AlzaPlus+ deals - Shower Body Lotions
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 23
PALMOLIVE Naturals Black Orchid Shower Gel 750ml
Great price
5.59 €
Save 0.40 €
0.75 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, nourishing and softening, active ingredients include aloe vera, ideal for dry...
PALMOLIVE Naturals Milk & Honey Shower Cream 750 ml
Great price
5.59 €
Save 0.40 €
0.75 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, nourishing and softening, ideal for dry skin, 750 ml volume - 0.75 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Almond Milk Shower Cream 750 ml
Great price
5.59 €
Save 0.40 €
0.75 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, nourishing and softening, 750 ml volume - 0.75 €/100 ml
ZIAJA Goat Milk Cream Shower Soap 500 ml
3.39 €
0.68 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, smoothing, nourishing and strengthening, active ingredients include...
ZIAJA Cocoa Butter Cream Shower Soap 500 ml
3.29 €
0.66 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, brightening and softening, active ingredients include cocoa butter,...
WELEDA Moon Wash and Shampoo 400 ml
19.90 €
4.98 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shower Gel - - 4.98 €/100 ml
WELEDA INSPIRE Pomegranate Creamy Body Wash 200ml
8.90 €
4.45 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, protective, regenerating and softening, active ingredients include lactic acid, ideal for dry...
KNEIPP Shower Foam Goodbye Stress 200 ml
7.09 €
3.55 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 3.55 €/100 ml
WELEDA Shower cream and shampoo Happy Orange 2in1 150 ml
7.29 €
4.86 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shower Gel - for sensitive skin, for sensitive to atopic skin, - 4.86 €/100 ml
WELEDA Shower cream and shampoo Merry Lime 2in1 150 ml
7.29 €
4.86 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shower Gel - for sensitive skin, for sensitive to atopic skin, - 4.86 €/100 ml
WELEDA Refresh Citrus Shower Cream 200ml
8.29 €
4.15 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising, softening and refreshing, active ingredients include lactic acid, no...
KNEIPP Kick Start 200 ml
6.99 €
3.50 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 3.50 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Sensitive 750 ml
5.09 €
0.68 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, softening and soothing, 750 ml volume - 0.68 €/100 ml
KNEIPP Me Time 200 ml
6.99 €
3.50 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 3.50 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Milk Honey 750 ml
4.49 €
0.60 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, softening and soothing, 750 ml volume - 0.60 €/100 ml
YVES ROCHER Regenerating shower balm for very dry skin 200 ml
11.19 €
5.60 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for dry and mature skin, cleaning, moisturising, softening and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
PALMOLIVE Naturals Milk Olive 750 ml
4.49 €
0.60 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, softening and soothing, 750 ml volume - 0.60 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Jasmine & Milk 500 ml
Amazing Deal
3.99 €
Save 0.80 €
0.80 €/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women, softening and refreshing, formula: vegan, 500 ml volume - 0.80 €/100 ml
KNEIPP Relaxing 200 ml
7.09 €
3.55 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 3.55 €/100 ml
IDA WARG Vanilla Fudge Shower Mousse Sweet Formula 200 ml
10.90 €
5.45 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5.45 €/100 ml
IDA WARG Feeling Clean Shower Mousse Refreshing Formula 200 ml
9.99 €
5 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5 €/100 ml
IDA WARG Late Night Shower MousseComfy formula 200 ml
9.99 €
5 €/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5 €/100 ml
IDA WARG Vitalizing Enzyme Body Peeling 125 ml
15.90 €
12.72 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 12.72 €/100 ml