Cheap single Origin Teas
On this page you will find single Origin Teas at the lowest prices, more so all single Origin Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GreenFood Nutrition Matcha Tea 90 capsules marked at 1.99 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 587
Tea garden Lemon balm tea
3.88 €
129.33 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is lemon balm with a positive impact on immunity, nerves and sleep and energy and memory, single-species, Algerian, weight 30 g -...
Tea Garden Milk Thistle
3.88 €
38.80 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 100 g - 38.80 €/1 kg
Tea Garden Anchorflower Buds
3.88 €
77.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is anchorage with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Czech, weight 50 g - 77.60 €/1 kg
Tea Garden Sage leaf
3.88 €
97 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is sage with a positive impact on immunity, nerves and sleep and energy and memory, single-species, Albanian, weight 40 g -...
Tea garden Stevia leaves
3.88 €
97 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, single species, Paraguayan, weight 40 g - 97 €/1 kg
Tea garden hibiscus flower
3.88 €
77.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is hibiscus with a positive impact on immunity, nerves and sleep and energy and memory, single-species, Egyptian, weight 50 g -...
Ginkgo biloba tea garden
3.88 €
55.43 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is ginkgo biloba with a positive impact on immunity, nerves and sleep and energy and memory, single-species, Chinese, weight 70 g -...
Tea Garden Rock Rose - Cist Grey
3.88 €
64.67 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Turkish, weight 60 g - 64.67 €/1 kg
Tea Garden Jasmine Flower
3.88 €
129.33 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is jasmine with a positive impact on immunity, single-species, Chinese, weight 30 g - 129.33 €/1 kg
Tea Garden Lemongrass
3.88 €
77.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Egyptian, weight 50 g - 77.60 €/1 kg
Tea garden Spring primrose - Petrichor
3.88 €
194 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is parsley with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Romanian, weight 20 g - 194 €/1 kg
Mistletoe Bud Tea Garden
3.88 €
38.80 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, single species, Polish, weight 100 g - 38.80 €/1 kg
Tea garden Mothersweet
Discounted -17 %
3.88 €
4.69 €
77.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, single-species, Czech, weight 50 g, composition of motherwort - 77.60 €/1 kg
Nana Mint Tea Garden
3.88 €
97 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is mint with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Egyptian, weight 40 g - 97 €/1 kg
Tea garden Holy Basil (Tulsi)
3.88 €
97 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is basil with a positive impact on immunity, single-species, Egyptian, weight 40 g - 97 €/1 kg
Tea Garden Nettle Tea
3.88 €
77.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is nettle with a positive impact on immunity, single-species, Albanian, weight 50 g - 77.60 €/1 kg
Lipton Digestion 17 × 1.9g
3.89 €
120.43 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.32 €/pcs - from 120.43 €/1 kg
Pangea Tea black pressed Puerh tea 70g
3.93 €
56.14 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea black pressed, in the shape of a chocolate table, weight of contents 70g, 16 pieces = 16 servings - 56.14 €/1 kg
JUKL Kondurango bark 50 g
3.93 €
131 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is condurango with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
JUKL Angelica root 50 g
3.93 €
131 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is angelica with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Jukl Lime blossom, 50 g
3.93 €
78.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, weight 50 g - 78.60 €/1 kg
JUKL Mallow flower 30 g
4.06 €
135.33 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is mallow flower with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Megafyt Rosehip 20 × 3,5 g
4.09 €
58.43 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - rosehip without seeds, herbal tea from the Herbal Pharmacy series by a Czech manufacturer - 0.20 €/pcs - from 58.43 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák