ASUS ExpertCenter U500MA-R4600G0180
The product is localised for SK
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Operating system
Operating system Without Operating System
Use
Assembly type Office
Processor
Processor series AMD Ryzen 5
Processor model number AMD Ryzen 5 5600G
Processor frequency 3.9 GHz (3,900 MHz)
Core boost frequency 4.4 GHz (4,400 MHz)
Max TDP 65 W
GPU series/model
Graphics card series NVIDIA GeForce
Model graphics cards GTX 1650
Graphics card
Hard Drive
Storage capacity (total) 512 GB (0.51 TB)
SSD Capacity 512 GB (0.51 TB)
Internal interface PCIe
Equipment
Basic equipment Bluetooth, Wi-Fi
Colour and design
Colour Black
Wardrobe size Micro Tower
PSU
PSU 500 W
Memory
Size of operational RAM 8 GB
Memory type DDR4
Number of RAM slots 4 pc(s)
Number of installed slots 1 pc(s)
Outputs
USB 3.2 Gen 2 2 pc(s)
USB-C 1 pc(s)
Graphics VGA D-SUB, DVI, HDMI, USB-C
Other PS/2, RJ-45 (LAN) 2.5Gbps, Microphone input, Headphone/Speaker output
Optical drive Without Optical Drive
Case
Width 160 mm
Height 373 mm
Depth 307 mm