Obnoviť stránku

Xiaomi 13T Pro (RECENZIA): Dostupná vlajková loď s kvalitným fotoaparátom a bleskovým nabíjaním

Xiaomi 13T Pro, úvod

Xiaomi 13T Pro (RECENZIA): Dostupná vlajková loď s kvalitným fotoaparátom a bleskovým nabíjaním

Recenzia

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Snáď je to ten najlepší možný variant mobilného telefónu, kedy dostanete bohaté schopnosti vlajkového modelu a zaobstaráte ho za relatívne málo peňazí. Takým mobilným telefónom má byť Xiaomi 13T Pro. S vyšším očakávaním som sa pustil do testovania a v recenzii prinášam svoje poznatky.

Xiaomi 13T Pro (RECENZIA) – OBSAH

 1. Mobilný telefón Xiaomi 13T Pro tesne nasledoval nový rad Xiaomi 14
 2. Voľba povrchu chrbta padla na vegánsku kožu, nie je však pre všetky farebné varianty
 3. Displej Xiaomi 13T Pro naberá na svižnej odozve, so 120 Hz sa neuspokojí
 4. Leica fotoaparát opäť zvláda 2 režimy, každý má niečo do seba
 5. Kvalitný adaptér utiahne neuveriteľne výkonné napájanie, Xiaomi 13T Pro sa len tak nezahreje
 6. Konkurentov Xiaomi 13T Pro je v ponuke hneď niekoľko, kto si ako počína?
 7. Ambiciózny Xiaomi 13T Pro plní, čo si predsavzal, nemá sa začo hanbiť
 8. Čo sme o mobilných telefónoch Xiaomi 13T a 13T Pro písali skôr

Mobilný telefón Xiaomi 13T Pro tesne nasledoval nový rad Xiaomi 14

Pokiaľ by sme mobilný telefón Xiaomi 13T Pro mali zaradiť do výkonnostnej kategórie, tak bude spadať do tej najvýkonnejšej. Model 13T Pro je tiež zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí plne nevyužijú kvality o pár dní neskôr predstavených modelov Xiaomi 14 a 14 Pro. Z finančného hľadiska je, v porovnaní s modelom 14 Pro, práve nami testovaný model tým lacnejším variantom, hoci rozdiel nie je až taký markantný.

Xiaomi 13T Pro, modrý variant Xiaomi 14
Rozdiel zadného výstupku s fotoaparátmi medzi Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14 a 14 Pro. Zdroj: mi.com

Xiaomi 13T Pro to teda nemá jednoduché. Tlačí naň trochu lepšie vybavený, avšak drahší model Xiaomi 13 Pro, veľmi podobný mu je kompaktnejší Xiaomi 14 a výraznejšie ho prekonáva nový Xiaomi 14 Pro. To navyše hovoríme iba o konkurencii vo vlastných radoch. O tej zostávajúcej si povieme viac v kapitole na konci tejto recenzie.

Voľba povrchu chrbta padla na vegánsku kožu, nie je však pre všetky farebné varianty

Poďme si mobilný telefón Xiaomi 13T Pro ohmatať. Zatiaľ čo predná strana telefónu je zarovnaná a bez nejakých viditeľných šikmín, zadná strana má svoje boky prehnuté. Týka sa to aj vrchnej a spodnej zadnej časti, ktoré sa ľahko zvažujú na boky zariadenia. Vpredu nájdeme už z výroby ochrannú fóliu s výrezom na selfie, ktorá chráni displej Gorilla Glass. Hrany sú hladké, materiálom sa stal hliník. Celá konštrukcia si drží maximálnu odolnosť IP68.

Xiaomi 13T Pro, predok Xiaomi 13T Pro, chrbát
Plochá predná strana je v ľahkom kontraste so zahnutými okrajmi zadnej strany.

Čo rozhodne hneď upútalo moju pozornosť, bol materiál zadnej strany. Telefón totiž iba v modrom vyhotovení, ktoré dopĺňajú ešte čierna a zelená, svoju zadnú stranu obalil do vegánskej kože. Tú výrobca pomenoval ako Xiaomi BioComfort. Má byť odolná proti nečistotám a odolá chladu. Za seba môžem povedať, že som ani nechcel mať telefón v dodávanom obale. Až tak je povrch chrbta príjemný a vyzerá luxusne.

Xiaomi 13T Pro, vegánska koža Xiaomi 13T Pro, spodná hrana
Kožený chrbát je na dotyk naozaj príjemný, vystupuje z nich skosený plastovo-sklenený fotografický výstupok.

Na chrbte sa nachádza vystúpený fotomodul, ktorý má plastový rámček a sklenenú hornú časť. Tu nájdeme dvojicu kruhových výstupkov s dvomi fotoaparátmi, pričom tu máme ešte jeden zapustený do skla. Z jednej strany má osvetľovaciu diódu, z druhej viditeľný nápis Leica. Značka výrobcu na chrbte nechýba, strieborné písmenká vystupujú priamo z kože. Aj napriek svojej veľkosti sa mobil drží dobre, tlačidlá sú v ideálnej pozícii.

Xiaomi 13T Pro, v kryte Xiaomi 13T Pro, obsah balenia
Silikónový obal sedí perfektne, navyše mobilný telefón nekĺže v ruke. V balení nájdete aj adaptér s výkonom 120 W, ktorý je pokročilého typu GaN.

Displej Xiaomi 13T Pro naberá na svižnej odozve, so 120 Hz sa neuspokojí

Veľký OLED panel zaberá prevažnú väčšinu prednej strany. Na môj vkus by mobilnému telefónu viac pristal zahnutý displej na stranách, príp. tenší spodný rámček. Inak však čo do kvality nemám nič, čo by som ďalej vytkol. Značka Xiaomi sa rozhodla integrovať nadštandardných 144 Hz ako maximálnu obnovovaciu frekvenciu zobrazenia. Výrobca ale neponechal nič na náhodu a pripravil toho viac.

Xiaomi 13T Pro, displej
Vpredu má mobilný telefón nalepenú ochrannú fóliu, okolo ktorej sa chytá prach. Rozlíšenie OLED displeja ponúka jemné zobrazenie.

O kvalitu zobrazenia sa zaslúžila napríklad podpora HDR10, Xiaomi 13T Pro vlastní aj certifikáciu Dolby Vision. Vysokofrekvenčné PWM dimming zaistí redukciu nechceného blikania obrazu. Vrcholný jas je potom schopný vystreliť až na 2 600 nitov, v bežných podmienkach sme o niekoľko hodnôt nižšie. Napriek tomu stále svieti dosť. Nastavenie Always-on zobrazenia je viac ako dostatočné. Počas testovania bola na displej skutočne radosť pozerať.

Leica fotoaparát opäť zvláda 2 režimy, každý má niečo do seba

Zostava celkom 3 zadných fotoaparátov Xiaomi 13T Pro je pomerne štedrá. Či už z pohľadu rozlíšenia, ale aj fotografických schopností. Hlavný fotoaparát má 50 Mpx v kombinácii s optickou stabilizáciou obrazu. Jeho silu potvrdzuje aj schopnosť záznamu 8K videa. Xiaomi čerpá zo spolupráce s firmou Leica, s ktorou vyvinuli objektív Summicron, ktorého hlavnou prednosťou je najmä prirodzený záznam svetla. Xiaomi umožňuje vyberať v rámci fotografovania medzi dvomi režimami, a to Leica Authentic a Leica Vibrant.

Okrem hlavného fotoaparátu sa, samozrejme, nezabudlo ani na vizuálne drobný širokouhlý snímač s rozlíšením 12 Mpx. Do tretice má Xiaomi 13T Pro ešte teleobjektív. S obrazovou jemnosťou by pri 50 Mpx rozlíšení nemal mať problémy. Priblížiť dokáže opticky 2-násobne, digitálne až 20-násobne.

Xiaomi 13T Pro, Leica Authentic Xiaomi 13T Pro, Leica Vibrant
Porovnanie fotografií vyhotovených najskôr režimom Leica Authentic, potom cez Leica Vibrant.

Smartfón Xiaomi 13T Pro dáva na výber medzi režimami foto a video, ale aj skenovanie dokumentov, režim PRO s možnosťou si manuálne nastaviť vyváženie bielej, zaostrenie, či hodnotu ISO. Vyhradené miesto má priamo aj nočný režim a pod tlačidlom Viac si nájdeme napríklad aj zábavnú dlhú expozíciu na zachytenie pruhov svetiel áut, jemnú textúru tečúcej vody alebo zachytenie nočnej oblohy.

i

Najlepšie fotomobily

Veľkou výhodou je skutočne možnosť prepínať si medzi režimami Vibrant a Authentic. Prvý menovaný má celkové podanie snímky svetlejšie, menej kontrastné. Authentic potom už podľa názvu skôr stavil na autentické farebné podanie. Nech už som zvolil ktorýkoľvek, bol som potešený kvalitným detailom záberu. HDR som ponechal na automatike.

Xiaomi 13T Pro, zoom Xiaomi 13T Pro, nočné foto
Ukážka 2-násobného optického zoomu a výsledku snímania v nočnom režime.

Dvojnásobné priblíženie je viditeľne kvalitnejšie ako obyčajné zväčšenie snímky. A to platí, aj keď ho vyfotografujete v maximálnej kvalite 50 Mpx. Xiaomi 13T Pro nezaváhal ani v jednom z fotoaparátov, a to ani pri nočnom snímaní. Nočný režim si pri jeho vynútení lepšie poradí s farbami a je poznať, že je na menej svetlé podmienky dobre pripravený.

Xiaomi 13T Pro, širokouhlý Xiaomi 13T Pro, makro
Širokouhlá snímka a makro. Práve makro režim mobilnému telefónu chýba, ale je možné experimentovať s blízkym priblížením a s využitím teleobjektívu.

Predný selfie fotoaparát Xiaomi 13T Pro síce dosahuje 20 Mpx, asi som ale očakával detailnejšie výsledky. So selfie by som bol teda opatrný. Lepšie je to už s videom. Kto chce, môže sa rozhodnúť pre 8K rozlíšenie. Bohatá vnútorná kapacita pamäte to umožní. Osobne odporúčam veľmi pekný záznam v kvalite 4K a 60 fps. Stabilizáciu videa vyberiete v dvoch krokoch.

Kvalitný adaptér utiahne neuveriteľne výkonné napájanie, Xiaomi 13T Pro sa len tak nezahreje

Ak som bol pri teste Xiaomi 13T Pro svedkom zaváhania, prisudzujem to skôr chvíľkovému skratu systému Android 13, respektíve jeho nadstavbe MIUI 14. S čipom MediaTek Dimensity 9200+ s maximálnym taktom jadra 3,35 GHz je radosť pracovať. Silný výkon 8-jadrového procesora by mohol ľahko spôsobiť zahriatie telefónu, ten je však na tento nápor pripravený s oceľovou odparovacou komorou s plochou 5 000 mm².

Ďalej sa k výkonu, najmä z pohľadu práce operačného systému, viaže veľkosť operačnej pamäte. Telefón má celých 12 GB, ktoré je možné následne rozšíriť virtuálne o ďalších 6 GB. Taká hodnota patrí medzi tie najvyššie dostupné. Systém Xiaomi 13T Pro teda skutočne naplno môže čerpať z možností, medzi ktoré patrí aj zobrazenie aplikácie v plávajúcom okne zobrazenom cez aktuálne spustenú aplikáciu. Naraz si zobrazíte až dve plávajúce okná.

Xiaomi 13T Pro, systém info Xiaomi 13T Pro, Geekbench Xiaomi 13T Pro, menu Xiaomi 13T Pro, widgety Xiaomi 13T Pro, nastavenie nabíjania
Systém MIUI 14 telefónu pristane. Nechýbajú možnosti úprav, napríklad widgetov. V nastavení batérie si je možné povoliť najrýchlejšie dostupné nabíjanie.

Obsah balenia mobilného telefónu Xiaomi 13T Pro poteší. V porovnaní so zavedeným trendom pribaľovať toho čo najmenej sme sa dočkali už spomínaného priehľadného obalu, ktorý rozhodne poskytne mobilnému telefónu Xiaomi 13T Pro dobrú ochranu. Na nabíjanie tu potom máme kompletnú súpravu bez nutnosti niečo dokupovať. Napájací kábel má koncovku USB-A, ktorá vedie k 120 W adaptéru typu GaN a USB-C koncovku k mobilnému telefónu.

i

Nabíjačky GaN – účinnejšie nabíjačky v menšom balení

S výkonom 120 W skutočne nebol problém mobilný telefón Xiaomi 13T Pro úplne dobiť za menej ako polhodinu. Túto maximálnu hodnotu si je však potrebné najskôr povoliť v nastavení. O výdrž sa báť nemusíte, model 13T Pro mi vydržal celý deň ešte so slušnou rezervou. Pri obmedzenom používaní sú dva dni prevádzky reálne. Kto by hľadal bezdrôtové nabíjanie, bohužiaľ, narazí.

Konkurentov Xiaomi 13T Pro je v ponuke hneď niekoľko, kto si ako počína?

Kto môže mobilnému telefónu Xiaomi 13T Pro konkurovať? Najprv sa pozrime do vlastného radu. O tých najnovších smartfónoch Xiaomi sme si povedali v úvode, nesmieme však zabudnúť ani na ešte oveľa bližšieho spolupútnika.

Xiaomi 13T
Na chlp rovnako veľký a veľmi podobne vybavený je mobilný telefón Xiaomi 13T. Zdroj: mi.com

Značné ušetrenie poskytne základný model Xiaomi 13T. Na svojho lepšie vybaveného bračeka stráca menej výkonným čipom, menšími veľkosťami RAM aj vnútornej pamäte (napríklad sme svedkami stále skvelých 8 + 256 GB), absenciou 8K videa a nakoniec nezvládne plných 120 W pri nabíjaní, ale „iba“ 67 W. Pokiaľ pre vás nie sú ústupky podstatné, ušetríte pár stoviek.

Xiaomi 13T Pro, konkurencia, OnePlus 11
Ďalší mobilný telefón s rôznymi povrchmi chrbta pre rôzne farebné vyhotovenia je OnePlus 11. Zdroj: oneplus.com

Za konkurenta Xiaomi 13T Pro inej značky možno považovať OnePlus 11. Mobilný telefón má procesor z dielne Qualcomm, a to Snapdragon 8 Gen 2. Počítajte s veľkou 16 GB operačnou pamäťou a na svoje si prídu aj fanúšikovia zaoblených hrán displejov. „Jedenástka“ sa doťahuje na novinku Xiaomi aj výkonnosťou nabíjania, kde sa hodnota zastavila na 100 W. Ani tu ale nemáme bezdrôtové nabíjanie. Naše poznatky sme zhrnuli do recenzie OnePlus 11 5G (RECENZIA): netlačí na pílu, ale zvládne toho veľa.

Xiaomi 13T Pro, konkurencia, Vivo X90 Pro
V rámci fotoaparátov má aj Vivo X90 Pro nadviazanú spoluprácu s prestížnou značkou Zeiss. Zdroj: vivo.com

Ďalším podobným mobilom je Vivo X90 Pro. Poháňa ho dokonca takmer totožný procesor, ktorý má síce slabší takt hlavného jadra, ale takmer to vynahrádza tými zostávajúcimi. Vivo taktiež ponúkne len 2-násobný optický zoom. V porovnaní s mobilným telefónom Xiaomi nezvládne najmodernejšie WiFi 6E ani 7. Zato má 50 W bezdrôtové nabíjanie. Viac sme otestovali v recenzii Vivo X90 Pro (RECENZIA): Stavil na fotoaparáty a nevšedný dizajn. Vyšlo to.

Ak preferujete služby Google, jednoznačne sa zoznámte aj s mobilným telefónom Google Pixel 7 Pro. Hoci sa jedná o model z minulého roka, vyniká detailným displejom, skvele odladeným systémom aj vynikajúcim fotoaparátom. Stratíte ale možnosť ultra rýchleho nabíjania a veľké interné úložisko.

Parametre/Model Xiaomi 13T Pro OnePlus 11 Vivo X90 Pro
Displej 6,67" (20 : 9) 6,7" (20 : 9) 6,78" (20 : 9)
2 712 × 1 220 px, 446 ppi 3 216 × 1 440 px, 525 ppi 2 800 × 1 260 px, 453 ppi
AMOLED, 144 Hz AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
hlavný: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
teleobjektív: 50 Mpx, f/1,9, 2× optický zoom
teleobjektív: 32 Mpx, f/2,0, 2× optický zoom
teleobjektív: 50 Mpx, f/1,6, 2× optický zoom
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2
širokouhlý: 48 Mpx, f/2,2
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,0
Predný fotoaparát 20 Mpx, f/2,2
16 Mpx, f/2,5, Full HD video s 30 fps
32 Mpx, f/2,5
Čipset MediaTek Dimensity 9200+ Snapdragon 8 Gen 2 MediaTek Dimensity 9200
GPU Arm Immortalis-G715 Adreno 740 Arm Immortalis-G715
RAM 12 GB 8 / 16 GB 8 / 12 GB
Interné úložisko 512 GB 128 / 256 GB 256 / 512 GB
Operačný systém Android 13, MIUI 14 Android 13 Android 13
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 4 870 mAh
rýchlonabíjanie: 120 W / -
rýchlonabíjanie: 100 W / - rýchlonabíjanie: 120 W / 50 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP64 IP68
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery 162,2 × 75,7 × 8,5 mm 163,1 × 74,1 × 8,5 mm 164,1 × 74,5 × 9,3 mm
Hmotnosť 206 g 205 g 215 g
Cena 719,00 € 807,90 € 924,50 €
*Ceny sú platné k 15. 11. 2023.

Ambiciózny Xiaomi 13T Pro plní, čo si predsavzal, nemá sa začo hanbiť

Xiaomi 13T Pro; recenzia

Xiaomi 13T Pro

Mobily

Ako celok na mňa mobilný telefón Xiaomi 13T Pro veľmi dobre zapôsobil. Tenký telefón s koženým chrbtom v modrom vyhotovení nepôsobí, že by sa hral na niečo, čo nie je. Výrobca mobil obdaril dostatočne silnými komponentmi a zo spolupráce s Leicou vyniesol len to najlepšie. Fotoaparát sa skutočne vydaril, a aj tie najlepšie fotomobily majú zdatného konkurenta. Navyše dlho vydrží na batérii a extrémne rýchlo sa nabíja. Pokiaľ si model 13T Pro zaobstaráte napríklad v akciovej ponuke Black Friday, nie je v danej cene pravdepodobne lepšia žiadna iná voľba.

Klady

 • Výborný a rýchly displej
 • Výkonný čip a dostatok RAM
 • Takmer bezchybné fotoaparáty
 • Rýchlosť nabíjania

Zápory

 • Chýba bezdrôtové nabíjanie
 • Kožený chrbát len v modrom variante
i Mohlo by vás zaujímať

Xiaomi 13T Pro sa v ponuke výrobcu nestratí. Ak máte vyššie požiadavky na výbavu mobilného telefónu, mohol by vás zaujať. Pozbieral parametre tých najlepších, celé to zabalil do nápaditej konštrukcie a nastavil zaujímavú cenu. Aj napriek veľmi rýchlej reakcii v podobe uvedenia novej generácie Xiaomi 14 má práve recenzovaný model šancu uspieť. 

Čo sme o mobilných telefónoch Xiaomi 13T a 13T Pro písali skôr

Článok

• Autor: Matěj Toul

Očakávané smartfóny Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro sú konečne tu. Rovnako, ako minulý rok, ide o želiezka v ohni čínskeho výrobcu určené pre vyššiu strednú a vlajkovú kategóriu. Telefóny sa zameriavajú predovšetkým na fotoaparát, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Leica, oplývajú však aj výkonom a množstvom ďalších sľubných parametrov. Čo novinky dokážu? A kedy a za koľko budú dostupné? 

i

Promo akcia Xiaomi 13T a 13T Pro

Pri nákupe nových telefónov Xiaomi 13T a 13T Pro získate darčeky. Viac informácií nájdete v článku Kúpte si nový telefón Xiaomi 13T alebo 13T Pro a získajte hodnotné darčeky.

Xiaomi 13T rad

Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro – OBSAH

 1. Novinky stavajú na dizajne trinásteho radu, zmeny nájdete pri fotomodule
 2. AMOLED panely Xiaomi 13T a 13T Pro sú teraz ešte rýchlejšie
 3. Xiaomi 13T prináša 50 Mpx teleobjektív do vyššej strednej triedy
 4. Pokiaľ vám záleží na výkone a batérii, siahnite po Xiaomi 13T Pro
 5. Xiaomi 13T Pro dobijete už za 19 minút vďaka 120 W rýchlonabíjaniu
 6. Xiaomi 13T vs. Xiaomi 13T Pro – porovnanie parametrov
 7. Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro – cena a dostupnosť

Novinky stavajú na dizajne trinásteho radu, zmeny nájdete pri fotomodule

Asi nie je žiadnym prekvapením, že ako Xiaomi 13T, tak Xiaomi 13T Pro dizajnom kompletne čerpajú z modelov trinásteho radu, teda Xiaomi 13. Oba nové modely zdieľajú rovnaký dizajn a od telefónov zo začiatku roka sa líšia len fotomodulom. Ten teraz ponúka ostrejšie krivky a väčší dôraz na dva fotografické ťaháky – hlavný objektív a teleobjektív.

Xiaomi 13T aj 13T Pro prichádza v troch farebných vyhotoveniach. V čiernom, modrom a zelenom, pričom modrá verzia dostáva prémiovejší finiš z vegánskej kože. 

Xiaomi 13T dizajn
Xiaomi sa najviac chváli modrou verziou s povrchom z vegánskej kože.

AMOLED panely Xiaomi 13T a 13T Pro sú teraz ešte rýchlejšie

Ďalším parametrom, ktorý má Xiaomi 13T aj Xiaomi 13T Pro spoločný, je displej. A ten bude v rámci celého trinásteho radu vôbec najrýchlejší. Oproti 120 Hz obnovovacej frekvencii starších modelov tu totiž výrobca povýšil až na 144 Hz. Zvyšné parametre sú tak niekde medzi Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Panel má uhlopriečku 6,67", teda skoro rovnakú ako model Pro, uspokojiť sa však budeme musieť s trochu nižším rozlíšením, konkrétne 2 712 × 1 220 px.

Xiaomi 13T, 13T Pro Xiaomi 13T, 13T Pro
Xiaomi 13T, 13T Pro v čiernej a zelenej farbe, ktoré už majú, na rozdiel od modrého variantu, klasický sklenený povrch. 

Oba telefóny potešia aj skvelou konštrukciou. Vyslúžili si certifikát IP68, a tak si veľmi dobre poradia aj s ponorom do vody. Proti vniknutiu prachu a iných cudzích predmetov sú potom odolné úplne.

i

Xiaomi Redmi Note 13 (PREVIEW): trojica modelov chce zabodovať fotoaparátmi aj ďalšou výbavou

Xiaomi 13T prináša 50 Mpx teleobjektív do vyššej strednej triedy

Jednou z popredných vlastností Xiaomi 13 Pro zo začiatku roka je jeho 50 Mpx teleobjektív. Ten však teraz môžete mať aj s novým Xiaomi 13T za polovicu ceny. Ani fotoaparáty sa od seba Xiaomi 13T a 13T Pro nijako nelíšia. Vo fotomodule sa skrývajú hneď tri.

Hlavný snímač si modely vypožičali z trinástkového radu – je 50 Mpx a kryje ho objektív s optickou stabilizáciou a svetelnosťou f/1,9. O niečo zaujímavejšie vyzerá 50 Mpx (f/1,9) teleobjektív, ktorý mal v rámci radu doteraz len Xiaomi 13 Pro. Trojicu potom uzatvára 12 Mpx (f/2,2) širokouhlý senzor.

Xiaomi 13T fotoaparát
Fotoaparáty oboch telefónov sú ďalšími z produktov niekoľkoročnej spolupráce Xiaomi a Leica.

Pokiaľ vám záleží na výkone a batérii, siahnite po Xiaomi 13T Pro

Zatiaľ to vyzerá, že sú novinky Xiaomi 13T a 13T Pro v podstate totožné. To ale preto, že tie najväčšie rozdiely nájdete vnútri. Zatiaľ čo základný model poháňa čerstvo vydaný čipset pre strednú triedu MediaTek Dimensity 8200-Ultra, variant Pro je osadený špičkovým Dimensity 9200+. Ten si v rebríčkoch vedie dokonca o niečo lepšie ako Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 z telefónov Xiaomi 13 a 13 Pro.

i

Modely sa líšia aj pamäťovými variantmi. Xiaomi 13T sa vyrába v konfigurácii 8/256 GB alebo 12/256 GB. Ak chcete viac úložiska alebo pamäte RAM, siahnite tak určite po variante Pro. Ten má konfigurácie tri – 12/256, 12/512 a 16/1 024 GB. Nie všetky sú u nás však dostupné. Základný model zakúpite len vo verzii 8/256 GB, 13T Pro potom s 12/512 GB pamäte.

Xiaomi 13T Pro dobijete už za 19 minút vďaka 120 W rýchlonabíjaniu

Pomerne výrazne sa modely líšia aj čo sa týka batérie. Oba majú 5 000 mAh akumulátory. Základný Xiaomi 13T vydrží až 16 hodín nepretržitého prehrávania videa a Xiaomi 13T Pro výdrž vďaka úspornejšiemu čipsetu vyťahuje až na 17 hodín.

Značný rozdiel je aj v nabíjaní. Nižší variant podporuje pre Xiaomi dnes už štandardné 67 W rýchlonabíjanie, zatiaľ čo Xiaomi 13T Pro rovno 120 W. Nabiť ho tak môžete už za 19 minút.

Xiaomi 13T dizajn
Z celkom troch farebných variantov radu Xiaomi 13T je u nás dostupný len čierny a modrý.

Xiaomi 13T vs. Xiaomi 13T Pro – porovnanie parametrov

Tie najdôležitejšie parametre Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Parametre/Model Xiaomi 13T Xiaomi 13T Pro
Displej 6,67" (20 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 712 × 1 220 px, 446 ppi 2 712 × 1 220 px, 446 ppi
AMOLED AMOLED
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps, HDR10+
Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps, HDR10+
Teleobjektív: 50 Mpx, f/1,9, 3× optický zoom
Teleobjektív: 50 Mpx, f/1,9, 3× optický zoom
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2
Širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2
Predný fotoaparát 20 Mpx, f/2,2
20 Mpx, f/2,2
Čipset MediaTek Dimensity 8200-Ultra MediaTek Dimensity 9200+
GPU Arm Mali-G610 Arm Immortalis-G715
RAM 8 GB 12 GB
Interné úložisko 256 GB 512 GB
Operačný systém Android 13, MIUI 14 Android 13, MIUI 14
Podpora sietí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie: 67 W Rýchlonabíjanie: 120 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP68 IP68
Audio Stereo, Dolby Stereo, Dolby
Rozmery 162,2 × 75,7 × 8,5 mm 162,2 × 75,7 × 8,5 mm
Hmotnosť 197 g 206 g
Cena 599 € 899 €
*Ceny sú platné k 29. 9. 2023. 

Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro – cena a dostupnosť

Nové modely Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro sú v predaji už teraz, bohužiaľ sa k nám však nedostali všetky pamäťové konfigurácie. Cenovky vyzerajú k 29. septembru 2023 nasledovne.

i Mohlo by vás zaujímať

Nové telefóny Xiaomi 13T a 13T Pro ukazujú, že trinásty rad čínskeho výrobcu má stále čo ponúknuť. Teleobjektív s vysokým rozlíšením vo vyššej strednej triede určite zaujme a pri telefónoch sa nie je veľmi na čo sťažovať ani v iných ohľadoch. Na to, aké budú telefóny v praxi, si ale budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Xiaomi 13T Xiaomi 13T Pro

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB19