Obnoviť stránku

Samsung Galaxy Watch4 Classic (RECENZIA) – najlepšie hodinky pre Android?

Aktualizované • Autor: Daniel Hlas

Juhokórejská spoločnosť Samsung predstavila dlho očakávanú dvojicu najnovších inteligentných hodiniek, ktoré prinášajú inovácie hneď v niekoľkých ohľadoch. Kým Samsung Galaxy Watch4 nahrádzajú športovo ladené Galaxy Watch Active2 z roku 2019, robustnejšie smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 Classic striedajú Galaxy Watch3 z minulého roka. Štvrtá generácia tak zjednocuje dva predchádzajúce rady a uľahčuje tým aj celkovú orientáciu. My sa dnes pozrieme na „klasickú“ verziu, ktorá je určená hlavne pre mužov.

samsung galaxy watch4

Samsung Galaxy Watch4 Classic (RECENZIA) – OBSAH

  1. Displej a konštrukcia
  2. Systém, výkon a batéria
  3. Funkcie
  4. Šport
  5. Zdravie a bezpečnosť
  6. Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic – varianty, dostupnosť a cena

Displej a konštrukcia

Hneď v úvode musíme štvrtú generáciu Samsung smart watch pochváliť za precízne remeselné spracovanie a použitie kovových materiálov. Kým konštrukciu Samsung Galaxy Watch4 tvorí hliník, nami recenzované Samsung Galaxy Watch4 Classic vsádzajú rovno na nehrdzavejúcu oceľ, čomu napokon zodpovedá aj vyššia hmotnosť pohybujúca sa okolo 50 gramov. Prehliadnuť nemožno ani legendárnu otočnú lunetu, ktorá displej chráni pred nárazmi a ponúka úplne intuitívne ovládanie (a to aj v rukaviciach). Svojím vystúpeným charakterom však tak trochu bráni gestám zo strán displeja a v tomto ohľade môže byť príjemnejšia digitálna luneta na „neklasickej“ verzii.

Nadštandardná je tiež odolnosť, ktorá sa okrem armádneho štandardu MIL-STD-810G môže pochváliť aj ochranným sklíčkom Gorilla Glass DX. O to prekvapivejšie je vyjadrenie výrobcu, ktorý u vodotesnosti 5 ATM zmieňuje, že hodinky testoval iba ponorením do hĺbky 1,5 metra na 30 minút. S vodou si naopak ľahko poradí fluoroelastomerový remienok, ktorý vystriedal pravú kožu u Galaxy Watch3. Upevnenie znemožňujúce priame otočenie remienka smerom k zápästiu avšak hodinky opticky zväčšuje. Remienok je ale možné kedykoľvek vymeniť a každý si tak nakoniec môže vybrať variant podľa svojich predstáv.

Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch 4
Pohľad na základné ciferníky a konštrukciu smart watch Samsung Galaxy Watch4 Classic.

Podľa očakávaní sme sa dočkali aj prvotriedneho AMOLED displeja, ktorý ponúka vynikajúce farby aj vysoké rozlíšenie zodpovedajúce jemnosti 330 PPI. Vďaka svetelnému senzoru sa navyše jas automaticky prispôsobuje aktuálnym svetelným podmienkam a znamenitý obraz tak môžeme očakávať takmer v každej situácii. O to viac si užijeme široký výber prekrásnych ciferníkov, ktoré sa v niektorých prípadoch dokonca originálne premenia na základe jediného dotyku. Ťuknutím na zobrazené informácie (napríklad srdcový tep) potom otvoríme danú funkciu so všetkými podrobnosťami, čím ušetríme nemálo času.

Jednotlivé ciferníky môžeme v rôznej miere tiež upravovať, a hoci u niektorých je možné editovať iba ručičky, v prípade iných zmeníme tiež pozadie, font či typ zobrazovaných informácií. Ďalšou možnosťou je ciferník s vlastným obrázkom alebo vlastnou animovanou postavičkou, hoci tú možno upravovať len s telefónom značky Samsung. Nepreberné množstvo ďalších ciferníkov je pripravené v obchode aplikácií, a možno preto povedať, že možnosti prispôsobenia sú tu takmer nekonečné.

Samsung Galaxy Watch 4
Jeden zo základných ciferníkov hodiniek Samsung Galaxy Watch4 Classic.

Systém, výkon a batéria

Pravdepodobne najočakávanejšou inováciou štvrtej generácie je operačný systém Wear OS Powered by Samsung, ktorý vystriedal obľúbený Tizen. V praxi ale príliš zmien vidieť nemožno a hlavnou novinkou je preto implementovanie populárnych služieb Googlu, či už ide o obchod aplikácií, mapy alebo bezkontaktné platby. Samozrejmosťou sú široké možnosti prispôsobenia, a to nielen v prípade ciferníkov, ale aj v prípade menu či ikon panela rýchleho spustenia (ponuka dostupná potiahnutím zhora nadol). Podstatnou zmenou prešlo aj menu, ktoré ikony už neskladá do kruhu, ale radí ich do troch radov pre väčšiu prehľadnosť aj možnosť zobraziť ich vyšší počet.

Hodinkám Samsung Galaxy Watch4 Classic asistujú hneď dve mobilné aplikácie. Kým Galaxy Wearable slúži na rôznorodé nastavenia, Samsung Health sprístupňuje všetky športové a zdravotné dáta. Poukázať musíme tiež na prekvapivú nekompatibilitu s iPhonmi, je to totiž úplne prvýkrát, čo jeden z hlavných hráčov na trhu vynecháva smartfóny Apple. V prípade ostatných telefónov je potrebný Android 6.0 alebo novšia verzia.

O dokonale plynulý chod sa stará čipset Exynos W920 s dvojjadrovým procesorom s frekvenciou 1,18 GHz, ktorý dopĺňa pamäť RAM s úctyhodnou kapacitou 1,5 GB. Istou nevýhodou je ale horšia výdrž batérie, ktorá podľa štýlu používania zvládne 1 až 2 dni. Rovnako ako smart hodinky Apple Watch alebo Huawei Watch 3 preto odporúčame dobíjať pravidelne, napríklad v čase sprchovania, vďaka čomu sa nechcené vypnutie stane opäť raritou. Čo naopak poteší, je magnetická nabíjačka, ktorá celý proces príjemne zjednodušuje.

Samsung Galaxy Watch 4 - menu Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch 4
Navrchu základné menu, dole panel rýchleho spustenia, navigácia a jeden zo základných ciferníkov.

Funkcie

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 Classic sú špičkovo vybaveným zariadením a v rade ohľadov prekonávajú aj značnú časť konkurencie. Samozrejmosťou je kalendár, svetový čas, baterka, diktafón, kalkulačka, stopky, minútka, vyhľadanie telefónu, detailný opis počasia alebo budík, u ktorého možno vybrať aj štýl zvonenia a vibrácií.

Príslušné oznámenia nás potom upozornia na telefónne hovory, SMS či notifikácie aplikácií. Prichádzajúce hovory môžeme na hodinkách priamo vybaviť, odmietnuť alebo reagovať predpripravenou textovkou. Na iné oznámenia možno reagovať aj smajlíkom alebo v danej chvíli vytvorenou správou. Text pritom môžeme priamo nadiktovať, nie ale slovensky/česky, a väčšina preto siahne po vyťukávaní jednotlivých písmeniek či kreslení znakov prstom. „Kresby“ sú následne automaticky rozpoznané, pričom využiť možno tlačené aj písané písmená, hoci niekoľko znakov aktuálne rozpoznaných nie je.

Ovládať možno tiež hudbu či videá prehrávané na smartfóne (vrátane YouTube). Vďaka 16 GB vnútornej pamäti s využiteľnými 7,6 GB nie je problém ani uloženie ľubovoľnej hudby, ktorú potom môžeme pustiť nahlas či cez bezdrôtové slúchadlá (hodí sa najmä pri outdoorovom športe). Prítomný je tiež hlasový asistent Bixby, ktorý síce nerozumie po slovensky, anglicky ale počúva dokonale. V budúcnosti sa má objaviť tiež Google asistent, ktorý je o niečo prepracovanejší a časom by mohol rozumieť aj po slovensky.

Ďalej možno doinštalovať veľké množstvo najrôznejších aplikácií z novo dostupného Google Play, ktorý v prípade každej aplikácie ponúka český opis, screenshoty, recenzie aj hodnotenia. Kľúčovou inováciou sú tiež bezkontaktné platby Google Pay, ktoré je síce nutné nainštalovať z obchodu aplikácií, potom ale fungujú skutočne ukážkovo. Stačí dvakrát stlačiť horné tlačidlo a priložiť hodinky k terminálu. Aktiváciu platieb zároveň podmieňuje zadávanie kódu či znaku pri každom nasadení hodiniek, vďaka čomu inteligentné hodinky prakticky nemožno zneužiť. Nie všetky funkcie sú ale závislé len na telefóne, pripojenie k internetu totiž zaisťuje tiež WiFi v pásme 2,4 a po novom aj 5 GHz.

Samsung Galaxy Watch 4
Jeden zo základných ciferníkov hodiniek Samsung Galaxy Watch4 Classic.

Šport

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 Classic disponujú aj viac ako slušnou výbavou pre rekreačných športovcov. Záznam o každodennej aktivite v podobe nachodených krokov, spálených kalórií či aktívneho času tradične znázorňuje trojfarebné srdiečko, ktoré už nie je rozdelené na tretiny, ale skladá sa z troch samostatných kriviek pre získanie ešte podrobnejšieho prehľadu. Svoju motiváciu môžeme zvýšiť tiež virtuálnym pretekaním s kamarátmi, prípadne zapojením sa do svetových výziev, hoci súťažiť bohužiaľ možno len v počte zdolaných krokov.

Oceniť musíme tiež podporu viac ako 90 športov, pričom niektoré z nich sú aj automaticky rozpoznané. Pri vonkajších aktivitách zasa využijeme kompas či polohové systémy GPS, Glonass, Beidou a Galileo, ktoré nielenže umožňujú záznam trasy, rýchlosti alebo tempa, ale sprístupňujú aj informácie o tlaku a nadmorskej výške. Dostupné sú tiež Google mapy, ktoré síce vyžadujú prístup k internetu, odmenia sa ale zobrazením všetkých podrobností vrátane našej lokality, a k dispozícii je tiež navigácia do cieľového miesta podľa toho, či cestujeme pešo, na bicykli, či autom.

Ak sa zastavíme v priebehu aktivity na viac ako päť sekúnd, Samsung Galaxy Watch4 Classic to automaticky zaregistrujú a záznam daného cvičenia dočasne prerušia. Následné pokračovanie potom monitorovanie opätovne spustí. V mobilnej aplikácii súčasne nájdeme celý rad cvičebných programov, ktoré rozplánujú konkrétne cvičenie na ďalšie dni a v priebehu aktivity poskytnú aj podrobnú asistenciu, hoci všetko zostáva po anglicky. Náročnejším športovcom napriek tomu všetkému môžu chýbať vybrané profesionálne športové ukazovatele, ktoré nájdeme u niektorej konkurencie.

Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch 4 …
Hore výber zo športových režimov, dole Google mapy a prehľad o dennej aktivite.

Zobraziť záznam aktivity

Samsung Galaxy Watch 4 a aplikace na cvičení
Záznam chôdze v mobilnej aplikácii Samsung Health.

Zdravie a bezpečnosť

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch4 Classic lákajú mimoriadnou nádielkou rozmanitých funkcií aj v oblasti zdravia. Nepretržite je možné merať nielen srdcový tep, ale aj jeho variabilitu v podobe stresu, ktorý spoľahlivo reaguje na akúkoľvek záťaž vrátane prebiehajúceho ochorenia. Prehľad možno získať aj o vlastnej hydratácii či spotrebe kalórií, hoci podmienkou je manuálne zadávanie daných hodnôt do príslušných aplikácií.

Ďalšou prémiovou funkciou je EKG, to je ale podmienené vekom nad 22 rokov a vlastnením telefónu Galaxy. Podobné obmedzenie nájdeme aj pri meraní krvného tlaku, ktoré popri Galaxy telefónu so systémom Android 7.0 alebo vyššej verzie vyžaduje aj každomesačnú kalibráciu pomocou klasického tlakomera s manžetou. Ani jednu z týchto funkcií sme preto vyskúšať bohužiaľ nemohli. Spomenúť musíme tiež automatickú detekciu pádu či vyslanie SOS signálu prostredníctvom tlačidla, čím v kritickej situácii jednoducho informujeme vopred vybrané kontakty. Medzi ďalšími zdravotnými funkciami nájdeme sledovanie menštruačného cyklu či meranie okysličenia krvi, hoci to nemožno monitorovať nepretržite.

Nový snímač Samsung BioActive Sensor prináša tiež analýzu zloženia tela, ktorá v segmente smart watch snáď ani nemá obdobu. Stačí zadať svoju aktuálnu hmotnosť, na bočné tlačidlá priložiť prsty a za 15 sekúnd už poznáme hmotnosť tuku, vody a kostrového svalstva, pričom vypočítané je tiež BMI alebo BMR (denné množstvo potrebnej energie pre fungovanie organizmu). Všetky získané dáta sú ohodnotené na príslušnej škále, takže ihneď vieme, ako na tom vlastne sme. Pre presné výsledky však používateľ nesmie mať menej ako 20 rokov.  

Samsung Galaxy Watch 4 a měření … … …
Navrchu analýza zloženia tela, dole sledovanie menštruačného cyklu, spánok a výsledné zloženie tela.

Až nečakane podrobné je aj sledovanie spánku, v rámci ktorého je rozpoznaná dĺžka, jednotlivé fázy, okysličenie krvi a po novom aj chrápanie. Cez pripojený mobilný telefón je totiž monitorovaný príslušný zvuk a prípadné chrápanie je rovno nahrané, čo môže poslúžiť pri lekárskej diagnostike. Táto funkcia však spotrebováva výrazné množstvo energie telefónu, ktorý je preto vhodné nabíjať. Spánok je hodnotený aj z hľadiska celkovej kvality a ešte komplexnejší prehľad o odpočinku získame vďaka monitorovaniu šlofíka.

Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic – varianty, dostupnosť a cena

Každý z modelov štvrtej generácie sa líši veľkosťou, vzhľadom aj odlišnou cenovkou. Samsung Galaxy Watch4 40mm si môžeme kúpiť v čiernej, striebornej alebo ružovo-zlatej. Väčší 44 mm model potom zoženieme v čiernej, striebornej alebo zelenej, pričom cena oboch modelov sa pohybuje okolo 300 €. Dva rozmery majú tiež elegantnejšie Samsung Galaxy Watch4 Classic, ktoré sú k dispozícii v 42 mm alebo 46 mm variante. Oba sa vyrábajú v čiernom alebo striebornom odtieni, a to za cenu okolo 400 €. Do úvahy prichádza tiež „klasický“ 46 mm model v LTE edícii, ktorý však stojí o necelých 80 € viac.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

Samsung Galaxy Watch4 Classic

Inteligentné hodinky

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 Classic jednoznačne patria medzi najlepšie zariadenia, aká pre Android mobily vlastne môžeme zaobstarať. Ide o jedinečnú kombináciu špičkového displeja, precízneho spracovania, nadpriemernej výbavy a populárnych služieb Googlu. To všetko navyše zastrešuje až prekvapivo nízka cenovka, a dovolíme si preto povedať, že so Samsung Galaxy Watch4 Classic bude zaručene spokojný snáď úplne každý.

Klady

  • Precízne spracovanie s famóznym displejom
  • Extrémna odolnosť voči vonkajším vplyvom
  • Detekcia pádu, SOS a EKG
  • Monitorovanie chrápania aj analýzy zloženia tela
  • Prítomnosť služieb Googlu vrátane Google Pay
  • Výborný pomer cena/výkon

Zápory

  • Horšia výdrž batérie
  • Niektoré funkcie podmienené Samsung telefónom
  • Absencia najpokročilejších športových ukazovateľov

Zobraziť skôr napísané preview

Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic – OBSAH

  1. Konštrukcia
  2. Displej a ovládanie
  3. Operačný systém Wear OS
  4. Funkcie, výkon, batéria
  5. Šport a zdravie
  6. Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic – varianty, dostupnosť a cena

Konštrukcia

Štvrtá generácia prichádza v zaujímavej kombinácii veľkostí, ktorá ponúkne hneď štyri rozmery. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 budú (rovnako ako Galaxy Watch Active2) dostupné vo vyhotoveniach 40 a 44 mm, pričom vypichnúť musíme aj bezkonkurenčnú hrúbku 9,8 mm. Samsung Galaxy Watch4 Classic oproti tomu vsádza na rozmery 42 a 46 mm, stále relatívne malú hrúbku 11 mm, ale aj vyššiu hmotnosť 46 alebo 52 gramov (oproti 25 a 30 g pri Galaxy Watch4).

Z hľadiska použitých materiálov potom môžeme zabudnúť na akékoľvek plasty. Štvrtá generácia totiž vsádza čisto na kov, konkrétne hliník u Galaxy Watch4 a nehrdzavejúcu oceľ v prípade Galaxy Watch4 Classic. Elegantný dizajn oboch modelov potom dopĺňa fluoroelastomerový (v podstate gumový) remienok, ktorý má byť pohodlný a vhodný aj na šport. Oproti pravej koži pri Galaxy Watch3 ide teda o istý ústupok umožňujúci ďalšie zníženie obstarávacej ceny. Záujemcovia si v každom prípade môžu zaobstarať náhradné remienky, ktoré vďaka jednoduchému systému kedykoľvek ľahko vymenia.

Kde sa naopak nešetrilo, je odolnosť celej konštrukcie. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic totiž spĺňajú odolnosť podľa vojenského štandardu MIL-STD-810 a vydržať by tak mali takmer akýkoľvek nápor prírodných živlov. Displej chráni špičkové ochranné sklo Gorilla Glass DX, ktoré bolo vyvinuté špeciálne pre inteligentné hodinky. Vďaka tomu redukuje odlesky až o 75 %, zatiaľ čo kontrast zvyšuje až o 50 %. Istý otáznik však vyvoláva vodotesnosť, ktorá síce má vydržať tlak do piatich atmosfér (a umožniť tak plávanie), výrobca ale testoval len 30 minútové ponorenie do sladkej vody v hĺbke 1,5 metra.

Displej a ovládanie

Displeju predchádzajúcej generácie nebolo čo vytknúť, a niet sa prečo čomu čudovať, že smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 (Classic) prinášajú len nepatrné zmeny. Okrem len ťažko postrehnuteľného zmenšenia o desatiny milimetrov sme sa dočkali predovšetkým vyššieho rozlíšenia a o to jemnejšieho obrazu. V prípade Galaxy Watch4 aj Galaxy Watch4 Classic na nás čaká 1,19-palcový alebo 1,36-palcový displej (podľa zvolenej veľkosti), čomu sa prispôsobilo aj rozlíšenie pre zhodnú jemnosť 330 PPI. Aj štvrtá séria pochopiteľne ponúkne výber z mnohých ciferníkov a chýbať nemá ani AR emoji čiže tvorba vlastného avatara, ktorý potom zobrazuje práve prebiehajúcu aktivitu – napríklad beh či počúvanie hudby.

Dočkať sa máme tiež vylepšeného ovládania, bez toho aby sme prišli o digitálnu (či fyzickú) lunetu, takže sa nakoniec zdá, že získame to najlepšie od Samsungu aj Googlu. Z našich skúseností však vyplýva, hoci môže ísť o subjektívne názory, že úplne najlepšie ovládanie ponúka korunka, ktorú nájdeme u Apple Watch, ale napríklad aj u Huawei Watch 3.

samsung galaxy watch4 classic; samsung galaxy watch4 ; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 Classic prichádzajú v čiernej a striebornej.

Operačný systém Wear OS

Najväčšou zmenou a zároveň rizikom štvrtej série je rozhodne operačný systém. Predchádzajúce modely totiž boli vybavené špičkovým systémom Tizen, zatiaľ čo Galaxy Watch4 a Watch4 Classic vsádzajú na Wear OS od Googlu. Nejde však o relatívne ťažkopádnu verziu, ktorú nájdeme na zariadeniach iných značiek, ale o špeciálne upravený variant práve pre zariadenia Samsungu. Celý názov preto znie Wear OS Powered by Samsung.

Z prvých verejných ukážok to zatiaľ vyzerá tak, že pôjde o prostredie podobajúce sa najmä pôvodnému Tizen, do ktorého však prenikli obľúbené služby Googlu vrátane obchodu aplikácií Google Play. Stiahnuť si tak budeme môcť najrôznejšie aplikácie, čím si funkcie prispôsobíme presne k obrazu svojmu. Snáď ešte významnejšou novinkou je ale príchod bezkontaktných platieb Google Pay. Doteraz totiž nebolo možné platiť ani hodinkami s Wear OS, ani tými s Tizen, čo bola výrazná konkurenčná nevýhoda. Podľa neoverených informácií by navyše pôvodného hlasového asistenta Bixby mal doplniť aj Google Asistent, ktorý je všeobecne predsa len na vyššej úrovni.

Ďalším neprehliadnuteľným krokom je obmedzenie kompatibility. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic totiž nemožno používať s iPhonmi a je to úplne prvýkrát, čo jeden z hlavných výrobcov smartwatch pristúpil k obmedzeniu telefónov Apple (hoci Apple Watch zasa nepodporujú Android ). V prípade Androidu je potom potrebná verzia 6.0 alebo novšia.

Funkcie, výkon, batéria

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic sú v podstate vlajkovými loďami spoločnosti Samsung, a nikoho tak nemôže prekvapiť, ako rozsiahlej škály funkcií sme sa nakoniec dočkali. Základnú výbavu v podobe budíka, počasia, odpočítavania, kalendára či notifikácií dopĺňa napríklad aj možnosť vybaviť telefónny hovor. Samsung Galaxy Watch4 Classic možno navyše zaobstarať aj v LTE verzii, ktorá umožňuje pripojenie k mobilnej sieti a sprístupňuje tak volanie, SMS či internet aj bez smartfónu v dosahu. Zaujímavé však je, že sa svojej LTE edície nedočkali Samsung Galaxy Watch4, pretože predchádzajúce Samsung Galaxy Watch Active2 túto možnosť ponúkajú.

Aj keby nový Wear OS vyžadoval vyšší výkon, inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic ho ľahko pokryjú svojím výrazne inovovaným hardvérom. Tešiť sa totiž môžeme na moderný čipset Exynos W920, v ktorom nájdeme dvojjadrový 64-bitový procesor s frekvenciou 1,18 GHz. Vyššiu rýchlosť zaradila aj operačná pamäť RAM, ktorej kapacita vzrástla na úctyhodných 1,5 GB. Zdvojnásobené bolo tiež vnútorné úložisko, ktoré teraz obsiahne rovno 16 GB, takže pesničiek či aplikácií uložíme viac ako kedykoľvek predtým. Inovácie nájdeme tiež v prípade konektivity, kde okrem Bluetooth 5.0 poteší aj WiFi v pásmach 2,4 GHz a po novom aj 5 GHz.

Výdrž batérie u Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic zostala viac-menej pri starom, a aj tentoraz sa dočkáme 2 až 3-dňového chodu. Časť používateľov určite dúfala v predĺženie chodu o niekoľko dní. Trend na scéne smartwatch je ale presne opačný a väčšina výrobcov výdrž obetuje v mene krajšieho, plynulejšieho a vybavenejšieho systému.

samsung galaxy watch4 classic; samsung galaxy watch4 ; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 ponúknu naozaj neodolateľný dizajn.

Šport a zdravie

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic používateľov potešia aj v oblasti monitorovania zdravia. Okrem merania srdcového tepu, stresu a okysličenia krvi sa dočkáme aj prémiových funkcií v podobe EKG či odhadu tlaku. Tie však ponúkajú presné hodnoty až od 22 rokov a podmienkou sú aj telefóny Galaxy s Androidom 7.0 alebo novšou verziou. Meranie tlaku navyše vyžaduje každomesačnú kalibráciu pomocou klasického tlakomera s manžetou.

Úplnou novinkou, ktorú u inteligentných hodiniek vidíme snáď úplne prvýkrát, je analýza zloženia tela. Vďaka tomu prostredníctvom senzoru BioActive odhalíme, koľko máme percent tuku, vody alebo svalovej hmoty. A hoci podobné údaje ponúkajú napríklad aj niektoré inteligentné osobné váhy, Samsung Galaxy Watch4 (Classic) sľubujú extrémne vysokú presnosť presahujúcu 95 %. Stačí keď priložíme dva prsty na bočné tlačidlá a len za 15 sekúnd poznáme výsledok. Presné výsledky však nie sú zaručené u používateľov mladších ako 20 rokov.

Druhou inováciou je ešte podrobnejšia analýza spánku, ktorá už nezaznamenáva len dĺžku, fázu či okysličenie krvi, ale najnovšie aj chrápanie. Využijeme na to pripojený mobil, ktorý chrápanie rozpozná a zaznamená, takže získame ešte komplexnejšie informácie. Chrápanie totiž môže narušiť odpočinok, a tým pádom viesť k celkovej únave. Ďalej má byť prítomná taktiež detekcia pádu a možnosť spustiť SOS signál na okamžité privolanie pomoci.

samsung galaxy watch4 classic; samsung galaxy watch4 ; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Smart hodinky Samsung Galaxy Watch4 dorazia v troch farebných vyhotoveniach.

Výbava pokrýva tiež športové vyžitie vrátane automatického záznamu celodennej aktivity. Prítomné je tiež obľúbené trojfarebné srdiečko, ktoré sa vykresľuje v závislosti od plnenia denných cieľov. Vyberať môžeme aj z viac ako 90 druhov športov, v rámci ktorých je samozrejme snímaný srdcový tep a ďalšie kľúčové dáta. Integrované sú tiež polohové satelitné systémy, konkrétne GPS a GLONASS, hoci u predchádzajúcich modelov výrobca zmieňoval aj prítomnosť BeiDou a Galileo.

Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic – varianty, dostupnosť a cena

Oba modely štvrtej generácie dorazia v rôznych veľkostiach, vyhotoveniach a s odlišnou cenovkou. Samsung Galaxy Watch4 40 mm si môžeme kúpiť v čiernej, striebornej alebo ružovo-zlatej za 269 €. Väčší 44 mm model oproti tomu zoženieme v čiernej, striebornej alebo zelenej, a to za 299 €. Dva rozmery majú tiež elegantnejšie Samsung Galaxy Watch4 Classic, ktoré sú k dispozícii v čiernej alebo striebornej farbe. 42 mm variant vyjde na 369 €, zatiaľ čo 46 mm variácia na 399 €. Za 46 mm model Classic v LTE edícii si podľa očakávaní priplatíme a z peňaženky vytiahneme 449 €. Predobjednávky už bežia v plnom prúde a prvé kusy môžeme očakávať 27. augusta. V prípade predobjednávky zároveň získate bezdrôtovú nabíjačku v hodnote 63 € úplne zadarmo.

i Mohlo by vás zaujímať

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB13