Švajčiarska firma Logitech sa zaoberá výrobou počítačového príslušenstva a na trhu pôsobí už od roku 1981. Vďaka inovatívnym technológiám a kvalitnému remeselnému spracovaniu sa produkty Logitech predávajú po celom svete. V rozsiahlom portfóliu firmy zaujmú nielen klávesnice a myši pre IT profesionálov vďaka inovatívnym funkciám, ale napríklad aj webkamery alebo videokonferenčná technika. Samostatnou kapitolou sú zase herné zariadenia, ktoré vyrába divízia Logitech Gaming a ktorej produkty sú vďaka vysokej kvalite využívané aj v progamingu.
Klávesnice a myši Logitech pripojíte bez problému súbežne k niekoľkým PC alebo smart zariadeniam a môžete medzi nimi ľubovoľne prepínať. Technológia taktiež umožňuje kopírovanie textu alebo presúvanie súborov medzi pripojenými počítačmi. Vďaka Unifying prijímaču si vystačíte s jediným USB portom, cez ktorý pripojíte až 6 kusov vzájomne kompatibilného Logitech príslušenstva súčasne. V ponuke nechýbajú ani klávesnice Logitech pre iPad, malé bezdrôtové klávesnice k tabletom alebo klávesnice s touchpadom k TV.
Zahrajte si hry s gamepadmi Logitech vďaka režimu Steam Big Picture na veľkoplošnom televízore alebo napríklad na Android TV. Dupnite do pedálov, podraďte alebo to rýchlo otočte šmykom do protismeru – volanty Logitech vďaka pedálom a radiacej páke uspokoja nielen každého nadšenca pretekárskych hier ale zoženiete ich aj k počítaču alebo hernej konzole. Všetkým pravým gamerom by tiež nemala chýbať mechanická herná klávesnica Logitech alebo štýlová a veľmi funkčná herná myš s programovateľnými tlačidlami a vysokou presnosťou.
Spoločnosť Logitech sa usiluje o zníženie dopadu svojich výrobkov na životné prostredie, snaží sa dosiahnuť uhlíkovú neutralitu a celkovú udržateľnosť. Stala sa prvou firmou v svojom odbore, ktorá produkty začala označovať štítkami s dopadom uhlíka, čím sa zaväzuje k zodpovednosti za dopad svojej produkcie a šírenie povedomia o dopadoch uhlíka. Logitech neustále hľadá skryté negatívne dopady svojich produktov a navrhuje spôsoby, ako ich urobiť udržateľnejšie prostredníctvom použitia lepších materiálov, výrobných procesov a balenia. Mnohé produkty firmy sa chvália certifikáciami Recycled Content (recyklovateľné materiály) a FSC (prispievanie k šetrnému lesnému hospodáreniu).
Logitech je s ročným obratom okolo 1,8 miliardy dolárov najväčším svetovým výrobcom počítačových periférií. Svoje počítačové myši a klávesnice, produkty umožňujúce komunikáciu na internete, prehrávanie hudby, domácu digitálnu zábavu a bezdrôtové zariadenia predáva v sto krajinách sveta. Vo viac ako tridsiatich krajinách pritom zamestnáva vyše 7 200 zamestnancov. Má dôležité sídla v Amerike, Európe aj Ázii, kľúčový výrobný závod sa nachádza v Číne. Výskumné centrá majú spoločnosti v Kalifornii, Švajčiarsku, Kanade, Írsku aj v ázijských krajinách.
Nápad na založenie firmy Logitech sa začal formovať v roku 1976, kedy sa na kalifornskej Standfordskej univerzite v Palo Alte stretli Švajčiar Daniel Borel a Talian Pierluigi Zappacosta, ktorí študovali počítačové technológie. Už počas štúdia vytvorili textový editor, ktorý potom predstavili spoločnosti Bobst. Krátko nato získali spoločne so Zappacostovým priateľom Giacomom Marinim ponuku od spoločnosti Ricoh na vypracovanie projektu na výrobu grafického editora. Z poskytnutých financií založili v roku 1981 spoločnosť Logitech SA. Kanceláriu pritom mali na dvore farmy v švajčiarskom meste Apples. V roku 1982 Ricoh prijal ich projekt a podporil Logitech pri otvorení prvej americkej pobočky v kalifornskom Palo Alte, blízko vývojového centra Ricohu.
Zatiaľ čo sa Logitech zaoberal vývojom grafického softvéru, prebiehal aj vývoj novej počítačovej periférie – myši. A vývoj prebiehal zhodou okolností aj v švajčiarskom Federálnom inštitúte technológií. Logitech sa zapojil do vývoja (spočiatku preto, že myš bola skvelým prostriedkom na ovládanie grafických editorov, potom však vytušili potenciál tejto novej technológie) a presunul túto perifériu z laboratórneho a profesionálneho prostredia aj do segmentu bežných používateľov. V roku 1982 uviedol na trh prvú myš pod značkou Logitech – Logitech P4, ktorá bola vôbec prvým hardvérom tejto značky a zároveň odrazovým mostíkom pre nasledujúci vývoj firmy.
Od roku 1982 už nejaký ten rok ubehol. Po prvotnom úspechu myši Logitech P4 sa firma pomaly začínala preorientovávať na hardvér, vývoj softvéru sa postupne presunul na druhú koľaj. K myšiam sa potom pridali aj ďalšie druhy hardvéru, ktorý Logitech začal vyrábať, až sa postupne dostal na dnešnú pozíciu najväčšieho výrobcu na svete, ktorý vyrába pc doplnky.