/2,2
Čipset Qualcomm Snapdragon/Samsung Exynos/MediaTek Qualcomm Snapdragon/Samsung Exynos/MediaTek
Qualcomm Snapdragon/Samsung Exynos/MediaTek
RAM 8 GB 8 GB 8/12 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256 GB 258/512 GB
Operačný systém Android 13 Android 13 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 000 mAh 4 800 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie/Bezdr. nabíjanie: 45 W/15 W Rýchlonabíjanie/Bezdr. nabíjanie: 45 W/15 W Rýchlonabíjanie/Bezdr. nabíjanie: 45 W/15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytí IP68 IP68 IP68
Audio Stereo, Dolby Atmos Stereo, Dolby Atmos Stereo, Dolby Atmos
Cena 900 €* 1 100 €* 1 300 €*
*Parametre a ceny v tabuľke sú špekulatívne.
i Mohlo by vás zaujímať

Už sme naozaj veľmi blízko uvedenia. Je na čo sa tešiť. Celý tohtoročný rad bude pravdepodobne zase o kus lepšie fotografovať a vhod príde vyšší výkon.

       

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB04