Obnoviť stránku

Samsung Galaxy Watch Active2 (RECENZIA) – štýlové hodinky s digitálnou lunetou a EKG

Aktualizované

Iba šesť mesiacov stačilo Samsungu na vytvorenie novej verzie smart hodiniek Samsung Galaxy Watch Active2. Tie prinášajú síce len pár, avšak o to zaujímavejších noviniek. Ide najmä o digitálnu lunetu, EKG, detekciu pádu, väčší displej, ale napríklad aj druhú veľkosť. A naša recenzia Watch Active2 prezradí, nakoľko obstáli pri praktickom testovaní.

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositeľná elektronika;

Recenzia Samsung Galaxy Watch Active2 – OBSAH

 1. Galaxy Watch Active2 v novej veľkosti
 2. Famózny displej s digitálnou lunetou
 3. Podajte maximálny výkon. Galaxy Watch Active2 všetko zmerajú
 4. Zdravie máte len jedno. Majte o ňom prehľad
 5. Galaxy Watch Active2 s funkciami nezaháľajú
 6. Prispôsobte si systém Tizen podľa svojho
 7. Galaxy Watch Active2 so štandardným výkonom aj batériou
 8. Záverečné hodnotenie

Galaxy Watch Active2 v novej veľkosti

Prvá generácia smart hodiniek Samsung Galaxy Watch Active ponúkla iba jednu univerzálnu veľkosť. Tá zodpovedala 40 mm, teda všeobecne menšej veľkosti. Samsung ako by si však uvedomil potenciál týchto hodiniek a v prípade Galaxy Watch Active2 už pribehol s dvomi rozmermi: 40 mm (40 × 40 mm) a 44 mm (44 × 44 mm). Príjemným vylepšením je tiež hrúbka, ktorá sa aj tentoraz vošla pod hranicu 11 mm, čo Active2 radí medzi najtenšie smart hodinky vôbec.

Samsung predstavil nové Galaxy Watch Active2 v klasickom hliníkovom variante a zároveň v drahšie oceľovej verzii s koženým remienkom aj podporou LTE. U nás zatiaľ nájdeme iba hliníkové spracovanie, a to v čiernej, striebornej alebo ružovo-zlatej farbe. Vďaka vymeniteľným pásikom si však s farbami môžeme hrať oveľa viac a z tohto hľadiska poteší aj minimalisticky spracované puzdro, ktoré sa hodí prakticky ku všetkému. Jednoduchý vzhľad bez zbytočných prvkov navyše dáva vyniknúť ohromnému displeju, ktorý je však kapitolou sám o sebe. Nedokonalé je snáď len nasadzovanie remienka, kedy sa trčiaci koniec po zapnutí dáva dovnútra, čo nepríjemne drhne o kožu (pre lepšiu predstavu si pozrite obrázok nižšie). Po finálnom nasadení už ale nič netlačí ani neprekáža a samotné nosenie je pohodlné.

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositeľná elektronika;
Pohľad na Samsung Galaxy Watch Active2 z rôznych uhlov.

Famózny displej s digitálnou lunetou

Ihneď po spustení Galaxy Watch Active2 nás ohromí nádherný AMOLED displej. Ten sa zväčšil z pôvodných 1,1" na 1,2" pri 40 mm verzie a 1,4" pri veľkosti 44 mm. Všetky tri rozmery ale prekvapivo ponúkajú zhodné rozlíšenie 360 × 360 pixelov. Predchádzajúca generácia má teda väčšiu hustotu pixelov (PPI), a tým aj jemnejší obraz. V praxi to však príliš poznať nejde, čo dokazuje fakt, že sme recenzovali 1,4-palcový variant, a napriek tomu displej pôsobil úplne famózne.

Niektoré inteligentné hodinky od Samsungu využívajú na ovládanie otočnú lunetu, teda pohyblivý kruh okolo displeja. Ten umožňuje zobrazenie aj väčšieho počtu menších ikoniek, pri ktorých by bolo ťukanie prstom trochu problematické. Klasická luneta však pôsobí dosť športovým dojmom, a tak samozrejme nemusí vyhovovať každému. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 prichádzajú s elegantným riešením v podobe digitálnej lunety, kedy prstom jednoducho jazdíme po obvode zaobleného displeja. Ľahké vibrácie nám pritom dávajú najavo, kedy dôjde k posunu na ďalšiu možnosť. Toto riešenie je jedným z hlavných ťahákov novej verzie Galaxy Watch Active2 a v praxi sa ukázalo byť vysoko spoľahlivým a užitočným.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;

Okraj prednej strany tvorí čierny pruh, ktorý mohol byť možno o niečo tenší. Možno ho síce chápať ako onú digitálnu lunetu, avšak pre tú by stačil polovičný rozmer. Priestoru na zobrazenie je na okrúhlych hodinkách všeobecne málo, a každý milimeter navyše sa tak počíta. Našťastie smart hodinky Galaxy Watch Active2 disponujú AMOLED displejom, a teda aj vernou čiernou farbou, ktorá prechod medzi čiernym pozadím a čiernym okrajom nerobí tak viditeľným. Tvorcovia ciferníkov si celú situáciu uvedomujú, a často tak tvoria vzhľady, ktoré s čiernym okrajom krásne splynú, takže výsledný efekt je naozaj vydarený. Celú prednú stranu potom chráni osvedčené ochranné sklo Corning Gorilla Glass DX+, ktoré dopĺňa stupeň krytia IP68, vodoodolnosť do 50 metrov (5 ATM) a odolnosť podľa vojenského štandardu MIL-STD-810.

Samsung Watch Active2 Verzia 40 mm Verzia 44 mm
Rozmer 40 × 40 × 10,9 mm 44 × 44 × 10,9 mm
Displej 1,2" AMOLED 1,4" AMOLED
Rozlíšenie displeja 360 × 360 pixelov
Zdravotné senzory Meranie tepovej frekvencie, spánku, EKG, detekcia pádu
Batéria/výdrž 247 mAh + bezdrôtové nabíjanie 340 mAh + bezdrôtové nabíjanie
Technológie Bluetooth 5.0, NFC, A-GPS/GLONASS/Beidou, prípadne LTE
Odolnosť a vodotesnosť IP68, MIL-STD-810G, 5 ATM, Ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass DX+
Podporované operačné systémy Android 5.0 nebo iOS 9.0 a vyššie verzie

Podajte maximálny výkon. Galaxy Watch Active2 všetko zmeria

Prídomok Active samozrejme nie je náhodný a Samsung Galaxy Watch Active2 ponúkajú široké využitie pri pohybových aktivitách. Menujme napríklad chôdzu, beh, cyklistiku, rotoped, eliptický trenažér, horolezectvo, veslovanie, turistiku, pilates, jogu alebo plávanie v bazéne aj mimo neho. Na posilňovanie aj fitness aktivity je ďalej k dispozícii ešte väčšie množstvo režimov, ako sú napríklad drepy, kliky alebo mŕtve ťahy. Pri niektorých cvikoch sú sledované len základné údaje, ako je doba cvičenia, spálené kalórie a tep, zatiaľ čo napríklad počet klikov hodinky nespočítajú. V prípade iných režimov sa naopak dočkáme omnoho väčšieho množstva údajov, rovnako ako animácií a pokynov virtuálneho trénera. Všeobecne možno povedať, že bežnejšie športy, ako je napríklad behanie, sú prepracované výrazne lepšie.

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositeľná elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 v rôznych vyhotoveniach.

Problém však môže nastať pri sériách rôznych cvičení, kedy každých pár minút vykonávame iný cvik. V takej chvíli môže byť neustále ukončovanie jedného režimu a spúšťanie druhého trochu zdĺhavé. Sedem športových aktivít naopak Samsung Galaxy Watch Active2 spúšťajú automaticky a nečakane presná je tiež detekcia zastavenia napríklad pri chôdzi či behu.

Zdravie máte len jedno. Majte o ňom prehľad

Nové technológie prinášajú neuveriteľný pokrok v meraní fyziologických funkcií. Takou najrozšírenejšou funkciou pri nositeľnej elektronike je určite meranie tepovej frekvencie. Tá do značnej miery súvisí s mnohými vnútornými procesmi, a je teda cenným a ľahko merateľným údajom so širokým využitím. Smart hodinky Galaxy Watch Active2 pritom ponúkajú nepretržité snímanie pomocou ôsmich fotodiód, takže už nemusíme zdĺhavo čakať na dokončenie manuálne spusteného merania. Teraz máme výsledok vždy po ruke.

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositeľná elektronika;
Ukážky dvoch rôznych ciferníkov smart hodiniek Samsung Galaxy Watch Active2.

Veľkým ťahákom smart hodiniek Galaxy Watch Active2 je tiež EKG, teda možnosť podrobne snímať elektrickú aktivitu srdca. Hodinky rozoznajú arytmiu aj nepravidelnosti srdcového rytmu a všetko automaticky vyhodnotia pomocou špeciálnej aplikácie. Lekárske vyšetrenia však samozrejme nahradiť nedokážu. EKG bohužiaľ nie je v súčasnej dobe dostupné a smart hodinky sa tvária, ako by táto funkcia ani neexistovala. Na vine je nutnosť schváliť EKG pri tomto konkrétnom modeli zo strany úradov, čo bude pravdepodobne trvať ešte niekoľko mesiacov. To zároveň znamená, že EKG bude overené nezávislou inštitúciou a výsledky budú oveľa dôveryhodnejšie. Doslova životne dôležitou funkciou sa môže stať tiež možnosť detegovať pád a privolať pomoc. Aj táto funkcia ale bude schválená neskôr.

Akoby toho už nebolo dosť, disponujú Galaxy Watch Active2 tiež monitoringom spánku. Konkrétne rozoznajú celkovú dobu spánku, účinnosť, budenie, fázu ľahkú, hlbokú aj REM. Pri testovaní tieto údaje zodpovedali skutočnosti v 99 % prípadov a celková presnosť doslova ohromí. Ďalej je k dispozícii meranie stresu, kde je opäť celodenný prehľad aj možnosť spustiť dychové cvičenia na určité upokojenie. Pokiaľ cvičenie nezaberie, hodinky to samy rozpoznajú a ponúknu jeho zopakovanie.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 – vľavo ukážka hlavného ciferníka, vpravo zoznam aplikácií.

Galaxy Watch Active2 s funkciami nezaháľajú

Ani široké športové využitie Samsungu nezabránilo zabudovať mnoho užitočných funkcií, ktoré nám uľahčia život. Ráno nás prebudí budík, ľahko skontrolujeme predpoveď počasia aj kalendár, zatiaľ čo nás notifikácie po celý deň informujú o všetkom dôležitom. Jasnou správou sú tiež stopky, odpočítavanie, svetový čas, počítanie krokov aj kalórií, a pokiaľ sme ochotní ručne zadávať množstvo vypitých tekutín, potom získame tiež prehľad o hydratácii a kofeíne.

Galaxy Watch Active2 však nepohrdnú ani prémiovými funkciami, ako je napríklad volanie priamo cez hodinky. Zabudovaný mikrofón a reproduktor síce nedosahujú vysokej latky moderných mobilov, na bežné telefonovanie však úplne postačujú. Ako sme už spomenuli, zatiaľ u nás nie je dostupná verzia s LTE, a na volanie je tak nutné pripojenie k telefónu.

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositeľná elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 – na spodnej strane nájdeme osem fotodiód.

K dispozícii je taktiež možnosť prehrávať hudbu, ktorú viete umiestniť na vnútornú pamäť. Tá síce disponuje veľkosťou 4 GB, ale po nahraní operačného systému a ostatných nutných prvkov ostane používateľovi 1,4 GB, čo stačí na niekoľko sto piesní. Vďaka tomu si muziku pustíme napríklad pri športe, kedy si okrem bezdrôtových slúchadiel vezmeme iba smart hodinky, takže nám pri športe nič neprekáža ani nás neťaží. Stabilné a rýchle pripojenie zabezpečí nová verzia Bluetooth 5.0, ktorá vystriedala starší štandard 4.2, a mnohých poteší aj prítomnosť NFC, A-GPS/GLONASS alebo WiFi b/g/n. Ďalej je k dispozícii hlasový asistent Bixby, ktorý nám uľahčí ovládanie a ušetrí čas. Do Galaxy Watch Active2 možno taktiež nainštalovať aplikácie podľa vlastného výberu, kde vedľa kalkulačky spomeňme napríklad YouTube alebo Twitter. Hudobní nadšenci určite ocenia aj službu Spotify, ktorá v prípade prémiového účtu ponúka tiež možnosť sťahovať piesne rovno do hodiniek.

Ciferník na vaše želanie

Ciferník do značnej miery ovplyvňuje celkový vzhľad aj použitie hodiniek. Niet teda divu, že často diskutovaným prvkom inteligentných hodiniek je jeho prípadná zmena. Samsung Galaxy Watch Active2 našťastie ponúka výber z desiatok základných vzhľadov a ďalšiu várku dizajnov si možno navyše dodatočne stiahnuť. Niektoré ciferníky dostupné v obchode sú síce platené, avšak stoja len niekoľko centov eur, takže sa stále ešte oplatia. Zaujímavou možnosťou je tiež vyfotiť svoje oblečenie telefónom a z tejto fotografie si počas chvíle urobiť ciferník, ktorý s našim outfitom dokonale ladí. Samotná zmena ciferníka zaberie len niekoľko málo sekúnd.

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositeľná elektronika;

Pri každom vzhľade možno navyše meniť aj niektoré drobnosti. V praxi tak vývojári pripravili niekoľko vzhľadov jedného ciferníka a my medzi nimi môžeme jednoducho listovať. Možno miera editácie záleží na konkrétnom ciferníku, avšak pri niektorých základných vzhľadoch možno zmeniť takmer všetko – od farby cez dizajn ručičiek až po zvuk tikania alebo konkrétne ukazovatele v prostrednej časti ciferníka. Uprostred teda možno mať ukazovatele počasia, počet krokov, ale napríklad aj skratky na spustenie funkcií jediným kliknutím (napríklad meranie konkrétneho športu). Každý ciferník má pritom podrobný režim na klasické zobrazenie a úsporný variant, ktorý je zobrazený pri spustenej funkcii Always-on. Práve Always-on ponúka možnosť sledovať všetko dôležité aj v prípade, že smart hodinky nie sú práve aktivované poklepaním alebo otočením zápästia. Always-on možno samozrejme vypnúť a šetriť tak batériu.

Prispôsobte si systém Tizen podľa svojho

Operačný systém Tizen je pekne prepracovaný a človek sa po nejakom čase všetko postupne naučí. Kompletne všetko je totiž v slovenčine a k dispozícii sú aj vysvetlivky, ktoré nám zrozumiteľne opíšu, ako čo funguje. Napriek tomu by celková správa hodiniek mohla byť o trochu jednoduchšia.

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 – vľavo jeden z hlavných ciferníkov, vpravo rôzne športové režimy.

Z hlavného ciferníka sa ťahaním doľava dostaneme na ďalšie obrazovky, kde každá z nich zastupuje určitú funkciu. Kým jedna obrazovka nám dá prehľad napríklad o aktuálnej tepovej frekvencii, ďalšia zobrazí záznam posledného spánku alebo aktuálne počasie. Ak však chceme podrobnejšie informácie, musíme si prostredníctvom túto plochu otvoriť samotnú aplikáciu, kde sa v prvom rade zobrazia základné údaje, teda tie z úvodnej obrazovky onej funkcie. Jednoduchšie by však bolo, keby sme priamo zo základnej plochy funkcie mohli rolovať dolu a nemuseli nič otvárať.

K dobru naopak pripočítame, že tieto plochy možno ľubovoľne meniť, takže si po ruke necháme len to, čo nás naozaj zaujíma, čím sa minimalizuje listovanie. Tizen ostatne ponúka široké možnosti prispôsobenia, a tak si systém do značnej miery vyladíte k obrazu svojmu. Určitá ťažkopádnosť sa však premieta aj do prípravy aplikácií v mobilnom telefóne. Je totiž nutné nainštalovať Samsung Wearable, ktorý následne vyžaduje doinštalovanie niekoľkých pluginov, zatiaľ čo na správu zdravotných funkcií zase potrebujeme aplikáciu Samsung Health. Podobná situácia však nastane pri všetkých hodinkách tejto značky, a priamo Galaxy Watch Active2 tak kritizovať nemožno.

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositeľná elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 – vľavo aktuálne nameraná hladina stresu, vpravo hlavný ciferník.

Galaxy Watch Active2 so štandardným výkonom aj batériou

Kapacita batérie vyrástla z pôvodných 230 mAh na 247 mAh pri 40 mm verzii a na krásnych 340 mAh pri 44 mm. Podľa Samsungu dosahuje celková výdrž pri bežnom používaní 43 hodín (40 mm), prípadne viac ako 60 hodín pri 44 mm. V našom testovaní 44 mm Galaxy Watch Active2 zvládli zhruba 2 dni, avšak výdrž vždy silne ovplyvňuje miera používania a najmä GPS. Na porovnanie: hoci Apple Watch Series 5 vydržia len deň, rad iných smart hodiniek vydrží až 1 – 2 týždne, a tak Galaxy Watch Active2 disponujú prinajlepšom len priemernou výdržou. Nabíjanie na druhej strane prebieha bezdrôtovo, čo využíva aj magnetická nabíjačka v balení. Hodinky sa nabijú za iba 2,5 hodiny, a možno ich tak používať prakticky neustále.

Záverom sa zastavme pri výkone, o ktorý sa stará dvojjadrový procesor s frekvenciou 1,15 GHz a 0,75 GB RAM. Hoci vôbec nejde o zlú hodnotu, raz za čas si možno všimnúť nepatrného trhnutia a tiež niektoré operácie by mohli byť rýchlejšie (zmazať jeden ciferník by nemuselo trvať 2 – 3 sekundy). Tu síce Samsung mohol ponúknuť o niečo lepšiu výbavu, avšak je pravdou, že tá existujúca v 99 % prípadov dostačuje.

i Mohlo by vás zaujímať

samsung; galaxy watch active 2; smart hodinky; smartwatch; wearables; nositeľná elektronika;

Samsung Galaxy Watch Active2

Smart hodinky

Digitálna luneta, parádny displej, nádherné spracovanie aj vodotesnosť 5 ATM. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 sú skrz naskrz univerzálnymi hodinkami, ktoré svojim spracovaním dokážu zaujať úplne každého. Nezaháľajú však ani širokým výberom funkcií pre šport, bežný život aj zdravie. So sprístupnením EKG a detekcie pádu sa stanú výbornou voľbou a rozhodne s nimi nešliapnete vedľa.

Klady

 • Digitálne luneta
 • EKG
 • Kvalitný displej
 • Detekcia pádu
 • Vodotesnosť 5 ATM
 • NFC

Zápory

 • Systém mohol byť intuitívnejší
 • Priemerná výdrž

Galaxy Watch Active2 (PREVIEW)

Hoci bola v uplynulých dňoch hlavná pozornosť smerovaná na predstavenie smartfónu Galaxy Note 10, Samsung uviedol aj smart hodinky Galaxy Watch Active2. A rozhodne sa im oplatí venovať pozornosť, pretože majú ambíciu svojím spôsobom konkurovať aj Apple Watch. Ostatne okrem pohybových aktivít vám dokážu v blízkej budúcnosti zmerať aj EKG. Zaujíma vás, čo všetko dokážu, kedy budú hodinky dostupné a prečo nebude EKG k dispozícii ihneď?

Samsung Galaxy Watch Active2

 1. Galaxy Watch Active2 majú digitálnu otočnú lunetu
 2. Galaxy Watch Active2 – detailný pohľad
 3. Galaxy Watch Active2: EKG áno, zatiaľ je ale treba počkať
 4. Galaxy Watch Active2: parametre, špecifikácia a cena
 5. Galaxy Watch Active2 vs. Watch Active prvej generácie
 6. Dostupnosť nových hodiniek Galaxy Watch Active2

Samsung Galaxy Watch Active2 FAQ: Tie najčastejšie otázky

Sú lepšie Galaxy Watch, alebo Galaxy Watch Active2?

Hodinky Galaxy Watch Active2 budú pravdepodobne boriť predajné rekordy. Podobne ako prvá generácia. Práve u tej sa ukázala stávka na malé ľahké hodinky určené mladšej generácii ako skvelý nápad. Druhá generácia prináša lepší displej doplnený o digitálnu lunetu, tiež má o niečo väčšiu kapacitu batérie. Úplnou novinkou potom bude variant s LTE, pri ktorom však zatiaľ nevieme, ako sa k nej postaví náš špecifický mobilný trh.

Čo Galaxy Watch Active2 vie?

Galaxy Watch Active2 s integrovanou aplikáciou Samsung Health budú vaším osobným guru. Nechajte si na ich displeji zobraziť prehľad najdôležitejších informácií o svojom zdraví a získajte prístup k širokej ponuke funkcií a nástrojov nielen pre lepšie fitness výkony, ale pre vašu väčšiu osobnú pohodu.

Dokáže Galaxy Watch Active2 volať?

Áno, samozrejme. Štandardný model je prepojený s vaším mobilom a cez neho prebieha hovor. Pri variante s LTE potom pôjde samozrejme telefonovať na priamo z hodiniek.

Sú Galaxy Watch Active2 vodoodolné?

Hodinky sú vodoodolné podľa štandardov IP68, MIL-STD-810G a 5 ATM. Musíme vyzdvihnúť najmä IP68, ktorý znamená najvyšší „stupeň krytia“. To je štandardizované hodnotenie odolnosti elektronických zariadení proti vniknutiu cudzieho telesa (prvé číslo, šestka, znamená odolnosť proti vniknutiu prachu) a vody (druhé číslo, osmička, znamená, že je zariadenie schopné nepretržitého potopenia do vody za podmienok, ktoré určí výrobca zariadení, avšak viac ako 30 minút a 1 meter hĺbky).

Galaxy Watch Active2: dostupnosť a cena

Predaj na slovenskom trhu začne 20. septembra u oboch variantov bez LTE. Pokiaľ budete chcieť verziu s mobilnými dátami, budete si musieť počkať na október. Cena štandardného 40 mm variantu začína na 299 €, 44 mm model potom štartuje na 319 €. Na nákup 44 mm hodiniek s LTE modulom si potom budete musieť pripraviť cca 469 €.

Galaxy Watch Active2: oficiálny web

Už čoskoro budú ďalšie podrobné informácie priamo na webe spoločnosti Samsung.

Kedy bude recenzia Galaxy Watch Active2 na Alza.sk?

Našou snahou je pri takto dôležitom príslušenstve zabezpečiť recenziu už skoro po oficiálnom štarte predaja.

Galaxy Watch Active2 majú digitálnu otočnú lunetu

Už od modelu Gear 2 sa Samsung snaží ísť v platforme smart hodiniek odlišnou cestou než konkurenčný Apple. Tá cesta má niekoľko pevných bodov – guľatý tvar displeja, vymeniteľné remienky a otočnú mechanickú lunetu. V prípade novinky Galaxy Watch Active 2 dochádza prvý raz k využitiu digitálnej lunety, kedy jednoducho krúžite prstom po obvode hodiniek. To je zásadná zmena, ale ide o pomerne intuitívny spôsob ovládania, na ktorý si za pár hodín zvyknete.

Digitálnu lunetu budete používať na mnohých miestach, napríklad pri listovaní v dlhšom menu alebo v ponukách funkcií. Hoci je krása subjektívna, tu si trúfame tvrdiť, že aj vďaka digitálnej lunete sú smart hodinky Galaxy Watch Active2 nádherným kúskom, ktorý bude svedčiť pánskemu aj dámskemu zápästiu.

Samsung; inteligentné hodinky; smartwatch; wearables
Inteligentné hodinky Galaxy Watch Active2 hneď v niekoľkých zaujímavých variantoch – ružovo-zlaté, strieborné a čierne.

Galaxy Watch Active2 – detailný pohľad

Samsung sa rozhodol pripraviť smart hodinky Galaxy Watch Active2 v dvoch veľkostiach s priemerom 40 a 44 mm. Oba varianty majú kruhový AMOLED displej s rozlíšením 360 × 360 bodov, vsadený do hliníkového puzdra. Menšia verzia ponúkne uhlopriečku 1,2" a väčšia potom 1,4". Aby toho nebolo málo, hodinky so 44 mm priemerom budú aj s oceľovým puzdrom a LTE konektivitou.

Inteligentné hodinky Samsung active 2
Už spomínaná digitálna luneta umožnila roztiahnuť displej až do samotných okrajov.

Pri Galaxy Watch Active2 nájdete v základe silikónový remienok s prevliekacím očkom, čo je fajn variant pre športovo založených používateľov. K saku do práce alebo večer do divadla to však bude chcieť jednoduchým pohybom vykonať výmenu za niečo luxusnejšie. Či už priamo Samsung, alebo výrobcovia príslušenstva iste ponúknu celý rad možností. Hodinky s LTE modulom potom majú vo svojom príslušenstve kožený opasok.

i

Už sme načali tému predstavenia mobilu Samsung Galaxy Note10 | Note10 +, ten by vám však pri behaní vyložene prekážal, preto ho nechajte doma a zabehnite si niekoľko kilometrov pod dohľadom Galaxy Watch Active2.

Po stránke každodenného používania pôjde hodinkám Galaxy Watch Active2 ťažko niečo vytknúť. Zvládnu napríklad meranie dennej aktivity, automaticky spustiť meranie behu alebo iného cvičenia s GPS (celkom 39 športových aktivít), tiež si poradí s meraním spánku alebo pomocou malej klávesnice s odpovedaním na SMS a emaily. Vítanou funkciou môže byť vstavaný Google Translator s prekladom textu alebo zvuku v reálnom čase. To je ideálna záležitosť pre začínajúcich cestovateľov. Ostatne operačný systém Tizen prechádza búrlivým vývojom a ďalšie zaujímavé aplikácie sa objavujú každý deň.

Farebné varianty Galaxy Watch Active2
Smartwatch Galaxy Watch Active2 ponúknu vydarený a elegantný dizajn.

Neopomenuteľnou vlastnosťou je výdrž batérie Galaxy Watch Active2, ktorá sa v bežnom používaní vrátane športových aktivít pohybuje okolo 2 dní. Výhodou však je podpora bezdrôtového nabíjania prostredníctvom zadnej časti telefónu. Samozrejme len pri podporovaných zariadeniach (napríklad Galaxy S10 alebo nový Galaxy Note 10).

Galaxy Watch Active2: EKG áno, zatiaľ je ale treba počkať

A ako je to s meraním EKG? Áno, túto funkciu hodinky Galaxy Watch Active2 skutočne majú, avšak je zatiaľ deaktivovaná. Vzhľadom na citlivý charakter nameraných zdravotných údajov prechádza Samsung konečnou certifikáciou, ktorá bude zrejme dokončená až na začiatku roka 2020.

Farebné varianty Galaxy Watch Active2
Meranie tepu bude v hodinkách k dispozícii ihneď. Oproti tomu elektrokardiogram (EKG) dokáže diagnostikovať odchýlky od pravidelného rytmu srdca a ďalšie zásadné informácie, ktoré ešte pred pár rokmi bolo možné zmerať len u lekára. Aj preto je proces certifikácie náročnejší. Napriek tomu by sa funkcia mala v Galaxy Watch Active2 objaviť už začiatkom roka 2020.

EKG čiže elektrokardiogram meria aktivitu srdca. Inteligentné hodinky využívajú princíp fungovania založený na dvoch elektródach, kedy jednu máte zospodu hodiniek na ruke, druhá je na boku hodiniek a prikladáte na ňu prst. Pri zapnutí sníma elektrickú srdcovú aktivitu. Výsledky merania sú následne prezentované pomocou grafu. Ten následne musí posúdiť kardiológ, ale základné vyhodnotenie zvládne aj sprievodná aplikácia v mobilnom telefóne. Inteligentné hodinky s podporou EKG sú aktuálne schopné detegovať arytmiu a nepravidelný srdcový tep. Vždy je však nutná konzultácia s už spomínaným kardiológom.

i

Strážiť si tepovú frekvenciu pre efektívny tréning a spaľovanie je mimoriadne prínosné. Koniec-koncov, presvedčte sa sami v našom staršom článku na túto tému.

Galaxy Watch Active2: parametre, špecifikácia a cena

Nasledujúca tabuľka vám ponúka prehľadné porovnanie veľkostí 40 mm a 44 mm. Hodinky sa po stránke výbavy nijako zásadne nelíšia. Samozrejme pri 44 mm variante sú väčšie rozmery a zľahka narástla aj hmotnosť spoločne s batériou. Hodinky Galaxy Watch Active2 s veľkosťou 44 mm budú k dispozícii aj vo variante s LTE.

Samsung Watch Active2 Verzia 40 mm Verzia 44 mm
Rozmer 40 × 40 × 10,9 mm 44 × 44 × 10,9 mm
Váha 26 g 30 g, 44 g (oceľové puzdro s LTE)
Displej AMOLED displej s ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3
Rozlíšenie displeja 360 × 360 pixelov 360 × 360 pixelov
Zdravotné senzory meranie tepovej frekvencie, meranie EKG
Podporované operačné systémy Android 5.0 alebo iOS 9.0 a vyššie verzie
Batéria/výdrž 247 mAh + bezdrôtové nabíjanie 340 mAh + bezdrôtové nabíjanie
Technológia Bluetooth 5.0 LE, NFC, GPS + GLONASS
Vodotesnosť IP68, MIL-STD-810G a 5 ATM
Cena  299 € 319 € a 469 € (verzia s LTE)

Galaxy Watch Active2 vs. Watch Active prvej generácie

Je až prekvapujúce, že sa Samsung rozhodol uviesť druhú generáciu hodiniek Galaxy Watch Active2 len zhruba pol roka po tej prvej. Aj za tak krátku dobu sa však podarilo vykonať niekoľko dôležitých zmien. Tým najväčším rozdielom je pridanie druhej, 44 mm verzie a použitie digitálnej lunety. Tá v prvej generácii úplne chýbala.

Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim každodenné používanie je nárast kapacity batérie z 230 mAh na 340 mAh. Hardvérové parametre v podobe čipovej sady Exynos 9110, 768 MB RAM a 4 GB internej pamäte sú pre obe generácie identické. Len v prípade LTE verzie oceníte hneď 1,5 GB operačnú pamäť. Nárast o 100 % sa určite pozitívne prejaví v rámci rýchlejšej odozvy hodiniek. Ako operačný systém potom funguje proprietárny systém Tizen, ktorého používanie je pritom používateľsky jednoduché a poskytuje dostatok možností k úpravám.

Dostupnosť nových hodiniek Galaxy Watch Active2

Pokiaľ vás hodinky Galaxy Watch Active2 zaujali, máme pre vás pozitívnu správu, pretože budú dostupné už čoskoro. Konkrétne už 20. septembra. Ak cielite na variant s LTE, musíte vyčkať až do októbra, kedy budú hodinky dostupné u vybraných predajcoch.

Atraktívne ciferníky
Hodinky Galaxy Watch Active2 umožňujú nastaviť ciferník napríklad v dizajne vášho oblečenia. Stačí v sprievodnej aplikácii vyfotiť napríklad detail trička a behom okamihu sa vytvorí štylizované pozadia, ktoré na dve kliknutia nastavíte ako pozadie vybraného ciferníku.
i Mohlo by vás zaujímať

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 sú nielen lifestylovým doplnkom, ale skutočným športovým spoločníkom, ktorý vás donúti urobiť každý deň niečo pre svoje zdravie. Páči sa nám efektné ovládanie digitálnou lunetou alebo skvelý AMOLED displej. Škoda zatiaľ nefunkčného merania EKG. Každopádne pre Samsung palec hore a tešíme sa na 20. septembra 2019.


Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB06