Obnoviť stránku
Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni

WowME TS Watch (RECENZIA) – za málo peňazí veľa muziky

Aktualizované • Autor: Daniel Hlas

Alza v nedávnom období vstúpila na trh inteligentných hodiniek s vlastnou značkou WowME, ktorá cieli na cenovo dostupné modely s čo najlepším pomerom cena/výkon. Vôbec najzákladnejším modelom je WoWME TS Watch, ktorý skĺbi ľúbivý dizajn, základné funkcie a mimoriadne nízku cenu nepresahujúcu 40 €. Môžu však inteligentné hodinky za niekoľko desiatok eur konkurovať niekoľkonásobne drahšej konkurencii? Nielen o tom si povieme v dnešnej recenzii…

Inteligentné hodinky WowME Watch TS

WowME Watch TS (RECENZIA) – Obsah

 1. Kvalitná konštrukcia s nedokonalým displejom
 2. Základné funkcie na každú príležitosť
 3. Zaznamenajte šport aj zdravotné funkcie
 4. WowME TS Watch – varianty, dostupnosť a cena

Kvalitná konštrukcia s nedokonalým displejom

Inteligentné hodinky WowME TS Watch s rozmermi 43,5 × 35,8 mm a hrúbkou 8,5 mm pôsobia obzvlášť elegantným dojmom a vziať si ich preto môžeme aj na formálnejšiu udalosť. Samotná konštrukcia je sama o sebe kvalitne spracovaná a pochváliť sa môže aj stupňom odolnosti IP68. To štandardne znamená úplnú ochranu pred prachom a možnosť dlhodobejšieho ponorenia pod hladinu vody. Podľa pokynov výrobcu však WowME TS Watch radšej nemáme potápať ani sa s nimi sprchovať, zatiaľ čo kvapky dažďa či striekance vody prekážať nemajú. Obzvlášť príjemný je aj remienok, ktorý navyše disponuje aj mechanizmom Quick Release na ľahkú výmenu kedykoľvek a kdekoľvek.

Viditeľne sa bohužiaľ šetrilo na 1,75-palcovom displeji, ktorý síce využíva technológiu IPS, farby sú ale nevýrazné a zlé pozorovacie uhly obraz degradujú pri akomkoľvek naklonení. Podpriemerné je tiež rozlíšenie 240 × 280 px, ktoré predovšetkým pri písme vytvára nevzhľadne ostré hrany. Kto vie aká vysoká nie je ani maximálna svietivosť, ktorá síce vo väčšine situáciách dostačuje, otáznik ale visí nad čitateľnosťou počas priameho letného slnka. Úroveň jasu sa navyše automaticky neupravuje a jej úroveň si tak musíme meniť manuálne.

WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch
Hore základný ciferník, dole panel rýchleho prístupu a pohľad na konštrukciu.

Štvorcová obrazovka zabezpečuje prehľadné zobrazenie aj ľahšie ovládanie prstom, pričom samotná odozva je rýchla a spoľahlivá. V prípade ciferníkov s farebnými okrajmi sú síce jasne viditeľné relatívne hrubé rámčeky, vďaka čiernemu pozadiu pri väčšine obsahu ich ale v praxi skoro nezaznamenáme. Pochváliť musíme aj množstvo ponúkaných ciferníkov, ktorých je v mobilnej aplikácii viac ako sto. Škoda len, že WowME TS Watch uchovajú maximálne 5 vzhľadov, pretože kvôli tomu musíme o to častejšie manipulovať s telefónom. Jednotlivé ciferníky v drvivej väčšine prípadov nemožno ani editovať a chýba aj funkcia always-on.

Základné funkcie na každú príležitosť

WowME TS Watch možno nepatria medzi najvybavenejšie hodinky na trhu, stále však vedia byť užitočné pri mnohých každodenných situáciách. V ponuke nájdeme napríklad stopky, časovač, spúšť fotoaparátu či ovládanie médií prehrávaných na telefóne, či už ide o ich pozastavenie alebo preskakovanie. Chýbať nemôže ani budík, hoci nastavenie konkrétneho času musíme vykonávať v samotnom smartfóne. Sledovať môžeme aj aktuálne alebo predpovedané počasie a nezaskočia nás tak ani poveternostné podmienky.

Vďaka upozorneniam na prichádzajúce hovory, SMS a správy aplikácií naviac zostaneme vždy v obraze. Plne podporovaná je aj slovenská diakritika a je preto škoda, že smajlíci sa naopak nezobrazujú ani v textovej podobe. Na správy zároveň nemožno odpovedať a prichádzajúce hovory môžeme iba odmietnuť. Pamäť hodiniek potom umožňuje uloženie len päť posledných upozornení, takže ak nekontrolujeme WowME TS Watch priebežne, staršie správy môžeme ľahko prehliadnuť. Upozornenie na notifikácie možno samozrejme vypnúť alebo dočasne stlmiť, na čo je pripravených hneď niekoľko inteligentných režimov.

WowME TS Watch
Prehliadka mobilnej aplikácie Da Fit.

Vybrané funkcie vyžadujú neustále pripojenie k telefónu, ktoré zabezpečuje obľúbená technológia Bluetooth. Tá je prítomná dokonca vo verzii 5.0, čo je v prípade takto lacného zariadenia veľkým plusom a zárukou stabilnejšieho aj rýchlejšieho spojenia. Prostredie hodiniek je potom kompletne po slovensky, hoci určitou výnimkou môžu byť ciferníky, ktoré v niektorých prípadoch údaje zobrazujú v angličtine. Všetky funkcie sú zhromaždené v menu, ktoré je možné zobraziť v riadkovom zozname alebo pomocou ikoniek. Druhý variant je výrazne atraktívnejší, v praxi sa ale posúvanie ikoniek tak trochu trhá a celkovo lepším dojmom preto pôsobí klasický zoznam.

Príjemne prekvapila aj batéria, ktorá pri recenzovaní vydržala necelých 7 dní. To napokon zodpovedá aj údajom výrobcu, ktorý sľubuje chod počas 5 – 7 dní. To všetko dopĺňa už spomínaná mobilná aplikácia Da Fit, ktorá je taktiež kompletne po slovensky. Samotný výrobca kompatibilné systémy pri smartfónoch síce neuvádza, podľa údajov z Google Play a App Store sú však podporované Android 4.4, iOS 9.0 a ich novšie verzie.

WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch
Hore základný ciferník, dole ďalší ciferník, aplikácia počasie a stopky.

Zaznamenajte šport aj zdravotné funkcie

S obmedzeným množstvom funkcií musíme počítať aj v oblasti športu. Podporovaných je len 8 športových aktivít a integrovaná pochopiteľne nie je ani GPS. WowME TS Watch taktiež nemožno prepojiť s GPS telefónom a náhradné riešenie tak ponúka iba mobilná aplikácia Da Fit. V tej môžeme spustiť monitorovanie behu vrátane GPS, tento režim však nie je prepojený s hodinkami a nazbierané dáta tak nie sú úplné.

Plnohodnotne je naopak monitorovaný náš každodenný pohyb, či už ide o kroky, spálené kalórie alebo prejdenú vzdialenosť. Vďaka upozorneniam na dlhú neaktivitu sa navyše môžeme včas pretiahnuť a uľaviť tak vlastnému telu, čo ocenia napríklad ľudia so sedavým zamestnaním.

Nadpriemerné možnosti potom skrýva monitorovanie zdravotných funkcií. Popri nepretržitom sledovaní srdcovej frekvencie s rozdelením do tepových zón sa totiž môžeme tešiť aj na meranie okysličenia krvi, pripomenutie pitného režimu alebo monitoring menštruačného cyklu.

WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch
Hore hlavné menu, dole základný ciferník, prehľad prejdených krokov a ďalší ciferník.

WowME TS Watch na rozdiel od väčšiny inteligentných hodiniek nemerajú stres a o záťaži tela tak nemáme prakticky žiadne informácie. Na základe subjektívneho pocitu je však možné využiť pripravené dychové cvičenia, ktoré nás náležite upokojia, hoci objektívne zhodnotenie (napríklad pomocou tepu) tu predsa len chýba.

Samozrejmosťou je aj meranie spánku, či už ide o jeho dĺžku, jednotlivé fázy alebo vyhodnotenie kvality. Nechýba ani prehľad dlhodobých trendov či porovnanie s ľuďmi rovnakého veku a pohlavia. Čerešničkou na torte je potom záznam krvného tlaku, ktorý nenájdeme takmer pri žiadnej konkurencii.

WowME TS Watch – varianty, dostupnosť a cena

Inteligentné hodinky WowME TS Watch sú dostupné v ôsmich atraktívnych variantoch, ktoré sa líšia farbou, remienkom aj samotnou cenou. Vyberať môžeme z čiernej, ružovej, striebornej/sivej, striebornej/modrej, čiernej s milánskym remienkom, striebornej s milánskym remienkom a rose-gold s milánskym remienkom. Cena začína na len ťažko uveriteľných 39 €, čo z WowME TS Watch robí jedny z najlacnejších inteligentných hodiniek na trhu. Všetky modely sú navyše dostupné už teraz a zakúpiť si ich môžete pomocou zeleného tlačidla nižšie.

smart hodinky; smartwatch; wearables;

WowME Watch TS

Smart hodinky

WowME TS Watch sú kvalitne spracovaným zariadením s elegantným dizajnom, dostatkom funkcií a mimoriadne nízkou cenou. Hoci v niektorých oblastiach narazíme na isté obmedzenia, celkovo ide o stále atraktívny vstupný model s viac ako zaujímavým pomerom cena/výkon.

Klady

 • Elegantný dizajn
 • Kvalitné remeselné spracovanie
 • Mimoriadne nízka cena

Zápory

 • Podpriemerný displej
 • Absencia pokročilých funkcií

Zobraziť skôr napísaný preview

Túžite po inteligentných hodinkách, ktoré nezaťažia váš finančný rozpočet? V tom prípade si vyskúšajte moderný unisex hodinky WowME Watch TS s výborným displejom, celým radom zaujímavých funkcií alebo zvýšenou odolnosťou podľa štandardu IP68. Čím sa odlišujú od konkurencie? A ktorý z nápaditých farebných a materiálových variantov si vyberiete?

Inteligentné hodinky WowME Watch TS – OBSAH

 1. Displej, ktorý nemá v tejto cenovej triede konkurenciu
 2. Funkcie a meranie športových aktivít
 3. Elegantný dizajn a vyhotovenie hodiniek WowME Watch TS
 4. Výdrž batérie v praxi a sprievodná aplikácia Da Fit
 5. WowME Watch TS: skúsenosti zákazníkov
 6. WowME Watch TS – varianty, dostupnosť a cena
 7. Kľúčové výhody a nevýhody smartwatch WowME Watch TS

Displej, ktorý nemá v tejto cenovej triede konkurenciu

Jedným z hlavných ťahákov inteligentných hodiniek WowME Watch TS je displej. Ten sa pýši nadpriemernou uhlopriečkou 1,75", na ktorej sa odohráva veľké predstavenie. Ide totiž o štvorcový IPS panel s jemným rozlíšením 240 × 280 pixelov a skvelou čitateľnosťou. Okolo displeja je navyše úplne minimálny rámik, takže viditeľný priestor je využitý do posledného milimetra. V tomto smere môžeme smelo vyhlásiť, že hodinkám WowME Watch TS závidí displej aj násobne drahšia konkurencia.

Už z fotografií je zrejmé, že displej hodiniek WowME Watch TS sa dá dokonale prispôsobiť aktuálnym potrebám. Máte radšej analógové zobrazenie času? Žiadny problém! Chcete mať neustále na očiach spálené kalórie a nachodené kroky? Vyberte si na to určený ciferník. Výrobca sa totiž v tomto smere rozhodne nedržal pri stene.

Samozrejmosťou je ovládanie pomocou dotykov, ktoré navyše dopĺňa fyzické bočné potvrdzovacie tlačidlo. Pri každodennom používaní oceníte, že hodinky sami spoznajú, kedy sa na ne potrebujete pozrieť. Napríklad kvôli času alebo nejakej notifikácii. Stačí totiž zápästím otočiť smerom k sebe a behom okamžiku sa displej automaticky rozsvieti.

Funkcie, ktoré by ste pri hodinkách za 40 € nečakali

WowME Watch TS možno nedisponujú tými najpokročilejšími funkciami na trhu, s ohľadom na obstarávaciu cenu však ponúka viac ako slušný základ, s ktorým si veľa používateľov bohato vystačí. Tie najzaujímavejšie funkcionality si necháme na záver kapitoly a začneme zľahka. Z dostupného vybavenia môžeme začať napríklad pri budíku, stopkách, časovači, predpovedi počasia, ovládaní hudby, spúšte fotoaparátu alebo tzv. režime baterky, ktorý rozžiareným displejom značne osvieti okolie.

i

Prečítajte si naše ďalšie články z kategórie smart hodiniek.

K dispozícii sú tiež upozornenia na prichádzajúce hovory, SMS správy alebo notifikácie aplikácií, vďaka čomu zostaneme neustále v obraze. Vybrané funkcie pochopiteľne podmieňujú zachovanie spojenia s mobilným telefónom, ktoré zabezpečuje Bluetooth v modernej verzii 5.0. Na zabezpečenie kompatibility je však nevyhnutný smartfón s operačným systémom Android 5.0, iOS 8.2 alebo ich novšou verziou.

WowME Watch TS; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;
Detail vyhotovenia inteligentných hodiniek WowME Watch TS.

Z pohľadu športovania je potrebné priznať, že hodinkám WowME Watch TS chýba GPS na presné meranie polohy, takže je nevyhnutné spoľahnúť sa na vstavaný krokomer. Avšak aj tak získate pomerne presný prehľad o každodenných aktivitách vrátane spálených kalórií alebo dĺžky spánku.

Tým sa voľne dostávame k prémiovým funkciám, medzi ktoré patrí meranie tepovej frekvencie priamo zo zápästia, zistenie aktuálneho krvného tlaku alebo otestovanie okysličenia krvi. To je dôležité najmä pri problémoch s dýchaním. Je však nevyhnutné brať ohľad na to, že hodinky WowME Watch TS rozhodne nie sú certifikované ako zdravotná pomôcka, preto berte namerané hodnoty s rezervou. Napriek tomu však výpovednú hodnotu majú a na základe opakovaných meraní možno odhaliť prípadné anomálie a tie konzultovať s lekárom.

i

Pozor: smart hodinky nenahradia kardiológa alebo iného špecialistu. A nemôžu nahradiť ani pravidelné kontroly u lekára. Pri všetkých hodinkách či smart náramkov platí, že ak chceme kvalitné informácie, musíme ich nosiť pravidelne, ideálne aj cez noc. Tak získate čo možno najpresnejšie údaje, ktoré však berte iba ako bonus. Plnohodnotné vyšetrenie u lekára totiž nezastúpia ani tie najdrahšie modely, rovnako tak nedokážu stanoviť ani prípadnú diagnózu.

Elegantný dizajn a vyhotovenie hodiniek WowME Watch TS

Jednou z vecí, vďaka ktorej nás hodinky WowME Watch TS zaujali, je atraktívne dizajnové vyhotovenie. Hranatý ciferník je totiž zasadený do tela z ľahkej zinkovej zliatiny. Hodinky tak budú v praxi celkom odolné, ale zároveň ľahké. Majú hmotnosť iba 45 gramov, takže ich na zápästí prakticky ani nepocítite. Nechýba ani pohodlný silikónový remienok, ktorý sa perfektne hodí na akúkoľvek športovú aktivitu. Vďaka šírke hodiniek 35,8 mm a rozmerom remienka pre obvod zápästia od 16 do 23 cm disponujú hodinky kompaktnými rozmermi a sú vhodné na pánsku aj dámsku ruku.

Na výber máte pochopiteľne z niekoľkých farebných variantov a už čoskoro budú k dispozícii varianty s remienkom v nerezovej oceli. Pôjde tak o populárny milánsky ťah. A pretože je milánsky ťah plne magnetický, rovnako ako jeho spona, môžete si ho ľubovoľne nastaviť okolo svojho zápästia tak, že vám vždy presne padne.

WowME Watch TS; smartwatch; nositeľná elektronika; dotykové hodinky; wearables;
Aj napriek väčšiemu displeju si hodinky uchovávajú striedme rozmery. Hmotnosť potom dosahuje iba 45 g.

Nesmieme zabudnúť ani na fakt, že hodinky WowME Watch TS majú zvýšenú odolnosť voči vlhkosti a prachu podľa certifikačného štandardu IP68. Nejaký ten dážď alebo pot vydržia. Zvládnu aj občasné kúpanie, ale určite sa vyvarujte styku s horúcou vodou, alebo dokonca s parou.

Výdrž batérie v praxi a sprievodná aplikácia Da Fit

Aj napriek veľkému a dobre čitateľnému displeju sa môžete tešiť na extra dlhú výdrž hodiniek WowME Watch TS na jedno nabitie. Tá sa aj podľa poznatkov z reálneho používania pohybuje na úrovni necelého týždňa, čo je príjemný bonus najmä pre zábudlivých používateľov. Vďaka tomu je možné hodinky používať bez prestávky a napríklad si vyskúšať meranie dĺžky spánku alebo pohodlné prebúdzanie pomocou budíka na zápästí.

Nazbierané údaje z inteligentných hodiniek WowME Watch TS sa automaticky prenášajú do mobilnej aplikácie Da Fit, ktorá je rovnako ako systém hodiniek dostupná v slovenčine, češtine a iných jazykoch. V aplikácii nájdete pekne pohromade všetky namerané údaje a môžete tak pohodlne porovnávať napríklad počet krokov v jednotlivých dňoch, týždňoch alebo mesiacoch.

 WearHealth WearHealth WearHealth

Prehľadná mobilná aplikácia Da Fit.

WowME Watch TS: skúsenosti zákazníkov

Smart hodinky WowME Watch TS sú v predaji zhruba od septembra a aj za tak krátke obdobie sa nám zišlo hneď niekoľko zákazníckych recenzií. V prvom rade je kvitovaná zhruba týždňová výdrž na jedno nabitie, čo v praxi potvrdzuje výrobnú špecifikáciu. Ďalej tu máme veľké plusové body za úplne plynulé prostredie, jednoduché ovládanie aj prispôsobenie displeja, kedy je možné zvoliť niektorý z mnohých ciferníkov alebo vytvoriť vlastný – napríklad z fotografie. Kladné ohlasy sú aj na sprievodnú aplikáciu, ktorá na iOS platforme prenáša namerané údaje aj do aplikácie Zdravie.

Samozrejme sme zaznamenali aj niekoľko negatívnych reakcií, ktoré smerujú k nižšej presnosti krokomeru alebo k nevyhnutnosti ukončiť meranie spánku fyzickým rozsvietením displeja. Problém je aj so zobrazením emoji v SMS správach alebo chýbajúcou možnosťou prijať prostredníctvom hodiniek prichádzajúci hovor. Tu máme rovno aj vysvetlenie. Keďže inteligentné hodinky WowME Watch TS nedisponujú mikrofónom, je možné hovory iba odmietnuť alebo stíšiť zvonenie. Sme radi, že iba ojedinele používatelia hlásia problémy pri spárovaní mobilnej aplikácie Da Fit so smartfónom.

WowME Watch TS; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;
WowME Watch TS rose-gold s remienkom milánsky ťah.

WowME Watch TS – varianty, dostupnosť a cena

Smart hodinky WowME Watch TS máme skladom v celom rade farebných variantov za cenu hlboko pod 40 eur. Konkrétne ružové, čierne, sivé, modré alebo ružovo-zlaté modely so silikónovými remienkami. V priebehu decembra následne dorazí zásielka luxusnejšej edície, ktorá sa líši v použití remienka s milánskym ťahom z nerezovej ocele. Pôjde o varianty v striebornom, čiernom a ružovo-zlatom dizajne s cenou zľahka nad 40 eur. Aj tak však pôjde o úplne ojedinelú ponuku na našom trhu.

Kľúčové výhody a nevýhody smartwatch WowME Watch TS

Poďme si zhrnúť tie najzásadnejšie výhody, ktoré prinášajú inteligentné hodinky WowME Watch TS. Musíme však spomenúť aj niekoľko funkčných neduhov.

WowME Watch TS lámu cenové rekordy v kategórii smart hodiniek. Aj napriek celej rade nutných kompromisov sú však ideálnym odrazovým mostíkom pre začiatočníkov alebo menej náročných používateľov. Okrem podareného farebného displeja lákajú predovšetkým na atraktívne farebné alebo materiálové varianty.

i Mohlo by vás zaujímať

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB21