Obnoviť stránku

Motorola Moto G72 (RECENZIA): Vybavená stredná trieda, ktorá stráca body len v drobnostiach

Motorola Moto G72, recenzia

Motorola Moto G72 (RECENZIA): Vybavená stredná trieda, ktorá stráca body len v drobnostiach

V strednej triede je v poslednom čase celkom plno. V podstate každý výrobca sa snaží do svojho portfólia pridať niekoľko telefónov, ktoré uspokoja potreby menej náročných zákazníkov. Takých, ktorí nepotrebujú špičkové technológie a pôsobivé dizajnové lahôdky. A zástupcu tejto triedy na jeseň 2022 predstavila aj zavedená značka Motorola. Aká je novinka Motorola Moto G72 v praxi? Podrobne sme sa na ňu pozreli v recenzii.Recenzia

Autor: Jiří V. Matýsek

Motorola G72 (RECENZIA) – OBSAH

 1. Motorola Moto G72 ponúkne v balení všetko, vrátane nabíjačky
 2. Dizajn telefónu Motorola Moto G72 je pekný, hoci neprekvapí
 3. Displej Motoroly Moto G72 má vynikajúcu kvalitu
 4. Motorola Moto G72 má dostatok výkonu na bezproblémové používanie
 5. Fotoaparát Moto G72 láka na veľa megapixelov
 6. Batéria zvládne Motorolu Moto G72 zásobovať energiou naozaj dlho
 7. Ako sa Motorola Moto G72 používa
 8. Recenzia Motorola Moto G72: hodnotenie
 9. Čo sme o Motorola Moto G72 napísali skôr

Motorola Moto G72 ponúkne v balení všetko, vrátane nabíjačky

Jednoduchá čierna krabička skrýva samotný telefón a nevyhnutné príslušenstvo. Na recenziu dorazila Motorola Moto G72 s už nasadeným silikónovým ochranným puzdrom. Okrem neho výrobca pribalil aj papierový obal s dokumentáciou a predovšetkým aj nabíjačku so zodpovedajúcim USB-A/USB-C káblom. Motorola totiž, napriek trendom, z veľkej časti razí prístup, že dá zákazníkovi presne tú nabíjačku, ktorá z nabíjania dokáže dostať maximum.

Motorola Moto G72, balenie Motorola Moto G72, balenie
Motorola často pridáva k svojim telefónom aj zodpovedajúcu nabíjačku. Platí to aj pre Moto G72.

Dizajn telefónu Motorola Moto G72 je pekný, hoci neprekvapí

Na otestovanie som dostal Motorolu Moto G72 v sivej farbe, tak to teda aspoň uvádza výrobca. Podľa môjho oka sa mi mobilný telefón zdá byť skôr čierny. Hneď po rozbalení nová Motorola prekvapí tým, ako málo váži. Iba 166 gramov na telefón so 6,5" displejom a rozmermi 160,5 × 74,4 × 7,9 mm pôsobí v ruke skutočne ako nič. Telefón sa aj bez silikónového puzdra môže pochváliť veľmi dobrou ergonómiou s tenkou konštrukciou, v ruke sa dobre drží, telefón je vyvážený. Nemáte pocit, že by vám mal vykĺznuť.

i Google Pixel 7 Pro (RECENZIA): americký výrobca sa opäť prekonal

Svoj podiel na tom nesie aj matný plastový chrbát s logom a nápisom Motorola v dolnej časti. V ľavom hornom rohu sa nachádza trojoký fotomodul, ktorý je takmer štvorcový a rozdelený na dve polovice: Spodná má lesklo čiernu farbu, horná so samostatne umiestneným 108 Mpx objektívom svojím odtieňom zodpovedá chrbtu. Samotný fotomodul Moto G72 vystupuje nad povrch telefónu a z neho potom vykukujú aj objektívy. To znamená, že mobil si bez puzdra na rovnej ploche nedrží veľmi vysokú stabilitu.

Telefón bohužiaľ nie je držiteľom žiadnej certifikácie odolnosti, na druhú stranu ponúka aspoň povrchovú úpravu, ktorá odpudzuje vodu. To pri ľahšom zmoknutí môže pomôcť, voda sa na chrbte Motoroly Moto G72 pekne sťahuje do kvapôčok, ktoré potom ľahko zotriete. Na spodnej hrane zariadenia potom nájdeme výstupy stereoreproduktorov a tiež jack na drôtové slúchadlá.

Motorola Moto G72 napriek plastovej konštrukcii ako celok pôsobí vcelku odolne. Remeselné vyhotovenie je na vysokej úrovni, všetky diely lícujú a všetko drží pokope. Navyše nič nevŕzga, ako sa občas pri lacnejších telefónoch môže stať a stáva.

Motorola Moto G72, recenzia, dizajn Motorola G72, recenzia, dizajn
Motorola Moto G72 je kompletne plastová a dizajnovo stavila na nijako prekvapivú jednoduchosť.

Displej Motoroly Moto G72 má vynikajúcu kvalitu

Displej je jednou z tých vecí, s ktorou sa Motorola pri svojom novom telefóne chváli. OLED displeje sa pomaly prebojovávajú aj do strednej triedy – a také telefóny medzi ďalšími modelmi žiaria. Motorola Moto G72 na tom nie je inak. Použitý panel s rozlíšením 2 460 × 1 080 px (Full HD+) ponúkne živé farby, výborný kontrast a taktiež jas, z ktorého vás budú na jeho najvyššej hodnote doslova bolieť oči.

i

Black Shark 5 Pro 5G (RECENZIA): smartfón, čo má herné triky v rukáve

Samotný jas je adaptabilný, displej dobre reaguje na okolie a ponúka dobrú čitateľnosť za všetkých svetelných podmienok. Jasných dní v čase, keď som mal možnosť telefón testovať, veľa nebolo, ale bude bez problémov čitateľný aj na priamom slnku.

Recenzia, Motorola Moto G72, dizajn
Selfie kamera s rozlíšením 16 Mpx je umiestnená v priestrele v hornej časti displeja a nijako neruší.

Obnovovacia frekvencia sa pohybuje v dvoch úrovniach, k dispozícii je 120 a 60 Hz. Medzi oboma hodnotami môžete prepínať manuálne, prípadne to môžete nechať na telefóne, ktorý hodnoty mení podľa obsahu na obrazovke. Zmena je plynulá, pokiaľ to necháte na automatike, ani ju nezaregistrujete. Avšak v prípade, že si ju manuálne prepnete a hodnoty porovnáte, rozdiel je veľmi viditeľný. Osobne som telefón po čase prepol natvrdo na 120 Hz, potom je zobrazenie čohokoľvek skvele plynulé a prechod na nižší framerate je dosť nepríjemný a skok výrazný.

Motorola Moto G72 má dostatok výkonu na bezproblémové používanie

Svojou hardvérovou výbavou sa nová Motorola G72 radí do vyššej strednej triedy. Dostaneme tak veľmi solídnych a v tejto kategórii stále rozhodne nie štandardných 6 GB RAM (vyšší variant ponúkne dokonca 8 GB) a v kombinácii s osemjadrom MediaTek MT8781 Helio G99. Ten sme už videli v niektorých modeloch Realme či Vivo a v Európe takmer neznámych značkách Oukitel nebo Tecno.

i ASUS ROG Phone 6 (RECENZIA): Skvelá herná mašina, ktorá ale nie je pre každého

Hardvér na papieri je jedna vec, praktické použitie vec iná. V praxi sa Motorola Moto G72 osvedčila. Spomínaná 6 GB RAMka sa prejaví, mobilný telefón si so všetkými operáciami bez problémov poradí, nenastáva žiadne zasekávanie pri rýchlom preskakovaní medzi aplikáciami. Herný výkon (testované ako už klasicky na pretekárskej hre Asphalt 9) je taktiež bez problémov. Motorola Moto G72 nie je primárne herný mobil, avšak väčšinu súčasných hier (a to aj tých graficky veľmi podarených, napr. Diablo Immortal) si v zásade bez problémov zahráte.

Pri bežných činnostiach typu prehliadanie webu a sociálnych sietí, sledovaní YouTube, počúvaní Spotify nenarazíte na významnejší problém, ktorý by používanie telefónu nejako znepríjemňoval. Jedinou drobnosťou, na ktorú by som poukázal, je príležitostné zaseknutie pri odomykaní prístroja. Pravdepodobne Moto G72 prepína do nejakého energiu šetriaceho módu a prechod do bežného režimu je predsa len väčším výkonnostným skokom. Ale aj tu platí, že nejde o nič, čo by pri používaní prístroja nejako rušilo alebo obmedzovalo.

Motorola Moto G72, screenshot Motorola Moto G72, screenshot Motorola Moto G72, screenshot
Čistý operačný systém Android 12 je jedným z veľkých lákadiel Motoroly Moto G72.

Fotoaparát Moto G72 láka na veľa megapixelov

Rozlíšenie 108 Mpx fotoaparátu je okrem displeja a veľkej batérie ďalším veľkým lákadlom telefónu Motorola Moto G72. Čo sa rozlíšenia týka, je toto hodnota, s ktorou sa stretávame aj vo vlajkových lodiach. Samozrejme, nie je to 200 Mpx rekordný Motoroly Edge 30 Ultra, ale stále je to veľmi vysoká hodnota. Výsledky však robí nielen rozlíšenie, ale celkové nastavenie fotoaparátu a riadiaci softvér. Pre úplnosť dodajme, že zostavu fotoaparátov dopĺňa 8 Mpx ultraširokouhlý objektív a 2 Mpx makro. Selfie kamera má 16 Mpx.

i

Poco M5s (RECENZIA): pekný a solídny telefón za menej ako 250 €

Snímky ponúknu, a to aj za pochmúrneho zimného počasia, ktoré neprekypuje slnečným svitom, solídne realistické farby. Moto G72 fotky neprifarbuje, nepreháňa to so saturáciou. Dynamické podanie je skôr priemerné, pokiaľ fotíte objekt proti nebu, v kontrastnejších miestach sa bohužiaľ trochu vytráca kresba. Ostrosť je veľmi dobrá, hoci sa dá chápať, že pri priblížení výslednej fotky sa už vzdialenejšie objekty rozpíjajú a strácajú ostrejšie kontúry.

U dvoch ďalších snímačov je celkom poznať prepad rozlíšenia, hoci s dobrým svetlom dosiahnete prijateľné výsledky aj u makra a širokouhlého snímača. Na druhej strane nevidím veľa dôvodov, prečo fotiť niečím iným ako megapixelmi štedro obdarovaným hlavným snímačom.

Motorola Moto G72, recenzia, fotoaparát
Fotomodulu dominuje 108 Mpx snímač, výsledky sú ale skôr priemerné.

Neostrosť, najmä v tých partiách snímky, ktoré sú vzdialenejšie od fotografa, je ešte výraznejšia pri nočných fotkách, ktorých kvalitu veľmi ovplyvňuje okolité osvetlenie. Z ulice tak budú snímky veľmi do žlta, pod žiarivkou skôr do modra a podobne. Avšak aj nočné snímky, ktoré mobil Moto G72 produkuje, pôsobia veľmi dobre a s patričnou úpravou, napríklad keď fotku hodíte do čiernobielej. V takom prípade z nej dostanete aj celkom slušnú atmosféru. Bohužiaľ si musíte pomôcť externou aplikáciou, samotný telefón vo svojej fotoaplikácii žiadne úpravy neponúka, čo je trochu škoda.

i

iPhone 14 (RECENZIA): decentné novinky v starom známom vyhotovení

Fotky sú solídne, napriek vysokému rozlíšeniu hlavného snímača ale nijak zásadne neočaria. Prezentácia telefónu akoby sľubovala niečo lepšie. Na druhej strane si dokážem predstaviť, že pokiaľ budete fotiť na plnom slnku, pod modrou oblohou a v podstatne farebnejšom prostredí, než je zimné mesto na Slovensku, pekné fotky vám Motorola Moto G72 prinesie.

Recenzia Motorola Moto G72 – ukážkové snímky

Motorola Moto G72, galéria Motorola Moto G72, fotoaparát Recenzia Motorola Moto G72, galéria Recenzia Motorola Moto G72, galéria Recenzia Motorola Moto G72, galéria Recenzia Motorola Moto G72, galéria Recenzia Motorola Moto G72, galéria Recenzia Motorola Moto G72, galéria Recenzia Motorola Moto G72, galéria

Batéria zvládne Motorolu Moto G72 zásobovať energiou naozaj dlho

Nová Motorola Moto G72 sa chváli aj batériou s kapacitou 5 000 mAh. To je príjemne nadpriemerná hodnota, ktorá vám pri bežnom každodennom používaní vydrží bez problémov dva dni. Optimalizácia je v tomto ohľade príkladná a batéria sa vybíja naozaj veľmi pomaly. Pokiaľ patríte medzi skutočne nenáročných používateľov (to znamená, že vám mobilný telefón leží na stole a pozriete sa naň len príležitostne), počítal by som minimálne s piatimi dňami výdrže. Klobúk dole a veľká chvála. Pri sledovaní YouTube či hraní hier počítajte s poklesom tak 1 % na 10 minút, aj to je ale veľmi solídna hodnota.

Drôtové nabíjanie s výkonom 33 W je už dnes skôr štandardné, avšak v tejto cenovej hladine príjemne poteší. Navyše s dodávanou nabíjačkou dosiahnete maximálny výkon, čo znamená, že Motorolu Moto G72 naplno dobijete za približne päťdesiat minút. Úplne chýba bezdrôtové nabíjanie, ale to by pri telefóne za necelých 300 eur bolo skôr výnimkou.

i Telefóny Redmi Note 12 sa toho neboja. Prinášajú 200 Mpx fotoaparát aj 210 W rýchlonabíjanie

Ako sa Motorola Moto G72 používa

Motorola G72 využíva ako operačný systém čistý Android 12. To znamená, že tu nenájdeme žiadnu nadstavbu od výrobcu, ktorá by razantne menila podobu samotného systému a v mnohých prípadoch je len na obtiaž. Tu je iba operačný systém so základom v podobe klasickej kolekcie aplikácií od Google, ktorú dopĺňa aplikácia Moto. Tá je akýmsi centrom pre pohodlné prispôsobenie telefónu, čo sa týka ovládacích gest, zobrazení, displeja a podobne. A potom už je tu len YouTube a Facebook, teda niečo, čo by aj tak väčšina používateľov inštalovala. Zvyšok už je plne na chutiach a potrebách používateľa.

Používanie Motoroly Moto G72 by sa dalo dvoma slovami zhrnúť ako maximálna spokojnosť. Výrobca predstavil nesmierne vyvážený mobilný telefón, ktorý za veľmi priaznivú cenu ponúkne všetko, čo k životu potrebujete. Nechce oslňovať technologickými vychytávkami a vizuálnou originalitou. Motorola Moto G72 stavila skôr na praktickosť a ako taká toho ponúkne naozaj veľa. Nie je to výnimočný telefón, ktorý by zmietol konkurenciu. Ale to je niečo, čo myslím ani nechce.

Motorola Moto G72, recenzia, dizajn
Na spodnej strane mobilu Motorola Moto G72 nájdeme okrem obligátneho USB-C aj jack na slúchadlá a výstup stereo reproduktorov.

S prístrojom sa zžijete prakticky hneď, operačný systém a jeho gestá sú intuitívne a povedomé. Jednoducho povedané, čistý Android. Používanie Motoroly celkovo charakterizuje ľahkosť a prístupnosť, G72 je telefón, na ktorý si zvyknete v podstate hneď. Vo svojej obyčajnosti ale dokáže byť veľmi pôsobivý a svojím spôsobom až magický. Dostanete totiž všetko, čo od dobrého telefónu očakávate. A to je jeho najväčšia devíza. Jedinou výčitkou sú bočné tlačidlá. Tie sú, aspoň teda s nasadeným silikónovým puzdrom, také tuhé, že ani neviete, či sa ich podarilo stlačiť, alebo nie. Bez puzdra s nimi problém nebol, ergonomicky sú umiestnené dobre.

i

Xiaomi 12T Pro (RECENZIA): výkonná vlajková loď s rekordným fotoaparátom

Motorola Moto G72: hodnotenie

Motorola Moto G72; recenzia

Motorola Moto G72

Mobily

Motorola Moto G72 predstavuje vyváženú kombináciu solídneho výkonu, spoľahlivosti a priaznivej ceny. Ponúkne skvelý displej aj čistý Android. Škoda len toho fotoaparátu, ktorý fotí dostatočne, ale celkovo skôr priemerne. Motorola môže svojím novým telefónom zaujať pomerne široké publikum. Klady tu totiž výrazne prevažujú.

Klady

 • Skvelý displej
 • Výdrž batérie
 • Čistý Android
 • Jack na slúchadlá
 • Nabíjačka v balení

Zápory

 • Horšie fotky
 • Bez IP certifikácie
 • Tuhé puzdro
i Mohlo by vás zaujímať

Stredná trieda mobilných telefónov je územie, kde je doslova preplnené. Motorola patrí k tým, ktorí sú v tomto priestore ako doma, a nová G72 je prístroj, ktorý neprehliadnete. Je totiž, čo sa týka ceny, dizajnu aj výbavy, okrem vyváženého, sklamaním sú iba skôr priemerné snímky. A ako taká má Moto G72 veľkú schopnosť zaujať.

Čo sme o Motorola G72 písali skôr

Pokiaľ si chce zákazník vybrať nejaký telefón z populárnej nižšej strednej triedy, tj medzi prístrojmi s vyváženým pomerom ceny a výkonu, určené skôr pre menej náročných, môže sa stať, že bude doslova zahltený. Svojho zástupcu má v tomto segmente snáď každý výrobca a ďalší pribúdajú. Novo sa tak o priazeň užívateľov perie Motorola Moto G72. Láka najmä na 108Mpx fotoaparát a skvelý displej. Čo ďalšie telefón s príjemnou cenou necelých 300 eur dokáže?

Motorola Moto G72

Motorola Moto G72 – OBSAH

 1. Najväčším tromfom Motoroly Moto G72 je 120 Hz OLED displej
 2. Motorola Moto G72 láka aj na 108 Mpx fotoaparát, čísla ale nemusia byť všetko
 3. Veľká batéria aj slušný výkon, to všetko Motorola Moto G72 ponúkne
 4. Motorola Moto G72: cena a dostupnosť
 5. Motorola Moto G72 verzus konkurencia

Najväčším tromfom Motoroly Moto G72 je 120 Hz OLED displej

Nová Motorola G72 dizajnovo nijako nevybočuje zo zavedených radov podobných telefónov v tejto cenovej relácii. V tomto ohľade ide o vcelku štandardne strihnutý mobilný telefón s priestrelom hore uprostred. Na zadnej strane zaujme fotomodul, v ktorom hlavný snímač zostal osamotený v jeho hornej polovici a do druhej sa vmestili ostatné objektívy.

Motorola Moto G72
Motorola Moto G72 je podarená stredná trieda.

Displej s uhlopriečkou 6,55 palca je jedným z tromfov nového telefónu od spoločnosti Motorola. Výrobca použil špičkový OLED panel s rozlíšením 2 460 × 1 080 px (Full HD+) a ponúkne aj 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. To je kombinácia parametrov, ktorá nie je v tejto triede telefónov práve obvyklá, a novinka má tak celkom zaujímavú pozíciu oproti konkurenčným modelom. Priamo do zobrazovacieho panelu bola zasadená čítačka odtlačkov prstov.

i

iPhone 14 (RECENZIA): decentné novinky v starom známom vyhotovení

Motorola Moto G72 láka aj na 108 Mpx fotoaparát, čísla ale nemusia byť všetko

Zostave fotoaparátov na zadnej strane telefónu dominuje 108 Mpx fotoaparát, čo je rozlíšenie v tejto cenovej hladine veľmi prekvapujúce a rozhodne jedna z vlastností, ktorá má novú Motorolu Moto G72 takpovediac predávať. Hlavný snímač dopĺňa 8 Mpx širokouhlý snímač s uhlom záberu 118° a 2 Mpx makro, pri ktorom sa obávam, že bude skôr klasicky do počtu.

Predná selfie kamera má príjemných 16 Mpx, čo je na daný účel úplne dostatočné. Vplyv na výsledné fotografie ale bude mať aj použitý softvér. Ako sa v tomto ohľade Motorole darilo, ale ukáže až praktické používanie.

Motorola Moto G72
108 Mpx fotoaparát je hlavným ťahákom nového telefónu.

Veľká batéria aj slušný výkon, to všetko Motorola Moto G72 ponúkne

Výkon je pre danú triedu mobilných telefónov štandardne slušný. Výrobca v prípade Motoroly Moto G72 zvolil starší, hoci kvalitný čipset MediaTek Helio G99, ktorý dopĺňa buď 6, alebo 8 GB RAM. Úložisko s veľkosťou 128 GB je možné rozšíriť pomocou pamäťovej micro SD karty, pričom si telefón poradí až s jedným TB, čo je rozhodne rovnako lákavé. Zvoleným operačným systémom ho už pomaly zastarávajúci Android 12.

i

Google Pixel 7 a 7 Pro (PREVIEW): kopa nových funkcií v elegantnom kabátiku

Príjemnou voľbou v prípade Moto G72 je batéria s kapacitou 5 000 mAh, čo sľubuje dobrú výdrž. Batériu dobijete drôtovým výkonom 30 W, bezdrôtové nabíjanie asi ani nemožno v tomto segmente očakávať. Telefón však ponúkne stereo reproduktory s certifikáciou Dolby Atmos a tiež podporu NFC, ktorá sa už pomaly stáva štandardom aj v tomto segmente. Funkciu používatelia samozrejme najčastejšie využijú na platby mobilom pomocou Google Pay.

Motorola Moto G72
Pohľad na hornú a spodnú stranu Motoroly Moto G72. Značka Dolby Atmos sľubuje kvalitný zvuk.

Motorola Moto G72: cena a dostupnosť

Novinka Motorola Moto G72 už je v predaji a kúpite ju buď v čiernej, alebo modrej farbe. Cena sa líši podľa pamäťovej konfigurácie:

Motorola Moto G72 verzus konkurencia

Ako sme spomenuli už na začiatku, nová Motorola G72 vstupuje na územie, kde je veľmi nabité. Väčšina veľkých výrobcov má vo svojom portfóliu telefóny, ktoré mieria práve sem. Aby nie, aj medzi používateľmi, ktorí jednoducho chcú dostatočne výkonný telefón a stačí im iba štandardná výbava, je to miesto, kde ten vysnívaný kúsok s najväčšou pravdepodobnosťou nájdu. Poďme si novinku Motorola Moto G72 porovnať s niekoľkými vybranými konkurentmi.

Rozhodne nemôžeme vynechať jeden z najpredávanejších telefónov vôbec, Samsung Galaxy A33. Ten je na tom cenovo rovnako, ako drahšia verzia Motoroly Moto G72. Na druhej strane ponúkne podporu 5G. Čo sa fotografickej výbavy týka (kombinácia 48 + 8 + 5 Mpx) Moto G72, aspoň číselne vyjadrené, vedie, Samsung však ponúkne optickú stabilizáciu, čo je prvok pre kvalitné snímky nesmierne dôležitý. Kvalitnejší je aj displej novej Motoroly. Výkonom sú oba telefóny porovnateľné, A33 navyše ponúka modernejší a hravejší dizajn, hoci vzhľad je subjektívny.

i

Nothing Phone (1) (RECENZIA): Jednoznačný dizajnový originál. A tiež skvelý telefón

Konkurenciou je tiež Realme 9. Aj jeho hlavnou zbraňou je fotoaparát, navyše v prakticky zhodnej zostave ako v prípade Motoroly Moto G72. V zhode je v podstate aj výkon a batéria s kapacitou 5 000 mAh a 33W rýchlonabíjaním. Ani jeden z telefónov, oproti vyššie uvedenému Samsungu, neponúka podporu 5G. Pokiaľ by ste tak museli vyberať medzi Motorolou a Realme, budú rozhodovať detaily. Pre niekoho môže byť zásadná prítomnosť 3,5 mm jacku na slúchadlá, v prípade iného môže zase rozhodnúť OLED displej Motoroly Moto G72.

Podrobnejšie si všetky tri telefóny môžete porovnať v nasledujúcej tabuľke základných parametrov.

Parametre/Model Motorola Moto G72 Samsung Galaxy A33 5G Realme 9
Displej 6,55" (20 : 9) 6,4" (19 : 9) 6,4" (19 : 9)
2 460 × 1 080 px, 399 ppi 2 400 × 1 080 px, 411 ppi 2 400 × 1 080 px, 411 ppi
OLED Super AMOLED Super AMOLED
Zadné fotoaparáty Hlavný: 108 Mpx, f/1,7, Full HD s 30/60 fps
Hlavný: 48 Mpx, f/1,8, 4K video s 30 fps, Full HD s 60/30 fps
Hlavný 108 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps
Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30/60 fps
Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 123°
Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 120°
Makro: 2 Mpx, f/2,4
Makro: 5 Mpx, f/2,4
Makro: 2 Mpx, f/2,4

Hĺbkový senzor: 2 Mpx

Predný fotoaparát 16 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
13 Mpx, f/2,2, 4K video s 30 fps, Full HD s 30/60 fps
16 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
Čipset MediaTek Helio G99, 8-jadrový Exynos 1280, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 680 4G
GPU Mali-G57 MC2
Mali-G68
Adreno 610
RAM 6/8 GB 4/6/8 GB 6/8 GB
Interné úložisko 128 GB, micro SDXC 128/356 GB, micro SDXC 128 GB, micro SDXC
Operačný systém Android 12 Android 12 Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 33 W/– Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/–
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 33 W/–
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia
IP67, odolný voči striekajúcej vode
Audio Stereo Stereo Stereo
Rozmery 160,5 × 74,4 × 7,9 mm 159,7 × 74 × 8,1 mm 160,2 × 73,3 × 8 mm
Hmotnosť 166 g 186 g 178 g
Cena od 278,90 €* od 299 €* od 277,90 €*
*Ceny sú platné k 19. 10. 2022.
i Mohlo by vás zaujímať

Nová Motorola Moto G72 to veru nebude mať jednoduché. Púšťa sa do segmentu, kde je veľmi tesno, a o obstaraní či neobstaraní často rozhodujú detaily. Najväčším tromfom novinky je bezpochyby jej kvalitný OLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou a rovnako aj 108Mpx fotoaparát. Zle na tom ale nie je ani s výkonom alebo so zvukom.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB09