Obnoviť stránku

Smart hodinky WowME Watch TSc s gigantickým displejom

Článok

Aktualizované

Ak hľadáte smart hodinky, ktoré majú plno funkcií, ale pritom nízku cenovku, tak ste ich práve našli. Máme pre vás nachystané hodinky Watch TSc od našej privátnej značky WowME. Vďaka tomu vám môžeme garantovať, že budú fungovať na jednotku s hviezdičkou. Čím sa však už na prvý pohľad líšia od konkurencie? To sa dozviete z našich prvých dojmov. 

 WowME Watch TSc

WowME Watch TSc s gigantickým displejom – OBSAH

 1. Hodinky WowME Watch TSc majú extra veľký displej
 2. Hromada inteligentných funkcií na zápästí vrátane telefonovania
 3. Výdrž batérie a prepojenie s mobilom
 4. Špecifikácia hodiniek WowME Watch TSc
 5. WowME Watch TSc – varianty a dostupnosť
 6. Kľúčové výhody a nevýhody hodiniek WowME Watch TSc

Hodinky WowME Watch TSc majú extra veľký displej

Unisex hodinky WowME Watch TSc vás očaria už na prvý pohľad. Z väčšej diaľky sú totiž prakticky nerozoznateľné od ikonických, ale násobne drahších smart hodiniek. Už preto vyzerajú na ľubovoľnom zápästí jednoducho skvele. Navyše bolo vypočuté volanie používateľov po väčšej personalizácii, preto sú WowME Watch TSc k dispozícii hneď v štyroch farebných vyhotoveniach. 

WowME Watch TSc; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;
Nádherný veľký displej hodiniek WowME Watch TSc.

Dominantou hodiniek WowME Watch TSc je pochopiteľne 1,7" plne dotykový TFT displej s mimoriadne jemnou grafikou. Práve vďaka tomu vynikne väčšie množstvo atraktívnych ciferníkov. Na boku hodiniek sa nachádza fyzické tlačidlo, ktorým zapnete alebo vypnete displej. Všetko ostatné ovládanie prebieha pomocou dotykov. Pre športových nadšencov je k dispozícii niekoľko športových režimov – chôdza, beh, cyklistika, plávanie a bedminton. Zo zdravotných funkcií určite využijete meranie tepovej frekvencie, krvného tlaku, kvality spánku alebo môžete prekontrolovať obsah kyslíka v krvi. Dámy určite ocenia možnosť individuálneho sledovania menštruačného cyklu vrátane predpovedania ovulácie.

Sledovanie tepovej frekvencie je dôležité

Tep je údaj, ktorý meria frekvenciu sťahov srdcového svalu za minútu. Jeho sledovanie pri tréningu pomôže efektívne dosiahnuť stanovené ciele – či už ide o chudnutie (aeróbny tréning), alebo budovanie kondície. Pokiaľ vás táto téma zaujíma, prečítajte si podrobne o tréningu podľa tepovej frekvencie.

Optický senzor na meranie tepovej frekvencie (TF) má dnes drvivá väčšina smart a športových hodiniek. To sa hodí nielen bezprostredne pri tréningu, ale aj ako ukazovateľ kondície. Pomalší tep znamená lepšiu kondíciu. Normálna pokojná TF je 70 – 80 tepov za minútu, v prípade veľmi aktívnych športovcov 40 – 50 tepov za minútu. Nízky tep je tiež spojený s vyššou odolnosťou voči kardiovaskulárnym chorobám.

WowME Watch TSc; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;
Smart hodinky sú ideálnym prostriedkom na meranie zdravotných funkcií.

Niektoré smart hodinky (predovšetkým tie vyššie kategórie) dokážu pri pravidelnom nosení rozpoznať a upozorniť aj na veľmi malé odchýlky v tepe – to môže byť prvým signálom respiračného ochorenia (ako chrípka alebo covid-19). Ak sa upozornenie na abnormálny tep opakuje bez zjavnej príčiny, je potrebné sa poradiť so svojím lekárom. Kvalita merania tepu závisí od senzora – aj v lacnejších hodinkách často nájdeme kvalitný senzor. Pokiaľ ale chceme čo najpresnejšie meranie, je optimálne siahnuť po športovom hrudnom páse, ktorý tep sníma priamo pri zdroji.

Meranie kyslíka v krvi

Pulzný oxymeter, ktorý sa dnes v niektorých (predovšetkým športových) hodinkách nachádza, je senzor, ktorý dokáže rozpoznať hodnoty kyslíka v krvi, prípadne jej nedostatočné okysličenie. Normálne hodnoty sa pohybujú medzi 94 – 99 %. Občasný pokles pod 94 % nie je rizikový (môže nastať napr. po chorobe alebo následkom únavy). Dlhodobejšie hodnoty okolo 80 % alebo menej môžu byť aj predzvesťou komplikácií v rámci respiračného ochorenia. Senzory v hodinkách nie sú tak presné ako prstový pulzný oxymeter alebo prístroje, ktoré má k dispozícii lekár – pri nízkych hodnotách je teda vhodné premeranie u odborníka.

Kvalita spánku

Aby smart a športové hodinky podávali čo najpresnejšie informácie, je ideálne neustále nosenie. Čo sa týka monitoringu spánku, je nosenie hodiniek na noc logicky nutnosťou. Pohodlie by v takom prípade nemalo hrať vedľajšiu úlohu – dbajte na to preto už pri výbere – predovšetkým ľudia s útlejším zápästím by mali voliť skôr menšiu veľkosť a hrúbku ciferníka. Zásadný je ale aj materiál remienka – gumový alebo silikónový remienok môže v horúčave pod perinou spôsobiť aj nepríjemnú svrbiacu vyrážku. Ak máte jemnú a citlivú kožu, voľte na spanie napríklad bavlnený tkaný remienok. Utiahnutie remienka na noc povoľte o jeden stupeň oproti noseniu cez deň alebo pri športe.

Nesmieme zabudnúť ani na fakt, že hodinky WowME Watch TSc majú zvýšenú odolnosť proti vlhkosti a prachu podľa certifikačného štandardu IP67. Nejaký ten dážď alebo pot vydržia (hoci primárne na športové výkony nie sú určené, pre športovcov je vhodnejší skôr model WowME ID217G Sport), no samotný výrobca neodporúča hodinky používať napríklad na meranie plaveckých výkonov. A je tiež dobré vyhnúť sa styku s horúcou vodou alebo parou. Vďaka nízkej hmotnosti iba 46 gramov môžete hodinky nosiť naozaj celý deň a nemusíte ich dávať dole ani v noci. Napokon, pokiaľ si chcete merať spánok, inak to ani nepôjde. Poďme sa ale pozrieť aj na ďalšie funkcie.

V celkovej výbave pochopiteľne nesmie chýbať ani pohodlný silikónový remienok, ktorý je ideálny na akúkoľvek športovú aktivitu. Dodajme len, že remienok je typu 20 mm Quick Release, takže ho možno ľahko vymeniť.

i

Prezrite si náš široký sortiment kompatibilných náhradných 20 mm remienkov Quick Release.

Hromada inteligentných funkcií na zápästí vrátane telefonovania

Typické smart hodinky sa spoliehajú na bezproblémové prepojenie s telefónom. Práve doň sa zbiehajú všetky zaznamenané hodnoty. Čo však vlastne dokážu hodinky WowME Watch TSc zmerať? V rámci športových aktivít sú pripravené profily pre bedminton, beh, cyklistiku, chôdzu alebo plávanie. To však nie je ani zďaleka všetko.

WowME Watch TSc; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;
Merajte si svoje športové aktivity a zlepšujte fyzickú kondíciu.

WowME Watch TSc vás nepochybne potešia integráciou budíka, stopiek, časovača, predpovede počasia, ovládania hudby alebo zaujímavým modulom pripomienok. O čo ide? Hodinky WowME Watch TSc podporujú niekoľko režimov pripomienok vrátane upozornenia na prichádzajúce správy alebo prichádzajúce hovory. Rovnako tak vás hodinky pravidelne vyzvú na pohyb, doplnenie tekutín či avizujú prípadné neplnenie celkových pohybových cieľov. Hodinky tak na vašom zápästí čas od času zavibrujú a taktne o sebe dajú vedieť.

i

Prečítajte si naše ďalšie články z kategórie smart hodiniek.

Avšak vzhľadom na nízku cenu je nutné upozorniť na chýbajúci GPS modul, takže sa napríklad pri behaní musíte uspokojiť s menej presným meraním vzdialenosti pomocou krokomeru. To sa však dá elegantne vyriešiť tak, že budete mať pri sebe inteligentný telefón, z ktorého si hodinky prevezmú polohové informácie. Vždy tak získate pomerne presný prehľad o každodenných aktivitách vrátane spálených kalórií alebo dĺžky spánku. Avšak na behanie je dobré so sebou stále brať mobil. Či už kvôli presnému zmeraniu trasy, alebo na počúvanie obľúbenej hudby. Tú je možné ovládať priamo z hodiniek, ktoré fungujú ako diaľkový ovládač.

WowME Watch TSc; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;
Hodinky WowME Watch TSc môžete nosiť pokojne celý deň.

Tým sa voľne dostávame k prémiovým funkciám, medzi ktoré patrí meranie tepovej frekvencie priamo zo zápästia, vyhodnotenie krvného tlaku, hladiny kyslíka v krvi alebo záznam dĺžky spánku a jeho kvality. To je fajn, pretože zdravie máme len jedno a z toho dôvodu je dobré ho dlhodobo sledovať. Jasne, že tento typ hodiniek nefunguje ako komplexný certifikovaný zdravotnícky prístroj, ale napriek tomu veľmi dobre poslúži na sledovanie vašich trendov v oblasti zdravia.

Cez WowME Watch TSc je možné aj volať

Medzi vyložene lákavé vychytávky však patrí možnosť pohodlného vybavovania telefónnych hovorov. Hodinky WowME Watch TSc totiž šikovne využívajú zabudovaný mikrofón a reproduktor. Akonáhle vám niekto zavolá, tak hodinky sa rozvibrujú a cez symbol zeleného slúchadla hovor prijmete, červeným slúchadlom potom hovor odmietnete. Ide o mimoriadne praktickú veci, ktorá nahrádza handsfree slúchadlá. Ľahko tak môžete telefonovať bez toho, aby ste mali telefón neustále v ruke. Cez hodinky WowME Watch TSc je možné dokonca telefónne číslo sami vytočiť alebo využiť uložené kontakty. Prijímanie notifikácií či správ zo sociálnych sietí je samozrejmosťou.

Vždy je však nutné mať blízko spárovaný telefón, cez ktorý sa hovory reálne uskutočnia. Hodinky WowME Watch TSc totiž nemajú slot pre SIM kartu a ani nepodporujú virtuálnu eSIM. To by sme sa nachádzali v úplne inej cenovej relácii.

Výdrž batérie a prepojenie s mobilom

Dôležitým parametrom pri výbere akýchkoľvek smart hodiniek je výdrž batérie. Batéria použitá v hodinkách WowME Watch TSc má kapacitu 210 mAh a zvládne 6 dní štandardného používania. Ak si vystačíte s pohotovostným režimom, po vypnutí Bluetooth a meraní tepovky sa dostanete pokojne aj na mesačnú výdrž. Čo je rozhodne úctyhodná doba prevádzky, ktorú musíme zdôrazniť. Z praxe totiž vieme, že celý rad používateľov je doslova alergický na hodinky s jednodňovou výdržou batérie.

A ako fungujú hodinky po softvérovej stránke? V prípade hodiniek WowME Watch TSc používa výrobca vlastný operačný systém, vďaka čomu umožňuje podrobnú optimalizáciu a o to hladší chod.

WowME Watch TSc
Telefonovanie je jedna z prémiových funkcií hodiniek WowME Watch TSc.

Vďaka upozorneniam na prichádzajúce volania, SMS a správy aplikácií navyše zostanete vždy v obraze. Upozornenie na notifikácie však možno samozrejme vypnúť alebo dočasne stlmiť, na čo je pripravených hneď niekoľko inteligentných režimov.

Vybrané funkcie vyžadujú stále pripojenie k inteligentnému telefónu, ktoré zaisťuje obľúbená technológia Bluetooth. Tá je prítomná dokonca vo verzii 5.0, čo je v prípade takto lacného zariadenia veľkým plusom a zárukou stabilnejšieho aj rýchlejšieho spojenia. Prostredie hodiniek je potom kompletne v češtine, hoci určitou výnimkou môžu byť ciferníky, ktoré v niektorých prípadoch dáta zobrazujú v angličtine.

To všetko dopĺňa dobre spracovaná mobilná aplikácia Da Fit, ktorá disponuje českým rozhraním, čo je pre väčšinu používateľov veľmi dôležitý a rozhodne plusový bod. Aplikácia je pochopiteľne k dispozícii pre platformy Android a iOS.

Da Fit
Pohľad na české rozhranie aplikácie Da Fit.

Špecifikácia hodiniek WowME Watch TSc

Pozrite sa na základné parametre šikovných hodiniek WowME Watch TSc. Musíme vyzdvihnúť elegantný dizajn, nadštandardne veľký displej, možnosť vybavovať telefónne hovory alebo české rozhranie.

Model WowME Watch TSc
Displej 1,7", dotykový, TFT
Typ sklíčka Chemicky tvrdené
Hmotnosť 46 gramov
Stupeň krytia IP67
Určovanie polohy GPS v telefóne
Bezpečnostné funkcie
Konektivita Bluetooth
Zdravotné a športové funkcie Krokomer, tepová frekvencia, výpočet kalórií, pitný režim, monitoring spánku, meranie saturácie kyslíka v krvi, meranie krvného tlaku, pripomenutie pohybu, sledovanie menštruačného cyklu
Inteligentné funkcie Ovládanie prehrávača hudby v mobile, predpoveď počasia, režim spánku/nerušiť, vlastné ciferníky
Notifikácie a telefonovanie Prichádzajúci hovor, odmietnutie prichádzajúceho hovoru, SMS, Messenger, sociálne siete, e-mail
Výdrž batérie Až 720 h, typicky 120 h
Vymeniteľný remienok
Typ remienka Silikónový 20 mm Quick Release
Cena 60,90 €

WowME Watch TSc – varianty a dostupnosť

Smart hodinky WowME Watch TSc máme okamžite skladom hneď v štyroch farebných vyhotoveniach. Konkrétne ide o WowME Watch TSc Black, WowME Watch TSc Rose-gold, WowME Watch TSc Pink a WowME Watch TSc Black/red. Hodinky sú funkčne úplne identické, ale mení sa farebné vyhotovenie remienka a samotného puzdra.

Kľúčové výhody a nevýhody hodiniek WowME Watch TSc

Poďme si zhrnúť tie najzásadnejšie výhody, ktoré prinášajú smart hodinky WowME Watch TSc. Musíme však spomenúť aj niekoľko funkčných neduhov.

 • Nadštandardne veľký farebný dotykový displej s 1,7" uhlopriečkou
 • Stupeň krytia IP67
 • Prispôsobenie vzhľadu hodiniek pomocou ciferníkov
 • Výdrž batérie je až 6 dní v aktívnom režime a 30 dní v režime stand-by
 • Hodinky aj aplikácie v češtine
 • Hneď štyri zaujímavé farebné varianty
 • Chýba GPS
 • Iba silikónové remienky
 • Nie je možné doinštalovať žiadne aplikácie
 • Menší počet športových režimov
i Mohlo by vás zaujímať

Smart hodinky WowME Watch TSc sú vhodné pre pánov aj dámy, pretože sú k dispozícii hneď v niekoľkých farebných variantoch. Musíme vypichnúť najmä nadštandardne veľký displej s vynikajúcou čitateľnosťou. Idete do nich?

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB11