Whole Beans
Whole Beans – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 482
Segafredo Zanetti Caffé Crema Collezione 1000 g
from
20.08 €
22.89 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Poland, roast: light - from 22.89 €/1 kg
Bialetti Esperto Grani CLASSICO, beans, 500 g
16.39 €
32.78 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Ethiopia and Uganda, roasted in: Italy, roast: dark - 32.78 €/1 kg
Bialetti Esperto Grani INTENSO, beans, 500 g
16.39 €
32.78 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Ethiopia and Uganda, roasted in: Italy, roast: dark - 32.78 €/1 kg
KÁVOHOLIK, espresso coffee Bátorička - 100% robusta, 250g, beans
9.29 €
37.16 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % robusta, origin: India, roasted in: Slovakia, roast: medium - 37.16 €/1 kg
Golden Bean Costa Rica, 500g
19.39 €
38.78 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Costa Rica, roasted in: Slovakia, roast: light - 38.78 €/1 kg
Golden Grain Ethiopia, 200 g
from
9.99 €
53.95 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, origin: Ethiopia, roasted in: Slovakia, roast: light - from 53.95 €/1 kg
Julius Meinl Vienna Melange RS 220 g, bean
from
6.72 €
35.91 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Mixture of different origins, roasted in: Austria, - from 35.91 €/1 kg
Mountain Gorilla Coffee Silverback, 1 kg
29.49 €
29.49 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Uganda, roasted in: Czech Republic, - 29.49 €/1 kg
CAFÉ INTENCIÓN ecológico Café Crema FT&BIO 1000g beans
27.90 €
26.05 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: South America, roasted in: Germany, roast: medium - 26.05 €/1 kg
JURA Impressa Blend, 250g
10 €
40 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Uganda and Mexico, roasted in: Switzerland, roast: medium - 40 €/1 kg
Zlate Zrnko Smrtyak, 200g
7.69 €
38.45 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % robusta and coffee blend mix, roasted in: Slovakia, roast: medium - 38.45 €/1 kg
Grumpy Mule BIO SCA 83, decaf, Arabica, 200g
12.99 €
64.95 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica and caffeine‑free, origin: Honduras and Peru, roast: light - 64.95 €/1 kg
Lavazza SUPER GUSTO 1000 g
28.69 €
28.69 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, roasted in: Italy, roast: medium - 28.69 €/1 kg
Lucaffé Decaffeinato, 250g
13.19 €
52.76 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, - 52.76 €/1 kg
Tchibo Espresso Sicilia, beans, 500g
14.49 €
28.98 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, - 28.98 €/1 kg
Tchibo Barista Origins COLOMBIA, 1000g
32.90 €
32.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: South America, roast: medium - 32.90 €/1 kg
KÁVOHOLIK, coffee Štefánik - Nicaragua, 100% arabica, 250g, beans
9.69 €
38.76 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Nicaragua, roasted in: Slovakia, roast: medium - 38.76 €/1 kg
KÁVOHOLIK, coffee Stefanik - Ethiopia, 100% Arabica, 250g, beans
12.39 €
49.56 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Slovakia, roast: medium - 49.56 €/1 kg
Tchibo Barista Espresso 500g beans
from
14.57 €
32.38 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, - from 32.38 €/1 kg
Cafédirect BIO Machu Picchu SCA 82 coffee beans 200 g
10.69 €
47.09 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Peru, roasted in: Ireland, - 47.09 €/1 kg
JURA Malabar Monsooned - Pure Origin, 250g, bean
11.99 €
47.96 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: India, roast: medium - 47.96 €/1 kg
L´OR Supremo beans, 500 g
16.59 €
33.18 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roast: medium - 33.18 €/1 kg
KÁVOHOLIK, espresso coffee Beňovský, A/R, 90/10, 250g, beans
10.19 €
40.76 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Slovakia, roast: medium - 40.76 €/1 kg
KÁVOHOLIK espresso blend 70/30, 250g
9.49 €
37.96 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Slovakia, roast: medium - 37.96 €/1 kg
In the category Whole Beans on Alza.sk, we currently have a total of 482 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zrnková káva
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Bohnenkaffee
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szemes kávé