Obnoviť stránku

Redmi Note 14 Pro+ (RECENZIA): Skvelý smartfón s AI funkciami na úrovni vlajkovej lode a takmer bez kompromisov

úRedmi Note 14 Pro+ 5G, recenzia, úvod

Redmi Note 14 Pro+ (RECENZIA):
Skvelý smartfón s AI funkciami na úrovni vlajkovej lode a takmer bez kompromisov

Sortiment čínskeho výrobcu Xiaomi zahŕňa široké spektrum produktov, z ktorých najvýznamnejšie sú mobilné telefóny. V tomto segmente si Xiaomi získalo povesť obľúbenej a etablovanej značky. Bez ohľadu na to, v akej cenovej kategórii hľadáte mobilný telefón, je vysoká pravdepodobnosť, že práve model od Xiaomi vám ponúkne optimálny pomer ceny a výkonu a zároveň splní všetky vaše očakávania. Ani tohtoročný model Redmi Note 14 Pro+ nie je výnimkou – predstavuje to najlepšie, čo Xiaomi v poslednom období ponúklo v strednej triede. Čím sa tento model vyznačuje a aké sú najčastejšie spomínané AI funkcie, ktorými sa Redmi hrdí?


Recenzia

Autor: Adam Hušek

Redmi Note 14 Pro+ (RECENZIA) – OBSAH

  1. Redmi Note 14 Pro+: Elegancia, kvalita aj odolnosť
  2. Krásny displej s minimálnymi rámčekmi využijete na maximum
  3. Fotosústave Xiaomi 14 Pro plus dominuje 200 Mpx objektív
  4. Redmi Note 14 Pro+: Softvér a funkcie vlajkovej lode
  5. Note 14 Pro+ sa honosí superrýchlym dobíjaním aj uspokojivý výkonom
  6. Záver: Obstojí Redmi Note 14 Pro Plus pred konkurenciou?
  7. Aká konkurencia prichádza do úvahy?
  8. Čo sme o telefónoch radu Redmi Note 14 písali skôr

Redmi Note 14 Pro+: Elegancia, kvalita aj odolnosť

Dizajn modelu Redmi Note 14 Pro+ síce nepôsobí príliš originálne, keďže tento rok sa rovnaký vzhľad objavil naprieč celou sériou Note 14. To však neuberá na dojme, ktorý telefón zanecháva vďaka použitým materiálom – pôsobí prémiovo, hoci cenovo patrí do strednej triedy. K vyššej odolnosti prispieva hliníkový rám, ochranné sklo Gorilla Glass Victus 2, ktoré chráni 6,67" displej, a taktiež konštrukcia, ktorá disponuje certifikovanou vodoodolnosťou podľa štandardu IP68

Redmi Note 14 Pro+ 5G, recenzia – dizajn
Redmi Note 14 Pro+ pôsobí vďaka použitým materiálom prémiovo.

Ochranu Gorila Glass nájdeme tiež na matnom chrbte, ktorý nijako nepriťahuje odtlačky prstov, a ak áno, tak telefón len navlečiete do ochranného puzdra, čím sa tohto problému zbavíte. Exkluzívny charakter modelu Note 14 Pro+ sa prejavuje aj na jeho hmotnosti. Tento rok prekročila hranicu 205 gramov, pravdepodobne vďaka elegantnému sklenenému zadnému krytu. Mobilný telefón tak v ruke pôsobí robustnejším dojmom, no nejde o nič, na čo by si používateľ nemohol rýchlo zvyknúť.

Zadná strana telefónu je výrazne charakterizovaná veľkým, zaobleným fotomodulom, ktorý je symetricky umiestnený v strede. Na prvý pohľad možno neupúta pozornosť, no jeho značne vystupujúci profil spôsobuje, že zariadenie sa pri položení na rovný povrch mierne kýva. Tento nedostatok však do istej miery kompenzuje použitie ochranného puzdra. Fotomodul je obohatený o štýlové vrúbkovanie a pod jedným krycím sklom ukrýva tri snímače spolu s bleskom.

Redmi Note 14 Pro+ 5G, recenzia – dizajn
Ochranné puzdro v balení poteší, pretože výrobcovia ho často kvôli „ekologickému“ baleniu vynechávajú.

Čo sa veľkosti týka, Note 14 Pro+ rozhodne nepatrí medzi kompaktné telefóny. Vďaka mierne „pretiahnutému“ pomeru strán je ovládanie jednou rukou pomerne náročné. Podobná situácia platí aj v prípade čítačky odtlačkov prstov, ktorá je umiestnená možno až príliš nízko v displeji. Napriek tomu je spoľahlivá a na optický typ prekvapivo rýchla. Samozrejme, nemôže sa rovnať ultrazvukovým čítačkám vo vlajkových modeloch, ale v rámci strednej triedy podáva veľmi dobrý výkon.

To však neznamená, že používanie telefónu je nepohodlné. Je len dôležité uvedomiť si, že ide o väčší model, a zvyknúť si na niektoré jeho špecifiká môže vyžadovať trochu času.

Krásny displej s minimálnymi rámčekmi využijete na maximum

Pokiaľ ide o displej, aj tento rok je použitý zahnutý AMOLED, ktorý sa vyznačuje živými farbami, vynikajúcou čitateľnosťou a tenkými rámčekmi (o niečo zúženými po stranách). Zakrivenie displeja je skutočne badateľné, a pri každodennom používaní ho cítiť. Hoci „Edge“ displeje bývajú často kritizované, podľa môjho názoru sa ten v modeli Redmi 14 Pro+ vydaril, keďže nedochádza k žiadnym nechceným dotykom.

Jedným zo špecifík, na ktoré si treba pri tomto modeli zvyknúť, sú ovládacie gestá. Tie je potrebné podržať o niečo dlhšie a „vytiahnuť“ ich z okraja displeja. Ide však o záležitosť zvyku – buď si ich osvojíte, alebo ich nahradíte používaním tlačidiel umiestnených v spodnej časti obrazovky. Za zmienku tiež stojí, že displej nie je zahnutý rovnomerne na všetkých stranách – jeho horná a spodná časť sú takmer rovné, čo prispieva k lepšiemu uchopeniu telefónu.

Redmi Note 14 Pro+ 5G, recenzia, dizajn
Ďalším prvkom ochrany, ktorý najnovší model Redmi Note 14 Pro+ ponúka, je ochranná fólia. Tá je už z výroby aplikovaná na celý povrch displeja, s výnimkou oblastí, kam zasahuje ochranné puzdro.

Súčasťou balenia je čierne plastové puzdro, ktoré pohodlne sedí v ruke a obopína mobilný telefón až po samotný displej, čím poskytuje maximálnu ochranu. Na druhej strane, tlačidlá sa po nasadení puzdra stávajú menej pohodlnými na stláčanie. Ide však len o drobný nedostatok, ktorý úplne vyváži fakt, že Xiaomi patrí k málopočetným výrobcom, ktorí si dávajú tú námahu a puzdro k telefónu pribalia.

Fotosústave Xiaomi 14 Pro plus dominuje 200 Mpx objektív

Z hľadiska fotografie je Xiaomi 14 Pro+ skutočne na vysokej úrovni, keďže zhotovené snímky vo väčšine prípadov jednoznačne spĺňajú štandard strednej triedy. Na zadnej strane nájdeme zaoblený štvorcový fotomodul, ktorý ukrýva osvedčenú trojkombináciu – hlavný, širokouhlý a makro objektív. Hlavný 200 Mpx objektív vyniká precíznymi detailmi a kvalitnými zábermi, ktoré sú charakteristické vyšším kontrastom a sýtejšími farbami. To však neznamená, že by fotografie pôsobili neprirodzene alebo prefarbene. Namiesto presnej „konzervácie“ scény im fotoaparát pridáva na živosti, čo je vo väčšine prípadov vítané. 

i

Fotografie, ktoré boli vytvorené testovaným telefónom, boli pre účely článku komprimované. Napriek tomu by ich kvalita nemala byť výrazne ovplyvnená a na ilustračné účely by mali postačovať.

Pochvalu si zaslúži aj portrétny režim, ktorý precízne zachytáva každý drobný detail fotografovaného objektu, efektívne osvetľuje scénu a ponúka vynikajúcu hĺbku ostrosti. Tú je možné dodatočne upraviť aj pri už zhotovených snímkach. Tento režim pracuje spoľahlivo dokonca aj pri neživých objektoch, ako je napríklad vyrezávaná socha, pričom dokáže presne rozoznať jej obrysy.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia
Na fotografii vľavo je snímka zachytená portrétnym režimom; napravo je (skomprimovaná) snímka vyfotografovaná v plnom rozlíšení 200 Mpx.

Výsledné snímky zo širokouhlého snímača sa vyznačujú rovnakými vlastnosťami ako fotografie zhotovené hlavným fotoaparátom. Ponúkajú kvalitný kontrast, množstvo detailov a mierne sýtejšie farby, ktoré dodávajú zachyteným scenériám väčšiu pútavosť a „živosť“ bez toho, aby pôsobili neprirodzene.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia
Porovnanie snímok z hlavného (vľavo) a širokouhlého snímača (vpravo).
Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia
Pri porovnaní hlavného (vľavo) a širokouhlého objektívu (vpravo) si môžeme všimnúť, že ten širokouhlý má o niečo saturovanejšie farby a je nepatrne menej ostrý.

Drobným nedostatkom, ktorý si pri bežnom fotografovaní pravdepodobne ani nevšimnete, je vyváženie bielej a farebný tón pri snímaní zasneženej krajiny. Hlavný aj širokouhlý snímač si s týmto problémom poradia bez väčších ťažkostí, no pri panoramatickom režime sa občas stáva, že počas fotografovania dochádza k zmene farebného odtieňa. Tento jav môže v strede panorámy vytvoriť farebne odlišný pruh. Napriek tomu panoramatický režim ponúka pôsobivé, detailne prekreslené a jemne spracované snímky.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia
Redmi Note 14 Pro+ dokáže urobiť aj krásne panorámy bohaté na detaily.
Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia
Jedným z najvýraznejších nedostatkov pri fotografovaní panorám je nestabilita farebného tónu, ktorá môže nepriaznivo ovplyvniť výslednú kvalitu snímok.

Čo sa týka kvality fotografií z makro objektívu, neurazia, no zároveň ani nenadchnú. Hoci vám umožnia priblížiť sa k fotografovanému objektu naozaj blízko, výsledné snímky často pôsobia zvláštnou, takmer „rozpixelovanou“ štruktúrou. Makro však určite nie je v telefóne zbytočné, pretože umožňuje zachytiť detaily, ktoré by iné snímače nedokázali. Na druhej strane, nejde o fotografie, ktoré by vynikali jemnosťou či ohromili svojou kvalitou.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia
Jedným z najslabších prvkov fotosústavy Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ je jeho 2 Mpx makro snímač.

Pri fotografovaní stojí za zmienku príjemná vibračná odozva pri stlačení spúšte, ktorá zlepšuje celkový zážitok z fotografovania. Fotoaplikácia ponúka množstvo rôznorodých režimov, medzi ktorými si každý používateľ dokáže nájsť presne to, čo potrebuje. Nechýba ani režim „Dlhá expozícia“ či menej obvyklá funkcia „Dávkové snímanie“, ktorá umožňuje zachytiť zvolený počet snímok s nastaveným časovým intervalom.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia
Porovnanie zoomu modelu Redmi Note 14 Pro+: vľavo – 2x; uprostred – 8x; vpravo – 30x.

Keďže Redmi Note 14 Pro+ 5G nemá teleobjektív, všetok zoom, ktorý ponúka, je v skutočnosti iba výrez z hlavného 200 Mpx snímača. Napriek tomu „zoomované fotografie“ nie sú vôbec zlé, hoci sa, prirodzene, nemôžu rovnať snímkam z telefónov s dedikovaným teleobjektívom. Telefón umožňuje až 30-násobné priblíženie, ktoré však nie je príliš praktické na bežné použitie, aj keď zachytený objekt nepôsobí až tak abstraktne či rozmazane, ako by sa mohlo očakávať. Príjemne prekvapilo 2-násobné priblíženie, ktoré vyzerá takmer ako optické, a dokonca aj snímky s 8-násobným priblížením si zachovávajú dostatočnú ostrosť.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotografia
Nočné snímky zhotovené Xiaomi Note 14 Pro+: vľavo z hlavného a vpravo zo širokouhlého snímača.

Pri nočnej fotografii dosahuje mobilný telefón pomerne dobré výsledky, a to ako pri hlavnom, tak aj širokouhlom snímači. Väčšina záberov je dobre osvetlená, má príjemnú atmosféru a snímky z hlavného fotoaparátu si zachovávajú takmer rovnaké rozlíšenie, akým vynikali počas denného svetla. 

Redmi Note 14 Pro+: Softvér a funkcie vlajkovej lode

Pre používateľov, ktorí ešte nemali skúsenosť so Xiaomi, môže systémová nadstavba HyperOS na prvý pohľad pôsobiť trochu neprehľadne. Sám nie som veľkým priaznivcom sýtych farieb, výrazných ikon a systémových aplikácií, no to je, našťastie, otázkou zvyku a predovšetkým možností prispôsobenia. Miera personalizácie však v porovnaní s inými značkami zaostáva – chýba napríklad podrobnejšia úprava ikon na domovskej obrazovke alebo rozšírené nastavenia widgetov, ktoré neohúria ani funkčnosťou, ani estetikou. Xiaomi to však vyvažuje inými funkciami, ktoré dokážu používateľovi tento nedostatok kompenzovať.

V tejto súvislosti by som rád poznamenal, že pridanie widgetov a prispôsobenie domovskej obrazovky môže byť takmer nadľudským výkonom (hoci chyba môže byť aj na mojej strane). Dlhé podržanie domovskej obrazovky na vykonanie úprav musí byť skutočne veľmi dlhé, a gesto dvoch prstov (odzoomovanie) vás, ak nie ste oboznámení s ekosystémom Xiaomi, pravdepodobne vôbec nenapadne.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot
Prostredie HyperOS pôsobí na prvý pohľad trochu chaoticky, avšak skrýva niektoré praktické prispôsobenia. Stále prítomný bloatvér (vpravo) však celkový dojem zo systému veľmi kazí.

Nadstavba od Xiaomi si zaslúži uznanie, najmä za elegantné varianty uzamykacej obrazovky. Tie sú často prepojené s funkciou „aktívneho displeja“, ktorá krátko po vypnutí obrazovky (alebo po dotyku) zobrazuje ikony notifikácií a čas – všetko v závislosti od nastavenia uzamykacej obrazovky, čo pridáva na praktickosti a vizuálnom dojme. 

Keď odhliadneme od prvého dojmu, Redmi Note 14 Pro + dokazuje, že softvér vie kompenzovať hardvérové špecifikácie. Podľa môjho názoru ide o kľúčovú vlastnosť, ktorá často rozhoduje, či má mobilný telefón strednej triedy šancu uspieť aj napriek drobným nedostatkom a kompromisom. Skvelým príkladom tohto fenoménu sú početné funkcie poháňané umelou inteligenciou, ktoré sú integrované do väčšiny častí zariadenia. Ide o veľmi príjemné prekvapenie, pretože pri mnohých konkurenčných telefónoch (ako napríklad Realme GT 6T alebo OnePlus Nord 4) sa s podobnými funkciami buď nestretávame vôbec, alebo sú v našej geografickej oblasti nedostupné. 

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot
Zoznam funkcií poháňaných umelou inteligenciou je v prípade Redmi Note14 takmer nekonečný. Nechýba prepis zvukovej nahrávky, sumarizácie, ani Circle to Search.

Vo všetkých oblastiach, kde sa umelá inteligencia presadzuje, Note 14 Pro+ ponúka skutočne bohaté možnosti. Medzi jazykovými funkciami poteší plná podpora slovenčiny, čo je stále pomerne vzácne. Aplikácia záznamníka dokáže generovať podrobné prepisy a praktické zhrnutia nahrávok, pričom rozlišuje jednotlivých hovorcov. V Poznámkach nájdeme inteligentné funkcie na zlepšenie štruktúry, jazykovú korektúru, sumarizáciu a intuitívne členenie pomocou liniek. Okrem toho sú k dispozícii aj nástroje na kreslenie obrázkov a nahrávanie hlasových poznámok, čo významne zvyšuje ich praktickosť. 

i

Google predstavil AI model Gemini 2.0. Má asistentov, ktorí pomôžu aj v bežnom živote

Spomínané vlastnosti Note 14 Pro+ využijú hlavne študenti, novinári, alebo pracovníci korporácií, avšak systém obsahuje ešte jednu funkciu, ktorá prestupuje celým systémom a ktorú ocení snáď úplne každý. Reč je samozrejme o obľúbenom asistentovi Google Gemini a jeho Circle to Seach. Funkcia spoľahlivo identifikuje objekty na obrazovke a vyhľadá podobné výsledky na internete, prípadne vám poradí alebo skonzultuje to, čo sa deje na vašej obrazovke.

Podobne všestranné sú aj funkcie prekladača, ktoré nájdeme nielen v poznámkach a záznamníku, ale aj v podobe generovaných titulkov alebo preklade živého rozhovoru pomocou AI Tlmočníka. Obidve verzie prekladu sa ukázali ako pomerne spoľahlivé, pričom podporovali viac než 30 jazykov vrátane češtiny a slovenčiny.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot Redmi Note 14 Pro+, recenzia, screenshot
Umelá inteligencia v Note 14 Pro+ dokáže meniť aj počasie a atmosféru snímky.

Uplatnenie umelej inteligencie zasiahlo aj aplikáciu galérie a úpravy fotografií. Medzi užitočné funkcie patrí „HD vylepšenie“, zväčšovanie scény pomocou dopočítavania chýbajúceho obsahu, odstraňovanie rušivých objektov a osôb, či dokonca úprava počasia na fotografiách. Nemožno poprieť, že niektoré výsledky môžu pôsobiť trochu bizarne a viac pripomínať koláž než upravenú fotografiu. Pri citlivom a rozumnom použití však „AI úpravy“ predstavujú mimoriadne silný nástroj, ktorý dokáže zachrániť množstvo na prvý pohľad nepodarených fotografií.

Okrem spomínaných funkcií umelej inteligencie ma pri úpravách fotografií v novom Redmi príjemne prekvapili možnosti práce s formátom samotných snímok, tvorba vlastných klipov a výstrižkov, ako aj dodatočná úprava rozostrenia pozadia pri portrétoch. Tieto funkcie výrazne rozširujú možnosti kreatívnej úpravy a prispievajú k všestrannosti zariadenia.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotoaparat Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotoaparat Redmi Note 14 Pro+, recenzia, fotoaparat
Na obrázku vľavo vidíme pôvodnú portrétnu snímku, uprostred tú istú fotografiu vylepšenú umelou inteligenciou od Xiaomi a vpravo návrhy podobných snímok s použitím AI filtrov.

Pokročilé funkcie, ktoré by bez problémov obhájila aj akákoľvek vlajková loď, ako napríklad OnePlus 13 5G, však bohužiaľ narúša prítomnosť bloatvéru. Tento problém stále pretrváva a negatívne ovplyvňuje používateľský zážitok. Ide najmä o množstvo predinštalovaných aplikácií, medzi ktorými nájdeme rôzne hry, sociálne siete (vrátane TikToku) a nákupné aplikácie, ako sú Amazon či AliExpress.

Nepríjemné reklamy už síce nevyskakujú pri každom kroku, ako tomu bolo kedysi, no stále narúšajú používateľský komfort na miestach, ako je „Aplikačný trezor“. Pritom práve tento priestor by mal slúžiť na jednoduché a rýchle vyhľadávanie, či už v súboroch alebo v už nainštalovaných aplikáciách.

i

Xiaomi HyperOS 2 sa zameriava na AI, plynulejší chod aj prepojenie ekosystémov

Nebyť tejto výraznej nedokonalosti, celkový dojem zo zariadenia by bol takmer bezchybný. Väčšina natívnych aplikácií, na rozdiel od mierne chaotickej domovskej obrazovky, ponúka množstvo zaujímavých funkcií, vrátane prehľadných návodov a intuitívneho dizajnu. Príjemným prekvapením je aj možnosť synchronizácie galérie s Fotkami Google či praktická funkcia výberu najlepšej snímky z viacerých podobných záberov.

Vďaka 120 Hz displeju je prechádzanie systémom plynulé a svižné, pričom celkový dojem obohacuje haptická odozva, ktorá posúva interakciu so systémom na novú úroveň. Pri bežnom dotyku sa mi zdala mierne slabšia, no v situáciách, kde je to žiaduce, napríklad pri vyzváňaní, budíku, akcii „späť“ či pri stlačení spúšte fotoaparátu, je intenzívnejšia a poskytuje výraznejšiu odozvu.

Note 14 Pro+ sa honosí superrýchlym dobíjaním aj uspokojivý výkonom

Ani z hľadiska výdrže model Redmi 14 Pro+ nijako nezostáva. Disponuje robustnou 5 150 mAh batériou, ktorá s prehľadom vydrží dva dni používania a prekvapivo si zachováva výdrž aj pri zapnutom hotspote – za toto si Xiaomi jednoznačne zaslúži uznanie. To však nie je jediný triumf v tejto oblasti. Novinka Note 14 Pro+ sa môže pochváliť aj mimoriadne rýchlym 120 W nabíjaním, ktoré ho katapultuje pred nečínsku konkurenciu. Táto ohromujúca technológia umožňuje nabiť telefón z 0 % na 100 % za menej ako 35 minút, čo je naozaj impozantný výsledok.

Jediným drobným vylepšením, ktoré by ešte mohlo celý proces zdokonaliť, by bolo minimalizovanie zahrievania telefónu počas nabíjania. Ide však o zanedbateľnú maličkosť, ktorá sa po dosiahnutí 100 % batérie automaticky vyrieši.

i

Samsung Galaxy S25 Ultra (RECENZIA): Výborná aktualizácia vlajkovej lode medzi androidmi

V budúcej generácii by som ocenil podporu bezdrôtového nabíjania, ktorá by mohla posunúť Xiaomi ďaleko pred konkurenciu. Vďaka tejto funkcii by sa Note Pro+ stal skôr ultimátnym „flagship killerom“ než iba zariadením vyššej strednej triedy. Na druhej strane však chápem, že ak konkurencia (napríklad Samsung A56 5G) v rovnakej cenovej kategórii zaostáva v určitých oblastiach, nemá pre Xiaomi zmysel investovať do ešte lepších špecifikácií a tým si znižovať maržu – najmä v období, keď inovácie v oblasti mobilného hardvéru skôr stagnujú.

Pokiaľ ide o výkon, situácia je trochu zložitejšia. Už samotná prítomnosť procesora strednej triedy Snapdragon 7s Gen 3 naznačuje, že nejde o špičkový herný stroj. Napriek tomu telefón poskytuje solídny herný zážitok, a to bez výraznejšieho zahrievania, čo bolo pre mňa príjemným prekvapením. K plynulejšiemu fungovaniu pri hraní prispieva aj rozšírenie Game Turbo, ktoré optimalizuje výkon a udržiava obnovovaciu frekvenciu pri väčšine hier okolo 90 Hz. Aj keď to nie je najvyššia možná hodnota, na príležitostné hranie je viac než dostatočná.

Redmi Note 14 Pro+, recenzia, výkon
Herný režim v Note 14 Pro+ síce nie je ten najobsiahlejší, napriek tomu ponúka nastavenie prioritizácie, sledovanie obnovovacej frekvencie a ďalšie funkcie na mieru šité hráčom.

Redmi Note 14 Pro+ vďaka displeju a procesoru ponúka veľmi svižný výkon. Aj keď to nie je vždy pravidlom, vo väčšine prípadov funguje bez problémov a vzhľadom na svoju cenovú kategóriu ho možno hodnotiť ako nadpriemerný. Jediný moment, keď sa mierne spomalil, nastal počas prvotného nastavovania, keď sa na krátku chvíľu zasekol. Po dokončení všetkých nastavení sa však rýchlo spamätal a prešiel na plynulé a stabilné tempo, ktoré si udržal bez výraznejších problémov.

Po zvukovej stránke Note 14 Pro+ 5G rozhodne nezaostáva, no ani neohromuje. Stereo reproduktory sú príjemným bonusom, no celkový zvukový prejav neponúka takú čistotu a dynamiku ako drahšie modely, napríklad iPhone 16, Oneplus 13 alebo Vivo X200. Rozsah frekvenčných polôh je vyvážený, bez akéhokoľvek výrazného zanedbania. Jedným z hlavných pozitív je vysoká hlasitosť, ktorá čiastočne kompenzuje inak priemernú kvalitu zvukového prejavu. Telefón je plne dostačujúci na sledovanie videí, pričom vďaka technológii Dolby Atmos poskytuje vylepšený priestorový zvuk. Na hlasné prehrávanie hudby by som však uprednostnil použitie externého reproduktora.

Záver: Obstojí Redmi Note 14 Pro Plus pred konkurenciou?

Suma sumárum, Redmi Note 14 Pro+ určite stojí za zváženie. Za cenu 499 € ponúka výnimočnú hodnotu. Očarí krásnym zahnutým displejom, dvojdňovou výdržou na jedno nabitie, jedným z najrýchlejších nabíjaní na trhu a sofistikovaným softvérom so širokou škálou funkcií umelej inteligencie, vrátane podpory slovenčiny. Ide o kvality, ktoré by ste očakávali od vlajkového modelu.

i

Ako vyzerala predchádzajúca generácia sa dozviete v tomto článku: Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G (RECENZIA): Najlepší model Redmi Note má mnoho predností, negatíva problémom nie sú

Redmi Note 14 Pro+ disponuje plnohodnotnými fotoaparátmi, ktoré (s ohľadom na cenovú kategóriu) prinášajú výborné výsledky, poznačené iba kozmetickými nedostatkami. Odolná konštrukcia telefónu si zaslúži osobitnú pochvalu – vďaka nej by som tento model zaradil skôr medzi budgetové vlajkové lode než medzi zariadenia vyššej strednej triedy. Celkovo sa zdá, že telefón robí len minimálne kompromisy na správnych miestach. Aj keď je prítomnosť bloatvéru mierne rušivá, silné stránky zariadenia túto nevýhodu spoľahlivo vyvážia.

Redmi Note 14 Pro+ 5G, recenzia, zhodnotenie

Redmi Note 14 Pro+

Mobilné telefóny

Redmi Note 14 Pro+ zaujme elegantným dizajnom, odolnou konštrukciou a plynulým AMOLED displejom. Hlavný 200 Mpx fotoaparát zhotovuje detailné snímky so živými farbami, aj keď mu chýba teleobjektív. Výkonný čipset Snapdragon si poradí aj s náročnejšími úlohami, zatiaľ čo veľká batéria s 120 W nabíjaním zaistí celodennú výdrž. Prostredie HyperOS ponúka širokú integráciu AI funkcií v slovenčine, bohužiaľ, nájdeme v ňom aj nejaký ten bloatvér. Celkovo ide o skvele vybavený telefón strednej triedy, ktorý nadchne vyváženým pomerom ceny a výkonu.

Klady

  • Veľa AI funkcií vlajkovej kvality aj s podporou slovenčiny
  • Krásny zaoblený AMOLED displej s vysokým jasom a 120 Hz
  • 120 W drôtové nabíjanie a veľká 5 150 mAh batéria
  • Pribalené puzdro a predinštalovaná ochranná fólia
  • Plnohodnotný fotoaparát – detaily s 200 Mpx hlavným snímačom
  • Spoľahlivý výkon so Snapdragonom 7 Gen 3 a 12 GB RAM
  • Kvalitné spracovanie a ochrana IP68

Zápory

  • Bloatvér – predinštalované aplikácie, reklamy
  • Chaotická domovská obrazovka
  • Absencia teleobjektívu a naopak prebytočný makro snímač
Adam Hušek

Adam Hušek

Momentálne študujem na gymnáziu. Som veľkým fanúšikom mobilných telefónov, wearables a rôznych inovatívnych (a niekedy trochu extravagantných) vychytených vecí. Zo všetkých technologických spoločností mi je najbližší Samsung, no v poslednom čase ma oslovil aj odvážny prístup značky Nothing či iných hráčov na trhu, ktorí sa neboja robiť veci netradične. Vo svojom voľnom čase sa venujem hre na klavír a zaujímam sa o divadlo a fotografovanie, hoci len okrajovo.

Aká konkurencia prichádza do úvahy?

A ak vás nepresvedčili ani záverečné slová, možno vás zaujme niektorý z nasledujúcich konkurenčných modelov:

  • Samsung Galaxy A56 5G: Tento najnovší model od Samsungu sa môže pochváliť ľahšou konštrukciou, batériou s kapacitou 5 000 mAh a najnovším Androidom, ktorý prichádza so 6-ročnou softvérovou podporou. Dopĺňa ho nadstavba OneUI7, úplne bez reklám, a inovatívna funkcia „Awesome Inteligencia“. Na druhej strane však zaostáva za konkurenciou, ako je Redmi, v oblasti rýchlosti nabíjania (len 45 W) a niektoré inteligentné funkcie nepodporujú slovenčinu.
  • Xiaomi 14T: V porovnaní s Redmi Note 14 Pro+ ponúka Xiaomi 14T výkonnejší čipset Dimensity 8300 Ultra, jasnejší AMOLED displej s frekvenciou 144 Hz a maximálnym jasom 4 000 nitov. Ďalej disponuje teleobjektívom s trojnásobným optickým zoomom, čo modelu Redmi chýba. Model Note 14 Pro+ však vyniká 200 Mpx hlavným fotoaparátom a podstatne rýchlejším 120 W nabíjaním, oproti 67 W v prípade modelu Xiaomi 14T. Obidve zariadenia majú svoje špecifické prednosti, vďaka čomu oslovia odlišné typy používateľov.
  • Google Pixel 8a: Tento model sa môže pochváliť čistým Androidom s dlhodobou podporou aktualizácií a precízne spracovanými AI funkciami. Avšak jeho 6,1-palcový displej a nižšie rozlíšenie fotoaparátu nemusia uspokojiť tých najnáročnejších používateľov. Predstavuje výbornú voľbu aj pre fanúšikov kompaktných telefónov. Redmi Note 14 Pro+ však zaujme väčším, 6,67-palcovým OLED displejom, pôsobivým 200 Mpx fotoaparátom a mimoriadne rýchlym nabíjaním.

i

Mohlo by vás zaujímať

Redmi Note 14 Pro+ sa môže pochváliť výborným displejom, mimoriadne rýchlym nabíjaním a pokročilými funkciami umelej inteligencie. Jeho silné stránky dokážu kompenzovať drobné nedostatky, ako je prítomnosť bloatvéru alebo absencia teleobjektívu. Celkovo ide o skvelý model v strednej triede, ktorý prináša výnimočnú hodnotu s minimálnymi kompromismi.

Čo sme o telefónoch radu Redmi Note 14 písali skôr

Rad Redmi Note 14 prichádza na slovenský trh v novom kabátiku aj s nezvyčajne vysokou odolnosťou

Aktualizované • Autor: Adam Hušek

Na slovenský trh bola práve uvedená nová generácia telefónov Xiaomi Redmi Note 14 a na prvý pohľad je zrejmé, že Redmi Note 14 a oba modely Redmi Note 14 Pro a 14 Pro+ budú mať, rovnako ako ich predchodcovia Redmi Note 13, čo ponúknuť. Okrem zmeny dizajnu sa tak môžeme tešiť na nové procesory, väčšiu odolnosť alebo prepracovaný fotomodul. Poďme si jednotlivé modely predstaviť.

Redmi Note 14 Pro, úvod

Telefóny Redmi Note 14 – OBSAH

Redmi Note 14: Za rovnako peňazí viac muziky

Rok ubehol ako voda, a tak sa Xiaomi hlásia s tohtoročnými novinkami obohacujúcimi strednú triedu. Základný a najlacnejší z modelov je Xiaomi Redmi Note 14. Ten síce na rozdiel od drahších „kolegov“ neprináša veľké zmeny v dizajne, ale stopercentne má čo ponúknuť. Mieri predovšetkým na menej náročných používateľov, ktorých viac ako dokonalé fotografie zaujíma spoľahlivosť a dlhšiu výdrž.

Fotoaparáty Note 14 vychádzajú z minuloročného modelu, čo znamená, že rolu hlavnej kamery opäť zastáva 108 Mpx snímač, bohužiaľ stále bez optickej stabilizácie. Ten je ďalej doplnený o ďalšie dva, skôr pomocné, snímače, 2 Mpx makro a 2 Mpx senzor hĺbky ostrosti. Redmi sa ďalej chváli pokročilým post-procesingom a základnými AI-powered funkciami (ako je AI Eraser), hlboko zakomponovanými v natívnej fotoaplikácii. Otázkou však je, do akej miery budú dané funkcie užitočné a do akej miery ide iba o marketing. Čo ale s istotou vieme, že rad Note 14 pobeží stále na Androide 14, podporenom o AI asistenta Gemini, ktorý bude snáď o niečo užitočnejší.

Redmi Note 14, dizajn
Redmi Note 14 prichádza len s kozmetickou dizajnovou zmenou, za to poteší 5 500 mAh batéria alebo 3,5 mm jack.

Najväčšie inovácie Redmi Note 14 však spočívajú v navýšení kapacity batérie, zrýchlení nabíjania, lepšom procesore alebo zlepšení odolnosti (čo je spoločný znak pre všetky telefóny tohto radu, teda Redmi Note 14).

Medzigeneračne sa batéria zväčšila na celých 5 500 mAh, vďaka čomu by Redmi Note 14 mal vydržať o niečo dlhšie, a keď ho vybijeme, môžete energiu dočerpať s rýchlym až 33 W drôtovým nabíjaním. O dostatok výkonu sa postará MediaTek Helio G99-Ultra, ktorý by nemal mať problém ani so základným hraním. 

Za zmienku tiež stojí nárast svetelnosti displeja až na 2 100 nitov alebo fakt, že aj keď ide o nižšiu strednú triedu, telefón ponúka optickú čítačku odtlačku prsta v 120 Hz displeji a aspoň základnú certifikáciu odolnosti IP54, Gorilla Glass 5 alebo, ako jeden z mála, 3,5 mm jack na slúchadlá.

i

Xiaomi 14T Pro (RECENZIA): Fotomobil pre fajnšmekrov s plynulým 144 Hz displejom a 20-minútovým nabíjaním

Redmi Note 14 5G ponúkne viac ako len 5G konektivitu

Aj keď by sme si tento model mohli vďaka označeniu aj dizajnu ľahko pomýliť so základným variantom, opak je pravdou. Redmi Note 14 5G totiž napriek tomu ponúka mnohé vylepšenia, ktoré vás možno presvedčia o tom, aby ste si vybrali práve tento model.

Hneď prvým vylepšením, ktoré si môžeme v prípade Redmi Note 14 5G všimnúť, prešli fotoaparáty. Hlavný 108 Mpx, tentoraz s optickou stabilizáciou, je tak doplnený ešte 8 Mpx širokouhlým (ktorý v základe chýbal) a opäť 2 Mpx makrom, pričom predný 20 Mpx snímač zostane rovnaký. Rovnakou zostáva aj predná strana, ktorá sa pýši 120Hz „Eye-friendly“ displejom s ochranným sklom Gorilla Glass 5. Pocit bezpečia nám taktiež dodá vystuženejšia vnútorná štruktúra telefónu, prispôsobená pádom.

Redmi Note 14 5G, dizajn
Redmi Note 14 5G je vybavený silnejším procesorom a ultraširokouhlým snímačom

Ďalším rozdielom, ktorý 5G-čko odlišujú od základného variantu je vyššia vodoodolnosť a to až podľa štandardu IP64. Príjemne nás prekvapí taktiež o niečo lepší procesor Dimensity 7025-Ultra, alebo 45 W nabíjanie, ktoré batérii dodá šťavu za menej ako hodinu. Čo nám však takú radosť neurobí je o niečo menšia kapacita batérie, ktorá sa zastavila na 5 110 mAh. To síce nie je objektívne nijako nízka hodnota, avšak v porovnaní s lacnejším modelom to zamrzí.

Redmi Note 14 Pro prichádza s najlepším pomerom cena/výkon

Redmi Note 14 Pro ponúka z celého radu najlepší pomer cena/výkon, pretože v sebe kombinuje vlastnosti lacnejšieho aj drahšieho z modelov. Môže sa teda pochváliť ako batériou s kapacitou 5 500 mAh, tak prémiovým a zároveň primerane odolným dizajnom.

Redmi Note 14 Pro je vybavený 6,67" OLED displejom, ktorý je ale oproti základnému modelu ľahko zahnutý. Jas a ďalšie špecifikácie sú podobné ako v prípade základného z modelov, a tak sa aj tu stretávame s 120 Hz obnovovacou frekvenciou, jasom 3 000 nitov a optickou čítačkou pod displejom.

Redmi Note 14 Pro, dizajn Redmi Note 14 Pro, dizajn
Redmi Note 14 Pro má prepracovaný vzhľad, ktorý sa umne hrá s materiálmi aj farbami.

Pokiaľ ide o batériu, tá pomyselne vyrástla na 5 500 mAh a je možné ju nabíjať až 45 W drôtovým nabíjaním. Model 14 Pro poháňa procesor Dimensity Helio 100-Ultra v kombinácii s 8/12 GB operačnej pamäte a 256/512 GB vnútorného úložiska.

Veľkým ťahákom v prípade Redmi Note 14 Pro bude určite dizajn, pretože trojica fotoaparátov (200 Mpx hlavný s optickou stabilizáciou, 8 Mpx ultraširokouhlý a 2 Mpx makro) je zjednotená a ohraničená do štýlového štvorcového fotomodulu. Milým vylepšením prešla taktiež selfie kamera, ktorá so svojimi 32 Mpx, ponúkne široké a svetlé snímky. Navyše, keď sa vám niečo nepodarí odfotiť na prvú dobrú, môžete to vylepšiť v pokročilej fotoaplikácii, ktorá v prípade Note 14 Pro ponúkne AI Erase Pro, režim film, dodatočné nastavenie rozostrenia Bokeh alebo rozšírenie obrázku do požadovaného formátu.

i

Samsung Galaxy S24 FE (RECENZIA): Až na pár drobností takmer vlajková loď!

Okrem toho sa „Pročko“ ukazuje v nových farbách, medzi ktorými nechýba svetlomodrá alebo zelená. Tieto dve farby sa ukážu so špeciálnou úpravou zadnej strany, ktorú tvoria 2 rôzne odtiene koženky.

A podobne ako najvyšší model, je aj Note 14 Pro zameraný tak trochu na odolnosť. Nechýba mu tak Gorilla Glass Victus 2 alebo certifikát IP68.

Aj Note 14 Pro sa dočkal svojej 5G verzie, ktorá podobne, ako v prípade základného modelu, nespočíva iba v tejto konektivite. Redmi Note 14 Pre 5G ponúkne ešte o niečo väčšiu odolnosť, vďaka prepracovanej konštrukcii a takmer dokonalú vodoodolnosť a prachuvzdornosť, ktorá dostala certifikáciu IP68. Okrem asistenta Gemini sa tu stretneme taktiež s kultovou funkciou Circle to search, ktorá funguje napríklad na telefónoch Samsung a Pixel.

„Pro 5G“ telefón je navyše osadený silnejším, 4 nm čipom Dimensity 7300-Ultra a jemnejším displejom s rozlíšením 1,5K. Aj tieto výhody však musia byť vykompenzované a tak aj tu nachádzame len 5 110 mAh batériu s 45 W drôtovým nabíjaním.

Redmi Note 14 Pro+ 5G: To najlepšie z nového radu

Ako posledná a tiež najzaujímavejšia z predstavených noviniek je Redmi Note 14 Pro+. Ten zase po nejakej dobe splní svoje meno a ponúkne tú najlepšiu výbavu z celého radu. Tešiť sa tak môžeme z nezvyčajne vysokej odolnosti, silicon-uhlíkovej batérie (ktorá má kapacitu 5 110mAh) alebo bleskového 120 W HyperCharge.

Už od prvého pohľadu je zrejmé, že Redmi Note 14 Pro+ prešiel najväčším počtom zmien. A bolo to potrebné. Po novom tak na zadnej strane nenájdeme rovnaký fotomodul, aký sa vyskytoval aj pri lacnejších modeloch, ale prémiovejšiu trojicu fotoaparátov. Tá pozostáva z hlavného 200 Mpx snímača vlajkovej kvality, ktorý sa vyznačuje svetelnosťou f/1,6 a optickou stabilizáciou. Vedľa neho nájdeme rovnaký 8 Mpx ultra širokouhlý snímač a skôr zbytočné 5 Mpx makro. Note 14 Pro+ taktiež ponúkne 4× údajne bezstratový (nie však optický) zoom.

i

Google predstavil AI model Gemini 2.0. Má asistentov, ktorí pomôžu aj v bežnom živote

Je škoda, že na rozdiel od čínskej verzie telefónu, tá globálna (ktorá sa dostala aj do SR) neobsahuje ten teleobjektív, ktorý by lepšie oddelil „Pro plusko“ nielen od ostatných modelov, ale aj od iných telefónov strednej triedy. Tento nedostatok sa Xiaomi snaží dohnať softvérom a tak sa aj tu stretávame s pokročilou prácou s fotografiami (ako pri Note 14 Pro) alebo podobnými vychytávkami, aké poznáme z vlajkových telefónov. Ide napríklad o už spomínané Circle to search, vylepšená aplikácia poznámok, alebo AI Recorder. Všetky fotoaparáty aj s bleskom potom ohraničuje elegantný vrúbkovaný rám a kryje jeden kus skla.

Redmi Note 14 Pro+, dizajn
Redmi Note 14 Pro+ je z trojice novo predstavených najlepšie vybavený. (Zdroj: GSM Arena)

Lenže krásny pohľad sa neponúka len na zadnej strane, ale aj na prednej strane Redmi Note 14 Pro+. Tu nás poteší ľahko zahnutý 6,67" 120 Hz CrystalRes OLED panel s jasom až 3 000 nitov a jemnosťou 446 ppi. V ňom nájdeme priestrel pre 20 Mpx selfie kameru, ktorá nie je ničím iná ako tá v modeli Pro 5G. A rovnako, ako v prípade Note 14 Pro, displej tiež chráni aj Gorilla Glass Victus 2. Avšak odolnosť modelu Pro+ pri tom nekončí, a tak sa skla Gorilla Glass dočkáme aj na zadnej strane zariadenia (tentokrát vo verzii 7i).

Redmi Note 14 Pro+ je ďalej špeciálne pripravený na pád, pretože jeho rohy sú vystužené proti nárazu, a tomu je prispôsobená aj vnútorná konštrukcia, kde nájdeme napríklad polymér alebo gumu na odpruženie.

Redmi Note 14 Pro+, AI

Vplyvom týchto opatrení je telefón odolný nielen pred pádom, ale aj vodou, a to minimálne na 24 hodín do hĺbky 2 m. To je tiež dôvod, prečo telefón získal certifikáciu IP68 a prešiel testom spoločnosti TÜV SÜD.

Posledným lákadlom na kúpu Notu 14 Pro+ je jeho samotné jadro, ktoré tvorí 4 nm procesor Snapdragon 7s Gen 3. Tento procesor síce nie je zástupcom tej najvyššej triedy, na druhej strane by mal stačiť na všetky bežné operácie, občasné hranie, alebo aplikácie postavené na umelej inteligencii. Sekundovať mu bude pamäť RAM s veľkosťou 12/16 GB a úložisko s kapacitou 256/512 GB.

i

OnePlus Nord 4 (RECENZIA): V kovovom tele pevný duch. A tiež skvelý fotoaparát na nočné zábery

Telefóny Redmi Note 14 – ceny

Pokiaľ je reč o cenách, tie sa medziročne nijako drasticky nezvýšili. Opäť platí, že rad Redmi Note 14 pokrýva skoro celú nižšiu a strednú triedu a tak si fanúšikovia Xiaomi vyberú takmer v akejkoľvek cenovej hladine. Navyše sú na Alze na začiatku k dispozícii zľavové kódy, s ktorými telefóny kúpite s príjemnou cenou.

Ceny telefónov (v najnižšej konfigurácii a bez zľavy) vychádzajú na začiatku predaja na:

Ktorý z modelov Redmi Note 14 si vybrať?

Každý model nového radu Note 14 sa zameriava na niečo trochu iné, a preto sa medzi sebou ťažko porovnávajú. Pre lepšiu prehľadnosť si tak kľúčové parametre môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

Parametre/Model Xiaomi Redmi Note 14 Xiaomi Redmi Note 14 5G Xiaomi Redmi Note 14 Pro Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
Displej Uhlopriečka: 6,67" Uhlopriečka: 6,67" Uhlopriečka: 6,67" Uhlopriečka: 6,67" Uhlopriečka: 6,67"
Rozlíšenie displeja: 2 400 × 1 080 px Rozlíšenie displeja: 2 400 × 1 080 px
Rozlíšenie displeja: 2 400 × 1 800 px, Rozlíšenie displeja: 2 712 × 1 220 px (1,5K) Rozlíšenie displeja: 2 712 × 1 220 px (1,5K)
Typ: AMOLED Typ: AMOLED Typ: AMOLED Typ: CrystalRes AMOLED Typ:
CrystalRes
AMOLED
Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz
Ochrana: Corning Gorilla Glass 5 Ochrana: Corning Gorilla Glass 5 Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2 Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2 Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2
Zadné fotoaparáty Hlavný: 108 Mpx, f/1,7 Hlavný: 108 Mpx, f/1,7, OIS Hlavný: 200 Mpx, f/1,65, OIS Hlavný: 200 Mpx, f/1,65, OIS
Hlavný: 200 Mpx, f/1,65, OIS

Makro: 2 Mpx, f/2,4
Makro: 2 Mpx, f/2,4
Makro: 2 Mpx, f/2,4
Makro: 2 Mpx, f/2,4

Makro: 2 Mpx, f/2,4

Hĺbkový senzor: 2 Mpx, f/2,4 Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2 Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2
Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2

Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2
Predný fotoaparát 20 Mpx, f/2,2 20 Mpx, f/2,2 32Mpx, f/2,2 20 Mpx, f/2,2 20 Mpx, f/2,2
Čipset Helio G99-Ultra
Mediatek Dimensity 7025 Ultra Helio G100-Ultra
Mediatek Dimensity 7300 Ultra Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3
GPU Mali-G57 MC2
IMG BXM-8-256 Mali-G57 MC2
Mali-G615 MC2
Adreno
RAM 6, 8 GB 6, 8, 12 GB 8, 12 GB 8, 12 GB 8, 12 GB
Interné úložisko 128, 256 GB 128, 256, 512 GB 128, 256, 512 GB 256, 512 GB 256, 512 GB
Operačný systém Android 14 Android 14 Android 14 Android 14 Android 14
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP54 IP64 IP64 IP68 IP68
Akumulátor 5 500 mAh 5 110 mAh 5 500mAh 5 110 mAh 5 110 mAh
Káblové nabíjanie: 33 W Káblové nabíjanie: 45 W Káblové nabíjanie: 45 W Káblové nabíjanie: 45 W Káblové nabíjanie: 120 W
Rozmery 163,25 × 76,55 × 8,16 mm 162,4 × 75,7 × 7,99 mm 162,16 × 74,92 × 8,24 mm 162,3 × 74,4 × 8,4 mm 162,5 × 74,7 × 8,7-8,8 mm
Hmotnosť 196,5 g
190 g 180g 190 g 205 – 210 g
AI funkcie
Google Gemini, AI image editing

Google Gemini, AI image editing

Google Gemini, AI image editing
Circle to Search with Google, Google Gemini, AI image editing
Circle to Search with Google, Google Gemini, AI Interpreter, AI poznámky, AI Recorder, AI Subtitles, AI Film, AI image editing
Cena Od 199 € Od 269 € Od 279 € Od 369 € Od 439 €
Ceny sú aktuálne k 27. 1. 2025. 
i Mohlo by vás zaujímať

Nový rad Redmi Note 14 prináša vylepšenia v oblasti výkonu, dizajnu a odolnosti. Modely Note 14, 14 Pro a 14 Pro+ ponúkajú väčšiu kapacitu batérie, lepšie fotoaparáty a moderné procesory. Vďaka skvelému pomeru cena/výkon sú ideálnou voľbou pre používateľov strednej triedy. 

Rad telefónov Redmi Note 14

Skúste naše cookies

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB18