Obnoviť stránku

Magnetické káble: jednoduché pripojenie a mnoho ďalších výhod

Aktualizované • Autor: Redakcia

Mobilný telefón, ale napríklad aj tablet pripájame k nabíjačke minimálne každý druhý deň, často však aj každý deň. Nemusí to byť pritom iba nabíjanie doma na bezdrôtovej podložke. Je pre vás náročná manipulácia s napájacím káblom v aute? Nielen táto situácia sa dá elegantne vyriešiť kúpou magnetického kábla.

Magnetické káble, úvod

Magnetické káble – OBSAH

  1. Jednoduchá manipulácia s napájacími káblami
  2. Jeden kábel, viacero koncoviek
  3. Aké magnetické káble máme v ponuke
  4. Výhody a nevýhody magnetických káblov
  5. Oplatí sa kúpiť magnetický kábel?

Jednoduchá manipulácia s napájacími káblami

Čo si predstavíte pod pojmom magnetický kábel? Pomôže mi s jednoduchším uchytením vďaka magnetickej sile? Odpoveď je áno, takýto kábel to určite dokáže. To však nie je jediná výhoda magnetických káblov. Uľahčí totiž celkovú manipuláciu s mobilom pri nabíjaní, ale taktiež pri pripojení s PC alebo televízorom za účelom prenosu dát.

Magnetické káble, kábel Alza Power
Kábel Alza Power s dvoma najpoužívanejšími koncovkami, microUSB a USB-C.

Každý, kto sa niekedy naslepo a jednou rukou pokúšal pripojiť napájací kábel do telefónu počas jazdy motorovým vozidlom, si určite povzdychol, aké náročné to bolo. Je však možné pripojiť mobilný telefón k zdroju napájania takmer naslepo? Vďaka automatickému magnetickému uchyteniu je to možné práve pomocou káblov s magnetickou koncovkou, ktorá sa spojí s konektorom už zasunutým vo vašom mobilnom telefóne.

Jeden kábel, viacero koncoviek

V podstate taký magnetický kábel vyzerá podobne ako klasický kábel. Na jednej strane bude teda najčastejšie klasický konektor USB-A, na tej druhej potom magnetická koncovka, na ktorú je možné „nacvaknúť“ konektor na pripojenie k telefónu. Najčastejšie sú to USB-C, microUSB alebo Lightning. Tu sa práve prejavuje jedna z hlavných výhod magnetického kábla, a to, že koncovky na pripojenie k telefónu sú vymeniteľné.

Magnetické káble, rôzne koncovky
Jeden kábel, napriek tomu ho vďaka vymeniteľným koncovkám využijete ako so staršími telefónmi s konektormi microUSB, tak aj s novšími, ktoré majú USB-C.

Ak nie ste fanúšikom toho, že musíte mať pre každé zariadenie samostatnú nabíjačku, bude sa vám lepšie pracovať práve s jedným magnetickým káblom a príslušnými koncovkami. Jednotlivé koncovky však môžete pripojiť k telefónu, tabletu a iným zariadeniam, potom stačí iba pripojiť magnetický kábel a nechať ho „zacvaknúť“. Nemusíte sa obávať straty vysokorýchlostného nabíjania. Káble často podporujú aj rýchle nabíjanie QuickCharge, FastCharge a ďalšie technológie.

i Nabíjačky GaN – účinnejšie nabíjačky v menšom balení

Aké magnetické káble máme v ponuke

Kvalitné magnetické káble ponúka Alza priamo pod svojou značkou AlzaPower. Môžete teda vyskúšať napríklad metrový USB kábel s najbežnejšími koncovkami USB-C a microUSB. Ak by ste chceli mať radšej káble do zásoby, môžete si zaobstarať hneď Multipack s 3 kusmi. Majitelia telefónov iPhone si obľúbia Magnetický kábel Hishell s koncovkou Lightning. Môžete si vybrať káble s rozmermi od 0,5 m až po 2 m.

Magnetických káblov máte dosť, teraz prichádza na rad správa koncoviek. Čo ak máte naraz veľa konektorov, ale potrebujete ich medzi sebou vystriedať? Kam uložiť tie, ktoré sa práve nepoužívajú? Výrobcovia myslia aj na to a poriadok v konektoroch si môžete zabezpečiť napríklad vďaka silikónovému organizéru Vention. Ten pojme 3 koncovky, dá sa uzavrieť a prakticky prenášať. Budete tak mať istotu, že aj na cestách vám bude stačiť iba jeden kábel, ktorým nabijete všetko podstatné.

Magnetické káble, organizér koncoviek
Prenosný organizér zabraňuje tomu, aby sa vám koncovky rozkotúľali a stratili.

Výhody a nevýhody magnetických káblov

  • Viacero konektorov na jednom kábli
  • Jednoduché spojenie s telefónom, kábel stačí iba priložiť
  • Zároveň chráni napájací port pred prachom
  • Obojstrannosť v prípade kábla microUSB
  • Bez organizéra sa koncovky môžu stratiť

Oplatí sa kúpiť magnetický kábel?

Akonáhle si zaobstaráte magnetický kábel, spoznáte rozdiel v nabíjaní vášho smartfónu a tiež aj pri pripájaní k PC a ďalším zariadeniam. Vďaka už predpripraveným koncovkám, a teda jednoduchšiemu a rýchlejšiemu spojeniu, máte starosť menej. Všetky vaše zariadenia sú v podstate neustále pripravené a stačí sa k nim len priblížiť s nabíjacím káblom.

Bezdrôtové nabíjanie je fajn, ale s telefónom nemôžete plnohodnotne pracovať. To pri káblovom nabíjaní nehrozí. Ak držíte telefón v ruke a niekto náhodou zakopne o váš kábel, kábel sa zo zariadenia vysunie a telefón nespadne na zem. Magnetické káble tak určite urobia radosť komukoľvek. Ak si chcete ušetriť svoje nervy a čas, a chcete byť o trochu flexibilnejší, kúpa magnetického kábla je skvelou voľbou.

i Mohlo by vás zaujímať

Na prvý pohľad sa to možno nemusí zdať, ale magnetické káble poskytujú používateľom hneď niekoľko výhod. Ak vám všetky vyššie uvedené dávajú zmysel, kúpte si takýto kábel a hneď a zaraz spoznáte, aké nepríjemné bolo zasúvanie kábla silou.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB08