Obnoviť stránku

Honor Magic6 Pro (RECENZIA): Najlepší mobil súčasnosti? Vo fotografovaní určite

Honor Magic6 Pro, recenzia

Honor Magic6 Pro (RECENZIA): Najlepší mobil súčasnosti? Vo fotografovaní určite


Keď ide o vlastnosti smartfónov, nemám vo zvyku preháňať. Honor Magic6 Pro je však najlepšie hneď v niekoľkých oblastiach. V čom konkrétne, to vám povie táto recenzia.Recenzia

Autor: Peter Vnuk

Honor Magic6 Pro (RECENZIA) – OBSAH

 1. V mohutnom tele mohutný duch
 2. Špičkový fotoaparát si vyžaduje špičkový procesor. A má ho
 3. Honor Magic6 Pro fotografuje lepšie ako konkurencia
 4. Predný fotoaparát rovnako výborný ako zadný
 5. Výdrž batérie dva dni a zvýšená odolnosť
 6. Honor Magic6 Pro je najlepší smartfón súčasnosti
 7. Čo sme o mobilnom telefóne Honor Magic6 Pro písali skôr

V mohutnom tele mohutný duch

Musím povedať hneď na začiatku, že Honor Magic6 Pro je veľký a ťažký mobil. V tomto si nebudem brať servítky, ale po prečítaní celej recenzie mi určite dáte za pravdu, že to je jeho jediné negatívum a vôbec vám to nevadí.

Hrúbka takmer 9 mm a hmotnosť 229 g zaraďujú Magic6 Pro medzi krížnikmi trhu mobilných telefónov. Ide však o skvele vybavený krížnik a jeho hrúbku má na svedomí hlavne hrubá optika hlavného fotoaparátu. Displej má 6,8" a je typu edge. Neviem, prečo sa Honor tak drží zaoblených okrajov displejov. Osobne v tom nevidím žiadne výhody a viac sa mi páčia ploché displeje.

Honor Magic6 Pro, recenzia
Honor Magic6 Pro nie je určený do menších alebo slabších rúk. Má 229 gramov.

Som však ochotný to prehliadať, pretože má dnes už štandardných 120 Hz a LTPO AMOLED panel, takže mu nič dôležité nechýba. Rozlíšenie 2 800 × 1 280 bodov je dostatočné na krásne ostrý obraz pri hustote 453 ppi, k displeju preto nie je čo viac dodať.

Snáď len to, že podporuje Dolby Vision a HDR Vivid. Druhá menovaná je čínska technológia, pri ktorej vývojári sľubujú lepší kontrast v porovnaní so „západnými“ HDR technológiami. V praxi to, samozrejme, nie je vidieť.

Honor Magic6 Pro, recenzia
Displej Magic6 Pro dokáže v rámci HDR vyvinúť svietivosť 5 000 nitov.

Dostupné sú iba dve farebné vyhotovenia – čierne a zelené, čo ma trochu prekvapilo. V aktuálnej dobe dynamických farieb som to nečakal, ale je pravda, že tento model asi uvidíme hlavne v rukách ľudí, ktorým na farbe telefónu až tak nezáleží. Ide im skôr o to, čo je vo vnútri. A keby to bolo aj inak, vždy sú tu ochranné obaly.

Špičkový fotoaparát si vyžaduje špičkový procesor. A má ho

Aby dokázal fotoaparát v mobile pracovať s takou presnosťou, rýchlosťou a kvalitou ako v prípade mobilného telefónu Honor Magic6 Pro, potrebuje čo najsilnejší pohon. Takže asi nikoho neprekvapí, že pod kapotou ukrýva aktuálne najvýkonnejší Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcommu, ktorý podporuje okrem iného AI.

Honor Magic6 Pro, recenzia
Mohutná kruhová oblasť zadného fotoaparátu Honor Magic6 Pro.

Okrem hlavného procesora tu však nájdete aj špecializované čipy napríklad na zvýšenú bezpečnosť dát. Na spúšťanie aplikácií výrobca modelu poskytol 12 GB RAM a úložisko má kapacitu 512 GB. Oboje je aktuálne vo sfére vlajkových lodí štandard, aj keď by ma neprekvapila existencia modelu s väčším úložiskom, aké môžete vidieť v mobilnom telefóne iPhone 15 Pro Max od Apple.

i

iPhone 15 Pro Max (RECENZIA): Pevný a ľahký titán a viac zmien, než by človek čakal

Magic6 Pro totiž dokáže natáčať videá v rozlíšenie 4K pri frekvencii 60 fps, a to dokáže úložisku časom pekne zavariť.

Honor Magic6 Pro, recenzia Honor Magic6 Pro, recenzia
Zadný fotoaparát spôsobuje, že telefón Honor Magic6 Pro v podstate „neleží“.

Honor Magic6 Pro fotografuje lepšie ako konkurencia

Tento rok je konkurencia skutočne silná, ale Honor Magic6 Pro môže byť v tejto chvíli etalónom skvelého moderného fotoaparátu. Zdá sa, že tajomstvo spočíva v tom, že Honor poriadne využil umelú inteligenciu, ktorá sa v mobilných fotoaparátoch síce nachádza už dlho, ale nikdy sa nedostala poriadne k slovu.

V tomto prípade je vidieť, že skutočne vylepšuje zaostrenie, svetelnosť, ale správne posudzuje aj celkový kontext scény a podľa toho ju upravuje. Dobre pritom zvláda klasické fotografovanie, makrofotografiu, priblížené aj vzdialené zábery (2,5x optický zoom), denné fotografie, šero, večer. Prakticky na čokoľvek si spomeniete, vždy dostanete kvalitné zábery.

Honor Magic6 Pro, recenzia Honor Magic6 Pro, recenzia
Nočné zábery ukazujú, že AI sa snaží fotografiu zosvetliť, ale prirodzene.

Makrokamera dokáže zaberať už zo vzdialenosti 2,5 cm a skutočne to tak funguje. Keby ste si neprikrývali fotografovaný objekt samotným mobilom, snáď by Magic6 Pro fotografoval obstojne aj z nižšej vzdialenosti.

Honor Magic6 Pro, recenzia Honor Magic6 Pro, recenzia
Normálna a makrofotografia.

Všetky objektívy snímajú maximálne v rozlíšení 50 Mpx, okrem teleskopického, ktorý zaberie do 122 ° a zvládne rozlíšenie 180 Mpx, čo je skvelá kombinácia na fotografovanie prírodných scenérií. Pri natáčaní videa v maximálnej 4K a 60 fps si môžete pomôcť optickou stabilizáciou, a to ocení každý, nielen ten, komu sa trasú ruky.

Honor Magic6 Pro, recenzia Honor Magic6 Pro, recenzia
Normálny a oddialený pohľad.

Zaujímavé je, že v Honore sa sústredili aj na natáčanie a fotografovanie pohyblivých objektov, napríklad športovcov. V aplikácii tak nájdete aj režim na tento účel.

Honor Magic6 Pro, recenzia Honor Magic6 Pro, recenzia
Interiérové a exteriérové fotografie.

Predný fotoaparát rovnako výborný ako zadný

Obvykle takmer vôbec nekomentujem predné fotoaparáty. Bývajú tak trochu ako na jednom brde, jednoducho štandardné a nebýva na nich nič zvláštne. V prípade Honor Magic 6 Pro však za zmienku výnimočne stojí aj predná optika, kde nájdete dva objektívy.

Honor Magic6 Pro, recenzia
Kvalitná optika v kombinácii s AI si poradí prakticky s akýmkoľvek záberom. Oboje nájdete v prednom aj zadnom fotoaparáte.

A teraz sa podržte. Predná kamera tiež dokáže zhotovovať fotografie v rozlíšení 50 Mpx a video v rozlíšení 4K. Aj keď len pri 30 fps, ale na selfie kameru je to viac ako dosť. Šírka pre selfíe fotografie je 90 °, čo sa mi zdalo trochu málo, hlavne ak sa chcete odfotografovať alebo natočiť skupinovo.

Nechýbajú však autofokus ani automatické úpravy pomocou umelej inteligencie. Určite tiež využijete 3D snímanie tváre na odomykanie telefónu.

i

Samsung Galaxy S24 Ultra (RECENZIA): Evolúciu strieda revolúcia umelej inteligencie

Výdrž batérie dva dni a zvýšená odolnosť

Aby sa takýto výkonný stroj nevypol po hodine, Honor mu doprial nadštandardne masívnu 5 600 mAh batériu. Pridal jej špeciálny čip HONOR E1 Power Enhanced na riadenie spotreby, ktorý sa dokáže postarať aj o správnu spotrebu energie v chladných podmienkach.

Nabíjací adaptér nie je súčasťou dodávky, takže som trochu improvizoval. Mobilný telefón Honor Magic6 Pro podporuje až 80 W nabíjanie, k dispozícii som však mal len 45 W nabíjačku. Nabíjal sa približne hodinu, ale so správnou nabíjačkou to bude o niečo kratší čas.

Honor Magic6 Pro, recenzia
V aplikácii nechýbajú makro, spomalené zábery, HDR, alebo napríklad možnosť pomocou AI vygenerovať krátky film.

Mobilný telefón Honor Magic6 Pro môžete bezdrôtovo nabíjať výkonom až do 66 W, čo je na bezdrôtové nabíjanie nevídane veľa, takže zrejme to pôjde aj rýchlo. Podstatné však je, že s masívnou batériou tento telefón vydrží bez nabíjania až dva dni normálneho používania (pozor, nie šetrenie). Takže je na tom rovnako ako odľahčená verzia Honor Magic6 Lite. Jeho recenziu sme priniesli tu - Honor Magic6 Lite (RECENZIA): Dva dni bez nabíjania, odolnosť proti pádu aj vynikajúci fotoaparát.

Nakoniec je tu ešte najvyššia odolnosť podľa protokolu IP68, čo je v tejto kategórii smartfónov povinná jazda.

Honor Magic6 Pro je najlepší smartfón súčasnosti

Nadstavbu MagicOS 8 v Honore vytvorili tak, aby jej ovládanie nerobilo problémy tomu, kto pozná Android, ale zároveň priniesla drobné praktické vychytené vecičky. Páčil sa mi napríklad widget v oblasti predného fotoaparátu, ktorý využíva Spotify. Môžete tam vidieť drobný náhľad interpreta a potešil ma aj spôsob, akým mobilný telefón Honor Magic6 Pro ukazuje náhľady notifikácií v podobe pohyblivých kartičiek pri aktívnom zámku obrazovky.

i

Samsung Galaxy S24 a S24+ (RECENZIA): Umelá inteligencia je tu. Ktorého z bratov si vybrať?

Celkovo som pri mobilnom telefóne Honor Magic6 žasol, a to ma už ako dlhoročného recenzenta len tak niečo neprekvapí. Tento telefón má vynikajúci displej, vynikajúci predný fotoaparát, vynikajúci zadný fotoaparát, vynikajúci zvuk so silnými basmi a slovo vynikajúce opakujem úmyselne na zdôraznenie pointy.

Honor Magic6 Pro, recenzia
Pokiaľ sa vám nepáči toto klasické čierne vyhotovenie, k dispozícii je aj zelený variant.

Asi jediné, čo by vám na ňom mohlo vadiť, je skutočne hrubá a ťažká konštrukcia. Tú má však na svedomí hlavne teleskopický objektív, a pokiaľ radi fotografujete pôsobivé fotografie, ktoré by vám závideli aj profesionáli so zrkadlovkou, tu ste na správnej adrese.

Mladším používateľom možno bude chýbať krikľavejší odtieň konštrukcie a kritizovať by bolo možné aj pomerne vysokú cenu. V obidvoch prípadoch však poviem len jedno – verte, že vám to nebude vadiť.

Parametre/ Model Honor Magic6 Pro Samsung Galaxy S24 Ultra
iPhone 15 Pro Max
Displej 6,8" (20 : 9)
6,8" so zaoblenými rohmi
6,7"
2 800 × 1 280 px, 453 ppi
3 120 × 1 440 (Quad HD+), HDR 10+
2 796 × 1 290, HDR
OLED, 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz
OLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty 50 Mpx, f/1,4–f/2,0, OIS, 4K video s 60 fps
200 Mpx + 50 Mpx + 12 Mpx + 10 Mpx, 8K video/30 fps
48 Mpx + 12 Mpx + 12 Mpx + 12 Mpx, 4K video / 60 fps
Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,0, 122°
f/1,7, f/3,4, f/2,2, f/2,4
f/1,78, f/2,2, f/1,78, f/2,8
Teleobjektív: 180 Mpx, f/2,6, OIS, 2,5× optický zoom
Spomalené video: FHD 240 fps, 4K 120 fps
Spomalené video: FHD 240 fps
Predný fotoaparát 50 Mpx, f/2,0, 4K s 30 fps
12 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
12 Mpx, f/1,9, 4K video s 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 8-jadrový
Apple A17 Pro
RAM 12 GB 12 GB 8 GB
Interné úložisko 512 GB 256 GB / 512 GB / 1 TB 256 GB / 512 GB / 1 TB
Operačný systém Android 14, MagicOS 8.0 Android 14, OneUI 6.1 iOS 17
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 600 mAh 5 000 mAh 4 441 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 80 W / 66 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 45 W / 10 W
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 20 W / 15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68 IP68
Audio stereo, DTS: X Ultra stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozmery 162,5 × 75,8 × 8,9 mm
162,3 x 79,0 x 8,6 mm
159,9 × 76,7 × 8,25 mm
Hmotnosť 229 g 232 g 221 g
Cena od 1 299 € od 1 449 € od 1 389 €
Ceny sú platné k 26. 3. 2024

Verdikt: Honor Magic6 Pro je najlepšie vybavený inteligentný telefón súčasnosti

Samsung Galaxy S24 Ultra; recenzia

Honor Magic6 Pro

Mobily

Na mobilnom telefóne Honor Magic6 Pro sa mi najviac páčilo, ako dokáže znova a znova zabodovať. Najskôr si ma získal displejom a fotoaparátom, potom som bol v šoku z mimoriadneho predného fotoaparátu a neskôr ma dostal neuveriteľným zvukom. Stále na ňom bolo čo nové objavovať a zakaždým to bol zásah do čierneho. Vyššia hmotnosť je v podstate iba daňou za perfektnú vybavenosť, ktorú ukazuje konkurencii, že rozhodne nesedí v kúte.

Klady

 • Skvelý 120 Hz LTPO OLED edge displej
 • Vysoký výkon špičkového procesora
 • Vynikajúci zadný fotoaparát s AI a 180 Mpx periskopom
 • Rovnako vynikajúci predný fotoaparát s AI a 50 Mpx rozlíšením
 • Dvojdňová výdrž batérie
 • Perfektný zvuk bohatý na basy
 • Vychytené veci v MagicOS 8
 • Elegantný dizajn

Zápory

 • Vyššia hmotnosť a hrúbka konštrukcie
 • Pre niekoho absencia rozlíšenie 8K u videa
i Mohlo by vás zaujímať

Honor Magic6 Pro ponúka to najlepšie pre tých najnáročnejších používateľov. Pokiaľ hľadáte najlepší fotomobil, práve ste ho objavili a nemusíte robiť žiadne kompromisy. Bude skvelý nielen z hľadiska kvality zobrazenia, ale aj výkonu a kvalitného zvuku. Dokonca je s 50 Mpx predným AI fotoaparátom najlepšou voľbou aj pre notorických fanúšikov selfie fotografií.

Čo sme o telefóne Honor Magic6 pre písali skôr

Aktualizované • Autor: Redakcia

Spoločnosť Honor predstavila na svojej akcii dňa 10. januára parametre a kompletnú podobu svojich nových vlajkových lodí. O dvojici modelov Honor Magic6 a Magic6 Pro sa oplatí hovoriť iba v superlatívoch. Alebo je snáď miesto, kde výrobca pochybil? Jedny z prvých top smartfónov roka určujú, kam sa bude tohtoročný vývoj uberať. Navyše, model Pro bol 25. februára konečne uvedený globálne, a teda aj na Slovensku.

Honor Magic6, úvod

Honor Magic6 a Magic6 Pro – OBSAH

 1. K razantným vizuálnym zmenám smartfónov Honore Magic6 a Magic6 Pro nedošlo
 2. Svojimi veľmi jasnými OLED panelmi sa Honor dostáva na vrchol
 3. Honor Magic6 a Magic6 Pro rozbehnú čokoľvek, navyše vydržia dlho nabité
 4. Tak detailný teleobjektív sme v smartfóne ešte nevideli
 5. Variant Honor Magic6 Pro prichádza na Slovensko, a to so špičkovou cenovkou

K razantným vizuálnym zmenám smartfónov Honore Magic6 a Magic6 Pro nedošlo

Obidva modely Honor Magic6 a Honor Magic6 Pro sú si veľmi podobné. Z hľadiska ich zovňajšku sa však napriek tomu výrobca uchýlil k niekoľkým rozlišovacím rysom.  

Oblé telá, ktoré už predtým ukázal na sociálnej sieti Weibo generálny riaditeľ Honoru George Zhao, sa ukazujú v pätici farieb a líšia sa síce minimálne, zato však z obidvoch strán. Vpredu má Honor Magic6 kruhový priestrel selfie fotoaparátu, model Magic6 Pro potom oválny s dvojitou selfie. 

Honor Magic6, zadná strana Honor Magic6 Pro, chrbát
Porovnanie zelených farebných variantov Honor Magic6 a Magic6 Pro odhaľuje, že tých vizuálnych rozdielov naozaj veľa nie je. Zdroj: hihonor.com

Zadný fotografický výstupok nových top modelov prešiel redizajnom, nie však natoľko zásadným, aby nás donútil dlho premýšľať, akú značku máme pred sebou. V každom prípade je dobre, že sa výrobcovia snažia stále prichádzať s niečím nevšedným, novým a pre nich ikonickým. 

Honor Magic6 Pro má spodnú dvojicu fotoaparátov nepatrne väčšiu, pri bližšom skúmaní je viditeľný rozdiel aj v obdĺžnikovom tvare teleobjektívu.  

Modrý, biely a čierny farebný variant je sklenený, zelený a fialový model dostal rámček fotografického výstupku sfarbený dozlata a zadná strana je pokrytá umelou kožou. Odolnosť mobilom nie je rozhodne cudzia, pretože im výrobca zaistil nádejnú certifikáciu IP68. Ich hmotnosti sa líšia podľa spracovania chrbta, kožené verzie sú o pár gramov ľahšie. 

i

Honor sa už pochválil základným modelom novej generácie. Je ním vydarený Honor Magic6 Lite

Svojimi veľmi jasnými OLED panelmi sa Honor dostáva na vrchol

Displeje už sú znateľne rozložité. Na paneloch zaoblených cez okraje zariadenia je poznať, že sa Honor snažil nevynechať ich zo špičkovej výbavy. Obidva modely disponujú obrími OLED displejmi s veľkosťou 6,78 " a 6,8". Sú vybavené LTPO pre adaptívnu premenu obnovovacej frekvencie. Tá môže dosahovať až 120 Hz a klesnúť pri nečinnosti až na 1 Hz pre maximálnu úsporu energie. Skvelé sú veľké rozlíšenia nad pomermi Full HD+.  

Honor Magic6, displej
Displej obidvoch modelov Honor Magic6 aj Magic6 Pro je zaoblený tak, že sa z propagačných materiálov zdá, ako keby pretekal na všetkých 4 stranách. Zdroj: hihonor.com

V prípade jasu má výrobca ďalšie eso v rukáve, hoci z väčšej časti môže ísť o marketingové lákadlá. Už „bežný“ maximálny jas si zaslúži pozornosť s 1 800 nitmi. Pri zobrazení HDR obsahu sa vraj dostane až na rekordných 5 000 nitov. Ako v súčasnosti ponúkajú všetci ostatní konkurenti, aj tu máme vysokofrekvenčné stmievanie.  

Honor Magic6 má okrúhly priestrel prednej selfie, Honor Magic6 Pro potom oválny výrez s integrovaným 3D hĺbkovým senzorom. 

i

Xiaomi 14 Ultra (PREVIEW): Top výbava s 1-palcovým snímačom aj 16 GB RAM

Honor Magic6 a Magic6 Pro rozbehnú čokoľvek, navyše vydržia dlho nabité

S voľbou procesora nemusel Honor príliš otáľať. Pokiaľ sa chce udržať na špici, nie je stále toľko iných možností ako zvoliť Snapdragon 8 Gen 3. Obidva modely teda poháňa moderný 4 nm čip schopný čerpať z výpočtovej sily na schopnosti umelej inteligencie. 

Procesor so sebou prináša aj pokročilú grafickú jednotku a dostatok operačnej pamäte s veľkosťou 12 GB a s možnosťou zvoliť až 16 GB variant. Vnútorné úložiská sú 256 a 512 GB, model Magic6 Pro poteší v Číne aj 1 TB variantom, na Slovensku sa musíme uspokojiť s 512 GB.

Honor Magic6, batéria
Toto je kapacita akumulátora Honoru Magic6, Honor Magic6 Pro má ešte o 150 mAh viac. Naozaj štedré batérie. Zdroj: hihonor.com

Operačným systémom je opäť MagicOS, a to konkrétne MagicOS 8.0, ktorý si teraz odbavil premiéru. Postavený je na základoch Androidu 14. Jeho prevádzku si budeme môcť užiť dlho, aspoň to tak podľa kapacít akumulátorov vyzerá. Honor Magic6 čerpá energiu z 5 450 mAh akumulátora, Magic 6 Pro dokonca z 5 600 mAh. „Magické“ telefóny Magic6 aj Magic6 Pro ďalej excelujú v nabíjaní. Výkony drôtového sú 66, respektíve 80 W. Bezdrôtovo dokážu 50, resp. 66 W. Nechýba ani reverzné nabíjanie, hoci o podstatne slabších 5 W.

i

Samsung Galaxy S24 Ultra (RECENZIA): Evolúciu strieda revolúcia umelej inteligencie

Poďme spomenúť ešte konektivitu. Najnovší Bluetooth 5.3 samozrejme obidva telefóny zvládnu, podpora WiFi 7 však ešte rozhodne nie je štandardom medzi konkurenciou. Prítomnosť 5G a NFC sa čakala, Honory radu Magic6 sa ale navyše chvália aj užitočným infraportom na ovládanie domácich spotrebičov. Drahší Honor Magic6 Pro potom v Číne prináša podporu satelitnej komunikácie. 

Tak detailný teleobjektív sme v smartfóne ešte nevideli

Obidva nové telefóny patria medzi adeptov na najlepšie fotografujúce inteligentné telefóny. Honor k tomu samozrejme takto pristupoval, a my sme tak opäť svedkami parametrov vyrážajúcich dych. Navyše sa mu podarilo odlíšiť obidve zariadenia, avšak bez straty cenných bodov. Skrátka obaja sľubujú výborné výsledky vo všetkých podmienkach. 

Honor Magic6, teleobjektív
Periskopový teleobjektív Honor Magic6 Pro umožní, aby sa lepšia technológia zoomu dostala aj do tenkého zariadenia. Zdroj: hihonor.com

Hlavným rozdielom medzi obidvomi novinkami je odlišný prístup k teleobjektívu. Zatiaľ čo Honor Magic6 pracuje s 32 Mpx teleobjektívom schopným 2,5-násobného zoomu, a pomôže aj 50-násobné hybridné priblíženie, Magic6 Pro má vlastný periskopový teleobjektív, ktorý zvládne rovnakú mieru priblíženia, avšak s veľkým 180 Mpx rozlíšením. To hybridné je potom dvojnásobné, teda 100×. Obidva teleobjektívy majú optickú stabilizáciu obrazu.

Hlavné fotoaparáty, tiež s OIS, sú v obidvoch prípadoch 50 Mpx, Magic6 má fixnú clonu f/1,9, kým Magic6 Pro variabilnú clonu v rozsahu f/1,4–f/2,0. 

Širokouhlé fotoaparáty má dvojica úplne totožné, dostatok obrazovej kvality by malo zaistiť 50 Mpx. Vpredu sa tiež nachádzajú zhodné 50 Mpx fotoaparáty, avšak s menším uhlom záberu. Videá neohromia, ale pokiaľ elektronická stabilizácia zafunguje, nemusí byť 4K rozlíšenie s 60 fps vôbec zlé. 

i

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G (RECENZIA): Najlepší model Redmi Note má mnoho predností, negatíva problémom nie sú

Variant Honor Magic6 Pro prichádza na Slovensko, a to so špičkovou cenovkou

Začiatok predaja smartfónov Magic6 aj Magic6 Pro v Číne bol stanovený na 18. január. Medzinárodného oznámenia sa teraz s oneskorením dočkal iba Honor Magic6 Pro, a to konkrétne v jedinej konfigurácii 12 / 512 GB. Na výber potom máme čierny a zelený variant.

Štandardná cena Honor Magic6 Pro je stanovená vo výške 1 299 EUR (k 26. februáru 2024), avšak ak sa poponáhľate, môžete si uplatniť hneď niekoľko akcií. Predobjednávky budú prebiehať až do 17. marca a v rámci nich môžete získať zľavu 200 EUR a mobilný telefón tak získať za 1 099 EUR. To ale nie je zďaleka všetko. Ďalšie akcie a zľavy, vrátane informácií ako ich uplatniť, nájdete v článku o akcii.

Parametre/ Model Honor Magic6 Honor Magic6 Pro
Displej Uhlopriečka: 6,78" (20 : 9) Uhlopriečka: 6,8" (20 : 9)
Rozlíšenie: 2 800 × 1 264 px, 453 ppi Rozlíšenie: 2 800 × 1 280 px, 453 ppi
Typ: OLED Typ: OLED
Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz
Ochrana: Jurhino glass Ochrana: Jurhino glass
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 4K video s 60 fps
Hlavný: 50 Mpx, f/1,4–f/2,0, OIS, 4K video s 60 fps
Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,0, 122 °
Širokouhlý: 50 Mpx, f/2,0, 122 °
Teleobjektív: 32 Mpx, f/2,4, OIS, 2,5× optický zoom
Teleobjektív: 180 Mpx, f/2,6, OIS, 2,5× optický zoom
Predný fotoaparát 50 Mpx, f/2,0, 4K video s 30 fps
50 Mpx, f/2,0, 4K s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 8-jadrový
GPU Adreno 750 Adreno 750
RAM 12 / 16 GB 12 / 16 GB
Interné úložisko 256 / 512 GB 256 / 512 / 1 024 GB
Operačný systém Android 14, MagicOS 8.0 Android 14, MagicOS 8.0
Podpora sítí 5G
Akumulátor 5 450 mAh 5 600 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 66 W / 50 W
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 80 W / 66 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68
Audio stereo stereo
Rozmery 161,8 × 75,4 × 8,1 mm 162,5 × 75,8 × 8,9 mm
Hmotnosť 199 – 206 g 225 – 229 g
Obsah balenia Honor Magic6, - Honor Magic6 Pro, -
Cena od 850 €* 1 299 €*
*Ceny sú orientačné po prepočte z originálnej ceny. 
i Mohlo by vás zaujímať

Honor sa v úvode roka s novinkami Magic6 aj Magic6 Pro ľahko prebil do pelotónu tých najvýkonnejších a najlepšie vybavených telefónov. Dobrou správou je, že Magic 6 Pro mieri aj na slovenský trh. Dokonca ho práve testujeme a čoskoro vám prinesieme jeho recenziu.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB17