Whole Beans
Whole Beans – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 482
Bialetti Esperto Grani Pregiato, beans, 500 g
16.39 €
32.78 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, Ethiopia and Uganda, roasted in: Italy, roast: medium - 32.78 €/1 kg
Golden Bean Hamlet, 1000g
26.99 €
26.99 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, roasted in: Slovakia, roast: medium - 26.99 €/1 kg
Golden Grain Marie, 200 g
from
8.32 €
46.45 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, origin: Brazil, roasted in: Slovakia, roast: medium - from 46.45 €/1 kg
MÖVENPICK of SWITZERLAND CAFFE CREMA GUSTO ITALIANO 1000g beans
21.59 €
20.01 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, roasted in: Germany, roast: dark - 20.01 €/1 kg
MÖVENPICK of SWITZERLAND El Autentico 1000g beans
from
18.80 €
19.66 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, roasted in: Germany, roast: dark - from 19.66 €/1 kg
JURA Decaffe, decaffeinated, bean, 250g
11.99 €
47.96 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix and caffeine‑free, origin: Central America and Mexico, roasted in: Switzerland, roast: dark - 47.96 €/1 kg
STARBUCKS® Single Origin Colombia Medium Roast, coffee beans 450 g
16.69 €
37.09 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: South America, - 37.09 €/1 kg
JACOBS Velvet Crema, 1000g
20.49 €
20.49 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roast: medium - 20.49 €/1 kg
Golden Grain Honduras, 200 g
from
8.55 €
49.45 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, origin: Honduras, roasted in: Slovakia, roast: medium - from 49.45 €/1 kg
AlzaCafé Ethiopia Bensa, 250g
Great price
13.90 €
55.60 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Czech Republic, roast: light - 55.60 €/1 kg
KÁVOHOLIK, espresso coffee Stúr, A/R, 80/20, 250g, beans
10.39 €
41.56 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Slovakia, roast: medium - 41.56 €/1 kg
KÁVOHOLIK, coffee Stefanik - Mexico, 100% Arabica, 250g, beans
8.69 €
34.76 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Mexico, roasted in: Slovakia, roast: medium - 34.76 €/1 kg
EILLES Gourmet Café Crema 1000 g grain
from
19.19 €
19.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America and Africa, roasted in: Germany, roast: medium - from 19.75 €/1 kg
JACOBS Velvet Gold Crema, 1000g
20.49 €
20.49 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roast: medium - 20.49 €/1 kg
Golden Grain Honduras, 500 g
from
17.02 €
39.58 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Honduras, roasted in: Slovakia, roast: medium - from 39.58 €/1 kg
KÁVOHOLIK, coffee Stefanik - Peru, 100% arabica, 250g, beans
10.19 €
40.76 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Peru, roasted in: Slovakia, roast: medium - 40.76 €/1 kg
Mountain Gorilla Coffee African Queen, 250 g
10.89 €
43.56 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Uganda, roasted in: Czech Republic, - 43.56 €/1 kg
Lavazza Espresso Cremoso beans 1 kg
32.49 €
32.49 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, roasted in: Italy, roast: medium - 32.49 €/1 kg
Golden Grain Colombia, 200 g
from
9.11 €
51.45 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, origin: Colombia, roasted in: Slovakia, roast: medium - from 51.45 €/1 kg
Lavazza TIERRA BRASILE BLEND 1000 g
31.59 €
31.59 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, roasted in: Italy, roast: medium - 31.59 €/1 kg
Cafédirect BIO Machu Picchu SCA 82 coffee beans 750 g
28.89 €
38.52 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Peru, roasted in: Ireland, - 38.52 €/1 kg
Café Sati Brésil Seleçao Alfenas beans, 500g
12.90 €
25.80 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, roasted in: France, roast: medium - 25.80 €/1 kg
Segafredo Zanetti Caffé Crema Collezione 1000 g
from
20.08 €
22.89 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Poland, roast: light - from 22.89 €/1 kg
Bialetti Esperto Grani CLASSICO, beans, 500 g
16.39 €
32.78 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Ethiopia and Uganda, roasted in: Italy, roast: dark - 32.78 €/1 kg
In the category Whole Beans on Alza.sk, we currently have a total of 482 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zrnková káva
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Bohnenkaffee
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szemes kávé