Obnoviť stránku
Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni

WowME Vita, hodinky, ktoré kombinujú elegantný dizajn s modernými technológiami

Aktualizované

Pokiaľ hľadáte ideálny darček pre svoju manželku, priateľku či kamarátku, máme pre vás zaujímavý tip. Sú ním inteligentné hodinky WowME Vita, štýlový spoločník s nádychom luxusu, ktorý zvláda pestrú škálu funkcií vrátane sledovania aktivít. Hodinky však dostali veľmi príjemnú cenu, čo z nich robí ideálneho kandidáta napríklad na vianočný darček. Aké sú ich prednosti?

WowME smartwatch: šampión cena/výkon

Dámske smart hodinky WowME Vita – OBSAH

 1. Moderné smart hodinky WowME Vita dámy ocenia
 2. Elegantný dizajn a vyhotovenie hodiniek WowME Vita
 3. WowME Vita podporujú množstvo ciferníkov
 4. Množstvo smart funkcií priamo na zápästí
 5. Výdrž batérie a prepojenie s mobilom
 6. WowME Vita – varianty, dostupnosť a cena
 7. Dôvodov na zaobstaranie WowME Vita je celý rad

Moderné smart hodinky WowME Vita dámy ocenia

Hodinky boli vždy nielen praktickou záležitosťou, ale aj módnym doplnkom. Ak sa na kúpu hodiniek chystáte, možno váhate, akou cestou sa vydať. Či zvoliť klasické hodinky s ich nadčasovou eleganciou, alebo siahnuť radšej po moderných smart hodinkách so všetkými technologickými vymoženosťami a odolným vyhotovením.

Smart watch WowME Vita by mohli byť riešením tejto dilemy. Kombinujú totiž to najlepšie z oboch svetov. Sú elegantné, čo v prípade dámskych inteligentných hodiniek neprekvapí, pôsobí luxusným dojmom a zároveň ponúknu plnohodnotnú technickú výbavu. A nejde iba o prvý dojem, ruka v ruke s tým totiž ide puzdro aj remienok hodiniek, ktorý nie je z plastu, ale z kovu. Hodnotenie dizajnu je potom ošemetné – vo výsledku záleží na vkuse každého zvlášť. Nám sa však dizajn, ktorý vychádza z tradičného poňatia klasických hodiniek vrátane okrúhleho displeja, páči. Nie každý chce mať na ruke hranaté hodinky, ktoré vyzerajú ako komunikačné zariadenie zo Star Treku.

WowME Vita zlaté WowME Vita strieborné

Hodinky WowME Vita si zaobstaráte v dvoch vyhotoveniach, zlatom a striebornom, obe pôsobia porovnateľne luxusným a elegantným dojmom.

Elegantný dizajn a vyhotovenie hodiniek WowME Vita

Dámske smart hodinky WowME VITA sú vyrobené v kombinácii kvalitnej ocele a skla. Na výber máte zo zlatého alebo strieborného vyhotovenia, kde je vo zvolenej farbe nielen telo hodiniek, ale aj kovový remienok. Ten je veľmi vhodný do práce aj do spoločnosti, avšak na športové aktivity bude vhodnejšie zaobstarať si kožený remienok v čiernom alebo bielom vyhotovení. Vymeniteľné remienky vyzerajú skvele a práve dámy, pre ktoré sú tieto smart hodinky určené, určite ocenia možnosť svoj štýl rafinovane ladiť podľa príležitosti.

Nesmieme zabudnúť ani na fakt, že hodinky WowME Vita majú zvýšenú odolnosť voči vlhkosti a prachu podľa certifikačného štandardu IP68. Nejaký ten dážď alebo pot (hoci primárne na športové výkony nie sú určené, pre športovcov je vhodnejší skôr model WowME Roundsport) vydržia, avšak samotný výrobca neodporúča hodinky používať napríklad na meranie plaveckých výkonov. A je tiež dobré vyhnúť sa styku s horúcou vodou alebo parou. Vďaka nízkej hmotnosti iba 80 gramov môžete hodinky nosiť naozaj po celý deň a nemusíte ich dávať dole ani v noci. Samozrejme, pokiaľ si chcete merať spánok, ani to inak nepôjde. Poďme sa však pozrieť aj na ďalšie funkcie.

WowME Vita podporujú množstvo ciferníkov

Elegantný klasický vzhľad skrýva moderné technológie. Na mieste, kde by bol pri klasických hodinkách ciferník a ručičky, sa nachádza farebný TFT displej s uhlopriečkou 1,09" a rozlíšením 240 × 240 bodov. Z používateľského hľadiska poteší výber z mnohých rôznych ciferníkov. Vyberať môžete nielen z typického analógového zobrazenia ručičiek pohybujúcich sa na zaujímavom pozadí, ale aj z čisto digitálneho vzhľadu iba s číslami. Presne podľa toho, na čo ste zvyknutí, alebo podľa príležitosti, počas ktorej budete mať hodinky na ruke.

ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables; ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositeľná elektronika; inteligentné hodinky; wearables; ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositeľná elektronika; dotykové hodinky; wearables;

Jediné hodinky poskytujú vďaka viacerým rôznym virtuálnym ciferníkom veľa možností.

Úplnou samozrejmosťou je ovládanie pomocou dotykov, ktoré navyše dopĺňa vkusná bočná korunka umožňujúca potvrdenie výberu. Celkovo displej hodnotíme jednoznačne palcom nahor.

Množstvo smart funkcií priamo na zápästí

Hodinky WowME Vita, ako napokon aj ich názov napovedá, sú pripravené vás viesť k zdravému životnému štýlu. Počítať preto môžete s nepretržitým zaznamenávaním každodennej aktivity, ako je počet krokov, prejdená vzdialenosť alebo spálené kalórie. Tým získate kompletný prehľad o svojich pohybových aktivitách.

Priamo v menu je k dispozícii šesť obľúbených športových režimov. Konkrétne ide o beh, chôdzu, beh vo vnútri, chôdzu vo vnútri, jazdu na bicykli alebo turistiku. To však nie je ani zďaleka všetko.

ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables; ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositeľná elektronika; inteligentné hodinky; wearables;

Široká škála senzorov monitoruje dôležité telesné pochody. Na svojom zápästí tak máte neustály prehľad o svojom zdraví.

Vybavenie smart hodiniek WowME Vita zahŕňa aj snímanie srdcovej frekvencie, ktoré možno považovať za dôležitý parameter pri samotnej aktivite. Poukazuje totiž priamo na intenzitu tréningu, ktorú je nevyhnutné udržovať v správnom rozmedzí, aby išlo o efektívny spôsob športovania, napríklad za účelom schudnutia. Z množstva dostupných funkcií musíme tiež spomenúť možnosť orientačného merania krvného tlaku alebo hladiny kyslíka v krvi (tzv. SpO2). Prečo je dôležitá práve táto hodnota, ukazuje nasledujúca roletka.

Meranie saturácie krvi kyslíkom

Dostatočná saturácia krvi kyslíkom je zásadným parametrom. Pokiaľ totiž klesne pod určitú hladinu, nastáva stav nazývaný hypoxia, ktorý je pre organizmus nebezpečný a môže viesť až k zlyhaniu orgánov. Meranie saturácie kyslíkom by malo prebiehať kontinuálne, smart hodinky, ktoré máme neustále na zápästí, sú preto ideálnym zariadením. Senzor využíva lúč, ktorý analyzuje farbu krvi (čím svetlejšia, tým viac je v nej kyslíka), a pokiaľ množstvo kyslíka klesne pod určitú úroveň, vydá varovanie. Podrobné informácie o tom, ako to všetko funguje, sa dozviete v článku Okysličenie krvi: inteligentné hodinky pomôžu pri regenerácii aj aklimatizácii.

Inteligentné hodinky WowME Vita disponujú setom bežných funkcií, ktoré od hodiniek očakávate – budík s vibráciami, stopky a samozrejme notifikácia hovorov a správ (vrátane všetkých zvyčajných chatovacích aplikácií). Jednou z menej obvyklých funkcií je diaľkové ovládanie fotoaparátu na telefóne – dotykom na displeji môžete robiť fotky, kým ste v dosahu Bluetooth pripojenia. Jednoduchým prezvonením je potom možné vyhľadať stratený telefón napríklad v rámci vášho bytu.

ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositeľná elektronika; dotykové hodinky; wearables;
Samozrejmosťou sú aj notifikácie na prichádzajúce správy a hovory z telefónu. Hovory môžete na hodinkách WowME Vita prijímať aj odmietať.

Výdrž batérie a prepojenie s mobilom

Dôležitým parametrom pri výbere akýchkoľvek inteligentných hodiniek je výdrž batérie. Batéria použitá v hodinkách WowME Vita má kapacitu 180 mAh a zvládne až 7 dní štandardného používania a 15 dní pohotovostného režimu, čo je dozaista úctyhodný čas prevádzky, ktorú musíme zdôrazniť. Z praxe totiž vieme, že celý rad používateľov je doslova alergický na hodinky s jednodňovou výdržou batérie.

A ako fungujú hodinky po softvérovej stránke? V prípade hodiniek WowME Vita používa výrobca vlastný operačný systém, vďaka čomu umožňuje podrobnú optimalizáciu, a o to hladší chod.

ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositeľná elektronika; smart hodinky; wearables;
Smart hodinky WowME prepájajú elegantný dizajn a pokročilé funkcie.

Podobne unikátna je aj mobilná aplikácia WearHealth (verzia pre Android a iOS), ktorá tiež v slovenčine sprístupňuje podrobné nastavenia a prehľadne zobrazuje aj všetky nazbierané údaje. O konektivitu sa potom postará Bluetooth 5.0, ktorý hodinky spojí so smartfónmi vybavenými systémom Android 5.0, iOS 8.0 alebo ich novšími verziami. Po stiahnutí a inštalácii je jedným z krokov spárovania s hodinkami, ale to je otázka chvíľky.

Aplikáciu samotnú môžete ale používať aj bez nich, ale to sa z nej stane vlastne iba krokomer. Až spoločne s hodinkami a ich senzormi sa stane tým praktickým pomocníkom pri športe aj bežnom živote. Hneď na hlavnej obrazovke tak vidíte hodnotu saturácie krvi kyslíkom, srdcový tep, dĺžku spánku alebo vzdialenosť, ktorú ste prešli. Pri všetkom je samozrejme možné nastavovať rôzne vysoké ciele. Okrem sledovania telesnej aktivity je samozrejmosťou aj prepojenie v smere telefón – hodinky, takže budete včas vedieť o všetkých prijatých správach aj o tom, že sa vám niekto snaží dovolať bez toho, aby ste mali telefón priamo pred očami. Hovor je možné aj prijať alebo položiť.

 WearHealth WearHealth WearHealth

WowME Vita sú podporené prehľadnou mobilnou aplikáciou.

WowME Vita – varianty, dostupnosť a cena

Smart hodinky WowME Vita budú k dispozícii od 3. decembra, a to v dvoch elegantných farebných variantoch – zlatom a striebornom. Cena sa pritom drží nečakane nízko a už za 46,90 € získate hodinky, ktoré vás budú baviť. Iste, nájde sa aj pár neduhov ako napríklad chýbajúca GPS alebo nulová podpora pre mobilné platby, ale v danej cenovej relácii nie je možné požadovať úplne všetky moderné funkcie. Aj tak, najmä v oblasti dizajnu, svojich konkurentov v rovnakej cenovej triede hravo prekonávajú.

Dôvodov na zaobstaranie WowME Vita je celý rad

Smart hodinky WowME Vita toho ponúkajú veľa. Poďme sa pozrieť na tie najhlavnejšie dôvody na kúpu, ktoré prinášajú. Spomenieme však aj niektoré prvky, ktoré by vám mohli chýbať a nájdete ich napr. v športovom modeli WowME Sport s GPS alebo vo WowME ID205U, ktoré ponúknu vodotesnosť až do 50 m hĺbky.

 • Štýlový dizajn
 • Výdrž až 15 dní, pri bežnom vyťažení 7 dní
 • Stupeň krytia IP68
 • Prispôsobenie vzhľadu hodiniek pomocou ciferníkov
 • Farebný TFT dotykový displej
 • Rozsvietenie smart hodiniek otočením zápästia
 • Šesť športových režimov
 • Pulzný oxymeter na sledovanie nasýtenia krvi kyslíkom
 • Chýba GPS navigácia
 • Neumožňujú NFC platenie
 • Nie sú vhodné na niektoré športy, napr. plávanie
i Mohlo by vás zaujímať

Hodinky WowME Vita toho ponúkajú veľa: podarený, elegantný dizajn, dlhú výdrž batérie a hlavne celú škálu užitočných senzorov a funkcií, ktoré vám uľahčia každodenný život. Budú vám spoločníkom pri telesnej aktivite, ale aj odpočinku. Zabudnúť by sme nemali ani na priaznivú cenu. Ak hľadáte darček pre ženu, ktorý bude krásnym a zároveň praktickým doplnkom, tieto inteligentné hodinky budú ideálne.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB21