Obnoviť stránku

Ako vybrať sušičku ovocia

Sušička ovocie je skvelým pomocníkom pri spracovaní potravín, aby sme predĺžili ich životnosť a zachovali v nich čo najviac vitamínov. Ale akú sušičku ovocia vybrať? Má význam investovať do drahšej sušičky potravín, alebo postačí nejaká lacnejšia? V čom sa líši kruhová od tej hranatej? Náš sprievodca vám poradí a pomôže vybrať takú sušičku ovocia, ktorá bude vyhovovať presne vašim účelom.

Ako vybrať sušičku ovocia

Tipy pri výbere sušičky ovocia

  1. Na príležitostné sušenie ovocia, zeleniny a húb vám postačí lacnejšia kruhová sušička s menej funkciami.

  2. Ak máte väčšiu záhradu alebo sa chystáte sušiť celoročne, hľadajte skôr v radoch pohodlnejších hranatých sušičiek s možnosťou regulácie teploty.

  3. Pokiaľ bude sušička umiestnená v miestnosti, ktorú budete obývať, zamerajte sa na jej hlučnosť pri prevádzke.

  4. Pri výbere sušičky ovocia sa nesústreďte na jej celkovú veľkosť, ale na počet plát a ich rozmery. To je rozhodujúce na to, koľko potravín naraz môžete sušiť.

Parametre dôležité pri výbere sušičky potravín

Tvar sušičky ovocia a spôsob distribúcie tepla

V zásade rozlišujeme dva druhy sušičiek ovocia podľa ich tvaru. V ponuke nájdete guľatú alebo hranatú sušičku potravín. Najzásadnejší rozdiel medzi týmito dvomi typmi sušičiek je v umiestnení motora.

  • Guľaté (kruhové) sušičky ovocia

Okrúhle sušičky majú motor v spodnej časti. Teplý vzduch tak stúpa nahor, čo vedie k nerovnomernej distribúcii tepla. Suroviny v dolnej časti sa vysušujú rýchlejšie ako tie hore. Kvôli nerovnomernému prúdeniu horúceho vzduchu je potreba sitá pri okrúhlych sušičkách počas sušenia prehadzovať. A pokiaľ budete chcieť kedykoľvek vybrať spodné pláty, budete musieť rozobrať aj tie nad nimi. Naproti tomu výhodou guľatej sušičky je, že k nej možno vo väčšine prípadov sita dokupovať a pridávať.


TIP: Ak budete sušičku využívať len občas, výmena a menej praktické vyberanie tácok vám nemusí príliš vadiť, a aj lacnejšia guľatá sušička ovocia vám môže dobre poslúžiť.

  • Hranatá (policová) sušička ovocia

Hlavnou výhodou hranatých sušičiek ovocia je rovnomerná distribúcia tepla. Vykurovacie teleso je väčšinou na boku a teplý vzduch sa dostáva ku všetkým potravinám v rovnakej intenzite. Sitá teda nemusíte prehadzovať. Nielenže je to pohodlnejšie, ale môžete tak dosiahnuť lepšie výsledky sušenia. Okrem toho policová konštrukcia hranatej sušičky ovocia umožňuje vyťahovať každú tácku jednotlivo bez toho, aby ste museli dávať dole aj tie ostatné. Nutné ale spomenúť, že pri hranatých sušičkách s motorom v zadnej časti nemožno dopĺňať ďalšie tácky. Musíte sa teda vopred rozhodnúť, aký počet tácok bude pre vás vhodný.


TIP: Pokiaľ sa chystáte sušiť vo väčšom množstve alebo častejšie, voľte hranatú sušičku, ktorá je síce drahšia, zato jej obsluha je výrazne pohodlnejšia a proces sušenia môže byť kvalitnejší.

Príkon a výkon sušičky ovocia

  • Príkon

Príkon vyjadruje, koľko energie si sušička potravín vezme na svoju prevádzku. Teda čím vyšší príkon, tým vyššia spotreba energie. Príkon sušičiek ovocia sa bežne pohybuje v rozmedzí od 220 W do 1 000 W s tým, že sušičky s najvyšším príkonom sú vhodné skôr na komerčné účely, pretože umožňujú vyšší výkon, a teda aj rýchlejšie sušenie. Na bežné domáce použitie odporúčame príkon 400 – 500 W. Sušičky ovocia s menším príkonom by nemuseli utiahnuť napríklad pridané sitá navyše. Motor by nezvládol všetko usušiť a mohol by sa prehrievať. Vyšší príkon je zase zbytočný.

  • Výkon

Výkon sušičky potravín vyjadruje, za akú dobu sušička dokáže urobiť svoju prácu. Hodnota výkonu sa pohybuje od 200 do 700 W, ale nájdete aj sušičky s väčším výkonom. Tie sa však opäť hodia skôr na komerčné účely. Ale pri sušenie potravín väčšinou nejde o rýchlosť ale o správnu teplotu. Preto sa sústreďte aj na to, či má sušička ovocia termostat, ktorým si navolíte správnu teplotu alebo voliteľné programy na rôzne druhy potravín.

Počet sít a ich rozmery

Pri kúpe sušičky ovocia nemusíte riešiť ako je veľká, ale všímajte si počet sít a ich veľkosti, čo určuje celkovú rozlohu sušiacej plochy.

  • Počet sít

Najbežnejší počet sít je 5, ale nie je problém zohnať sušičku s 10 sitami alebo aj viac. Väčšina okrúhlych sušičiek poskytuje možnosť dokúpenia ďalších tácok a tým zväčšenie plochy na sušenie. Niekedy ide až o dvojnásobok. Túto možnosť si ale zistite vopred. Niektoré sušičky toto neumožňujú. Predovšetkým hranaté modely so zásuvkovým systémom tácok a motorom umiestneným v zadnej časti konštrukcie. Pri takýchto sušičkách si musíte vopred zvoliť počet sít. Viac ich totiž nie je možné dokúpiť a pridať.

Počet tácok v sušičke ovocia voľte s ohľadom na množstvo surovín, ktoré hodláte zvyčajne spracovávať. 5 – 6 tácok postačí na občasné sušenie. Pokiaľ sa vám zdá, že je to pre vaše účely málo, voľte sušičku so 7 – 8 táckami. Záhradkári s veľkou úrodou a vyznávači raw stravy, ktorí sušenie potravín berú ako bežný spôsob prípravy jedla by si mali zaobstarať sušičku ovocia s počtom tácok 9 až 10.


Pozn.: Pri dokupovaní ďalších tácok sa uistite, že ide o originálne podnosy určené priamo na daný typ sušičky. Výrobca tiež udáva maximálne množstvo nastavených tácok. Pokiaľ na to nebudete brať ohľad, môže sa stať, že motor pridanú záťaž „neutiahne“ a bude sa prehrievať.

  • Rozmery jednotlivých sít

Okrem počtu jednotlivých plat je dôležitá aj ich veľkosť. Okrúhle sušičky s priemerom pláta 23 – 25 cm sú z tých menších, priemer okolo 30 cm je takým zlatým stredom, a za objemnejšie považujeme sušičky s priemerom sita 32 – 33 cm.

Menšie hranaté sušičky ovocia majú sitá s veľkosťou okolo 700 cm2. Rozloha 800 – 900 cm2 je priemerná a ako veľké hranaté sušičky ovocia možno označiť tie s veľkosťou pláta 1 000 cm2 a viac.


TIP: Ak chcete sušiť aj vyššie kúsky potravín, napr. paradajky nakrájané na mesiačiky, sledujte, či sušička ovocia dovoľuje výškové nastavenie jednotlivých tácok.

Materiál sušičky potravín

Sušičky potravín sa vyrábajú z dvoch druhov materiálov. Z plastu alebo z nehrdzavejúcej ocele. Materiál má vplyv na kvalitu a životnosť sušičky.

  • Plastové sušičky ovocia

Plastové sušičky potravín sú samozrejme menej pevné a menej vydržia. Ale nie je plast ako plast. Pokiaľ si zaobstaráte sušičku ovocia z odolného plastu, nie je potrebné sa obávať, že by to bol nekvalitný výrobok. Kvalitný a nekvalitný plast spoznáte jednak pohľadom a jednak poklepaním. Pri poklepaní nechtom na sušičku z nekvalitného, tenkého plastu počujete drnčivý zvuk.

  • Antikorové sušičky ovocia

V prípade, že zvolíte antikorovú sušičku môžete si byť istí kvalitným vyhotovením a dlhoročnou výdržou. Počítajte však s vyššou hmotnosťou.

Hlučnosť

Hlučnosť berte do úvahy v prípade, že vaša sušička ovocia bude umiestnená v miestnosti, kde sa bežne zdržiavate. Pokiaľ má sušička ovocia tichý chod, môžete potraviny sušiť aj v noci bez toho, aby ste boli rušení. Pokiaľ máte na sušičku vyhradenú miestnosť, kam veľmi nechodíte, hlučnosť riešiť nemusíte. Veľmi tichú prevádzku ponúka sušička s 20 dB, väčšina sušičiek však dosahuje 46 dB, čo je ešte prijateľné. Hlasnejšie sušičky by vás už mohli rušiť, a to predovšetkým pri nočnej prevádzke. Väčšinou platí, že drahšie prémiové sušičky ponúkajú veľmi tichý chod a s nižšou cenou hlučnosť stúpa.


Pozn.: Často sa stáva, že po informácii o hlučnosti musíte trochu pátrať. Nájsť by ste tento údaj mali na krabici výrobku a pokiaľ nie, určite bude v manuáli k danému modelu sušičky, ktorý by mal byť dostupný aj na internete.

Spôsob ovládania

Vybrať si môžete ovládanie manuálne pomocou otočného kolieska, alebo digitálne, kedy teplotu, časovač a ďalšie funkcie regulujete pomocou dotykového displeja. Dosť často výrobcovia volia kombináciu oboch spôsobov.

Hmotnosť

Hmotnosť je nutné riešiť iba v prípade častého premiestňovania. Váha bežných sušičiek začína na hodnote niečo málo cez 1 kg a končí na približne 8 kg. Vplyv na hmotnosť má predovšetkým materiál, z ktorého je sušička vyrobená (plastová sušička ovocia bude vážiť výrazne menej ako antikorová). Musíme ale upozorniť na to, že odolnosť a vyššia váha sušičky vypovedajú o lepšej kvalite spracovania a spravidla sa potom môžete spoľahnúť na to, že vám taká sušička ovocia bude dlho a dobre slúžiť. Naopak sušičky, ktoré unesiete v jednej ruke a pri poklepaní prstom podivne drnčia, nemusia mať dlhú životnosť.


TIP: Ak chcete kvalitnú sušičku potravín, vyššou hmotnosťou sa nenechajte odradiť. Pri častom používaní je dobré vyhradiť sušičke jej stále miesto, čím sa vyhnete večnému prenášaniu a ukladaniu. A ak ju predsa len potrebujete čas od času odpratať, pred manipuláciou vyberte všetky podnosy čím jej hmotnosť znížite.

Doplnkové funkcie a vlastnosti sušičiek potravín

Regulácia teploty

Ide o veľmi praktickú funkciu, ktorá prispieva k vyššej kvalite sušenia. Ovocie, zelenina, huby, bylinky a mäso potrebujú rozdielnu teplotu k svojmu sušeniu. Pokiaľ to teda so sušením myslíte vážne a chcete dosiahnuť tie najlepšie výsledky, funkciu regulácie teploty vrelo odporúčame. Vďaka nej si nastavíte teplotu sušenia podľa aktuálnej suroviny, ktorú sušíte. Štandardne majú sušičky nastaviteľnú teplotu medzi 35 °C a 70 °C, čo je dostačujúce na väčšinu druhov potravín. Lacným sušičkám potravín možnosť regulácie teploty chýba. V tomto prípade budete musieť trochu experimentovať a skúšať, ako hrubé plátky urobiť, aby ste docielili požadovaný výsledok.


TIP: Ak plánujete sušiť rôzne bylinky či korenie, určite sa poobzerajte po sušičke, ktorá umožňuje nastavenie teploty na 35 °C alebo aj menej. Bylinky totiž vyžadujú veľmi nízku teplotu pri sušení.

Nastaviteľné programy

Lacné sušičky môžete len zapnúť a vypnúť. Ale pri drahších modeloch si môžete nastavovať vhodnú teplotu aj čas podľa druhu potravín lebo máte k dispozícii niekoľko prednastavených programov. Napríklad program určený na sušenie byliniek, ktoré vyžadujú nízku teplotu a pomalé sušenie, alebo program na sušenie mäsa, ktoré vyžaduje vyššiu teplotu a rýchlejšie sušenie. Ďalej program na sušenie šťavnatejších, mokrejších plodov či dokonca program RAW, ktorý zaistí teplotu dostatočne vysokú, aby potraviny usušil, ale nie natoľko, aby zničil dôležité živiny.


TIP: Ak máte radi RAW stravu, nájdete na trhu tiež sušičky ovocia vhodné priamo na tieto účely. Sú to výkonné sušičky s mnohými plátmi, funkciami a hlavne programami, ktoré vám poskytnú širokú škálu možností prípravy najrôznejších raw pokrmov.

Časovač

Na časovači si môžete nastaviť dobu sušenia. Po uplynutí tejto doby sa sušička sama vypne. Voliteľné časové rozpätie je rôzne model od modelu. Zvyčajne sa pohybuje okolo 12 hodín, ale niektoré sušičky ovocia ponúka voľbu 1 – 99 hod. Ak je navyše sušička vybavená LED displejom, môžete na ňom sledovať, koľko času ešte zostáva do konca určenej doby.

Automatické vypnutie

Pokiaľ sa v parametroch dočítate o funkcii automatického vypnutia, vo väčšine prípadov ide o funkciu ochrany proti prehriatiu čiže sušička sa automaticky vypne, ak jej to hrozí. Niekedy ale môže ísť o časový spínač časovača, ktorý automaticky vypne sušičku potom, čo vypršal nastavený čas.

Tepelná poistka

Táto poistka je dôležitá, aby ste sa nemuseli báť o bezpečnosť, preto by mala byť štandardným vybavením každej sušičky potravín. Slúži proti prehriatiu prístroja, ktorý sa v prípade nutnosti vypne.

Sušenie za pomoci INFRA žiarenia

Infračervené žiarenie je funkcia, ktorou disponujú drahšie modely sušičiek potravín, ale stoja za to. Za pomoci INFRA žiarenia sa usušia suroviny rýchlejšie, ale hlavným benefitom je zachovanie viac enzýmov, minerálov, vitamínov a vlákniny než pri sušení bežným spôsobom. INFRA červené žiarenie pôsobí na potraviny podobne ako slnečné lúče, ale bez škodlivého UV žiarenia. Navyše pri procese sušenia mäsa, húb a rýb plní infračervené žiarenie tiež preventívnu funkciu proti rozkladu.

Priehľadné veko

Pokiaľ má sušička ovocia priehľadné veko alebo je celá z priehľadného materiálu poskytuje vám tým okamžitý prehľad o stave sušenia.

Odkvapkávacia tácka

Odkvapkávacia tácka sa hodí predovšetkým pri sušení šťavnatých surovín. Šťava z ovocia môže kvapkať a značne tak znečistiť vnútro sušičky alebo v horšom prípade zatiecť do motorovej časti.

Príslušenstvo

V prípade, že to sušička ovocia umožňuje, môžete si dokúpiť ďalšie sitá, ktoré vám zväčšia sušiacu plochu. Pokiaľ chcete sušiť aj bylinky a korenie, je dobré zaobstarať si podnosy jemne sieťované cez ktoré bylinky neprepadnú ani keď sa po usušení výrazne zmenšia. Môžete si dokúpiť tiež odkvapkávaciu tácku, ktorá je vhodná na sušenie šťavnatých kúskov.

Otočný kruh

Vo väčšine okrúhlych sušičkách sedia sitá pevne na sebe, ale pri niektorých modeloch sa môžu pohybovať (točiť) na otočnom kruhu. Otočný kruh sa používa v okrúhlych sušičkách pre lepšiu cirkuláciu vzduchu, ktorá inak pokrivkáva z dôvodu umiestnenia motora v spodnej časti.

Možnosť prípravy jogurtov

Áno, aj v sušičke ovocia si môžete pripraviť domáci jogurt. A to výborný. Výrobca vám v manuáli poskytne presný návod na prípravu a môžete si prikúpiť tiež špeciálnu súpravu pohárov určených priamo na výrobu jogurtu v sušičke.

Typy sušičiek ovocia

Okrúhle sušičky ovocia

Okrúhle sušičky ovocia

  • Lacný a praktický spôsob sušenia ovocia, zeleniny a húb
  • Vhodné na občasné použitie

Okrúhle sušičky ovocia sa v domácnostiach vyskytujú najčastejšie, pretože na občasné použitie sú dostačujúce. Ich veľkou výhodou je nízka cena. Ďalším kladom je, že pri väčšine modelov si môžete prikúpiť náhradné pláta a rozšíriť tak sušiacu plochu. Avšak musíme spomenúť aj nevýhody, ktoré by vám pri častom používaní mohli vadiť. Ohrev v okrúhlej sušičke je zaistený zospodu, a teda suroviny na spodných táckach a bližšie k stredu sa vysušujú rýchlejšie ako suroviny v horných táckach a po okrajoch. To si vyžaduje prehadzovanie tácok v priebehu sušenia. A pretože sú jednotlivé podnosy poskladané na sebe, pokiaľ sa chcete dostať k spodným, musíte najskôr vybrať tie horné. Ale ak sa bude u vás sušiť len sporadicky, občasné prehadzovania sít vás nemusí nijako výrazne obťažovať. Tie najlacnejšie sušičky ovocia majú iba základnú výbavu a chýba im funkcia ako časovač alebo regulácia teploty, ale v ponuke nájdete aj také, ktoré sú týmito funkciami vybavené.

Výhody a nevýhody
  • Nízka obstarávacia cena
  • Možnosť dokúpenia tácok a zväčšenie kapacity
  • Regulácia teploty zaisťujúca optimálne sušenie (pri niektorých modeloch)
  • Nerovnomerné prúdenie tepla – nutnosť prehadzovať sitá počas sušenia
  • Pri vybratí spodných tácok nutné vybrať najskôr tie horné
Hranaté sušičky ovocia

Hranaté sušičky ovocia

  • Jednoduchý a pohodlný spôsob sušenia potravín
  • Vhodné na pravidelné a časté použitie

Hranaté sušičky ovocia pripomínajú malé rúry na pečenie. Motor je umiestnený v zadnej časti sušičky a jednotlivé pláty sa zasúvajú do tela sušičky ako plechy do rúry. Teplý vzduch v hranatých sušičkách prúdi rovnomerne a pláty sa teda nemusia v priebehu sušenia prehadzovať. Všeobecne sú ale hranaté sušičky ovocia drahšie. Avšak vo väčšine prípadov poskytujú okrem tejto výhody aj plno ďalších funkcií, ktoré sa vám pri častom sušení rozhodne budú hodiť. Hranaté sušičky môžu mať však jednu nevýhodu, a tou je, že nemožno dokupovať a pridávať ďalšie tácky. Musíte si teda vopred dobre rozmyslieť, v akom rozsahu chcete potraviny sušiť. Pokiaľ narazíte na hranatú sušičku s možnosťou dokúpenia a použitia i ďalších sít, iste ide o sušičku, ktorá má motor umiestnený v spodnej časti konštrukcie, ako je tomu pri okrúhlych sušičkách.

Výhody a nevýhody
  • Rovnomerné prúdenie tepla bez nutnosti prehadzovať sitá
  • Policový systém na pohodlné vyberanie jednotlivých sít
  • Regulácia teploty a ďalšie užitočné funkcie
  • Vyššia obstarávacia cena
  • Počet sít je pevne daný

Často kladené otázky

Prečo kupovať sušičku ovocia, keď môžem sušiť potraviny v rúre?

Aj keď máte rúru s nastaviteľnou teplotou a teplovzdušnou ventiláciou, môžeme vás uistiť, že výsledok sušenia potravín nebude rovnaký, ako za pomoci sušičky ovocia. Sušička zaistí dostatočné a správne vetranie, suroviny sa vám v sušičke nespália a môžete v nej sušiť rôzne druhy surovín dohromady bez toho, aby sa jeden druh presušil a druhý zostal nedostatočne usušený. Navyše moderné sušičky ovocia s reguláciou teploty za vás postrážia správnu teplotu a čas. Disponujú totiž termostatom, časovačom či prednastavenými programami. Sušenie v sušičkách ovocia je kratšie a efektívnejšie.

Čo všetko sa dá sušiť v sušičke potravín?

V sušičke ovocia môžete sušiť akékoľvek ovocie či zeleninu, bylinky, huby, plátky mäsa na jerky, alebo dokonca ryby a domáce cestoviny. Fantázii sa medze nekladú. Snáď len potraviny s 90 % obsahom vody na sušenie vhodné nie sú. Nie že by to nešlo, ale výsledok vás zrejme nenadchne. Máme na mysli predovšetkým melóny, z ktorých po usušení veľa neostane. Aké možnosti vám sušička ovocia ponúka si môžete prečítať aj v našom článku „Čo všetko sa dá sušiť v sušičke ovocie?“. Dozviete sa tu aj to, ako sušiť ovocie v sušičke.

Pre koho je sušička potravín určená?

Sušičku využije každá rodina, ktorá chce pripravovať deťom zdravé maškrtenie v podobe sušeného ovocia, záhradkári, ktorí nestihnú spracovať svoju úrodu, hubári, ktorí svoje úlovky sušia do zásoby alebo jednoducho všetci, ktorí si chcú sezónne ovocie a zeleninu vychutnávať celoročne.

Sušička ovocia je tiež nenahraditeľným spotrebičom v domácnosti, kde sa orientujú na raw životný štýl. V takom prípade máte na výber sušičky, ktoré vám poskytnú nekonečné možnosti prípravy raw stravy. Okrem štandardných možností sušenia si môžete v sušičke pripraviť domáce cestoviny či rezance, domáci jogurt, wrap placky, celozrnné krekry alebo domáce müsli tyčinky.

Aké výhody prináša sušenie potravín?

Chrumkavá zelenina namiesto slaných chipsov, sušenie húb na vytvorenie zásob kedykoľvek do polievky, sladučké marhule, keď vás chytí chuť na sladké. To je len malý výpočet dobrôt, ktoré si môžete v sušičke potravín pripraviť a vychutnávať. Hlavným benefitom sušenia je, že je to šetrný spôsob, ako spracovať a uchovať potraviny. Zbavíte ich väčšiny vody, čím sa zamedzí rastu a množeniu plesní, baktérií a kvasiniek. Pritom sa to nedeje na úkor vitamínov a minerálov. Tie sa pri sušení zachovávajú v potravinách približne z 85 %. Sušením výrazne predĺžite trvanlivosť potravín bez toho, aby ste k nim museli pridávať konzervanty. Samozrejme za predpokladu správneho skladovania.


TIP: Rady a tipy ako sušiť ovocie a zeleninu alebo inšpiráciu na výborný, zdravý dezert pripravený v sušičke nájdete v našom článku „Ako sušiť ovocie a zeleninu v sušičke na potraviny“.

Ako skladovať sušené potraviny?

Usušené potraviny nechajte chvíľu odstáť, aby úplne vychladli. Ale nenechávajte ich na vzduchu dlho, aby nezačali naberať vlhkosť. Všetko, čo si usušíte, uskladnite najlepšie v tmavej sklenenej nádobe s dobrým tesnením. Sklenenú nádobu potom umiestnite v tmavej a suchej miestnosti. Len tak zaistíte, že potraviny nestratia svoju farbu, vôňu a chuť. Vyhnite sa uchovávaniu sušených potravín v textilných vreckách. Potraviny potom nasajú vlhkosť a pachy z okolia. Dobre usušené a správne skladované potraviny vám v plnej chuti a chrumkavosti vydržia zhruba rok, teda až do ďalšej úrody.

Ako čistiť sušičku potravín?

Pravidelné čistenie sušičky ovocia prispieva k predĺženiu jej životnosti a správnej funkčnosti. Sušičku čistite navlhčenou handričkou namočenou vo vode, prípadne v neagresívnom čistiacom prostriedku. Na jednoduchú údržbu sušičky ovocia je dôležitá odkvapkávacia tácka. Veľkou výhodou je možnosť umývať jednotlivé podnosy v umývačke. Nezabúdajte na to, že sušičku môžete čistiť vždy až potom, čo vychladne a je odpojená z elektrickej siete.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB19