Obnoviť stránku

Mobily od Ulefone lákajú na skvelý pomer ceny a výkonu

Aktualizované

Značka Ulefone nepatrí k tým najväčším a najznámejším hráčom na trhu s mobilnými telefónmi. Ale možno práve preto dokáže svojimi výrobkami príjemne prekvapiť. Príkladom sú telefóny Ulefone Power 3S a Ulefone Mix, ktoré sa podarili a sú zaujímavou voľbou medzi budgetovými telefónmi. Čo sa nám na oboch telefónoch páči, a čo naopak nie? Ktorý z nich by sme s pokojným srdcom odporučili?

Ulefone Power 3S a Ulefone Mix – OBSAH

  1. Ulefone Power 3S sa podaril hneď v niekoľkých smeroch
  2. Power 3S vydrží aj pri intenzívnom použití minimálne dva dni
  3. Fotovýbavu Ulefone Power 3S tvoria celkom štyri fotoaparáty
  4. Ulefone Power 3S: Odladený Android aj výkon na náročnejšie hry
  5. Ulefone Mix, vylepšená inšpirácia konkurenciou s 5,5" displejom
  6. Mix má duálny fotoaparát od Sony
  7. Ulefone Mix je vyladený a nezasekáva sa
  8. Telefóny Ulefone Power 3S a Mix – porovnanie

Ulefone Power 3S sa podaril hneď v niekoľkých smeroch

Za cenu necelých 250 eur sa vám v podobe smartfónu Ulefone Power 3S dostane solídneho výkonu i vzhľadu. Nejde o žiadny módny výstrelok. Dizajn je skôr tradičný a nijako neurazí. V duchu dnešných trendov však zachováva bezrámčekový dizajn. Vďaka pomeru strán 18:9 sa pretiahol do výšky, ergonómia tak zostala nedotknutá. V ruke je však telefón trochu ťažší - váži totiž 210 gramov. Vyššia hmotnosť sa ale odráža vo veľkej batérii, ktorá má 6 350 mAh. A práve výdrž na jedno nabitie je jedným z najväčších plusov tohto mobilu.

Ulefone Power 3S Ulefone Power 3S

Ulefone Power 3S v zlatej a čiernej. Za málo peňazí ponúkne enormnú výdrž na batériu a vydarený fotoaparát.

Power 3S vydrží aj pri intenzívnom použití minimálne dva dni

Ulefone Power 3S totiž pri plnom používaní (neustále zapnuté dáta a GPS, hranie náročných hier, časté používanie sociálnych sietí) vydrží bez problémov dva dni. Počas prvého dňa je naozaj ťažké ho vybiť a na konci toho druhého batéria bežne ukazovala ešte 10 %. Pokiaľ navyše zapnete šetrič batérie, z telefónu vytlačíte aj tri dni. To je veľmi slušná hodnota, a Power 3S tak rozhodne vydrží viac než valná väčšina jeho konkurencie. A ak už sa vybije, je tu funkcia rýchlonabíjania, vďaka ktorej telefón dobijete zhruba za dve hodiny.

Ulefone Power 3S, batéria
Telefón Ulefone Power 3S pri intenzívnom využití vydrží dva dni, pri úspornom dokonca tri.

Fotovýbavu Ulefone Power 3S tvoria celkom štyri fotoaparáty

Teraz sa dostávame k druhej prednosti Ulefone Power 3S, fotoaparátu. Skladá sa zo štyroch snímačov, vpredu aj vzadu teda nájdeme duálne fotoaparáty. Ten zadný má parametre 13 a 5 Mpx, predné potom 8 a 5 Mpx. Ulefone svoj telefón vybavil šošovkami od spoločnosti Samsung, kvalita fotiek je tak výrazne lepšia, než by sa pri telefóne tejto triedy očakávalo. Zásluhou solídnej svetelnosti (f/2,0) zvládne fotoaparát zhotovovať fotky aj za horších svetelných podmienok, ťažkosti mu nerobia ani portréty s rozostreným pozadím. Výsledkom teda nie je nič iné ako vydarené snímky sa sýtymi a prirodzenými farbami. Solídne sú tiež selfíčka aj videá, ktoré možno natáčať vo Full HD rozlíšení so snímkovacou frekvenciou 30 fps. Miernym sklamaním je však dodávaný softvér, ktorý nie je príliš intuitívny.

Ulefone Power 3S, fotoaparát
Fotoaparát je ďalším tromfom Ulefone Power 3S.

Keď už chválime fotoaparát, dobrou správou je, že budete mať kde si zhotovené fotky prezerať. Na to poslúži 6-palcový IPS displej klasických tvarov bez výrezu. Obrazovka Ulefone Power 3S kvalitne zobrazuje farby a bezproblémová je aj čitateľnosť na priamom slnku, hoci maximálny jas by mohol byť lepší. Obraz je ale sýty a veľmi dobré sú aj pozorovacie uhly. V nastavení si s kvalitou obrazu môžete pohrať a prispôsobiť ju svojim potrebám, technológia MiraVision navyše ponúka ďalšie možnosti vylepšenia obrazu.

Ulefone Power 3S: Odladený Android aj výkon na náročnejšie hry

Výkon zodpovedá tomu, na čo sme v tejto cenovej kategórii zvyknutí. Ulefone Power 3S beží na operačnom systéme Android vo verzii 7.1. Nougat (podľa výrobcu je už od mája 2018 možný upgrade na osmičkovú verziu, ale nám sa to počas testovania nepodarilo). Veľmi pozitívne je, že výrobca nezahltil telefón zbytočným softvérom. Prostredie je pomerne čisté a bez hutnej grafickej nadstavby, ako je tomu pri mnohej konkurencii. Systém samotný nijak neprekvapí, zaujímavou možnosťou ale zostáva možnosť jeho ovládania pomocou rôznych gest.

i Čo je to čistý Android?

O dostatok výkonu aj na rozhýbanie náročnejších aplikácií a hier na stredné a vyššie detaily sa stará 8-jadrový procesor s frekvenciou 2 GHz a 4 GB pamäťou RAM. Ulefone Power 3S sa nezasekáva a nedochádza k výraznejšiemu spomaleniu či zamŕzaniu. Obstojne zvláda aj multitasking, pretože ho príliš nezaťaží ani viac otvorených okien naraz. Mobil dostal do vienka úložisko 64 GB, ktoré je pomocou microSD karty možné rozšíriť o ďalších 256 GB.

Ulefone Power 3S, výkon
Ulefone Power 3S nesklame ani výkonom. Rozbehne aj stredne náročné hry.

Nie celkom samozrejmou výbavou v tejto cenovej relácii je funkcia odomykania pomocou tváre. Ulefone Power 3S ju ale má a funguje prekvapivo pomerne dobre. V praxi je spoľahlivá a čo je pozitívne, tiež približne rovnako rýchla ako čítačka odtlačkov prstov umiestnená na zadnej strane. Pokiaľ ide o konektivitu, musíme sa zmieriť so stratou 3,5 mm slúchadlového konektoru. Akékoľvek prepojenie obstaráva USB-C port, slúchadlá si tak pripojíte cez redukciu.

Ulefone Mix, vylepšená inšpirácia konkurenciou s 5,5" displejom

Pokiaľ sa zbežne pozrieme na Ulefone Mix, neunikne nám jeho výrazná podobnosť s konkurenčným telefónom Doogee Mix. A rozhodne nie len názvom. Svoju inšpiráciu však inžinieri v Ulefone dokázali v mnohých ohľadoch vylepšiť. Prišli so solídnym bezrámčekovým telefónom, ktorý sa skrýva v odolnom tele, ktoré tvorí kovový rámček a plastový chrbát. Konečný produkt je o niečo okrúhlejší a príjemne sa drží v ruke.

Ulefone Mix zaujme nie celkom obvyklým (hoci ide o zrejmú inšpiráciu od Doogee) umiestnením selfie kamery a senzorov do dolnej časti telefónu, do brady pod displejom. Tlačidlá po stranách mobilu sú rozložené obrátene, než sme zvyknutí. Vľavo nájdeme power button a ovládanie hlasitosti, pravá strana je vyhradená zásuvke na dve SIM karty. Zachovaný zostal slúchadlový jack, dolná hrana telefónu patrí micro USB a priemernému reproduktoru.

Ulefone Mix, modrý Ulefone Mix, čierny

Ulefone Mix, hoci už je na svete jeho nástupca, je podareným kúskom.

Displej s pomerom strán 18:9 má uhlopriečku 5,5", ponúkne ale len HD rozlíšení. Je to však tak akurát na to, aby žiadna činnosť, na ktorú ho budete chcieť využívať, nebola problém. Veľkosť je vhodná na prehliadanie internetu, čítanie kníh, sledovanie filmov či hranie hier. Obraz si v menu Ulefone Mix môžete prispôsobiť svojim potrebám, poteší aj podpora technológie na vylepšenie obrazu MiraVision. Príliš však neoslní nízka hodnota maximálneho jasu. Výrobca displeju poskytol hneď dvojitú ochranu: Prvou vrstvou je sklo Corning Gorilla Glass 3, druhou už nainštalovaná ochranná fólia.

Mix má duálny fotoaparát značky Sony

Tiež na chrbte telefónu Ulefone Mix nájdete duálny fotoaparát, teda môžete vytvárať fotky s rozostreným pozadím. Jeho základné parametre sú 13 Mpx a svetelnosť f/2,2 pri primárnej kamere, 5 Mpx pri tej sekundárnej. Fotoaparát výrobca obsadil šošovkami od spoločnosti Sony, v rámci svojej triedy je tak kvalita fotiek príjemným prekvapením.

Ulefone Mix, fotoaparát
Fotoaparát Ulefone Mix je duálny a umožňuje vytváranie tzv. bokeh efektu.

Predná selfie kamera pomáha zdôrazňovať tvárové rysy vďaka špeciálnemu algoritmu, výsledné autoportréty sú tak podarené. A to aj za horších svetelných podmienok. Zaujímavou vymoženosťou je spúšťanie selfie kamery. Nie je potreba prepínať na displeji telefónu, Ulefone Mix stačí len otočiť hore nohami, pretože mobil sám zistí, že má prepnúť do selfie módu.

Ulefone Mix je vyladený a nezasekáva sa

Srdcom Ulefone Mix je procesor MediaTek MT64750T, ktorý spolupracuje so 4 GB pamäťou RAM. Vnútorné úložisko má kapacitu 64 GB, pomocou microSD karty je ale možné ho rozšíriť o ďalších 256 GB. Výkon telefónu síce v porovnaní so špičkou ponuky neohromí, aj tu ale platí, že prostredie nie je zahltené masívnou grafickou nadstavbou. Je dobre odladený a Android 7 Nougat beží plynulo a bez sekania. Bežné záležitosti tak telefón zvláda bez problémov. Poradí si aj s menej až stredne náročnými hrami, takže ani herný nadšenci neprídu skrátka.

i Najlepšie telefóny roku 2017 zaujmú aj tento rok

Príliš ale nepoteší výdrž batérie. Kapacita 3 300 mAh je priemerná, Ulefone Mix však pri plnej záťaži vydrží sotva deň. To najmä v porovnaní s predchádzajúcim modelom nie sú práve potešujúce čísla. Rozhodne odporúčame vybaviť sa na celodenné pochôdzky nabíjačkou alebo power bankou.

Ulefone Mix, výkon
Ulefone Mix nie je vo výkone šampiónom, ale ani nesklame. Zvládne menej náročné hry.

Dnes už je samozrejmosťou rýchla čítačka odtlačkov prstov, bleskový LTE internet či fakt, že ide o tzv. Dual SIM telefón. K dispozícii je v modrej a čiernej farbe. Teraz sa dostávame k jednej z mála slabín telefónu, a totiž k jeho cene. Tá nie je nijako zvlášť vysoká, ba v porovnaní s konkurenciou práve naopak. Ale oproti sesterskému Ulefone Power 3S je len o pár desiatok eur nižšia, pričom rozdiely vo výbave sú oveľa výraznejšie. V prípade skorého zníženia ceny by ale mohlo ísť o solídny budgetový telefón.

Telefóny Ulefone Power 3S a Mix – porovnanie

Aj keď sa na cenovke líšia len asi 40 eurami, rozdiely medzi Ulefone Power 3S a Ulefone Mix sú relatívne výrazné. Ulefone Mix je budgetový telefónom, ktorý však bude mnohým používateľom po práve plne postačovať. Siahnutie len o málo hlbšie do peňaženky a kúpa Ulefone Power 3S ale prinesie telefón, ktorý v mnohých ohľadoch útočí na výrazne drahšie prístroje konkurencie. Najmä ohromujúcou výdržou batérie.

Parametre/ModelUlefone Power 3SUlefone Mix
Uhlopriečka displeja6"5,5"
Rozlíšenie a typ displeja2 160 × 1 080 px, IPS1 280 × 720 px, IPS
Pomer strán18:918:9
Jemnosť displeja402 ppi276 ppi
Výrez v displeji
Koľko plochy čelnej strany zaberá displej?77,13 %78 %
ProcesorHelio P23 SeriesMediaTek MT64750T
Operačná pamäť RAM4 GB4 GB
Interné úložisko64 GB, microSD (až 256 GB)64 GB, microSD (až 256 GB)
Operačný systémAndroid 7.1 NougatAndroid 7.0 Oreo
Zadný fotoaparát16 Mpx (f/2) + 5 Mpx13 Mpx (f/2,2) + 5 Mpx
Predný fotoaparát13 Mpx + 5 Mpx13 Mpx (f/2,2)
Batéria6 350 mAh3 300 mAh
Rýchlonabíjanie
USB-C
3,5 mm jack
Rozmery159,2 × 75,9 × 9,8 mm143 × 75 × 8,7 mm
Hmotnosť210 g180 g
odomykanie tvárou
Cena217,90 €178,90 €

* Ceny platné k 16. 7. 2018

i Mohlo by vás zaujímať

Telefóny od spoločnosti Ulefone dovedú prekvapiť. Hoci sa nachádzajú skôr v nižšej cenovej hladine, poteší kvalitnými fotoaparátmi i spracovaním, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani oveľa drahšie telefóny. Power 3S a Mix sú na prvý pohľad štýlovky na každodenné použitie. Ale ani tam výrobca neklamal.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB14