Obnoviť stránku
Ako vybrať smart hodinky Garmin; screenshot: cover

Ako vybrať smart hodinky Garmin

Aktualizované:

Z nepreberného množstva výrobcov smart watch je to práve Garmin, kto ponúka zďaleka najširší a najrozmanitejší sortiment. To zákazníkovi umožňuje vybrať si presne taký model, ktorý spĺňa všetky jeho potreby a priania. Aby sme vám celý výber uľahčili, vytvorili sme pre vás tohto sprievodcu, ktorého aktuálna verzia slúži predovšetkým pre základnú orientáciu. Už teraz ale so spoločnosťou Garmin pripravujeme všestranne vylepšenú podobu.

Zoznam radov Garmin smartwatch

 1. Garmin Vívomove
 2. Garmin Vívoactive
 3. Garmin Venu
 4. Garmin MARQ
 5. Garmin Fēnix
 6. Garmin Instinct
 7. Garmin Forerunner
 8. Garmin Approach
 9. Garmin Quatix
 10. Garmin Descent
 11. Garmin Legacy
 12. Garmin D2 Delta
smart hodinky; smartwatch; garmin; ako vybrať; sprievodca;vivomove;

Garmin Vívomove

 • Jedinečný dizajn s ručičkami
 • Skrytý dotykový displej
 • Monitoring pohybu a zdravia
 • Cenovo dostupné aj luxusné modely

Hľadáte smart hodinky, ktoré budú zároveň aj módnym doplnkom? Potom by ste rozhodne mali zvážiť jediné hybridné smart hodinky z celého sortimentu Garmin. Rad Vívomove je spojením smart funkcií a tradičného vzhľadu so skutočnými ručičkami. Nechýbajú teda notifikácie, meranie srdcového tepu alebo monitorovanie pohybu a kvality spánku. Zaznamenávať však môžeme aj športové režimy, ako je napríklad beh, chôdza alebo fitness. Hoci základné informácie možno vidieť na displeji za ručičkami, prehľadnejšie zobrazenie údajov ponúkne ešte len smartfón, do ktorého sa dáta pravidelne prenášajú. Vívomove nájdeme vo verziách Optic a Optic Premium, 3 Sport, 3S Sport, 3 Style a 3 Luxe. Posledné dve spomínané verzie potom zvládajú tiež Garmin Pay.

smart hodinky; smartwatch; garmin; ako vybrať; sprievodca; vívoactive;

Garmin Vívoactive

 • Univerzálne športové hodinky
 • Transflektívny displej
 • GPS
 • Výborný pomer cena/výkon

Svojou kvalitou, ponukou funkcií a férovou cenou si smart hodinky Garmin Vívoactive vyslúžili miesto zrejme najpopulárnejšieho radu spoločnosti Garmin. Vedľa nepretržitého merania pohybu či spánku Vívoactive zvládnu tiež záznam nepreberného množstva športov vrátane plávania. Sú teda vodotesné, a vďaka GPS modulu nakoniec zaznamenajú aj kadejakú trasu. Mimo nonstop merania srdcového tepu a udávania zostávajúcej energie používatelia ocenia tiež transflektívny displej, ktorý využíva dopadajúce svetlo, a má tak bezkonkurenčnú čitateľnosť aj na samotnom slnku. Vďaka notifikáciám zase neprídeme o žiadnu dôležitú udalosť a poteší tiež Garmin Pay alebo až 8-dňová výdrž na jedno nabitie.

Vívoactive 3 Music a štvrtá generácia potom ponúkajú tiež prehrávanie hudby uloženej v samotných hodinkách. Najnovšia štvrtá generácia je navyše osadená modernejším chroma TFT displejom a zvláda napríklad aj pripojenie WiFi. Celkovo vzaté sú k dispozícii rady Vívoactive 3 a Vívoactive 3 Music v univerzálnej veľkosti, pánske Vívoactive 4 a dámske Vívoactive 4S.

Viac informácií o Garmin Vívoactive 3 a Garmin Vívoactive 4 nájdete v našich článkoch.

smart hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Venu

 • Nádherné a smart
 • AMOLED displej
 • GPS
 • Monitorovanie športov aj zdravia
 • Garmin Pay

Len nedávno zavedený rad Garmin Venu sa vedľa svojej všestrannosti chváli najmä AMOLED displejom, ktorý je práve pri Garmin watch skutočnou raritou. AMOLED displej je celkovo jasnejší, ponúka sýtejšie farby aj vyššie rozlíšenie. Má však väčšiu spotrebu, a tak sa tento displej automaticky zhasína, ak ho práve nevyužívame.

Vedľa Garmin Pay sme sa dočkali napríklad notifikácií, prehrávania hudby alebo lokalizácie prostredníctvom GPS, GLONASS a GALILEO. Podporované je tiež snímanie množstva fyziologických údajov vrátane okysličenia krvi, srdcového tepu alebo VO2. Z nonstop merania stresu (záťaže) a spánku je navyše vypočítaná zostávajúca energia používateľa (tzv. body battery), čo je exkluzívna funkcia práve Garminu. Poteší tiež podpora množstva športov, vodotesnosť 5 ATM či výdrž až 5 dní. Ide tak o model ideálne kombinujúci krásny dizajn a smart funkcie. Niet divu, že Garmin Venu si u nás vyslúžili samostatný článok.

smart hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin MARQ

 • Luxusné a prémiové
 • Zameranie na letectvo/jachting/expedície/šport/taktické aktivity
 • Výnimočné funkcie, ktoré inde nenájdete
 • Vyššia cena

Séria MARQ patrí medzi najluxusnejšie modely spoločnosti Garmin. Celokovové telo je vyrobené len z tých najlepších materiálov, či už ide o titán, zafír, alebo kožu. Tomu zodpovedá aj cena, ktorá sa pohybuje okolo 1 500 až 2 400 eur. Za to však dostaneme prakticky všetky dostupné smart aj športové funkcie, vrátane mimoriadnych vychytávok podľa konkrétneho zamerania modelu.

Každé inteligentné hodinky z tohto radu sa totiž venujú niektorej aktivite, čomu zodpovedá názov, vzhľad aj špičkové funkcie. Garmin MARQ Driver napríklad poznajú 250 závodných okruhov a na dráhach zvládnu automatické meranie času kola, medzičas či spomalenie. Vedľa modelu Driver sú k dispozícii aj varianty Aviator (letectvo), Athlete (šport), Captain (jachting), Expedition (expedícia) a Commander (taktické hodinky).

smart hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Fenix

 • Zamerané na outdoor
 • Veľmi odolné s vodotesnosťou až 10 ATM
 • GPS
 • Mapy
 • Garmin Pay
 • Výdrž až 21 dní

Nekompromisná kombinácia športových a outdoorových funkcií s možnosťou výberu modelu s minerálnym alebo zafírovým sklíčkom, to je známy rad Garmin Fēnix, ktorý má na trhu hneď tri edície. Prvá je Fēnix 5, ktorá podporuje celý rad športov, snímanie srdcového tepu, denné aktivity aj analýzu spánku. Fēnix 5 tiež disponujú vysokou odolnosťou, vodotesnosťou až 10 ATM, WiFi, notifikáciami aj parádnou výdržou až 12 dní. Fēnix 5 si môžete kúpiť aj vo variante menšom ( Fēnix 5S) alebo väčšom (Fēnix 5X), ktorý navyše disponuje mapou Európy, 12 GB vnútornou pamäťou a Garmin Pay.

Edícia Fēnix 5 Plus navyše obsahuje možnosť prehrávať hudbu z vnútornej pamäte a nechýba ani VO2 Max pri cyklistike, automatické odoslanie správy pri nehode alebo sledovanie stresu. Ďalšou zmenou je využitie MIP (Memory-In-Pixel) displeja namiesto farebného chroma TFT panelu a mapy nájdeme už v základnej veľkosti. Aj tentoraz je k dispozícii veľkosť malá (Fēnix 5S Plus), stredná (Fēnix 5 Plus) a veľká (Fēnix 5X Plus). Plusová verzia ponúka rovnako ako Fēnix 6 tiež Garmin Pay.

Zhruba v rovnakej cenovej hladine ako Fēnix 5 Plus je tiež rad Fēnix 6, ktorý opäť disponuje hudobným prehrávačom, navigáciou alebo mapami, avšak pridáva tiež väčšiu výdrž či meranie okysličenia krvi. Opäť sú k dispozícii tri veľkosti s nepatrne inou výbavou: Fēnix 6S, Fēnix 6 a Fénix 6X. Fēnix 6X je pritom vlajkovou loďou so 40 % väčším displejom a zabudovaným solárnym sklíčkom na predĺženie výdrže, ktorá tak dosahuje až 21 dní v bežnom a 80 dní v úspornom režime. Fēnix 6 sme bližšie popísali v článku.

smart hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Instinct

 • Vhodné na outdoor
 • Veľmi odolné
 • Vodotesné do 10 ATM
 • Výdrž až 14 dní
 • Čiernobiely displej

Hľadáte smart outdoorové hodinky s mimoriadnou odolnosťou? Potom vás zaujme rad Instinct, ktorý je robustný, vodotesný do 10 ATM, a spĺňa dokonca aj vojenský štandard MIL-STD-810G. S orientáciou nám pre zmenu pomôžu navigačné funkcie, kompas, barometer, a vďaka 14-dňovej výdrži nás Garmin Instinct nenechajú len tak v štichu. Rad Instinct však využijeme aj pri širokej škále športov, meraní fyziologických funkcií (tep, stres, zostávajúca energia, spánok) alebo čítaní rôznych notifikácií. Na druhej strane je potrebné počítať s čiernobielym displejom, ktorý zároveň nie je ani dotykový. Na výber máme medzi modelmi Instinct a Instinct Tactical. Viac o hodinkách Garmin Instinct nájdete v článku.

smartwatch; smart hodinky; Garmin;

Garmin Forerunner

 • Voľba číslo jedna na beh
 • Pestrá ponuka modelov
 • Vyššia edícia podporuje ďalšie športy, WiFi či Garmin Pay

Forerunner je hlavným radom zameraným predovšetkým na beh. Spadá sem veľké množstvo produktov, ktoré sa líšia dizajnom, tak funkciami a cenou. Medzi najdostupnejšie modely patria smart hodinky z radu Forerunner 35 Optic, ktoré ponúkajú meranie srdcového tepu, GPS a hranatý čiernobiely displej. Ďalším základným modelom je Forerunner 45 a Forerunner 45S, ktoré však už ponúkajú guľatý transflektívny displej typu MIP (Memory-In-Pixel) a pripojenie k aplikácii Connect IQ™.

Vyšší rad Forerunner 245 naviac zvláda dynamiku behu, je vybavený metronómom, WiFi, je kompatibilný s produktmi Varia a zvláda tiež režim plávania, lyžovania alebo snowboardu. Neprídeme ani o špeciálne funkcie ako Virtual Racer, Virtual Partner, UltraTac a tréningový efekt. Okrem základnej verzii je k dispozícii aj edícia Music ponúkajúca prehrávanie hudby.

Vyššia edícia Forerunner 735XT vedľa dlhšej výdrži vie ešte pokročilejšie záležitosti, ako je napríklad určenie doby kontaktu nohy so zemou, vyhodnotenie pripravenosti k tréningu a nájdeme tu tiež 2. generáciu funkcie dynamika kroku. Hoci to podľa čísla nemusí byť zrejmé, Forerunner 645 je ešte vyšší rad, ktorý zvláda aj automatické odoslanie správy pri nehode a má navyše transflektívny MIP displej, ktorý je výborne čitateľný aj za slnečných podmienok. Zároveň disponuje integrovaným snímačom teploty, možnosťou snímať ďalšie športy, pripojením WiFi alebo Garmin Pay. Najvyššie rady Forerunner 935 a Forerunner 945 potom vedia ďalšie nadštandardné vychytávky, ako sú preteky proti tempu, alarm na búrku, trasové body, snímač výkonu wattmeter Vector, Garmin Pay a potešia aj predinštalované mapy či podpora snímania zjazdového lyžovania, skialpinizmu, turistiky alebo rad plaveckých funkcií.

Garmin; smartwatch; smart hodinky;

Garmin Approach

 • Na Golf ako stvorené
 • Dostupné aj prvotriedne modely
 • Vyššie rady podporujú ďalšie športy

O svoj špeciálny rad neprišli ani golfisti, pre ktorých Garmin pripravil hneď niekoľko radov smart watch v rôznych cenových reláciách. Approach S10 a S20 sú základnými modelmi s hranatým čiernobielym displejom, GPS a celosvetovou databázou golfových ihrísk. Tešiť sa tiež môžeme na automatický výber ihriska podľa polohy alebo vzdialenosť ku krajom a stredu greenu. Rad S10 na rozdiel od novšej „es dvadsiatky“ ponúka pripojenie len cez USB kábel, a chýba mu tak napríklad aj notifikácia.

Prostredný rad Approach S40 už ponúka guľatý, farebný a dotykový LCD displej, ktorý je vďaka transflektívnemu vyhotoveniu výborne čitateľný aj na slnku. Nechýba ani celodenné sledovanie aktivity, notifikácie alebo vodotesnosť do 5 ATM.

Citeľne drahšie Approach S60 samozrejme ponúka omnoho viac, a to nielen v golfe, ale aj v rámci všestrannejšieho zamerania na ďalšie športové režimy, ako je napríklad beh, jazda na bicykli, lyžovanie či plávanie. S60 nájdeme tiež v prémiovej verzii, ktorá sa pýši keramickou lunetou s vysokou odolnosťou proti poškriabaniu. Rady Approach S40 a S60 sme pre vás porovnali v článku.

Garmin Quatix

Garmin Quatix

 • Ideálne na jachting
 • GPS
 • Možnosť WiFi

Rad Quatix ponúka smart multišportové hodinky zamerané predovšetkým na jachting. Samozrejme tak ponúkajú GPS, stopky, funkciu Muž cez palubu, alarm odtrhnutia kotvy, virtuálnu štartovaciu čiaru, a dokonca sa môžu prepojiť so všemožnou námornou elektronikou vrátane autopilota. K dispozícii je model Quatix 5 a Quatix 5 Sapphire, ktorý vedľa zafírového sklíčka ponúka ako bonus pripojenie WiFi.

smart hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin Descent

 • Vhodné na potápanie
 • Vodotesnosť až do 100 metrov
 • GPS
 • Výdrž až 21 dní

Rad Garmin Descent kombinuje smart GPS hodinky s potápačskými funkciami. Takéto smartwatch tak ľahko zvládnu ponor do 100 metrov a ponúkajú aj neustály prehľad o pozícii ponoru. Samozrejmosťou je prehľad o vynorení, hĺbkový a teplotný senzor alebo profily pre rôzne druhy potápania. Pochopiteľne merajú srdcový tep, vedia široké množstvo iných športov a potešia tiež mimoriadnou výdržou až 21 dní. Obstarávacia cena tohto výnimočného radu však presahuje 900 €.

smart hodinky; smartwatch; nositeľná elektronika;

Garmin Legacy

 • Pre skalných fanúšikov
 • Jednoducho štýlové
 • GPS
 • V SR zlá dostupnosť

Rad Legacy je špecifická svojím tematickým zameraním, ktoré sa obvykle venuje niektorej filmovej ságe. V poslednom čase sme mohli naraziť napríklad na edíciu Legacy Hero s modelmi First Avenger a Captain Marvel, prípadne edíciu Legacy Saga venovanú Star Wars s hodinkami Rey a Darth Vader. Mimo oficiálnej stránky však hodinky prakticky nemožno zaobstarať.

smart hodinky; smartwatch; Garmin;

Garmin D2 Delta

 • Multišportové hodinky
 • Vhodné pre letcov
 • Mapy
 • GPS
 • Garmin Pay

Rad D2 Delta je spojením multišportových smart watch s leteckými funkciami, mapami vrátane letísk, ciest, miest či vodných plôch. Nechýba ani funkcia pre záznam letu, časové pásma, informácie o počasí, GPS/GLONASS/GALILEO a smart funkcie, ako je meranie tepu, Garmin Pay, vodotesnosť 10 ATM, MP3 prehrávač pre 500 skladieb, notifikácie či sledovanie mnohých druhov športu. K dispozícii je verzia Delta S, Delta a Delta PX, ktoré sa líšia rozmermi a výdržou batérie, kedy väčší model samozrejme vydrží dlhšie. Model PX potom ponúkne aj snímač okysličenia krvi.

Či už vás k behu motivuje túžba po lepšom výkone, alebo upevnenie zdravia, Garmin pre vás pripravil hneď niekoľko radov smartwatch. Tie sa stanú vaším verným spoločníkom, nech už sa vydáte kamkoľvek.

i Mohlo by vás zaujímať

Hoci samotný výber správneho modelu môže zabrať nejaký čas, ide o investíciu, ktorá sa spravidla oplatí. Veríme, že vám náš sprievodca pomohol nájsť tie správne smart hodinky Garmin, s ktorými budete úplne spokojný.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB28