AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,465
ELMEX Enamel Repair 75 ml
6.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 85.20 €/1 l
L'ORÉAL PARIS Midnight Cream 50 ml
24.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women night, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: nourishing, lifting, revitalising, antioxidant and smoothing, 50 ml - 49.80 €/100 ml
URIAGE Bariéderm-Cica Drying Repairing Spray 100 ml
Amazing Deal
10.90 €
Save 6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Spray - suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, regenerating and soothing, alcohol-free and fragrance-free, dermo, 100 ml volume - 10.90 €/100 ml
Well Done Fine Wipes for black colour restoration 12 pcs
2.69 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Colour Absorbing Sheets prevents their graying and discolouration - 0.22 €/1 pc(s)
DIXI Nettle Conditioner 200 ml
from
1.68 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: gloss and nutrition, best for hair type: for all hair types - from 1.05 €/100 ml
ALWAYS Platinum Normal 30 Pcs
7.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sanitary Pads - menstrual, - 0.24 €/1 pc(s)
PALMOLIVE MEN Red Energising 3in1 500 ml
Great price
4.49 €
Save 0.30 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and refreshing, ph neutral, 500 ml volume - 0.90 €/100 ml
Lifefit anti-burst 65 cm, silver
10.43 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gym Ball diameter: 65 cm, weight limit: 200 kg, antiburst design
Mixa Extreme Nutrition Rich Cream 50ml
7.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily, skin type: dry, effect: moisturising and soothing, 50 ml - 15.18 €/100 ml
MEDICUBE Pdrn Pink Collagen Capsule Cream 55 g
25.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream , skin type: normal, mixed and dry, effect: brightening, regenerating and evens skin tone, 55 ml - 46.53 €/100 ml
Medisana TM760
51.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Non-Contact Thermometer - to measure body temperature, ambient and object temperatures, the temperature is measured on the forehead, with a temperature range of 0 to 100 °C,...
KNEIPP Pure Relaxation 600 g
Amazing Deal
8.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Salt -, vegan, soothing, relaxation and warm, use: women's and men's, weight: 600 g - 1.35 €/100 g
FRIDA MOM Disposable panties - shorts, 8 pcs
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are flexible and disposable. size: UNI. - 2.86 €/1 pc(s)
COSRX Propolis Light Cream 65 ml
20.99 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily and night, skin type: sensitive, oily, normal, mixed and dry, effect: moisturising, nourishing and regenerating, 65 ml - 32.29 €/100 ml
Schauma Kids Shampoo & Conditioner Raspberry 400 ml
5.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - recommended age from 1 month, liquid, for all hair types, sulphate-free, volume 400 ml - 1.45 €/100 ml
ĽORÉAL PARIS Age Perfect Cell Renew Midnight Serum 30ml
28.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 96.33 €/100 ml
JELEN washing powder with lilac scent 3 kg (60 washes)
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour, white and black, for allergy sufferers and sensitive skin, from the Czech Republic, number of washes: 60 Washes, 3000 g -...
Somat Dishwasher cleaner in tablets 5 pcs
7.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner can be used in the normal dishwashing cycle - 1.52 €/pcs
GARNIER PureActive 3in1 Clay 150 ml
6.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Scrub - facial, removes dead skin cells - 4.39 €/100 ml
FA Divine Moments deodorant 150 ml
3.19 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, floral, protective and refreshing, for everyday use, volume: 150 ml - 2.13 €/100 ml
COLGATE Total Pro Gum Health Dental Floss 50 m
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Floss - for flossing areas between teeth - 0.08 €/1 m
RADOX Muscle Therapy Bath Soak 500ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for men, relaxing and soothing, 500 ml volume - 0.82 €/100 ml
NIVEA Men Active Clean Shower Gel 500 ml
5.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and refreshing, active ingredients include activated carbon, alcohol-free,...
SCHWARZKOPF TAFT Ultra 250 ml
from
5.52 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - vegan, pro coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, provides protection from external influences, extra strong...