AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,463
Schauma Kids Shampoo & Conditioner Raspberry 400 ml
5.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - recommended age from 1 month, liquid, for all hair types, sulphate-free, volume 400 ml - 1.45 €/100 ml
DIXI Nettle Conditioner 200 ml
from
1.68 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: gloss and nutrition, best for hair type: for all hair types - from 1.05 €/100 ml
ALWAYS Platinum Normal 30 Pcs
7.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sanitary Pads - menstrual, - 0.24 €/1 pc(s)
PALMOLIVE MEN Red Energising 3in1 500 ml
Great price
4.49 €
Save 0.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and refreshing, ph neutral, 500 ml volume - 0.90 €/100 ml
ĽORÉAL PARIS Hyaluron Specialist Eye Cream 15ml
8.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 58.60 €/100 ml
NIVEA Men Active Clean Shower Gel 500 ml
5.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and refreshing, active ingredients include activated carbon, alcohol-free,...
Mixa Extreme Nutrition Rich Cream 50ml
7.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily, skin type: dry, effect: moisturising and soothing, 50 ml - 15.18 €/100 ml
NIVEA MEN Sensitive Shower Gel 500 ml
5.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for sensitive and dry skin, cleaning, moisturising and refreshing, active ingredients include shea butter, 500 ml volume - 1.08 €/100 ml
SYOSS Colour Shampoo 440 ml
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for coloured, normal and damaged hair, hydrates, repair effect, for extra shine, smoothing, volume 440 ml, with vitamins - 1.59 €/100 ml
FINISH Ultimate All in 1 Plus Lemon 83 pcs
20.37 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, All in 1 and Finish Ultimate Plus, 83 pc(s) in package - 0.25 €/1 pc(s)
L'ORÉAL PARIS Revitalift Filler Glass Skin Hydrating Brightening Mask, 25g
4.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Mask - gel, moisturising, brightening and smoothing
MEDICUBE Pdrn Pink Collagen Capsule Cream 55 g
25.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream , skin type: normal, mixed and dry, effect: brightening, regenerating and evens skin tone, 55 ml - 46.53 €/100 ml
LUMANTE Frech Vanilla Elegance 566 g
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral and vanilla scent, - 2.28 €/100 g
KNEIPP Pure Relaxation 600 g
Amazing Deal
8.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Salt -, vegan, soothing, relaxation and warm, use: women's and men's, weight: 600 g - 1.35 €/100 g
FRIDA MOM Disposable panties - shorts, 8 pcs
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are flexible and disposable. size: UNI. - 2.86 €/1 pc(s)
Old spice WhiteWater Shower gel and shampoo 3in1 675ml
6.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, refreshing, no artificial colours, 675 ml volume - 1.01 €/100 ml
Somat Dishwasher cleaner in tablets 5 pcs
7.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner can be used in the normal dishwashing cycle - 1.52 €/pcs
FA Divine Moments deodorant 150 ml
from
2.87 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, floral, protective and refreshing, for everyday use, volume: 150 ml - from 2.13 €/100 ml
COLGATE Total Pro Gum Health Dental Floss 50 m
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Floss - for flossing areas between teeth - 0.08 €/1 m
AlzaEco Fabric Softener Gold 3L (100 washes)
Great price
6.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: protection against loss of shape, makes ironing easier, maintain colour intensity, preserves fabric softness, softens laundry, for routine...
RADOX Muscle Therapy Bath Soak 500ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for men, relaxing and soothing, 500 ml volume - 0.82 €/100 ml
Lifefit anti-burst 65 cm, silver
10.43 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gym Ball diameter: 65 cm, weight limit: 200 kg, antiburst design
SCHWARZKOPF TAFT Ultra 250 ml
from
5.52 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - vegan, pro coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, provides protection from external influences, extra strong...
FROSCH EKO Universal Cleaner Vinegar 1 l
3.39 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - for bathroom,