Obnoviť stránku

ASUS ROG Phone 6 (RECENZIA): Skvelá herná mašina s perfektným výkonom

Séria mobilných telefónov ASUS ROG Phone sa etablovala ako špička toho, čo mobilný svet môže ponúknuť hráčom. Myslí na nich štedrou výbavou, plným výkonom, ale aj samotným odvážnym dizajnom a vyhotovením telefónu. Tohtoročnou novinkou je ASUS ROG Phone 6 – a že má na čo nadväzovať. Predchádzajúci ROG Phone – znamená to Republic of Gamers – s poradovým číslom päť nastavil latku veľmi vysoko. Ako sa podaril ROG Phone 6, sme sa pozreli v našej recenzii.Recenzia

Autor: Jiří V. Matýsek

ASUS ROG Phone 6 (RECENZIA) – OBSAH

 1. Balenie ASUS ROG Phone 6 ponúkne všetko, čo používateľ potrebuje
 2. ROG Phone 6: cyberpunkový telefón pre všetkých hráčov – a to už na prvý pohľad
 3. Displej ASUS ROG Phone 6 je perfektný
 4. Výkon ASUS ROG Phone 6: to je, o čo tu ide
 5. Fotoaparát ASUS ROG Phone 6 nezaostáva
 6. Batéria ASUS ROG Phone 6 je pôsobivý držiak
 7. Ako sa ASUS ROG Phone 6 používa
 8. Recenzia ASUS ROG Phone 6: hodnotenie
 9. Čo sme o ASUS ROG Phone 6 písali skôr

Balenie ASUS ROG Phone 6 ponúkne všetko, čo používateľ potrebuje

Nový ROG Phone 6 je poriadny telefón a svojou váhou prekvapí aj pevná čierna krabička s lesklým logom ROG a názvom mobilu. Okrem samotného ťažkého prístroja nájdeme v balení aj veľkú 120 W nabíjačku a opletený kábel s USB-C na oboch koncoch, oba komponenty v čiernej farbe.

ASUS sa tak nevydal modernou cestou nedávať k telefónu nič viac ako kábel. Zrejme je to skôr v duchu filozofie ponúknuť zákazníkovi všetko to, čo na bezproblémový chod mobilu potrebuje. A pokiaľ mu sľubuje bleskurýchle nabíjanie, rovno mu dodá aj zodpovedajúci adaptér do zásuvky.

Výrobca, napriek trendom, k ROG Phone 6 pribalil aj nabíjačku.

Okrem nabíjačky je tu aj objemná používateľská príručka, kde nájdeme postup na prvé spustenie hneď v dvadsiatich šiestich jazykoch. Výrobca pribalil aj ochranné puzdro, vyrobené z tvrdého plastu čiernej farby – paradoxne, aj keď prišiel na recenziu biely variant.

i Xiaomi 12T Pro (RECENZIA): výkonná vlajková loď s rekordným fotoaparátom

Samotné puzdro, presnejšie kryt zadnej strany telefónu, na mňa ale práve dobre nepôsobilo. Zas tak pevné nie je, plast je pri ohybe celkom pružný, ale nie som si úplne istý, či by dokázal vstrebať náraz, tak ako napríklad silikónové puzdrá.

Ochranné puzdro je vyrobené z tvrdého plastu.

ROG Phone 6: cyberpunkový telefón pre všetkých hráčov – a to už na prvý pohľad

Spoločnosť ASUS svojim ROG Phoneom 6 dáva jasne na uzrozumenie, do akého sveta mieri. A rovnako, ako spoznáte strohé biznisové telefóny, spoznáte aj tento, ktorý cieli na hráčov mobilných hier. Žiadny univerzálne nemastný-neslaný vzhľad, ale dizajnový originál, ktorý si len ťažko pomýlite s niečím ďalším.

Takmer štvrťkilové zariadenie (ASUS ROG Phone 6 podľa parametrov váži 239 gramov) má na dotyk príjemnú matnú sklenenú zadnú stranu, ktorú chráni Gorilla Glass 3. Displej na prednej strane potom prekrýva najmodernejšie ochranné sklo Gorilla Glass Victus. Všetko drží pohromade hliníkový rámček, telefón tak pôsobí celkom pevne, hoci isté obavy z následkov pádu sklenené vyhotovenie predsa len vyvoláva.

Zadnej strane ROG Phonu 6 dominovala na testovanom modeli perlovo biela farba (výrobca odtieň nazýva Storm White) a pokrýva ich hneď niekoľko nápisov aj podsvietených grafických prvkov. Celkom pekne pôsobí na červeno svietiaca/blikajúca plocha, ktorá slúži aj na upozorňovanie na notifikácie. Trochu zbytočný je potom červený drobný nápis Dare to play. Vizuálne je to výrazné, ale ako celok na mňa nepôsobil telefón úplne elegantne.

i Motorola Edge 30 Ultra (RECENZIA): Vlajkových lodí sa len tak nezľakne

Skoro celú šírku smartfónu v jeho hornej tretine zaberá fotomodul v podobe obdĺžnika so skoseným pravým a ľavým spodným rohom. Celkovo zadná strana ľahko pripomína preplnené reklamné plochy zo sci-fi filmov typu Blade Runner, z praktického hľadiska je to len vizuálna záležitosť, bez ktorej by som sa obišiel.

Dizajnovo ROG Phone 6 kombinuje rovné hrany s tými zaoblenými.

Displej ASUS ROG Phone 6 je perfektný

Okrem výkonu zohráva zásadnú úlohu v mobilnom hraní aj displej. A tu sa ASUS ROG Phone 6 vytiahol. Jedinou negatívnou drobnosťou sú len výraznejšie rámčeky hore (ukryl sa doň selfie fotoaparát) a dole. ASUS zvolil AMOLED panel, schopný vykresliť miliardu farieb. Má rozlíšenie 2 448 × 1 080 pixelov pri uhlopriečke 6,78 palca.

Tým najvýraznejším prvkom je ale 165 Hz obnovovacia frekvencia. A je to skutočne poznať. Pokiaľ si ROG Phone 6 prepnete na najnižšiu, 60 Hz frekvenciu, všetko pôsobí divne trhane a rozostrene. Nie tak s tou najvyššou hodnotou. To beží všetko perfektne plynulo. Oceníte to nielen v hrách, ale aj pri bežnom používaní. Chváliť je možné aj výborné podanie farieb a vôbec celkovú ostrosť zobrazovacieho panelu.

Takto vyzerá špeciálny herný mód, ktorý umožňuje detailné nastavenie výkonu.

Výkon ASUS ROG Phone 6: to je, o čo tu ide

Pre hráčov, či už tých mobilných, alebo tých, ktorí dávajú prednosť počítačom, je najdôležitejším parametrom výkon zostavy. A ASUS ROG Phone 6 ho má úplný dostatok (v prípade verzie Pro s 18 GB RAM dokonca nadbytok).

ASUS ROG Phone 6 sa opiera o najvýkonnejší mobilný čipset súčasnosti, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, a v prípade testovaného modelu mu sekunduje 12 GB pamäte RAM. K dispozícii sú ale aj varianty s 8, a dokonca aj 16 GB RAMkou. V testovanej zostave ale telefónu šliapal úplne bezproblémovo a perfektne hladko. A to ako pri bežnom používaní (sociálne siete, email, surfovanie po internete), kedy sa telefón ani na chvíľočku nezadýchal, tak pri hraní. A to som na ňom skúšal jedny z hardvérovo najnáročnejších hier súčasnosti – Injustice 2 a Genshin Impact. A to sa vlastne ani nezadýchal, len sa mu trochu zahriala zadná strana. Tak vyvážený a na tie najnáročnejšie úlohy pripravený telefón je.

Pri hraní sa automaticky spúšťa špeciálny herný Režim X, ktorý všetok výkon nasmeruje práve na hranie. Napríklad vypne aplikácie bežiaca na pozadí, čím uvoľní pamäť RAM. V oblasti výkonu tak nemožno ROG Phonu 6 vytknúť vôbec nič. Ale to sa tak nejako čakalo, že áno?

ASUS ROG Phone 6 stojí na operačnom systéme Android 12, ktorému prepožičiava cyberpunkový nádych.

Fotoaparát ASUS ROG Phone 6 nezaostáva

Hoci by to mohlo vyzerať, že fotoaparát bude v prípade ASUS ROG Phone 6 skôr popoluška, ktorá vlastne nemá ani veľa využitia – napokon, čo by ste tiež fotili, keď práve hráte – aj tu ASUS priniesol výbavu, za ktorú sa rozhodne nemožno hanbiť. Trojici fotoaparátov dominuje hlavný širokouhlý snímač s veľmi slušnými 50 Mpx. Ďalšími do partie sú 13 Mpx ultraširoký objektív, s ktorým zachytíte slušný panoramatický výhľad na krajinu, a konečne 5 Mpx makro. To nijako neprekračuje očakávateľný priemer a ako obvykle nie je ničím než príležitostnou fotografickou hračkou, hoci s peknými farbami aj detailmi.

i

Poco M5s (RECENZIA): pekný a solídny telefón za menej ako 250 €

Snímky, ktoré ASUS ROG Phone 6 produkuje, sú veľmi dobré. Farby majú vcelku realistické, fotky nie sú presaturované maľovánky, ako to občas býva. Pôsobia prirodzene. Ostrosť je tiež veľmi dobrá, nepatrne sa zhoršuje s ubúdajúcim svetlom, ale nie je to žiadny prepad. Problémy si všimnete v podstate len v prípade, že si fotku výrazne priblížite.

Fotoaparát fotí veľmi dobre, fotky neprifarbuje, výsledok pôsobí realisticky.

Nočné fotky nie sú zlé, ale nijako neohromia. Ponúknu slušnú úroveň detailov, nepríjemne nešumia, ale akosi im chýba schopnosť zachytiť atmosféru. Miestami totiž fotoaparát celkom dosť osvetľuje, a to sa na celkovom dojme z fotiek nepodpisuje najlepšie. Ale tu sa pohybujeme už v oblastiach, kde rozhoduje osobný vkus, a to, čo sa páči jednému, sa naopak inému páčiť nemusí. Napokon, na pár testovacích snímok sa môžete pozrieť nižšie.

i

iPhone 14 (RECENZIA): decentné novinky v starom známom vyhotovení

Videá je možné natáčať až do rozlíšenia 8K (pri 24 fps), ďalej je tu napr. 4K pri až 120 snímkach za sekundu. Čo sa podania farebnosti a ostrosti týka, nemožno ASUS ROG Phone 6 vytknúť prakticky nič. Automatické preostrovanie medzi objektmi je vcelku spoľahlivé, ale občas trochu trhané, čo plynulosti videa rozhodne nepridáva. Stabilizácia je tiež v poriadku, hoci sme pri iných top modeloch konkurencie videli aj lepšiu.

Recenzia ASUS ROG Phone 6 – ukážkové snímky

Batéria ASUS ROG Phone 6 je pôsobivý držiak

ASUS ROG Phone 6 je vybavený obrovskou 6 000 mAh batériou, dlhá výdrž je teda zaistená. Ako sa dá predpokladať, optimalizácia spotreby je opäť dotiahnutá na výbornú. Aj pri vysokej záťaži tak z telefónu odchádza energia len veľmi pozvoľna (v priemere tak tri percentá za pol hodiny záťaže). Pri bežnom užívaní sa bez problémov dostanete na dva až tri dni nenáročného používania. A to už možno považovať za vynikajúci výkon.

Batéria sa nabíja výkonom až 65 W a z 0 na 100 % sa dostanete za necelých štyridsaťpäť minút. Klobúk dole. Chýba ale bezdrôtové nabíjanie, čo už je v tejto triede telefónov v podstate štandard. Na druhej strane, ASUS ROG Phone 6 láka na iné veci a je si toho veľmi dobre vedomý.

i Xiaomi 12T Pro (RECENZIA): výkonná vlajková loď s rekordným fotoaparátom

Ako sa ASUS ROG Phone 6 používa

ASUS ROG Phone 6 je primárne herný telefón a tomuto faktu je prispôsobené všeličo. Napríklad aj to, že okrem klasického nabíjacieho USB-C portu na spodnej hrane telefónu tu nájdeme ešte jeden na ľavom boku, teda na tej strane, ktorú máte pri hraní s obrazovkou naležato dole. Nič tak nebráni pohodlnému hraniu s telefónom v zásuvke. Naopak, na ľavej hrane nájdeme dvojicu ovládacích triggerov, ktoré sa aktivujú v hernom móde a slúžia ako pomerne pohodlné, hoci pomerne tuhé tlačidlá na ovládanie niektorých herných prvkov.

Vzhľad systému je, aspoň teda vo výrobcom prednastavenom vzhľade, podriadený už spomínanému cyberpunkovému looku. Je tu teda veľa neónových farieb a odlišne poňaté ikony. Inak ide o mierne upravený operačný systém Android 12, teda všetky gestá aj naučený spôsob ovládania tohto operačného systému zostávajú. Operačný systém prichádza od výrobcu prakticky čistý, a čo sa balastných aplikácií týka, nenájdeme tu nič. Predinštalovaný je iba Facebook, Instagram, YouTube a obvyklá sada aplikácií od Googlu.

ASUS ROG Phone 6 dobre sedí v ruke a pohodlne sa používa. Je ale trochu ťažký.

Ergonómia telefónu je podarená, dobre sa drží ako na výšku, tak na šírku, v rukách sa nešmýka. Aj tak mi ale s hmotnosťou takmer 250 gramov prišiel trochu ťažký. Akokoľvek sa výrobca snaží, na bežné každodenné používanie nie je telefón úplne praktický. Je jednoducho veľký, ťažký a dizajnovo výrazný na to, aby ste ho dobrovoľne chceli nosiť po vreckách. Gamerom ale toto vadiť nebude. Pre tých je podstatný výkon, resp. súhra výkonu, displeja a výdrže, a tá je tu prakticky dokonalá.

i

Google Pixel 7 a 7 Pro (PREVIEW): kopa nových funkcií v elegantnom kabátiku

ASUS ROG Phone 6: hodnotenie

ASUS ROG Phone 6

Mobily

Nový ASUS ROG Phone 6 len pokračuje v ceste nastolenej predchádzajúcimi modelmi. Je to skvelý, výborne vybavený telefón s jasne definovanou cieľovou skupinou – hráčmi. Tým poslúži výkonom a zároveň im dá do ruky aj zodpovedajúci dizajn.

Klady

 • Výkon
 • Výborný displej
 • Skvelá výdrž batérie a rýchle nabíjanie
 • Pre niekoho dizajn
 • Herný režim
 • Nabíjačka v balení

Zápory

 • Pre niekoho dizajn
 • Fotoaparáty sú dobré, ale neoslnia
 • Hmotnosť
 • Podivné puzdro
i Mohlo by vás zaujímať

ASUS ROG Phone obýva pomerne úzko vymedzený segment mobilných telefónov a v ňom už niekoľko sezón kraľuje. Tohtoročný model ROG Phone 6 to iba potvrdzuje. Opäť ide o špičkový prístroj, ktorý mobilných hráčov nadchne. Pre bežných používateľov, pravda, príliš nie je, a to ako obrovským výkonom, tak dizajnom, ktorý je v pravom slova zmysle neprehliadnuteľný.

Čo sme o ASUS ROG Phone 6 písali skôr

O kvalitách predošlých generácií týchto telefónov Asus nebolo pochýb a nové modely Asus ROG Phone 6 a ROG Phone 6 Pro na prvý pohľad opäť zaujmú. Určite to nie je mobil pre každého, ale tí najnáročnejší ho musia zbožňovať. Novinky vstupujú na trh a prekonávajú už tak vysoko postavené parametre predošlého radu ROG Phone 5 či 5s Pro. 

Asus ROG Phone 6, úvod

Asus ROG Phone 6 a 6 Pro (PREVIEW) – OBSAH

 1. Asus ROG Phone 6 Pro má druhý displej na zadnej strane
 2. Odolný AMOLED displej má navyše bezkonkurenčnú frekvenciu
 3. Asus ROG Phone 6 a 6 Pro poteší najnáročnejších hráčov nielen svojím výkonom
 4. Nezabudlo sa ani na fotoaparát, pomôže nový snímač Sony IMX766
 5. Asus ROG Phone 6 a 6 Pro – cena a dostupnosť

Asus ROG Phone 6 Pro má druhý displej na zadnej strane 

Čím môžu telefóny Asus zaujať oproti konkurenčným mobilom s najlepšími procesormi súčasnosti? Odpoveď znie, že rad Asus ROG Phone pristupuje k ideálu herného mobilu trochu inak. Už samotným spracovaním v podobe dodatočných tlačidiel a sekundárneho displeja či vnútorným a lepšie riešeným chladením. Snažia sa byť skrátka tou najlepšou voľbou na mobilný gaming. Nie každý potrebuje hneď Nintendo Switch.

Asus ROG Phone 6, zadný displej
Asus ROG Phone 6 Pro prichádza so sekundárnym 2" displejom. Slúži ako centrum rôznych oznámení. Zdroj: rog.asus.com

V Asuse majú už roky preverený koncept rozmerného a ťažkého mobilu, ktorý sa však len tak nezadrhne. Novinky v podobe Asus ROG Phone 6 a o niečo drahšieho Asus ROG Phone 6 Pro svojich predchodcov nezaprú. Znovu sa stretávame s viac ako 17 cm vysokými smartfónmi s hmotnosťou 239 gramov. Oba modely majú úplne zhodné rozmery, hmotnosť, displej a takmer aj zadnú stranu. Práve až podľa nej sme schopní ich od seba odlíšiť.

Asus ROG Phone 6, porovnanie modelov 6 a 6 Pro
Zjavný rozdiel medzi modelmi podľa zadnej strany. Hore model ROG Phone 6 Pro, pod ním ROG Phone 6. Zdroj: rog.asus.com

Zatiaľ čo ROG Phone 6 opäť prináša logo ROG tvorené farebnými LED diódami, model 6 Pro už zadnú stranu vybavil úzkym 2" OLED displejom a pomenoval ho ROG Vision. Ten zvládne zobraziť 6 rôznych animovaných scenárov, od indikácie nabíjania cez aktívny režim X až po oznámenie o prichádzajúcom hovore. Každý používateľ si môže vytvoriť aj vlastné animácie pre danú situáciu. A poteší aj fakt, že obe novinky ROG Phone 6 a ROG Phone 6 Pro sú po novom chránené pred vodou certifikáciou IPX4.

i

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G (RECENZIA): konečne regulárny nástupca radu Galaxy Note

Odolný AMOLED displej má navyše bezkonkurenčnú frekvenciu

Už sme spomenuli, že rozdiely v displejoch medzi modelmi nie sú. Preto sa v prípade oboch telefónov stretávame so skutočne ohromujúcimi parametrami. Na ploche s uhlopriečkou 6,78" sa rozprestiera AMOLED displej s rozlíšením 1 080 × 2 448 pixelov. Všetok dej sa potom premieta rekordnou 165 Hz obnovovacou frekvenciou. To je posun od minulých 144 Hz. Rýchly záznam dotykov na obrazovke, ktorú kryje ochranné sklo Gorilla Glass Victus, potom zaisťuje frekvencia 720 Hz. Pre herný mobil je teda zvolený panel ideálny.

Rozlíšenie Full HD+ je vysoké, pritom nejde o zbytočne prehnané čísla, ktoré by ostali nevyužité. Okrem kvality AMOLED technológie si panel poradí aj s vysokým dynamickým rozsahom. Presné zobrazenie farieb je dôležité nielen pri gamingu. Asus sa chváli, že indikátor Delta-E je pri nových ROG Phone 6 a 6 Pro pod hodnotou 1. Takýto údaj zaisťuje okom neznateľný rozdiel medzi farbou na displeji a tou vnímanou ľudským okom.

Asus ROG Phone 6, AMOLED displej
Rovný displej má po stranách rámčeky, ktoré našťastie nie sú rušivé. Zdroj: rog.asus.com

Asus ROG Phone 6 a 6 Pro poteší najnáročnejších hráčov nielen svojím výkonom 

Vysoký procesorový a grafický výkon, vyladené chladenie alebo aj úspora energie. To sú oblasti, na ktoré sa treba zamerať na mobile, ktorý bude musieť zvládať vyťaženie svojich komponentov. A že sa Asus ROG Phone 6 a 6 Pro nezapotí, o to sa stará chladiaci systém, ktorý schladí procesor až o 10 °C. A o aký čip ide? Podľa očakávaní v telefónoch nájdeme nový najvýkonnejší Snapdragon 8+ Gen 1. Ten navýšil takt CPU, ale aj grafické jednotky.

i

Podľa výrobcu je Asus ROG Phone 6 a 6 Pro o 15 % výkonnejší a o 20 % energeticky účinnejší ako predošlý Snapdragon 888 v Asus ROG Phone 5.

Kde sa rozhodne nešetrilo, je operačná pamäť. Už dostupných 12 a 16 GB pri ROG Phone 6 musí zaistiť špičkový chod systému Android 12 každému používateľovi. Tu ale prichádza druhý rozdiel drahšieho modelu 6 Pro, a to prítomnosť 18 GB RAM. Stále asi nenájdeme využitie, pri ktorom by taká porcia pamäte bola vôbec potrebná. Nejde ale o novinku, rovnakú kapacitu už Asus predstavil napríklad v ROG Phone 5s Pro a 5 Ultimate.

Asus ROG Phone 6, AirTrigger
Ovládacie tlačidlá AirTrigger v kombinácii s lepšou haptickou odozvou dávajú pocit, že máte v ruke ovládač dospelej konzoly. Zdroj: rog.asus.com

Vnútorné úložisko nie je rozšíriteľné o pamäťové karty, takže si musíme vystačiť s 256 či maximálne 512 GB. Že sa na hranie hier myslelo všade, je zrejmé integráciou ultrazvukových ovládacích tlačidiel AirTrigger 6 na pravom boku zariadenia. Pri držaní telefónu na šírku sú však príhodne na hornej strane. Podporujú rôzne intuitívne gestá a gyroskopom je možné meniť uhol pohľadu. Hráči ocenia aj vylepšené používateľské rozhranie na správu herného režimu.

i

Najvýkonnejšie mobilné telefóny 2022

Ani nabíjací USB-C port nijako nevadí pri držaní telefónu na šírku, pretože sú celkovo dva. Jeden štandardne na spodnej hrane a ďalší na ľavej strane telefónu. Batéria s vyťažením počíta a Asus ju nepodcenil. Znovu preto dosadil do smartfónu kapacitu 6 000 mAh. Akonáhle ju bude potrebné nabiť, využijete na to dodaný 65 W adaptér. Výrobca sľubuje plné dobitie za 42 minút, čo je slušná hodnota, bezdrôtové Qi nabíjanie ale chýba.

Asus ROG Phone 6, USB-C port na boku
Sekundárny USB-C port na boku spôsobí, že ani pri nabíjaní a hraní hier vám kábel nemusí stáť v ceste. Zdroj: rog.asus.com

Kvalitný zvukový prejav nie je modelom Asus ROG Phone 6 a 6 Pro cudzí. Stereo reproduktory smerujú na prednú stranu k používateľovi a prítomná je aj trojica mikrofónov. Na boku zariadenia uvidíme 3,5 mm jack konektor, takže si môžeme pripojiť aj kvalitné drôtové slúchadlá. Vďaka kodeku aptX sa ale kvalitného prejavu dočkajú aj bezdrôtové Bluetooth slúchadlá. Funkcia GameFX potom dovolí vyladiť ekvalizér podľa potreby.

i

Xiaomi 12 Pro (RECENZIA): Stačí najvýkonnejší Android na konkurenciu?

Nezabudlo sa ani na fotoaparát, pomôže nový snímač Sony IMX766

Kto by čakal slabiny po stránke fotografie, bol by vyvedený z omylu. Ani tu výrobca nepoľavuje. Veľmi solídne výsledky sľubuje obrazový snímač Sony IMX766, ktorý nájdeme napríklad aj v telefónoch OnePlus Nord2 5G, Huawei nova 9 alebo Xiaomi 12. Fotoaparát je trojitý, hlavný spomínaný má rozlíšenie 50 Mpx a bude s ním možné natáčať aj 8K videá. K nemu sa pridáva 13 Mpx širokouhlý a nakoniec makro so záznamom v rozlíšení 5 Mpx.

Asus ROG Phone 6, fotoaparát
Hoci fotoaparát nemá byť rozhodne to hlavné, Asus ROG Phone 6 a ROG Phone 6 Pro sa zaň hanbiť určite nemusí. Nový snímač IMX766 totiž produkuje parádne fotografie. Zdroj: rog.asus.com

Predošlá generácia síce oplývala 64 Mpx hlavným fotoaparátom, ale išlo o slabší snímač IMX686. Novou schopnosťou videa v telefónoch ROG Phone 6 a 6 Pro je podpora HDR 10+ pre lepšiu kvalitu záberu. Predná kamera pri novinkách ponížila na stále solídne rozlíšenie 12 Mpx a video natočí v kvalite Full HD. Ďalšie rozdiely oproti predchodcovi, modelu Asus ROG Phone 5s, prinášame v nasledujúcej tabuľke.

Parametre/ Model Asus ROG Phone 6 Asus ROG Phone 6 Pro Asus ROG Phone 5s
Displej 6,78" (20,4 : 9) 6,78" (20,4 : 9) 6,78" (20,4 : 9)
2 448 × 1 080 px, 395 ppi 2 448 × 1 080 px, 395 ppi 2 448 × 1 080 px, 395 ppi
AMOLED, 165 Hz AMOLED, 165 Hz AMOLED, 144 Hz
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, 8K video s 24 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, 8K video s 24 fps
Hlavný: 64 Mpx, f/1,8, 8K video s 30 fps
Širokouhlý: 13 Mpx, f/2,2
Širokouhlý: 13 Mpx, f/2,2
Širokouhlý: 13 Mpx, f/2,4, 125°
Makro: 5 Mpx, f/2,0
Makro: 5 Mpx, f/2,0
Makro: 5 Mpx, f/2,0
Predný fotoaparát 12 Mpx, Full HD video s 30 fps
12 Mpx, Full HD video s 30 fps
24 Mpx, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 888+, 8-jadrový
GPU Adreno 730 Adreno 730 Adreno 660
RAM 12/16 GB 18 GB 12/16 GB
Interné úložiisko 256/512 GB 512 GB 128/256/512 GB
Operačný systém Android 12 Android 12 Android 11
Podpora sietí 5G
Akumulátor 6 000 mAh 6 000 mAh 6 000 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 65 W / – Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 65 W / – Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 65 W / –
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IPX4 IPX4 ×
Audio Stereo, kodek aptX Stereo, kodek aptX Stereo
Rozmery
173 × 77 × 10,3 mm 173 × 77 × 10,3 mm 172,8 × 77,3 × 9,9 mm
Hmotnosť
239 g 239 g 238 g
Cena 1 049 €* 1 368,90 €** 1 139,90 €***
*Cena sú platné k 11. 9. 2022. **Cena je platná pri štarte predaja

Asus ROG Phone 6 a 6 Pro – cena a dostupnosť

Pokiaľ vás zaujíma cena noviniek, tu sú. Cena Asus ROG Phone 6 začína na 1 049 € a platí pre september 2022. Vzťahuje sa ku konfigurácii s 12 GB operačnej pamäte a 256 GB úložiskom. Vyššia konfigurácia je o 110 € drahšia. Cena Asus ROG Phone 6 Pro je 1 368,90 €. Kompletné cenovky sú teda nasledujúce:

Čo sa týka dostupnosti nových telefónov, oba telefóny – Asus ROG Phone 6 aj 6 Pro sú už v predaji.

i Mohlo by vás zaujímať

Nie je veľa ďalších mobilných výrobcov, ktorí to s herným telefónom myslia tak vážne. Asus sa totiž nespolieha len na skvelú hardvérovú výbavu na čele s najvýkonnejším procesorom Snapdragon, ale prihadzuje aj špeciálne tlačidlá, ovládacie menu a vylepšené chladenie. Cenený je príchod certifikácie odolnosti. 

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB12