AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,450
FINISH Ultimate Hygiene+ Lemon 2× 650 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Gel - for perfect cleanliness and shine, 1,3 l - 6.45 €/mytí - from 9.92 €/1 l
Siguro Smart2Sort waste bin, 2 containers for sorted waste, 2 x 20 l
Great price
126.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rubbish Bin material - plastic and metal, black colour, volume 40 l, opening with foot pedal, number of containers: 2 pc(s), 42,4 cm x 58,9 cm x 37,6 cm
VANISH Oxi Action Gel Stain Remover 3 l
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 3000ml - 5.30 €/1 l
AXE Dark Temptation 250 ml
Amazing Deal
4.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, spray, sweet fragrance sweet, protective and refreshing, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 250 ml - 1.96 €/100 ml
PALMOLIVE Sensorial Escape Moroccan Rose & Peony 500 ml
from
2.96 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning and moisturising, for everyday use, vegan, floral fragrance, unisex, volume 500 ml -...
YVES ROCHER Mango & Coriander 400 ml
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
PERSIL colour Box 3.3 kg (60 washes)
18.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour, maintain colour intensity and for routine maintenance, from Germany, number of washes: 60 Washes, 3300 g - 0.32 €/washing -...
PURITY VISION Bio Vitamin C Serum 30 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 39.67 €/100 ml
ELMEX Enamel Repair 75 ml
6.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 85.20 €/1 l
WILKINSON Intuition Sensitive Care replacement heads 6 pcs
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - women's, 4 blades, with moisturising strip, compatible with Wilkinson Intuition series - 2.82 €/1 pc(s)
FINISH Quantum All in 1, 60 pcs
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - gel, All in 1 and Finish Quantum, 60 pc(s) in package - 0.27 €/1 pc(s)
VANISH Oxi Action Extra Hygiene 940 ml
6.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 940ml - 7.12 €/1 l
PAMPERS Active Baby size 4 (76 pcs) 9-14 kg
23.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Nappies for children 9 – 14kg, size 4, absorption Channels, moisture Indicator and elastic Band - 0.31 €/1 pc(s)
Vileda Neo ironing board
62.78 €
In stock > 5 pcs
Ironing Board - length of the ironing surface: 114cm, width of ironing surface: 33cm, height of foam padding: 5mm, board height: 90cm, holder iron
HARTMANN Veroval Fever Infrared Touch Thermometer
37 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Thermometer - contact in ear, on forehead and on temple, measurement speed 3s
ĽORÉAL PARIS Micellar Water Sensitive Skin 400ml
6.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water -, for dry and sensitive skin, removes make-up and cleanses - 1.70 €/100 ml
GILLETTE Venus Smooth, women's replacement heads, 4 pcs
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - women's, 3 blades, with moisturising strip, rounded and with moisturising pads, compatible with Gillette Venus series - 2.98 €/pcs -...
VILEDA Flex&Catch with long handle
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Duster
GS Mamavit 1 Planning and 1st trimester, 90 + 20 tablets
24.99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - for mothers and babies prepared by experts in pregnancy planning and the first trimester to provide you and your baby with all the necessary vitamins and...
Mitia Liquid Soap 5 l - Ocean Fresh - blue
8.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for normal skin, cleaning, moisturising, relaxing and soothing, for everyday use, pH neutral, fresh fragrance, unisex, volume 5000 ml - 0.16 €/100 ml
HiPP Babysanft Soft &Pur (3×48 pcs)
from
6.36 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wet Wipes - children's, on your hand, body and changing, cleaning, alcohol-free and neutral pH, contains 99% water, without perfume, suitable for children's skin, 144 pcs in the...
BOROTALCO Deo Roll Invisible Dry 50 ml
Amazing Deal
from
3.73 €
Save 0.60 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, roll-on, fresh, does not stain, volume: 50 ml - from 8.78 €/100 ml
PROTEX Fresh liquid soap with natural antibacterial protection replacement cartridge 500 ml
4.69 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, antibacterial and cleaning, for everyday use, unisex, volume 500 ml - 0.94 €/100 ml
AXE Africa aftershave 100 ml
6.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aftershave - moisturising, soothing, regenerating and refreshing effect, for normal skin, volume 100 ml - 6.59 €/100 ml