ASUS VivoMini UN45H-VM194M
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Operating system
Operating system Without Operating System
Use
Assembly type Mini PC
Processor
Processor series Intel Celeron
Processor model number Intel Celeron N3000
Processor frequency 1.04 GHz (1,040 MHz)
Core boost frequency 2.08 GHz (2,080 MHz)
Max TDP 4 W
CPU features Virtualization Support
GPU series/model
Graphics card series Intel
Model graphics cards Intel HD Graphics
Equipment
Basic equipment Bluetooth, Wi-Fi
WiFi WiFi 802.11g, WiFi 802.11b
Colour and design
Colour Blue
PSU
PSU 45 W
Memory
Memory frequency 1,600 MHz
Memory type DDR3L
Maximum RAM capacity 8 GB
Number of RAM slots 2 pc(s)
Outputs
Graphics HDMI
Other Combo Audio Jack, LAN, mini DisplayPort
Optical drive Without Optical Drive
Case
Width 131 mm
Height 52 mm
Depth 131 mm