Obnoviť stránku

Samsung Galaxy Z Flip6 (ŠPEKULÁCIE): Skladačka sa bude chcieť zapáčiť mainstreamu

• Autor: Matěj Toul

Po januárovom oznámení vlajkového radu Samsung Galaxy S24 teraz fanúšikovia značky obracajú zrak k ďalšiemu veľkému oznámeniu, a to ohybného mobilu Samsung Galaxy Z Flip6. Ten bude, pokiaľ Samsung nezmení stratégiu, vychádzať niekedy počas leta. Už teraz sa však o telefóne počúvajú rôzne informácie a objavujú sa úniky o tom, ako to bude s fotoaparátom, dizajnom alebo výdržou. Aké špekulácie o Samsung Galaxy Z Flip6 sú tie najzaujímavejšie?

i

Článok je založený na špekuláciách a správach z neoficiálnych zdrojov. Informácie nie sú potvrdené a výsledný telefón sa môže líšiť.

Samsung Galaxy Z Flip6 špekulácie

Samsung Galaxy Z Flip6 (ŠPEKULÁCIE) – OBSAH

  1. Povedomý dizajn a nový pánt pri Samsung Galaxy Z Flip6 asi nikoho neprekvapí
  2. Samsung Galaxy Z Flip6 možno konečne dostane vlajkový fotoaparát
  3. Aký čipset bude mať Samsung Galaxy Z Flip6 tento rok?
  4. Samsung Galaxy Z Flip6 – cena a dostupnosť

Povedomý dizajn a nový pánt pri Samsung Galaxy Z Flip6 asi nikoho neprekvapí

Ak niečo všetky telefóny Samsung Galaxy Z Flip spája, je to, až na výnimky, veľmi podobný dizajn a prepracovaný pánt takmer s každým novým modelom. Technológia ohybných telefónov sa stále rýchlo vyvíja a pánt je jedným z ich kľúčových bodov. Nie je tak divu, že aj šiesty model, zdá sa, nebude výnimkou. V tomto prípade ide o jeden z tých vierohodnejších únikov – ide totiž verejne dohľadať. Spoločnosť Samsung Display si totiž nechala patentovať názov „Ironflex“.

i

Zadný displej „Flex Window“, ktorý v prípade Samsung Galaxy Z Flip5 zaberá takmer celú hornú časť zadnej strany telefónu, by mal byť v prípade šiesteho modelu ešte o niečo väčší. Tento odhad zverejnil displejový špecialista Ross Young na sieti X už koncom minulého roka.

Vzhľadom na históriu názvov ako „Flex Hinge“, „Flex Mode“ a ďalších súvisiacich práve s ohybnými vlastnosťami telefónu, sa dá predpokladať, že aj v tomto prípade pôjde o podobnú súčiastku. O samotných vlastnostiach síce zatiaľ nič nevieme, pravdepodobne však pôjde o ďalšie navýšenie počtu rozkladov/zložení.

Samsung Galaxy Z Flip6 možno konečne dostane vlajkový fotoaparát

Mnohí predpokladajú, že keď už Samsung pomaly dokázal vypilovať technológiu ohybných telefónov samotných, teraz ich chce dostať viac medzi mainstreamových používateľov. Jednou z hlavných prosieb je pre rad Flip už roky fotoaparát porovnateľný s vlajkovým radom Galaxy S. A zdá sa, že by sa k nej Samsung Galaxy Z Flip6 mohol priblížiť. Nečakajme 200 Mpx senzor modelu Ultra, Samsung leaker Revengus však na X uviedol, že by novinka mohla byť osadená aspoň 50 Mpx snímačom, teda pravdepodobne tým, čo ponúka Samsung Galaxy S24 a S24 Plus.

Samsung Galaxy Z Flip6 pant
Pánt sa v rade Flip mení s každou generáciou. Samsung Galaxy Z Flip6, zdá sa, tento trend bude nasledovať.

Aký čipset bude mať Samsung Galaxy Z Flip6 tento rok?

Posledná zo špekulácií sa týka výkonu a mohlo by sa zdať, že ide o pomerne predvídateľnú informáciu. Samsung Galaxy Z Flip5 bol totiž skrátka a jednoducho osadený tým istým čipsetom ako vtedy nový vlajkový rad Samsung Galaxy S23, teda pretaktovaným Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy.

i

Najvýkonnejšie mobilné telefóny 2023

Tento rok to však nie je až také zjavné – vlajkový rad S24 totiž ponúkne nový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, tak aj exkluzívne Samsung čipset Exynos 2400. Pravdepodobnejšie je, že Flip6 bude mať Snapdragon ako už roky predtým. Kým ale Samsung špecifikácie nepotvrdí, na stole sú obe možnosti.

Samsung Galaxy Z Flip6 – cena a dostupnosť

Samsung Galaxy Z Flip6 aktuálne nemá stanovený dátum vydania. Pokiaľ sa ale Samsung bude držať dát z minulých rokov, telefón môžeme očakávať počas leta, konkrétne v auguste. Navýšenie cenovky sa aktuálne nepredpokladá, a tak by Galaxy Z Flip6 mohol začínať na 1 199 €, rovnako ako posledné Flip5.

i Mohlo by vás zaujímať

Parametre Samsung Galaxy Z Flip6 sú aktuálne ešte veľkou neznámou. O nových informáciách, ktoré sa nepochybne čoskoro začnú objavovať, vás však priebežne budeme informovať.

Telefóny Samsung Mobilné telefóny

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB01