Toothpastes Curasept
Toothpastes Curasept – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 34
CURASEPT Biosmalto Caries Abraze&Eroze 75 ml
Amazing Deal
8.89 €
Save 1.80 €
118.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 118.53 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Sensitive Teeth 75 ml
Amazing Deal
9.09 €
Save 1.60 €
121.20 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 121.20 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Junior children's fruit 7-12 years 75 ml
Great price
from
7.50 €
Save 0.60 €
105.20 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, fruit flavour, volume 75 ml - from 105.20 €/1 l
CURASEPT ADS DNA 720 0,20% CHX 75 ml
Great price
7.29 €
97.20 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - sulfate-free, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 75 ml - 97.20 €/1 l
CURASEPT Gold Lux Whitening Brush 75 ml
17.79 €
237.20 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 75 ml - 237.20 €/1 l
CURASEPT ADS DNA 712 0,12%, 75 ml
7.09 €
94.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, helps prevent gum disease, volume 75 ml - 94.53 €/1 l
CURASEPT Daycare Booster Frozen mint 75 ml
7.19 €
95.87 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - sulfate-free, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 95.87 €/1 l
CURASEPT Daycare Booster Junior 50 ml
6.19 €
123.80 €/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, sulfate-free, cavity protection, enamel protection, volume 50 ml - 123.80 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Baby-Kid fluoride-free baby to 6 years Strawberry 50 ml
6.39 €
127.80 €/l
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, fruit flavour, volume 50 ml - 127.80 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Caries Abraze&Eroze 300 ml
Amazing Deal
9.19 €
Save 2.10 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, volume 300 ml - 30.63 €/1 l
CURASEPT ADS 350 0,5% CHX periodontal gel 30 ml
Great price
8.39 €
Save 0.70 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gum Gel contains 0.5% chlorhexidine and is intended for topical gum care, used as a prevention of preoperative procedures and postoperative complications, alcohol-free -...
CURASEPT Biosmalto Sensitive Teeth 300 ml
Amazing Deal
9.09 €
Save 2.20 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, volume 300 ml - 30.30 €/1 l
CURASEPT ADS DNA IMPLANT PRO 0,20% CHX 200 ml
9.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, alcohol-free and with chlorhexidine, volume 200 ml - 49.95 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Mousse Caries Abrasion & Erosion Mousse Gentle Mint 50 ml
Great price
17.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel - for sensitive teeth, 50 ml - 34.78 €/100 ml
CURASEPT Biosmalto Mousse Sensitive Teeth mousse for sensitive teeth Fruit 50 ml
Great price
17.39 €
Save 1.20 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel - for kids and for sensitive teeth, 50 ml - 34.78 €/100 ml
CURASEPT AFTERAPID 125ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against gingivitis, fluoride-free, volume 125 ml - 87.20 €/1 l
CURASEPT ADS DNA 205, 200 ml
8.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, alcohol-free and with chlorhexidine, volume 200 ml - 42.95 €/1 l
CURASEPT Daycare Booster Frozen mint 500 ml
6.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, mentol flavour, volume 500 ml - 13.78 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Mousse Caries Abrasion & Erosion Mousse Strawberry 50 ml
Great price
17.39 €
Save 1.70 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel - for kids and for sensitive teeth, 50 ml - 34.78 €/100 ml
CURASEPT Afterapis protective gel 10 ml
Great price
9.39 €
Save 0.56 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel - 93.90 €/100 ml
CURASEPT ADS 310 gel, 30 ml
from
11.11 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel with 1% chlorhexidine for topical use in gingivitis and periodontitis, offers effective protection against plaque and tooth decay - from 38.97 €/100 ml
CURASEPT EcoBio 300 ml
from
8.46 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, fluoride-free and with salvia, volume 300 ml - from 29.63 €/1 l
CURASEPT Daycare Booster Herbal 500 ml
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 500 ml - 13.98 €/1 l
CURASEPT Daycare Booster Junior 250 ml
5.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and for kids, chewing gum flavour, volume 250 ml - 22.36 €/1 l
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zubní pasty
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fogkrémek