ViewSonic LSD300W-ST
Specifications
Resolution
Maximum resolution 1280 × 800 WXGA
Natural Resolution 1280 × 800
Aspect ratio 16:10
Contrast 3,000,000:1
Technology
Power Supply Mains-powered
Refresh rate 120 Hz
Lighting LED
Luminance 3,300 ANSI lm (2,640 ISO lm)
Light conditions Lit spaces - more than 3000 lm
Lamp life 60,000 h
Power consumption 229 W
Noise 32 dB
Projection screens
Throw distance type Short Throw
Minimum picture size 152.4 cm (60 ")
Maximum picture size 762 cm (300 ")