Obnoviť stránku

Fitbit Pay: elegantné a bezpečné platenie inteligentnými hodinkami

Aktualizované

Platenie pomocou smart watch a mobilných telefónov je stále populárnejšie. Za zábavou či na nákupy so sebou nemusíte brať mnohokrát objemnú peňaženku, stačí vám inteligentné zariadenie na zápästí alebo vo vrecku. Platenie je pritom pohodlné, rýchle, ale aj bezpečné. Všetci poznáme Apple Pay a Google Pay a smart hodinkami možno platiť aj pomocou Garmin Pay a tiež Fitbit Pay. Ako táto platobná služba funguje, čo ponúka a ktoré banky ju podporujú?

Fitbit Pay

Fitbit Pay – OBSAH

  1. Fitbit Pay je pohodlné bezkontaktné platenie pomocou smart watch
  2. Ktoré smart hodinky a náramky podporujú Fitbit Pay?
  3. Ktoré banky umožňujú platenie pomocou Fitbit Pay?
  4. Ako platenie pomocou Fitbit Pay sprevádzkovať

Fitbit Pay je pohodlné bezkontaktné platenie pomocou smart watch

Fitbit Pay je jednoduchým a funkčným riešením pre smart hodinky Fitbit, ktoré vám doslova uvoľnia ruky. Nebudete už potrebovať ani peňaženku, ani mobilný telefón. Či už si chcete kúpiť lístok, alebo fľašu vody na ceste z posilňovne, všetko zvládnete pomocou smartwatch na zápästí a v nich nainštalovanej aplikácii, ktorá slúži ako úložisko platobných údajov naprieč vašimi debetnými aj kreditnými kartami. Pri platbe len inteligentné hodinky Fitbit priložíte k akémukoľvek bežnému terminálu na bezkontaktné platby, a máte zaplatené.

Fitbit Pay, logo
Logo služby Fitbit Pay, ktorú možno využívať aj v Česku a na Slovensku.

Platby, ktoré fungujú samozrejme pomocou technológie NFC, sú zabezpečené rovnakou ochranou ako pri platení bežnou plastovou kartou. Nižšie sumy vyriešite jednoduchým priložením zariadenia k terminálu, vyššie platby či také, ktoré banka podľa nových legislatívnych opatrení vyhodnotí ako neobvyklé, potvrdíte pomocou zadania kódu PIN buď na displeji terminálu, alebo na obrazovke hodiniek. Zaujímavosťou je, že PIN kód budú smart hodinky Fitbit tiež vyžadovať každých 24 hodín pre overenie, že s nimi chce platiť oprávnený majiteľ.

Ktoré smart hodinky a náramky podporujú Fitbit Pay?

Technológia Fitbit Pay je zatiaľ určená len pre najvyššie modely hodiniek a fitnes náramkov od spoločnosti Fitbit. Konkrétne ide o nasledujúce modely:

Fitbit Pay, hodinky
Fitbit Pay sprevádzkujete na niekoľkých typoch hodiniek a fitnes náramkov výrobcu. Ďalšie budú postupne pribúdať.

Ktoré banky umožňujú platenie pomocou Fitbit Pay?

Akokoľvek už je podpora bezkontaktného platenia medzi bankami pomerne rozšírená, technológia Fitbit Pay zatiaľ patrí k riešeniam, ktoré na výraznejšie rozšírenia ešte len čakajú. Avšak niektoré banky na Slovensku už podporu ponúkajú. K začiatku decembra 2019 pomocou Fitbit Pay zaplatia klienti týchto ústavov:

Fitbit Pay banky
Platenie cez Fitbit Pay je pohodlné a používatelia nemusia mať strach ani o bezpečnosť.

Podobne sú na tom aj klienti v Česku. Tam ide ruka v ruke podpora oboch riešení pre platbu smart hodinkami, teda ako Fitbit Pay, tak Garmin Pay. Využívať ich môžu klienti nasledujúcich bankových ústavov:

Fitbit Pay
Fitbit Pay v Českej republike podporuje už niekoľko bankových ústavov.

U nás aj v Českej republike sa však dá predpokladať, že bude dochádzať k ďalšiemu rozširovaniu podpory Fitbit Pay. A to aj z dôvodu, že medzi používateľmi stúpa obľuba smart watch čoby multifunkčných zariadení. Platenie pomocou smartwatch patrí rozhodne k činnostiam, ktoré šetria čas a prácu.

Ako platenie pomocou Fitbit Pay sprevádzkovať

Platenie pomocou Fitbit Pay nie je zložité nastaviť, základným krokom je pridanie aspoň jednej kreditnej alebo debetnej karty. Kartu pridáte nasledovne:

  1. Nastavenie prebieha v mobilnej aplikácii, svoje inteligentné hodinky ale majte pri ruke. V aplikácii kliknite na svoj profilový obrázok.
  2. Tu vyberte položku Peňaženka (Wallet).
  3. Na pridanie karty sledujte inštrukcie na obrazovke. V niektorých prípadoch od vás banka môže vyžadovať ďalšie overenie identity. V prípade, že je to vaše prvé nastavenie Fitbit Pay, aplikácia od vás bude chcieť zadanie bezpečnostného PIN-u so štyrmi číslicami, ktoré budete zadávať priamo na zariadení pred začatím platby. V mobilnom telefóne je tiež nutné mať povolenú ochranu pomocou hesla.
  4. Po úspešnom pridaní karty sledujte pokyny na obrazovke, ktoré vám umožnia nastaviť notifikácie v telefóne (pokiaľ ste tak už skôr neurobili), a tým celé nastavenie dokončiť.

Do zariadenia je možné pridať až šesť jednotlivých kariet (resp. päť v prípade modelu Charge 3), v mobilnej aplikácii si potom môžete zvoliť, ktorá z kariet bude vaša hlavná. Toto je možné kedykoľvek podľa potreby zmeniť jednoduchým pretiahnutím v rámci zoznamu. Karta na prvom mieste je tou, z ktorej sa platí. V prípade potreby – napríklad pri odcudzení smart watch – je v aplikácii možné všetky karty zablokovať. Aplikácia v mobilnom telefóne slúži na nastavovanie vašich smart watch Fitbit, avšak na samotné platenie a používanie nie je nutná a pokojne ju môžete nechať doma.

i Mohlo by vás zaujímať

Platenie pomocou smart watch je jednoduché a bezpečné. Pri Fitbit Pay tomu nie je inak. Služba zatiaľ u nás nie je tak rozšírená ako globálne zavedené služby Google Pay či Apple Pay, očakávame ale jej postupnú expanziu a priberanie bánk, ktoré Fitbit Pay podporujú.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB01