AlzaPlus+ deals - Candles & Fragrances
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 234
Sponsored
AIR WICK Fruity Scent Set 498ml
36.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - automatic - device, will fill your interior with fragrance for several hours, reed diffuser - fruity fragrance, 5 reeds, spare reeds included, volume 42ml,...
Sponsored
AMBI PUR 3Volution Spring Awakening refill 4 × 20 ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - refill, will keep your interior fresh for hours - 3.98 €/ks - from 198.75 €/1 l
COCCOLINO Primavera fragrance for wardrobe 3 pcs
Amazing Deal
3.29 €
Save 1.50 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Closet Fragrance to the wardrobe - 1.10 €/1 pc(s)
AIR WICK Spray Pure Fresh Breeze 240 ml
Amazing Deal
3.79 €
Save 1.40 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - spray, will keep your interior fresh for hours - 15.79 €/1 l
COCCOLINO Frutti Rossi fragrances for the wardrobe 3 pcs
Amazing Deal
3.49 €
Save 0.46 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Closet Fragrance to the wardrobe - 1.16 €/1 pc(s)
AIR WICK Active Fresh diffuser - 280 days fragrance set
33.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - electric, will keep your interior fresh for hours - 49.56 €/1 l
AMBI PUR 3Volution Spring Awakening freshener + refill 4 × 20 ml
Amazing Deal
19.90 €
Save 5.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - electric, will keep your interior fresh for hours - 4.98 €/ks - from 248.75 €/1 l
COCCOLINO Passion Fruit fragrance for the closet 3 pcs
Amazing Deal
3.49 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Closet Fragrance - filled with scented beads, release scent gradually, lasts up to 6 weeks, 3 bags per pack - 1.16 €/1 pc(s)
AIR WICK Electric set Laundry and white orchid 19 ml
Amazing Deal
5.79 €
Save 1.40 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - electric, will keep your interior fresh for hours - 304.74 €/1 l
AIRWICK Pure Cherry Blossom Spray 250 ml
3.79 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - spray, will keep your interior fresh for hours - 15.16 €/1 l
LUMANTE Mango Neroli 511 g
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 2.52 €/100 g
AIR WICK Electric refill Winter Punch 2×19 ml
7.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Refill - refill, will keep your interior fresh for hours
LUMANTE Juicy Lychee 511 g
12.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 2.52 €/100 g
LUMANTE Frech Vanilla Elegance 566 g
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral and vanilla scent, - 2.28 €/100 g
AMBI PUR 3Volution Morning Dew 20 ml
7.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - electric, will keep your interior fresh for hours - 389.50 €/1 l
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Afternoon Scrapbooking 567 g
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature Holiday Winterfest 567 g
Discounted -9 %
28.90 €
31.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 5.10 €/100 g
AIR WICK Apple and cinnamon 220 g
9.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - cinnamon scent, - 4.22 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Fresh Cut Roses 567 g
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Sage & Citrus 567 g
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks A Calm & Quiet Place 567 g
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g
AMBI PUR Bathroom Flowers and Spring 3 × 24 ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - gel, will keep your interior fresh for hours - 3.63 €/ks - from 454.17 €/1 l
YANKEE CANDLE Lemon Gelato 567 g
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 5.10 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Lilac Blossoms 567 g
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 5.10 €/100 g