AlzaPlus+ deals - Candles
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 132
LUMANTE Mango Neroli 511 g
12.90 €
2.52 €/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 2.52 €/100 g
LUMANTE Juicy Lychee 511 g
12.90 €
2.52 €/100 g
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 2.52 €/100 g
LUMANTE Frech Vanilla Elegance 566 g
12.90 €
2.28 €/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral and vanilla scent, - 2.28 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Afternoon Scrapbooking 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature Holiday Winterfest 567 g
Discounted -9 %
28.90 €
31.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Sage & Citrus 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 5.10 €/100 g
AIR WICK Apple and cinnamon 220 g
9.29 €
4.22 €/100 g
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - cinnamon scent, - 4.22 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks A Calm & Quiet Place 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Lemon Gelato 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 5.10 €/100 g
LUMANTE Boat French Vanilla Elegance 423 g
19.90 €
4.70 €/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - vanilla scent, - 4.70 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Lilac Blossoms 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
LUMANTE Ship Mango Neroli 423 g
19.90 €
4.70 €/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 4.70 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Hand Tied Blooms 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Baby Powder 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - Fragrant, fresh smell, glass container, round shape, material paraffin, white colour, burning time 90 h - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Pink Cherry & Vanilla 567 g
Discounted -14 %
28.90 €
33.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Midnight Jasmine 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature Mystical Tarot Card 567 g
Discounted -9 %
28.90 €
31.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature two wicks Aloe & Agave 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh scent, - 5.10 €/100 g
LUMANTE Boat Apple Cinnamon 423 g
19.90 €
4.70 €/100 g
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - oriental scent, - 4.70 €/100 g
YANKEE CANDLE Olive & Cypress 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Lilac Blossoms 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Wild Orchid 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Fresh Cut Roses 567 g
28.90 €
5.10 €/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
LUMANTE Boat Black Cherry 423 g
16.90 €
4 €/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 4 €/100 g