AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,443
CHILLY Antibacterial 200 ml
from
3.68 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - helps protect intimate areas from aggressive bacteria
KNEIPP Bath foam Dreaming Time 400 ml
5.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - lavender, for women and men, relaxing, softening and relaxation, 400 ml volume - 1.50 €/100 ml
NIVEA SUN Protect & Moisture Spray SPF 30 200 ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Spray - - 6.95 €/100 ml
L’Oréal Paris Age Perfect Le Duo Rejuvenating Serum 30ml
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 76.33 €/100 ml
PANTENE Pro-V Miracles Molecular Bond Repair Shampoo 1000 ml
14.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect nourishes, deep cleansing, volume 1000 ml, with vitamins - 1.49 €/100 ml
URIAGE Xémose PSO Soothing Concentrate 150 ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Emulsion - for skin with psoriasis, soothes itching and strengthens the skin barrier, on the body and face, with Uriage thermal water and shea butter, concentrated, quickly...
GARNIER Skin Naturals Brightening Night Serum with Vitamin C 30 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 2.15 €/pcs - from 43 €/100 ml
L'ORÉAL PARIS Revitalift Laser X3 Triple Action Anti-Ageing Face Mask 28 g
Great price
2.99 €
Save 0.90 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sheet Mask - textile, moisturising, nourishing and brightening, meant for the following skin type(s): oily, normal, mixed, dry and mature
FA MEN Antiperspirant roll-on Red Cedarwood 50 ml
3.19 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for men, roll-on,, antibacterial and protective, long-lasting, 50 ml volume - 6.38 €/100 ml
GARNIER Skin Naturals Hyaluronic Aloe Jelly Night 50ml
Great price
7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex night, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, nourishing, brightening, regenerating and softening, 50 ml - 15.98 €/100 ml
COLGATE Advanced White Charcoal 3×75 ml
6.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 2.13 €/pcs - from 28.40 €/1 l
FROSCH EKO Senses 2-in-1 300ml
3.39 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - recommended age from Birth, liquid, for fine hair, paraben-free, silicone-free and pH neutral, volume 300 ml, vegan - 0.57 €/pcs - from 1.13 €/100 ml
BULLDOG Sensitive Face Wash 150 ml
6.41 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, suitable for sensitive skin - 4.27 €/100 ml
MERIDOL Multipack 3 pcs
10.18 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - baby, soft, plastic, ergonomic shape, 3 brushes in the package, suitable for ages 12 and up, White colour
NIVEA MEN Deep Black Carbon 150 ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for men, spray,, protective, long-lasting, 150 ml volume - 2.73 €/100 ml
HARTMANN Thermoval Rapid
7.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Digital Thermometer measures the temperature of the human body in the buttocks (6-15 seconds), mouth (10-30 seconds) and armpits (10-40 seconds), for accurate measurement in the...
Rexona Bright Bouquet antiperspirant spray 150ml
from
3.23 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, spray,, protective and refreshing, long-lasting and for everyday use, 150 ml volume - from 2.53 €/100 ml
PAMPERS Pants Night size 6 (40 pcs)
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nappies for children 13 – 19 kg, size 6, moisture Indicator, anatomically Shaped Absorbent Core, prevents diaper rash and elastic Band - 0.57 €/1 pc(s)
GymBeam FitBall 65 cm black
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gym Ball diameter: 65 cm, weight limit: 200 kg, pump included and smooth surface
GARNIER PureActive Hydrating Deep Cleanser 250 ml
6.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex - 2.72 €/100 ml
AXE Epic Fresh Shower Gel 400 ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, 400 ml volume - 1.02 €/100 ml
NIVEA Sun Protect & Dry Invisible Spray SPF 50 200 ml
14.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tanning Oil -, with sun protection factor 50 SPF - 7.50 €/100 ml
AXE Epic Fresh Spray Deodorant 150 ml
from
3.25 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, spray, fruit fragrance fruit, protective and refreshing, does not stain, long-lasting and against odor, volume: 150 ml - from 2.46 €/100 ml
MERIDOL Parodont Expert 3 × 75 ml
16.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.63 €/pcs - from 75.11 €/1 l