Whole Beans
Whole Beans – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 482
Bristot Espresso 1000g
28.79 €
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil and India, roasted in: Italy, roast: medium - 28.79 €/1 kg
Golden Grain Honduras, 1000 g
from
30.35 €
Ordered on request
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Honduras, roasted in: Slovakia, roast: medium - from 34.69 €/1 kg
Lucaffe Classic 700g
22.79 €
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Italy, - 32.56 €/1 kg
Bristot Classico 1000g
25.19 €
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: medium - 25.19 €/1 kg
Cafédirect BIO Machu Picchu SCA 82 coffee beans 750 g
28.89 €
Ordered on request
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Peru, roasted in: Ireland, - 38.52 €/1 kg
Oliver Golden Bean, 1000g
28.99 €
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Slovakia, roast: medium - 28.99 €/1 kg
Cafédirect BIO Honduras SCA 83, bean, with notes of caramel and nuts, 1000g
45.29 €
Ordered on request
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Honduras, roast: light - 45.29 €/1 kg
Arcaffe Margo, 1000g
25.69 €
Ordered on request
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: medium - 25.69 €/1 kg
AlzaCafé Fancy, 250g
Great price
9.90 €
Currently Unavailable
Coffee - grain, blend, 70% Brazilian Arabica and 30% Indian Robusta, roasting site Slovakia, medium degree of roasting, intensity 4/5, flavour profile: nuts, dark chocolate,...
Golden Grain Otello, 500g
from
14.13 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roast: medium - from 32.98 €/1 kg
AlzaCafé Dominicana, 250g
Great price
12.90 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Dominican Republic, roasted in: Czech Republic, roast: 6, 250 g - 51.60 €/1 kg
Bristot Crema Oro 500g
14.59 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: medium - 29.18 €/1 kg
Izzo Gold, 250g
from
8.39 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, roasted in: Italy, roast: dark - from 38.36 €/1 kg
Alzacafé Single Origin Costa Rica, 250g
New arrival
10.90 €
Currently Unavailable
Coffee - coffee beans, 100% Arabica, origin Costa Rica (Central Valley), roasted in the Czech Republic, medium roast profile, flavour profile of grapes, chocolate and almonds,...
MÖVENPICK of SWITZERLAND Der Himmlische 500g grain
from
12.62 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: South America, roasted in: Germany, roast: medium - from 28.44 €/1 kg
Café Sati Désir d'Or, 1000g
24.90 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: South America and Central America, roasted in: France, roast: medium - 24.90 €/1 kg
Grumpy Mule BIO Sumatra SCA 84, Arabica, 200g
10.99 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Indonesia, roast: medium - 54.95 €/1 kg
Café Sati Congo Bio Fairtrade, beans, 225g, jar
8.19 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, - 36.40 €/1 kg
Lucaffe Your Excelent Breakfast Colombia - beans 500g
19.10 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Colombia, roasted in: Italy, - 38.20 €/1 kg
Golden Bean Hamlet, 200g
7.69 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, roasted in: Slovakia, roast: medium - 38.45 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Espresso, 1000g
21.49 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 20.66 €/1 kg
Café Sati Costa Rica Naturalba, bean, 225g, jar
7.89 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, 100 % arabica, - 35.07 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Verde Bar, 1000g
Great price
20.49 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 19.70 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Extra Bar for vending machine, 500g
9.89 €
Currently Unavailable
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 18.31 €/1 kg
In the category Whole Beans on Alza.sk, we currently have a total of 482 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zrnková káva
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Bohnenkaffee
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szemes kávé