Obnoviť stránku

Asus Zenfone 9 (RECENZIA): kompaktný telefón s veľkorysými parametrami

Asus Zenfone 9 (RECENZIA): kompaktný telefón s veľkorysými parametrami

Posledné dve generácie smartfónu Zenfone od Asusu cielia trošku skromnejšie na tých najnáročnejších. Neuchvátia totiž obrovskými displejmi. Tú najnovšiu generáciu, Asus Zenfone 9, sme si teraz v recenzii preklepli, aby sme zistili, či stále ide o nenápadný kompaktný mobil s prekvapivými parametrami.



Recenzia

Autor: Ondřej Chabr

Asus Zenfone 9 (RECENZIA) – OBSAH

  1. Prichádza nový Asus Zenfone 9 s plnou výbavou
  2. Asus Zenfone 9 zaujme povrchom s nezvyklou textúrou
  3. Menší, ale o to schopnejší AMOLED displej
  4. Brutálny výkon Asusu Zenfone 9 a skorý príchod Androidu 13
  5. Asus Zenfone 9 si rozhodne mohol dovoliť pridať fotoaparát navyše
  6. Kompaktných konkurentov na trhu veľa nie je. Jednoduchý výber?
  7. Asus Zenfone 9 má vysoké ambície a takmer žiadne nedostatky
  8. Čo sme o Asuse Zenfone 9 písali skôr

Prichádza nový Asus Zenfone 9 s plnou výbavou

Kompaktné telefóny sú v dnešnej dobe stále viac záležitosťou kategórie odolných mobilov. Našťastie existujú výnimky. Medzi tie sa radí aj posledná generácia Zenfonu značky Asus, ktorá sa preslávila skôr výrobou notebookov Asus Zenfone 9. V oblasti smartfónov má výrobca v ohni veľmi horúce želiezka. Jedným je rad Asus ROG Phone, stavaný špeciálne pre mobilných hráčov. Tým ponúkne najvyšší možný výkon a herný dizajn. Ten druhý, Zenfone, je o niečo civilnejší.

i

ASUS ROG Phone 6 (RECENZIA): Skvelá herná mašina, ktorá ale nie je pre každého

Práve rad Asus Zenfone zahŕňa telefóny, ktoré majú osloviť masy a priniesť porovnateľný výkon v kompaktnejšom tele a striedmejšom dizajne. Novinka Asus Zenfone 9 sa mi dostala do ruky a ja som k nej pristupoval s pokorou. To preto, že povesť už predchádzajúceho modelu Asus Zenfone 8 hovorí o pôsobivom smartfóne, ktorý klame telom. Nezostalo teda nič iné, než novinku otestovať a zistiť, či v tomto duchu pokračuje a či má zdatnú konkurenciu.

Asus Zenfone 9 zaujme povrchom s nezvyklou textúrou

Na prvý dotyk ma Zenfone 9 prekvapil. Takto kompaktné rozmery s výškou okolo 14,5 cm sa skutočne dnes vidia málo. S váhou sme sa dokonca dostali hlboko pod 200 gramov. Úchop ale prezradí, že materiály sú tu ojedinelé. Hliníkový rámček a predná strana krytá odolným Gorilla Glass Victus nijako nevybočujú z priemeru. Čo som ale nečakal, je príjemný povrch zadnej strany. Výrobca ho nazýva povrchom s textúrou a pravdou je, že odtlačky prstov sa na ňom skutočne nedržia.

Zenfone 9 vzhľadom na svoju veľkosť aj striedmy dizajn hravo zapadne.

Testovaný variant Zenfone 9 v čiernom vyhotovení inak ovácie nevyvolá. Predné sklo je po stranách veľmi jemne zaoblené, čo som najlepšie spoznal pri vyťahovaní hornej lišty a multitaskingu zospodu. Predná kamera našla miesto v ľavom hornom rohu. Rámček okolo displeja sa viac rozpína pri spodnom okraji, napriek tomu telefón zbytočne nenaťahuje. Hliník na bokoch pôsobí dosť pevne. Na niekoľkých miestach ho prerušujú antény a za zmienku stojí aj ľahko zaoblená šachta na nano SIM kartu.

Predné sklo Gorilla Glass Victus sa po bokoch mierne zvažuje.

Horná hrana sa pýši prítomnosťou 3,5 mm jack konektora. Na pravom boku je vystúpená kolíska hlasitosti a podstatne menej vystúpené zapínacie tlačidlo s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov. Už spomínaná zadná strana Asus Zenfone 9 je pokrytá príjemným matným povrchom, ktorý mi snáď vzdialene pripomína kožu. Pár takmer nepoznateľných popisov je nič oproti masívnym fotoaparátom. Aj ľudia v mojom okolí vždy zmienili, že ide o výrazný prvok.

Prítomnosť slúchadlového portu poteší, v balení však slúchadlá nie sú. Zato tam nájdete plastový kryt.

Horný fotomodul je o chlp viac vystúpený nad povrch zadnej strany, s čím počíta pribalené puzdro. Inak je samotné balenie skromné, nechýba 30 W adaptér a napájací USB-C kábel. Puzdro na telefóne drží poctivo, avšak s jeho prítomnosťou Asus Zenfone 9 stráca ten príjemný pocit pri držaní, navyše v ňom viac kĺže. Celý mobil je certifikovaný na odolnosť IP68.

Menší, ale o to schopnejší AMOLED displej

Nemal som pocit, že by na mňa kompaktný 5,9" displej pôsobil ako o dosť menší, než sú displeje iných výrobcov. Aj tak sa na plochu veľmi príjemne pozerá a nechýbalo mi žiadne miesto ako pre systém, tak aj pre internetový prehliadač či hľadáčik fotoaparátu. Kvalitný Super AMOLED panel dosahuje rozlíšenie 2 400 × 1 080 pixelov a v súčte má veľmi jemné zobrazenie. Nie je to tak úzky rezanec vďaka pomeru strán 20 : 9, čo malo tiež vplyv na to, že telefón viac nenarástol.

Vďaka malej uhlopriečke a veľkému rozlíšeniu je panel Zenfonu 9 skutočne jemný. V ľavom rohu narúša AMOLED displej iba selfie kamera.

Slnečných dní už veľa nie je, ale aj tak som si overil, že maximálny jas 1 100 nitov bohato postačuje. Asus Zenfone 9 by nebol výkonný smartfón, keby mu chýbala blesková obnovovacia frekvencia 120 Hz. A tú samozrejme telefón má. Štandardne systém hlási prepnutie na automatickú reguláciu obnovy, ale je možné si vynútiť 120, 90 či 60 Hz. Pre always-on displej volíte medzi 4 prednastavenými vzhľadmi aktuálneho času.

Brutálny výkon Asusu Zenfone 9 a skorý príchod Androidu 13

Taký drobček ako Zenfone 9 nevzbudzuje príliš rešpektu. Kto nemá tušenie, s akým mobilom prišiel do styku, môže si ho ľahko pomýliť s mobilom z podstatne nižšej kategórie. My už však vieme, že rad Zenfone sa vždy zahráva s najlepším aktuálnym čipom. Preto ma neprekvapilo, že som v kompaktnom tele našiel Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Konkrétna konfigurácia testovaného kusu bola navyše tou najvyššou možnou, takže k čipu dopomáhalo ešte 16 GB RAM.

Testovaný variant v plnej výbave, teda 16/256 GB. Ovládacie prvky sú dostatočne veľké a prehľadné.

Nemyslím, že by takáto kapacita rýchlej LPDDR5 operačnej pamäte bola pre telefón vôbec využiteľná. Systém nemá šancu sekať vplyvom výkonu, maximálne chybou softvéru. Procesor je samozrejme 4 nm a osemjadrový. Spoločne s ním si mobilní hráči, a nielen tí, užijú výkon grafiky Qualcomm Adreno 730. V prípade úložiska máte na výber medzi 128 a 256 GB bez možnosti vloženia pamäťových kariet.

i

Motorola Edge 30 Ultra (RECENZIA): Vlajkových lodí sa len tak nezľakne

Telefón by mal dostať aktualizáciu na Android 13 v poslednom mesiaci roku 2022, testoval som teda Android 12. Ten sa v podobe Asusu vydaril. V nastavení oceňujem napríklad položku Zenfone tipy. Aj vďaka nim sa dozviete o návykovej funkčnosti zamykacieho tlačidla. Nielen že je v ňom ukrytá čítačka odtlačkov, ale jednoduchým prejdením cez neho je možné vyvolať jednu z akcií. Hodí sa napríklad na sťahovanie hornej lišty, aktualizáciu webu či rýchly prechod medzi hudbou či videami.

Bočné zapínacie tlačidlo si všíma, kedy po ňom prejdete prstom. Podľa nastavenia potom vykoná danú akciu.

Priznám sa, že táto funkcia ma milo prekvapila a ja som sťahoval a zaťahoval hornú lištu veľmi často len pre dobrý pocit, že nemusím siahať na displej. V systéme je rýchly prístup k fotoaparátu, meniť môžete font písma, jeho veľkosť, podfarbenie všetkých prvkov a iné. Na ovládanie som si veľmi rýchlo zvykol a všetko istilo inteligentné prehľadávanie nastavenia.

Prispôsobenie systému Android 12 na Zenfone 9 podľa možností Asusu. Batérii je možné zvoliť režim. Podľa toho bude možné dosiahnuť vyšší výkon s rýchlejším vybíjaním, alebo naopak.

Siete Wi-Fi sú podporované až do verzie Wi-Fi 6E, a ak nechcete pripájať drôtové slúchadlá, kvalitné spojenie zaistí Bluetooth 5.2. Medzi hudobnými kodekmi nechýba aptX HD či aptX Adaptive. Kde bude pokrytie, spojíte sa so svetom cez siete 5G. Veľmi ma nepotešila oblasť batérie a výdrže. Akumulátor s kapacitou 4 300 mAh nie je zlý, ale stačí na dennú výdrž pri intenzívnejšom použití. Následné 30 W nabíjanie tiež nie je zázrak a to bezdrôtové úplne chýba.

Asus Zenfone 9 si rozhodne mohol dovoliť pridať fotoaparát navyše

Asus Zenfone 9 naďalej zostáva pri dvojici zadných fotoaparátov. Prvým je hlavný snímač s pekným rozlíšením 50 Mpx, vďaka spojeniu pixelov dôjde na odfotografovanie 12,5 Mpx snímky. O vysokú kvalitu je postarané vďaka snímaču Sony IMX766. Ďalší, tentoraz ultraširokouhlý fotoaparát Sony IMX363 s rozlíšením 12 Mpx má na starosť zaberať uhol 113°. S ním dokonca Asus dovolí snímať makro. Vpredu čaká ďalších 12 Mpx na selfie.

Ukážka širokouhlej snímky, kedy je zrejmé rozostrenie po krajoch. Druhá snímka s 2-násobným priblížením si stále zachováva pekné farby a detail.

Fotografie zo všetkých fotoaparátov sú za dobrého svetla veľmi vydarené, nechýbajú detaily a majú pekné, nie však prehnane skrášlené farebné podanie. Širokouhlé snímky si držia ostrenie v strede, smerom k okrajom už to s ostrosťou nepreháňajú. Škoda chýbajúceho teleobjektívu, ale aj tak sa 2-násobne priblížená snímka dá porovnať s tým bez priblíženia. Nočný režim sekundy expozície navyše využíva rozhodne na prospech a ponúkne viac detailov.

Rozdiel medzi bežným (vľavo) a nočným režimom (vpravo) je viditeľný napríklad na detaile lampy či strechy.

Ako pre fotografiu, tak aj video má Asus Zenfone 9 v nastavení ukrytú možnosť pustiť do akcie 6-osý gimbal. Ten vizuálne signalizuje aktuálne pohyby telefónu a s nastavenou najvyššou možnosťou kalibrácie zvládne zachovať stabilný obraz. Najkvalitnejšie video v rozlíšení 8K sa spolieha len na 24 snímok/s. Pre plynulejší záznam potom odporúčam 4K video so 60sn/s. Okrem kvalitnej stabilizácie si video zaslúži pochvalu aj za farebnú vernosť.

Kompaktných konkurentov na trhu veľa nie je. Jednoduchý výber?

Konkurencia pre Asus Zenfone 9 sa hľadá ľahšie. Vďaka podobným veľkostiam uhlopriečok z hry padá väčšina súčasných smartfónov. Avšak napríklad práve minuloročný model Asus Zenfone 8 by mohol byť to pravé. Čím stráca? Samozrejme v ňom nie je najnovší čip, ale Snapdragon 888. Rozlíšením fotoaparátu síce novinku prekonáva, ale zase mu chýba stabilizácia gimbalom. No a nakoniec zapínaciemu tlačidlu chýba snímanie dotykov.

Drahší Samsung Galaxy S22 5G sa s novým Zenfone 9 porovnáva podobnou uhlopriečkou displeja. Európska verzia telefónu má vnútri procesor Exynos 2200, ktorý podáva obdobné výsledky ako Snapdragon 8 Gen 1. Slúchadlový konektor chýba. Samsung však viac zapracoval na fotoaparátoch, a tak si scénu je možné až 3-násobne opticky priblížiť. Fanúšikovia bezdrôtového nabíjania tiež neodídu naprázdno, Samsung Galaxy S22 5G týmto spôsobom môžeme dobiť výkonom 15 W.

Dvojica kompaktných konkurentov – Samsung Galaxy S22 5G a iPhone 13 mini.

Za tretieho konkurenta Asusu Zenfone 9 som zvolil posledný mini iPhone, a to iPhone 13 mini. Tento model sa naozaj zmestí do dlane a má ešte o pol palca menšiu uhlopriečku. Podobne je na tom s fotoaparátmi. Tiež má dva, navyše iba 12 Mpx. Kvôli odlišnému fungovaniu systému iOS a odladenému čipu A15 Bionic si iPhone bohato vystačí so znateľne menšou RAM aj kapacitou batérie. Cenovo však základný variant Zenfone 9 preplatíme.

Parametre/ Model Asus Zenfone 9 Samsung Galaxy S22 5G iPhone 13 mini
Displej 5,9" (20 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 5,4" (19,5 : 9)
2 400 × 1 080 px, 445 ppi 2 340 × 1 080 px, 425 ppi 2 340 × 1 080 px, 476 ppi
Super AMOLED, 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz Super Retina XDR OLED
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
Hlavný: 12 Mpx, f/1,6, OIS, 4K video s 60 fps
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 113°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,4, 120°

Teleobjektív: 10 Mpx, f/2,4, 3násobný zoom

Predný fotoaparát 12 Mpx, f/2,5, 4K video s 30 fps
10 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
12 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový Samsung Exynos 2200, 8-jadrový Apple A15 Bionic
GPU Adreno 730 Xclipse 920 Apple GPU
RAM 8/16 GB 8 GB 4 GB
Interné úložisko 128/256 GB 128/256 GB 128/256/512 GB
Operačný systém Android 12 Android 12 iOS 16
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 300 mAh 3 700 mAh 2 438 mAh
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 30 W/– Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 20 W/15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68
Audio Stereo, Dolby Stereo, Dolby Stereo, Dolby
Rozmery 146,6 × 68,2 × 9,5 mm 146 × 70,6 × 7,6 mm 131,5 × 64,2 × 7,65 mm
Hmotnosť 165 g 167 g 140 g
Cena 719 €* 798,90 €* 768,90 €*
*Ceny sú platné k 22. 11. 2022. 

Asus Zenfone 9 má vysoké ambície a takmer žiadne nedostatky

Asus Zenfone 9

Mobily

Bolo naozaj príjemné po dlhšej dobe zase otestovať kompaktný mobil. Navyše je Asus Zenfone 9 skutočne veľmi podareným smartfónom s vysokým výkonom. Až by sa zdalo, že ide o výsmech konkurencii, ktorá na integráciu podobného výkonu spotrebuje oveľa viac miesta. Sú tu drobné aj väčšie zaujímavosti, ktoré telefón robia výnimočným. Hovorím napríklad o dotykovom zapínacom tlačidle či gimbal stabilizácii. Pokiaľ by nechýbalo bezdrôtové napájanie či teleobjektív, bol by som spokojný maximálne.

Klady

  • Kompaktné rozmery
  • Na displej je radosť pozerať
  • Inteligentné dotykové bočné tlačidlo
  • Kvalitné video s gimbal stabilizáciou

Zápory

  • Chýba bezdrôtové nabíjanie
  • Absencia teleobjektívu zamrzí
i Mohlo by vás zaujímať

Asus to opäť dokázal. Vybavil svoju novinku Asus Zenfone 9 lepším čipom a zaujímavým ovládacím prvkom, a my tak pred sebou máme nenápadného zabijaka iných vlajkových lodí. Výrobca si však očividne necháva rezervu na zlepšenie budúceho modelu.

Čo sme o Asuse Zenfone 9 písali skôr

Dávate radšej prednosť veľkým telefónom s veľkou plochou displeja, alebo skôr subtílnejším mobilom, ktoré lepšie padnú do ruky či vrecka? Tá prvá skupina používateľov má neustále z čoho vyberať, tá druhá to má o niečo ťažšie. Vo štvrtok 28. júla predstavený 5,9-palcový Asus Zenfone 9 má veľmi slušne našliapnuté stať sa novým kráľom segmentu malých telefónov. Výrobca už odhalil všetko, poznáme začiatok predaja aj cenu, za ktorú sa bude predávať. Poďme si mobilný telefón bližšie predstaviť.

Asus Zenfone 9

Asus Zenfone 9 – OBSAH

  1. Malé telo, veľké možnosti. Mobilný telefón Asus Zenfone 9 toto heslo napĺňa skvele
  2. Asus Zenfone 9 sa môže spoľahnúť na najlepší chipset súčasnosti
  3. Mobil Asus Zenfone 9 je vybavený duálnym fotoaparátom
  4. Parametre mobilu Asus Zenfone 9 prehľadne
  5. Asus Zenfone 9: cena a dostupnosť

Malé telo, veľké možnosti. Mobilný telefón Asus Zenfone 9 toto heslo napĺňa skvele

Už samotné heslo, s ktorým Asus Zenfone 9 vstupuje na trh – malé telo, veľké možnosti – jasne odhaľuje, s akou premisou Asus pracuje. Používateľom tak servíruje kompaktný mobil, ktorý ponúka rozmery iba 146,5 na 68,2 na 9,6 mm, teda v podstate podobne ako Samsung Galaxy S22.

Asus Zenfone 9
Dizajnovo ide o veľmi striedmy mobilný telefón.

Samotné telo mobilu Asus Zenfone 9, na rozdiel od predchádzajúcej generácie Zenfone 8, má nielen o niečo menšie rozmery, ale hlavne adaptovalo rovné hrany. Telefón tak pôsobí vcelku priamočiarym až strohým dojmom, a výraznejším dizajnovým prvkom tak zostáva fotomodul na chrbte, konštruovaný v podobe dvoch mierne vystúpených kruhov.

Nový telefón od Asus je plastový s hliníkovým rámčekom a ponúka zvýšenú ochranu proti vode a prachu, ktorá je certifikovaná na úroveň IP68. Odolnosť Zenfone 9 podporuje tiež Corning Gorilla Glass Victus, teda takmer to najlepšie, čo momentálne trh s ochrannými sklami ponúka.

Displej Zenfone 9 má uhlopriečku 5,9 palca a Asus použil Super AMOLED panel s rozlíšením 2 400 × 1 080 pixelov, obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a podporou HDR 10+. Čítačka odtlačkov prstov sa z pod displeja pri Zenfone 8 presunula do bočného tlačidla.

Asus Zenfone 9
Asus Zenfone 9 je po hardvérovej stránke vybavený špičkovo.

Asus Zenfone 9 sa môže spoľahnúť na najlepší chipset súčasnosti

To najpodstatnejšie sa skrýva pod „kapotou”. Mobil Asus Zenfone 9 je s prehľadom najlepšie vybaveným malým telefónom na trhu. Jeho jadrom je súčasná špička medzi mobilnými procesormi, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorému sekunduje pamäť RAM s kapacitou 8 resp. 16 GB. Na používateľské dáta je pripravených obvyklých 128 a 256 GB pamäte, do drobného tela telefónu sa z pochopiteľných dôvodov nezmestila čítačka micro SD kariet. Na druhej strane, celkom nečakane tu je 3,5 mm jack na pripojenie drôtových slúchadiel a taktiež stereo reproduktory.

Už od výrobcu bude mať novinka predinštalovaný operačný systém Android 12 s vlastnou nadstavbou ZenUI. Výrobca sľubuje bezpečnostné aktualizácie na ďalšie dva roky. Telefón podporuje moderné 5G siete, WiFi 6E, Bluetooth 5.2 a samozrejme aj dnes už nenahraditeľné NFC.

Mobil Asus Zenfone 9 je vybavený duálnym fotoaparátom

Vo vizuálne pôsobivom fotomodule sa skrýva duálny fotoaparát. Postarala sa oň spoločnosť Sony a ponúka kombináciu 50 Mpx širokouhlej kamery so šesťosou, gimbalom riadenou stabilizáciou a 12 Mpx širokouhlého snímača. Obe zvládnu video až do rozlíšenia 8K (hoci iba s 24 snímkami za sekundu), 4K až do 120 fps a Full HD až s 240 fps. Nechýba ani HDR. Predná selfie kamera dostala do vienka 12 Mpx a možnosť natáčať video v rozlíšení 4K a Full HD.

Asus Zenfone 9
Asus Zenfone 9 má netradične vyhotovený fotomodul a tiež jack na pripojenie slúchadiel.

Batéria s kapacitou 4 300 mAh (o 300 viac ako u predchádzajúcej generácie) sa nabíja prostredníctvom USB-C, a to výkonom až 30 W. Na bezdrôtové nabíjanie nedošlo, avšak Asus Zenfone 9 podporuje reverzné nabíjanie, takže ak budete potrebovať doplniť energiu napr. pri slúchdlách, je prístroj k dispozícii.

Parametre mobilu Asus Zenfone 9 prehľadne

V nasledujúcej tabuľke nájdete prehľadne uvedené všetky zásadné parametre mobilu Asus Zenfone 9:

Parametre/Model Asus Zenfone 9
Displej 5,92" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 445 ppi
Super AMOLED
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 24 fps, 4K s 30/60/120 fps, Full HD s 60 fps
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 8K video s 24 fps, 4K s 30/60/120 fps, Full HD s 60 fps
Predný fotoaparát 12 Mpx, f/2,5, 4K video s 30 fps, Full HD s 30/60/240 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
GPU Adreno 730
RAM 8/16 GB
Interné úložisko 128/246 GB
Operačný systém Android 12
Podpora sietí 5G
Akumulátor 4 300 mAh
rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 30 W/–
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia odolný proti ponoreniu do vody a vniknutiu prachových častíc
Audio stereo
Rozmery 146,6 × 68,2 × 9,2 mm
Hmotnosť 165 g
Cena od 800 €
Cena je platná k 29. 7. 2022.
Asus Zenfone 9
Asus Zenfone 9 je odolný mobil.

Asus Zenfone 9: cena a dostupnosť

Novinka Zenfone 9 sa začne predávať 15. augusta a dostane sa aj na slovenský trh. Vyberať môžete zo štyroch vcelku konzervatívnych farebných variantov – čierneho, modrého, bieleho a červeného. Ceny Asus Zenfone 9 podľa pamäťových konfigurácií budú nasledujúce:

Všetky varianty si už môžete predobjednať.

i Mohlo by vás zaujímať

Asus Zenfone 9 má jasne našliapnuté na to, aby ovládol segment malých telefónov do 6 palcov uhlopriečky. Čo sa výkonu týka, môže mu v tejto oblasti len máločo konkurovať. Cena nie je z najnižších, konkurenti Galaxy S22 či iPhone 13 mini na tom však nie sú oveľa inak.

Asus Zenfone 9 Mobily Asus
       

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB02