Deal weeks - Camping Food (MRE)

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

All from 171
Adventure Menu / SENS - LightWeight Cricket protein penne in sauce with beans, spinach and olives - MRE
Adventure Menu / SENS - LightWeight Cricket protein penne in sauce with beans, spinach and olives
11.90 €
83.80 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 10.12 €
MRE - Meal Ready To Eat, energy value per 100 g: 1691 kJ, weight 142g - 83.80 €/1 kg
Express Menu Beef 300 g - MRE
Express Menu Beef 300 g
Discounted -11 % 9.69 € 10.90 €
32.30 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 423 kJ, weight 300g - 32.30 €/1 kg
REAL TURMAT Tender pork with rice 500 g - MRE
REAL TURMAT Tender pork with rice 500 g
Discounted -6 % 13.90 € 14.89 €
27.80 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1892 kJ, weight 500g - 27.80 €/1 kg
Indiana Biltong Original, Beef, 25g - Dried Meat
Indiana Biltong Original, Beef, 25g
Discounted -10 % 3.59 € 4 €
143.60 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef, energy value per 100 g: 1192kJ, pack weight: 25 g - 143.60 €/1 kg
REAL TURMAT Beef stew with potatoes 490 g - MRE
REAL TURMAT Beef stew with potatoes 490 g
Discounted -10 % 14.90 € 16.65 €
30.41 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2160 kJ, weight 490g - 30.41 €/1 kg
REAL TURMAT Asian curry 480 g - MRE
REAL TURMAT Asian curry 480 g
Discounted -15 % 11.90 € 14.01 €
24.79 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1955 kJ, weight 480g - 24.79 €/1 kg
REAL TURMAT Spaghetti Bolognese 500 g - MRE
REAL TURMAT Spaghetti Bolognese 500 g
Discounted -10 % 12.90 € 14.45 €
25.80 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 500g - 25.80 €/1 kg
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian) - MRE
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian)
Discounted -10 % 6.19 € 6.89 €
41.27 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1658 kJ, weight 150g - 41.27 €/1 kg
FOOD FORCE Italian pot 300 g - MRE
FOOD FORCE Italian pot 300 g
5.35 €
17.83 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Add AlzaPlus+ and save instantly 4.55 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 490 kJ, weight 300g - 17.83 €/1 kg
Bery Jones Cashew natural WW320 1kg - Nuts
Bery Jones Cashew natural WW320 1kg
Great price 13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 12.51 €
Nuts - natural cashew, 1000 g - 13.90 €/1 kg
Bery Jones Mixed nuts and fruit 1kg - Nuts
Bery Jones Mixed nuts and fruit 1kg
Great price 17.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 14 €
Nuts - natural almond and cashew, 1000 g - 17.50 €/1 kg
Bery Jones Californian Kerman Pistachios Roasted and Salted 1kg - Nuts
Bery Jones Californian Kerman Pistachios Roasted and Salted 1kg
Great price 19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 17.91 €
Nuts - roasted and salted pistachios, 1000 g - 19.90 €/1 kg
Bery Jones Para nuts 500g - Nuts
Bery Jones Para nuts 500g
Great price 21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 18.62 €
Nuts - natural para, 500 g - 43.80 €/1 kg
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 500g - Nuts
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 500g
Great price 12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 11.61 €
Nuts - harmonious combination of crunchy almonds, delicate milk chocolate (77%) with a minimum cocoa solids content of 25%, and fragrant cinnamon. Ideal as a snack or gift, it goes...
Bery Jones Mixed nuts natural Exclusive 500g - Nuts
Bery Jones Mixed nuts natural Exclusive 500g
Great price 13.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 12.15 €
Nuts - mix, natural, 500 g - 27 €/1 kg
Bery Jones Walnuts 1kg - Nuts
Bery Jones Walnuts 1kg
Great price 12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 11.61 €
Nuts - natural walnut, 1000 g - 12.90 €/1 kg
Bery Jones Para nuts 250g - Nuts
Bery Jones Para nuts 250g
Great price 10.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.45 €
Nuts - natural para, 250 g - 42 €/1 kg
Bery Jones Pecans 1kg - Nuts
Bery Jones Pecans 1kg
Great price 25.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 23.31 €
Nuts - natural pecan nut, 1000 g - 25.90 €/1 kg
Bery Jones Cashew and peanut mix - honey and sea salt 500g - Nuts
Bery Jones Cashew and peanut mix - honey and sea salt 500g
Great price 12.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.38 €
Nuts - mix, roasted and salted cashew and peanuts, 500 g - 25 €/1 kg
Bery Jones Pine nuts 250g - Nuts
Bery Jones Pine nuts 250g
Great price 15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 12.72 €
Nuts - natural pine nuts, 250 g - 63.60 €/1 kg
Bery Jones Pine nuts 500g - Nuts
Bery Jones Pine nuts 500g
Great price 27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 25.11 €
Nuts - natural pine nuts, 500 g - 55.80 €/1 kg
Bery Jones Peanuts in sugar and honey 1kg - Nuts
Bery Jones Peanuts in sugar and honey 1kg
Great price 9.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 8.49 €
Nuts - peanuts in honey and sugar-coated, 1000 g - 9.99 €/1 kg
Bery Jones Hazelnut kernels peeled, roasted, 1kg - Nuts
Bery Jones Hazelnut kernels peeled, roasted, 1kg
Great price 28.50 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 25.65 €
Nuts - roasted and shelled hazelnut, 1000 g - 28.50 €/1 kg