Camping Food (MRE)

Camping Food (MRE) – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue
All from 272
Expres Menu Marinated pork knee 500g - MRE
Expres Menu Marinated pork knee 500g
10.90 €
21.80 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 752 kJ, weight 500g - 21.80 €/1 kg
Express Menu Red curry with chicken 600 g - MRE
Express Menu Red curry with chicken 600 g
9.09 €
15.15 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 574 kJ, weight 600g - 15.15 €/1 kg
Indiana Beef Jerky Original 375g - display (15 x 25g) - Dried Meat
Indiana Beef Jerky Original 375g - display (15 x 25g)
46.90 €
125.07 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef, energy value per 100 g: 1249kJ, pack weight: 375 g - 3.13 €/pcs - from 125.07 €/1 kg
Expres Menu Beef broth 500 g - MRE
Expres Menu Beef broth 500 g
5.39 €
10.78 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 42 kJ, weight 500g - 10.78 €/1 kg
Express Menu Crumb soup 600g - MRE
Express Menu Crumb soup 600g
5.19 €
8.65 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 173 kJ, weight 600g - 8.65 €/1 kg
Express Menu Segedín goulash - MRE
Express Menu Segedín goulash
7.19 €
11.98 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 388 kJ, weight 600g - 11.98 €/1 kg
Summit To Eat - Rice pudding with strawberries - MRE
Summit To Eat - Rice pudding with strawberries
8.29 €
96.40 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1871 kJ, weight 86g - 96.40 €/1 kg
Express Menu Bolognese sauce 600 g - MRE
Express Menu Bolognese sauce 600 g
14.90 €
24.83 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 281 kJ, weight 600g - 24.83 €/1 kg
Summit To Eat - Bean Pot - MRE
Summit To Eat - Bean Pot
14.90 €
146.08 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2435 kJ, weight 102g - 146.08 €/1 kg
Summit To Eat - Chocolate mousse with Granola and cherries - MRE
Summit To Eat - Chocolate mousse with Granola and cherries
8.69 €
89.59 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1733 kJ, weight 97g - 89.59 €/1 kg
Summit To Eat - Spicy pasta Arrabiata - MRE
Summit To Eat - Spicy pasta Arrabiata
10.38 €
66.54 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1614 kJ, weight 156g - 66.54 €/1 kg
Summit To Eat - Pudding with apple crumble (Crumble) - MRE
Summit To Eat - Pudding with apple crumble (Crumble)
Discounted -10 % 7.79 € 8.69 €
89.54 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2039 kJ, weight 87g - 89.54 €/1 kg
Express Menu Turkey ragout with beans 600 g - MRE
Express Menu Turkey ragout with beans 600 g
Discounted -9 % 8.29 € 9.19 €
13.82 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 486 kJ, weight 600g - 13.82 €/1 kg
Adventure Menu Lightweight - Rice porridge with strawberry, mango and vanilla - MRE
Adventure Menu Lightweight - Rice porridge with strawberry, mango and vanilla
8.29 €
93.15 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1831 kJ, weight 89g - 93.15 €/1 kg
Adventure Menu - Swedish meatballs with cream sauce and mashed potatoes - MRE
Adventure Menu - Swedish meatballs with cream sauce and mashed potatoes
6.99 €
27.96 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 5.94 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 838 kJ, weight 250g - 27.96 €/1 kg
Express Menu Turkey meat 300g - MRE
Express Menu Turkey meat 300g
7.59 €
25.30 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 502 kJ, weight 300g - 25.30 €/1 kg
Express Menu Chicken meat 300 g - MRE
Express Menu Chicken meat 300 g
7.79 €
25.97 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 486 kJ, weight 300g - 25.97 €/1 kg
Expres Menu Spanish bird 600 g - MRE
Expres Menu Spanish bird 600 g
Discounted -7 % 11.90 € 12.90 €
19.83 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 569 kJ, weight 600g - 19.83 €/1 kg
Adventure Menu Lightweight - Rice porridge with plum, raspberry and cinnamon - MRE
Adventure Menu Lightweight - Rice porridge with plum, raspberry and cinnamon
8.69 €
97.64 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1781 kJ, weight 89g - 97.64 €/1 kg
Expres Menu Chicken broth 500 g - MRE
Expres Menu Chicken broth 500 g
4.79 €
9.58 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 33 kJ, weight 500g - 9.58 €/1 kg
Express Menu Pork 300g - MRE
Express Menu Pork 300g
7.39 €
24.63 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 983 kJ, weight 300g - 24.63 €/1 kg
Express Menu Dill sauce with eggs 600g - MRE
Express Menu Dill sauce with eggs 600g
6.99 €
11.65 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 350 kJ, weight 600g - 11.65 €/1 kg
In the category Camping Food (MRE) on Alza.sk, we currently have a total of 273 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app. Continue

No longer sold