Obnoviť stránku

Cenové bomby sú tu! Vyber si z produktov za extrémne nízke ceny a presvedč sa sám!

Garmin Pay: Peňaženku nechajte doma a plaťte hodinkami

• Autor: Redakcia

Značka Garmin prišla s elegantným a efektívnym riešením pre všetkých športovcov. Vďaka systému bezkontaktných platieb Garmin Pay nemusíte riešiť, kam dáte peňaženku alebo telefón. K platobnému terminálu stačí priložiť hodinky a zaplatiť, čo potrebujete. Rýchlo, ľahko a bezpečne. Aké modely smart hodiniek Garmin sú kompatibilné? A ktoré banky Garmin Pay podporujú?

Čo je to Garmin Pay?

Garmin Pay je, podobne ako Google Pay (predtým Android Pay) alebo Apple Pay, efektívnym riešením pre bezkontaktné platby. Všetky tri fungujú na princípe NFC. Na rozdiel od nich však pri sebe nepotrebujete mať ani telefón, ani peňaženku. Platba hodinkami Garmin prebieha cez vybrané športtestery Garmin. Hlavná výhoda tejto služby spočíva v rýchlom a ľahkom použití. Hodinky totiž máte na zápästí celú dobu. Navyše sú ľahké a pri športe nijako neprekážajú.

Ako nastaviť Garmin Pay

V prípade, že máte kompatibilné hodinky aj platobnú kartu, môžete systém bezkontaktných platieb využívať. Aktiváciu tzv. peňaženky urobíte v používateľsky prívetivom prostredí tréningového denníka Garmin Connect. Do hodiniek postupne zadáte potrebné údaje – číslo karty, platnosť, CVV kód, ale aj vami vytvorený štvormiestny PIN kód slúžiaci na zabezpečenie informácií a platieb. Zaujímavé je, že tento prístupový kód nemusí byť rovnaký ako PIN kód vašej karty. Aktiváciu peňaženky zakončíte autorizáciou u vašej banky, zvyčajne pomocou sms správy, autorizačnej aplikácie alebo zákazníckej podpory, ktorej kontakt sa zobrazí v poslednom kroku aktivácie na vašom mobilnom telefóne. A to je všetko.

Garmin Pay; peňaženka

Virtuálnu peňaženku nájdete v prostredí Garmin Connect.

Garmin Pay: Ako sa platí?

Hodinkami Garmin možné zaplatiť vo všetkých predajniach, kde majú bezkontaktné platobné terminály, a to ako na Slovensku, tak aj v zahraničí – podobne, ako v prípade platby bežnou platobnou kartou. Platbu vykonáte tak, že v hodinkách aktivujete virtuálnu peňaženku, ktorá je jednou z rýchlych volieb schovaných pod zapínacím tlačidlom. Po jej zapnutí vás hodinky Garmin požiadajú o zadanie štvormiestneho PIN kódu, čím sa služba aktivuje a máte približne jednu minútu na priloženie smart zariadenia k bezkontaktnému platobnému pokladničnému terminálu. V prípade, že čas vyprší o niečo skôr, stačí len znovu virtuálnu peňaženku otvoriť.

V prípade druhej alebo aj ďalšej platby už PIN zadávať nemusíte, kým hodinky nezložíte z ruky, tak si ho hodinky pamätajú. Hodinky sú stále v strehu a umožňujú ešte rýchlejšie platenie! Nemusíte sa však báť ich zneužitia. Akonáhle ich zložíte zo zápästia, bude pri ďalšej akcii prístupový kód opäť vyžadovaný. Virtuálnu peňaženku máte pripravenú na použitie vtedy, ak sa na displeji hodiniek Garmin objaví malý obrázok platobnej karty. Výhodou oproti klasickým kartám alebo mobilným telefónom je veľmi dobrá reakcia pri priložení k terminálu. Hodinky tiež nemusíte prikladať bezprostredne naň, nehrozí teda žiadne poškriabanie ani mechanické opotrebenie z dôvodu platenia.

Garmin Pay je veľmi bezpečná metóda platenia

Ste voči hodinkám s Garmin Pay stále nedôverčiví? Nebuďte, hodinky sú ešte bezpečnejšie ako vaša platobná karta! Pri platbe totiž používajú zásadne jedinečný elektronický kľúč, tzv. token, ktorý je šifrovaný. Oproti platobnej karte hodinky neodovzdávajú žiadne informácie o karte a bankovom účte, a to ani obchodníkom, ktorí platbu prijímajú. Citlivé údaje sa dokonca neukladajú ani na server spoločnosti Garmin. V prípade straty hodiniek alebo karty je vždy vyžadovaný vami vytvorený PIN kód. Službu Garmin Pay možno tiež zablokovať prostredníctvom zákazníckeho centra vašej banky.

Platby hodinkami Garmin pritom prebiehajú iba do výšky vášho limitu alebo zostatku na účte, ktorý máte vo svojej banke k dispozícii. Ani ak nemáte hodinky spojené s mobilným telefónom, vás platba nepustí do prečerpania zostatku vášho účtu. Oproti platbe klasickou platobnou kartou ale nemusíte platbu nad 50 € na pokladni autorizovať opakovaným zadávaním PIN kódu a nehrozí jeho prezradenie pri sledovaní platby ľuďmi v blízkom okolí.

Garmin Pay; platba

Vaše citlivé údaje sú šifrované. Nevidí ich ani obchodník.

Športtestery Garmin s podporou Garmin Pay

Hodinky spoločnosti Garmin ponúkajú presné a detailné meranie obrovského množstva športových aktivít a ich následné vyhodnotenie. Zaznamenávajú polohu pomocou signálu z GPS a pri spárovaní s inteligentným mobilným telefónom sú schopné upozorniť na prichádzajúce volania, zobraziť SMS správy, emaily a notifikácie z aplikácií vášho telefónu. Hodinky sú kompatibilné so systémami Android aj iOS. Platbu pomocou Garmin Pay podporujú tieto nasledujúce modely:

Garmin Vívoactive 4 Garmin Fenix 6X Pro
Garmin Vívoactive 4S Garmin Fenix 6X Pro Solar
Garmin Venu Garmin Fenix 6S Pro Solar
Garmin Venu Sq Garmin Forerunner 745 Music
Garmin Venu Sq Music Garmin Forerunner 945
Garmin Venu 2 Garmin Enduro
Garmin Venu 2S Garmin Tactix Delta

Garmin Pay môžete využiť na platenie aj na Alza.sk

Platby Garmin Pay fungujú na mnohých miestach, vrátane čerpacích staníc, parkovacích automatov, automatov na MHD lístky a samozrejme je možné Garmin Pay využiť aj pri platbách tovaru v našich AlzaBoxoch alebo priamo na platobných termináloch na niektorej z pobočiek spoločnosti Alza.sk.

Ktoré banky podporujú Garmin Pay?

Garmin Pay sa dnes teší podpore naprieč viacerými bankami pôsobiacimi na Slovensku. Väčšina z nich navyše podporuje Garmin Pay pre karty Visa aj Mastercard. Sú tu však aj výnimky. Zoznam slovenských bánk podporujúcich Garmin Pay je nasledujúci:

Banka Visa Mastercard
365.bank ×
Poštová Banka ×
ČSOB
Slovenská sporiteľňa
Revolut
mBank
i Mohlo by vás zaujímať

Možnosť bezkontaktnej platby pomocou športtesteru Garmin je výborný nápad. Je rýchla, jednoduchá a bezpečná. Dnes ju navyše podporujú viaceré slovenské banky. Tak prečo sa ťahať s peňaženkou alebo platobnou kartou vo vrecku. Hodinky máte pohodlne na ruke a platenie s nimi nie je o nič zložitejšie, než priloženie karty k platobnému terminálu.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB01