Cheap single Origin Teas
On this page you will find single Origin Teas at the lowest prices, more so all single Origin Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GreenFood Nutrition Matcha Tea 90 capsules marked at 1.99 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 587
JUKL Cornflower 50 g
4.19 €
83.80 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is sloe with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume 50...
JUKL Mochna marigold 50 g
4.27 €
85.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is a moss with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
JUKL Lomicam 30 g
4.27 €
142.33 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is lomicamen with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
BASILUR Leaf of Ceylon Uva Pyramid 15 × 2 g
4.29 €
143 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.07 €/pcs - from 143 €/1 kg
BASILUR Four Seasons Summer Tea 25 × 1,5 g
4.29 €
112.89 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 38 g - 0.36 €/pcs - from 112.89 €/1 kg
Teekanne Sir Winston round 3 × 10 sachets
4.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, single type, Polish, composition bergamot - 0.14 €/pcs
JUKL Cornflower 30 g
4.32 €
144 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is cornflower with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Tea Garden Maca root powder 100 g
4.32 €
43.20 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Peruvian, weight 100 g - 43.20 €/1 kg
Tea Garden Chinese Bushberry - Goji
4.32 €
43.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 100 g - 43.20 €/1 kg
Tea garden Sea buckthorn fruit
4.32 €
48 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is sea buckthorn with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Georgian, weight 90 g - 48 €/1 kg
Tea garden Cranberry fruit
4.32 €
86.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is cranberry with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Chilean, weight 50 g - 86.40 €/1 kg
Tea Garden Chia Seeds
4.32 €
28.80 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is sage with a positive impact on immunity, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Mexican, weight 150 g -...
JUKL Vachta leaf 50 g
4.45 €
89 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is vachta with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
Organic lemongrass tea loose, 50 g
4.46 €
89.20 €/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is lemon grass with a positive impact on digestion and digestion, breastfeeding and kidney and urinary tract, single-species,...
Gresik Valdemar Podbel leaf 50 g
4.58 €
91.60 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 91.60 €/1 kg
English Tea Shop Paper Cathedral Shape Me Wellness, 15 pyramids
4.69 €
156.33 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 02/10/2026
Tea organic, British brand, 15 pyramids, loose tea - 156.33 €/1 kg
Grešík Valdemar Green tea with ginkgo 20 × 1,5 g n. s.
4.76 €
158.67 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - 158.67 €/1 kg
BASILUR Leaf of Ceylon Kandy FBOP, 100 g paper pack
4.79 €
47.90 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.08 €/pcs - from 47.90 €/1 kg
Hampstead Tea BIO English Breakfast 20 pcs
from
4.36 €
119.75 €/kg
Currently Unavailable
Tea - black, bags, single-species, Indian, weight 40 g - from 1.09 €/pcs - from 119.75 €/1 kg
Jukl Roman Chamomile Herbal Tea 30 g
4.89 €
163 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is chamomile with a positive impact on digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g - 163 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Green tea with mint and liquorice 20 pcs
from
4.47 €
98 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, the raw material used is liquorice and mint with a positive impact on the respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Indian, weight 50 g -...
Hampstead Tea BIO Black Assam Tea 20 pcs
from
4.47 €
98 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, single-species, Indian, weight 50 g - from 0.22 €/pcs - from 98 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Herbal Goodnight Tea 20 pcs
4.90 €
98 €/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, bags, the raw material used is chamomile with a positive impact on nerves and sleep, single-species, Indian, weight 50 g - 0.25 €/pcs - from 98 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák