Obnoviť stránku
Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro (RECENZIA) – prvotriedne hodinky v ešte lepšom vyhotovení

Aktualizované • Autor: Daniel Hlas

Na konferencii Samsung Galaxy Unpacked bola podľa očakávaní predstavená dvojica inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch 5 a Samsung Galaxy Watch 5 Pro, ktoré prinášajú zaujímavé vylepšenia hneď na niekoľkých úrovniach. Čo konkrétne od hodiniek očakávať, vám teraz prezradíme v našej podrobnej recenzii.

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – OBSAH

 1. Nadčasový dizajn s „dotykovou“ lunetou
 2. Inteligentné funkcie aj úctyhodná batéria
 3. Tréning po vlastnej trase
 4. Sledovanie zdravia s neúprosným limitom
 5. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – varianty, dostupnosť a cena

Nadčasový dizajn s „dotykovou“ lunetou

Konštrukcia smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 5 sa podobá predchádzajúcej generácii a na prvý pohľad preto príliš zmien vidieť nie je. Aj tentoraz si môžeme vyberať z dvoch samostatných radov, ktoré sa líšia veľkosťou, materiálom, farbou aj ponúkanou výbavou. Prvou možnosťou je hliníkový model Samsung Galaxy Watch 5, ktorý je v predaji v rozmere 40 alebo 44 mm a ktorý ponúka elegantný dizajn v mimoriadne tenkom tele.

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro oproti tomu ponúkajú len 45 mm veľkosť, ktorá sa navyše chváli puzdrom zo samotného titánu – najodolnejšieho materiálu, z ktorého hodinky vôbec môžeme mať. Variant „Pro“ je podľa výrobcu zameraný najmä na outdoorové aktivity, a veľkým prekvapením preto nie je ani vyčnievajúca luneta, ktorá zabráni väčšine nárazov do displeja. Na rozdiel od modelu Classic však luneta nie je otočná a ovládanie rukavicami či mokrými prstami tak môže byť trochu problematické. Zaujímavosťou radu „Pro“ je tiež remienok s magnetickým zapínaním, viď foto nižšie.

Oba rady sa ďalej chvália novinkou v podobe zafírového sklíčka, ktoré v odolnosti proti poškriabaniu nemá vo svete konkurenciu. Oba modely sú vybavené aj funkciou pripomínajúcou otočnú lunetu – možno totiž prechádzať po obvode samotného displeja, pričom obrazovky sa stačí len nepatrne dotknúť. Toto riešenie funguje vskutku dokonale a miestami má človek pocit, že je dotyková snáď aj plocha okolo displeja. Aj piata generácia sa môže pochváliť armádnym štandardom odolnosti MIL-STD-810G, ktorý podľa očakávania dopĺňa aj vodotesnosť do 5 atmosfér.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro Samsung Galaxy Watch 5 Pro konštrukcia Samsung Galaxy Watch 5: snímač tepu Samsung Galaxy Watch 5 Pro: remienok
Pohľad na konštrukciu smart watch Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro disponujú tiež dlhým radom podarených ciferníkov, ktoré po boku Apple Watch patria medzi tie vôbec najkrajšie. Mnoho dizajnov je možné navyše podrobne editovať, a zmeniť tak môžeme napríklad pozadie, ručičky, farbu písmen alebo typ zobrazivých dát, či už ide o tep, stres, kalendár, alebo čokoľvek iné. Ďalšie ciferníky pritom stiahneme z obchodu aplikácií, pričom chýbať nemôže ani funkcia Always-on alebo automatická úprava jasu podľa okolitého prostredia.

Inteligentné funkcie aj úctyhodná batéria

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro disponujú solídnym množstvom najrôznejších funkcií, a užitočné tak môžu byť v celom rade situácií. K dispozícii máme napríklad kalendár, svetový čas, stopky, odpočítavanie, pripomienky, kalkulačku, vyhľadanie telefónu, baterku s nastaviteľným jasom, aktuálne a predpovedané počasie, e-mailovú schránku alebo diktafón, ktorý nahrávky ihneď prenáša do telefónu.

Chýbať nemôže ani ovládanie práve prehrávaných médií na telefóne, poprípade budík, u ktorého si vyberieme dokonca aj typ zvonenia alebo vibrácií. Priamo na hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) si možno prezerať aj vopred nahrané fotografie, rovnako ako je možné prehrať vlastnú hudbu, či už nahlas, alebo prostredníctvom bezdrôtových slúchadiel.

Samozrejmosťou je aj prijímanie rôznych notifikácií, na ktoré je možné reagovať predpripravenou alebo v danej chvíli vytvorenou správou. Okrem vyťukávania jednotlivých písmen je možné písmená tiež kresliť, a inteligentné hodinky dokonca spoľahlivo rozoznajú aj slovenské znaky. Poslednou možnosťou je diktovanie textu, ktoré však slovenský jazyk aktuálne bohužiaľ nepodporuje. Inak sa dá ale počítať s plnou podporou slovenskej diakritiky aj najrôznejších smajlíkov a pri prichádzajúcich správach je možné tiež zobraziť celú konverzáciu.

Ukážka mobilnej aplikácie Samsung Health

Samsung Galaxy Watch 5 Pro – kompas Samsung Galaxy Watch 5 PRO: navigácia
Funkcia kompas a Google mapy na Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Prichádzajúci hovor je potom možné nielen odmietnuť, ale priamo na hodinkách ho môžeme tiež vybaviť. Volanie a SMS je možné ako v spojení s mobilným telefónom, tak bez jeho účasti. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) sú totiž v predaji aj v LTE verzii, ktorá sa k mobilnej sieti pripája prostredníctvom eSIM s vlastným telefónnym číslom. Zdieľať jedno číslo so samotným telefónom naopak nie je možné. Od zvukovej kvality malého reproduktora predsa len nemožno čakať zázraky, poteší ale možnosť vybrať si vlastné zvonenie a štýl vibrácií.

S hocičím nám dokáže pomôcť aj hlasový asistent Googlu či jeho alternatíva v podobe Bixbyho, hoci ani jeden aktuálne neovláda slovenčinu. Viac ako užitočné sú potom bezkontaktné platby Google Pay, ktoré fungujú podobne ako kreditná karta. Stačí trikrát stlačiť príslušné tlačidlo, priložiť hodinky k terminálu a počas sekundy je zaplatené. Vplyvom jednoduchosti takej platby však inteligentné hodinky vyžadujú vytvorenie hesla v podobe číselného PINu alebo nakresleného gesta, ktoré následne zadávame pri každom nasadení hodiniek. Aplikáciu Google Pay je však nutné najskôr doinštalovať z obchodu aplikácií, rovnako ako to bolo u štvrtej generácie.

Chýbať nemôžu ani Google mapy, ktoré umožňujú zobrazenie našej polohy či navigáciu do cieľového bodu. Navyše zohľadňujú aj to, či ideme pešo, presúvame sa autom, alebo šliapeme na bicykli. Okrem sledovania celej mapy je možná aj priama navigácia, pri ktorej spustení Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) hlásia každú odbočku. Mapy však vyžadujú internetové pripojenie.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro: ciferník Samsung Galaxy Watch 5 Pro: navigácia Samsung Galaxy Watch 5 Pro: nastavenie farby ciferníka
Hore základný ciferník, dole aplikácia Google mapy a úprava ciferníka.

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) opäť vsádzajú na operačný systém Wear OS powered by Samsung, ktorý kombinuje to najlepšie z klasického Wear OS a predtým používaného Tizenu. Počítať preto môžeme napríklad s obchodom Google Play, v ktorom nájdeme dlhý rad najrôznejších aplikácií a ciferníkov. Pri každej položke je navyše k dispozícii patričný opis, obrázky či hodnotenie používateľov, hoci časť obsahu je predsa len platená.

Pre využitie všetkých funkcií je nutné nainštalovať hneď dve mobilné aplikácie a jeden plugin. Prvotné nastavovanie je trochu zdĺhavé – snáď každá mysliteľná funkcia totiž vyžaduje určité povolenia, kalibráciu alebo zobrazuje rôzne tipy. Na strane druhej je systém možné do značnej miery upraviť na svoj obraz. Pripomeňme tiež, že k hodinkám je možné pripojiť iba smartfóny s Androidom, a iPhony tak rovnako ako u predchádzajúcej generácie majú (bohužiaľ) smolu.

A ako dopadla výdrž batérie? Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro nám pri bežnom používaní (bez Always-on) vydržali necelé 4 dni, čo je oproti 2 dňom u predchádzajúcej generácie významný posun. Základný model v 44 mm veľkosti, ktorý má batériu výrazne menšiu, potom zvládol takmer 3-dňový chod, čo je na smart hodinky s takto komplexným systémom opäť viac ako slušný výkon.

Veľké zmeny stretli aj nabíjačku, ktorá je síce opäť bezdrôtová, na jej druhom konci však prekvapivo nenájdeme klasické USB. Novinkou je totiž USB-C konektor, ktorý ale mnoho používateľov pravdepodobne nebude mať kam zapojiť. Možným riešením je samozrejme zakúpenie nabíjačky s USB-C zdierkou, viď napríklad tu. Piata generácia navyše podporuje 25 W rýchlonabíjanie, ktoré umožňuje dobiť 45 % batérie už za 30 minút. Od veci preto nie je zaobstarať rovno výkonnejšiu nabíjačku, ktorú napokon ponúka aj samotný Samsung.

Tréning po vlastnej trase

Piata generácia smart watch Samsung Galaxy Watch cieli predovšetkým na rekreačných športovcov, ktorí môžu vyberať z 90 športových režimov. Počítať pritom môžeme s automatickým rozpoznaním chôdze, behu, plávania, eliptického trenažéra, dynamických cvičení a veslovacieho trenažéra, hoci daňou za to je vyššia spotreba energie. Vhod rozhodne príde aj automatické pozastavenie či opätovné spustenie monitorovania podľa nášho fyzického pohybu. Ako zobrazuje záznam nižšie, vyhodnotenie aktivít je relatívne podrobné a bežní používatelia tak budú viac ako spokojní.

Okrem VO2 Max však ani piata generácia neponúka pokročilejšie športové ukazovatele, kam môžeme zaradiť napríklad tréningový efekt alebo odporúčaný čas regenerácie. Konkurencia pritom takýmito funkciami disponuje čoraz častejšie, a to dokonca aj na hodinkách v cenovej relácii 80 – 120 eur. Čo ostatní väčšinou naopak neponúkajú, sú cvičebné programy rôzneho zamerania, či už ide o budovanie svalovej hmoty, vytrvalosť alebo redukciu hmotnosti. Tieto programy nájdeme v mobilnej aplikácii Samsung Health, hoci obsiahnuté videá sú predsa len výhradne v angličtine.

Ukážka záznamu aktivity

Pri vonkajších aktivitách nám príde vhod aj kompas, barometer, výškomer a najmä integrovaná GPS, ktorú po novom využijeme viac ako kedykoľvek predtým. Do Samsung Galaxy Watch 5 Pro (do základného modelu už nie) totiž môžeme nahrať aj vlastnú trasu, ktorú je možné získať napríklad na Mapy.cz. Z tejto stránky stačí stiahnuť súbor vo formáte GPX a ten následne do hodiniek nahrať prostredníctvom mobilu. Smart hodinky nás potom pri turistike či cyklistike zvládnu po danej trase navigovať, a to dokonca aj bez pripojenia k telefónu či internetu.

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) ale neprehliadajú ani náš každodenný pohyb a prostredníctvom troch farebných srdiečok ponúkajú prehľad plnenia denného cieľa, či už ide o kroky, spálené kalórie, alebo minúty intenzívnej aktivity. Upozornenia je možné dostávať aj na príliš dlhú neaktivitu, pričom nastaviť je možné, v akých dňoch a časovom rozmedzí upozornenia chceme prijímať, vďaka čomu nie sme rušení v nepravý čas. K ďalšiemu pohybu nás potom motivuje prehľad športových rekordov a získaných odznakov, rovnako ako služba Together, prostredníctvom ktorej je možné pretekať s ďalšími osobami v počte krokov.

Samsung Galaxy Watch 5 Samsung Galaxy Watch 5 Pro: meranie spálených kalórií a času Samsung Galaxy Watch 5 Pro: stres Samsung Galaxy Watch 5 Pro: telesný ruk a kosterné svalstvo
Hore základný ciferník, dole prehľad denných cieľov, meranie stresu a analýza zloženia tela.

Sledovanie zdravia s neúprosným limitom

Rovnako ako predchádzajúce generácie, aj Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) lákajú nadštandardne rozsiahlym monitorovaním zdravia, ktoré však naráža na pomerne prísnu podmienku. EKG a meranie tlaku sú totiž určené len osobám starším ako 22 rokov, ktoré zároveň vlastnia inteligentný telefón Samsung Galaxy. Všetci ostatní majú bohužiaľ smolu a je trochu škoda, že túto nadštandardnú výbavu nakoniec využije len zlomok používateľov. Pre úplnosť dodajme, že meranie tlaku vyžaduje každomesačnú kalibráciu podľa tlakomera s manžetou.

Ďalšou významnou funkciou, ktorú u konkurencie snáď ani nenájdeme, je tzv. bioelektrická impedančná analýza. Tá odhadne podiel vody, tuku a kostrového svalstva v tele samotného používateľa, pričom dané hodnoty rovno vyhodnotí aj na príslušných škálach. Získané dáta využijeme najmä pri opakovanom meraní, ktoré umožňuje vyhodnotenie plnenia našich vytýčených cieľov. Aj pri tejto funkcii je však odporúčaný vek aspoň 20 rokov.

Nechýba ani celodenné meranie srdcového tepu a stresu, ktoré dopĺňajú aj dychové cvičenia. Tie podľa nastavenia zaberú 1 – 5 minút a sprevádzajú ich nielen pekné animácie, ale aj záverečné vyhodnotenie. Pri manuálnom zadávaní potrebných hodnôt nie je problémom ani sledovanie glykémie, hydratácie alebo kalórií prijatých zo stravy, pre ženy je navyše pripravený aj monitorovanie menštruačného cyklu.

Nemenej dôležitou funkciou je vyslanie SOS signálu po opakovanom stlačení príslušného tlačidla, čím ihneď upozorníme núdzové kontakty a prezradíme im aj svoju aktuálnu polohu. Tieto údaje ale smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) dokážu odovzdať aj automaticky, a to v prípade tvrdého pádu, ktorého detekcia môže byť aktívna nepretržite, poprípade len v čase športovania.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro: SMS správa
Prijatá SMS na inteligentných hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

Analýze neunikne ani spánok, pri ktorom inteligentné hodinky hodnotia celkovú dĺžku, množstvo spálených kalórií, rozloženie štádií, celkové skóre, hladinu kyslíka alebo dlhodobú konzistenciu. V spojení s mikrofónom telefónu je možné sledovať aj prípadné chrápanie, hoci tu musíme počítať s nadmerným vybíjaním batérie smartfónu. Celkové dáta o spánku a strese majú napovedať, ako oddýchnutí vlastne sme a aký výkon je tak naše telo pripravené podať. Zhrnúť všetky dáta do takého odhadu je ale pomerne ťažké a trochu tu preto chýba konkurenčná funkcia Body Battery, ktorá množstvo energie používateľa udáva na zrozumiteľnejšej škále 0 – 100 %.

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – varianty, dostupnosť a cena

Ako bolo spomenuté už vyššie, piata generácia smart watch od Samsungu dáva na výber z dvoch samostatných radov. Prvou možnosťou sú inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 5, ktoré možno zaobstarať v rozmere 40 alebo 44 mm. U menšej veľkosti môžeme vyberať zo striebornej, grafitovej či ružovej, zatiaľ čo väčší rozmer ponúka odtieň modrý, strieborný alebo grafitový. Prémiovejší model Samsung Galaxy Watch 5 Pro je oproti tomu k dispozícii v univerzálnej veľkosti 45 mm a farbe čiernej alebo sivej. Oba spomínané rady samozrejme ponúkajú aj modely s konektivitou LTE umožňujúce pripojenie k mobilnej sieti.

Cena sa líši podľa konkrétneho modelu, široké rozpätie 299 až 519 € ale dáva možnosť zvoliť si ako cenovo dostupný variant, tak prémiový model, vďaka čomu si nakoniec vyberie snáď úplne každý. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro sú zároveň v bežnom predaji už teraz a zaobstarať si ich tak môžete pomocou zeleného tlačidla nižšie.

Smart hodinky; smartwatch; wearables;

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro

Smart hodinky

Vďaka famóznemu dizajnu, precíznemu spracovaniu a nadštandardnej výbave sú smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 (Pro) splneným snom takmer každého používateľa. Výnimkou môžu byť len majitelia iPhonov a nároční športovci, ktorí sa predsa len musia poobzerať inde.

Klady

 • Precízne spracovanie
 • Prémiové materiály
 • Prítomnosť služieb Googlu
 • Prepracovaný systém s obchodom aplikácií
 • Nadštandardné zdravotné funkcie
 • Bezkontaktné platby

Zápory

 • EKG a meranie tlaku podmienené telefónom Samsung Galaxy
 • Absencia pokročilých športových ukazovateľov
 • Komplikovanejšie prvotné nastavenia

Zobraziť skôr napísanú preview

Dlho očakávaná konferencia Samsung Galaxy Unpacked tento rok priniesla celý rad famóznych zariadení vrátane ohybných telefónov Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4, bezdrátových sluchátek Galaxy Buds 2 Pro alebo šikovných hodiniek Samsung Galaxy Watch 5. Práve piata generácia šikovných hodiniek tohto juhokórejského výrobcu sa pritom stala skutočne neprehliadnuteľnou, prináša totiž tie doteraz najlepšie materiály, mimoriadnu odolnosť, rýchlonabíjanie a mnoho ďalšieho.

Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – OBSAH

 1. Na ceste k dokonalému dizajnu
 2. Menej času s nabíjačkou
 3. Podrobné informácie o zdraví a pohybe
 4. Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – varianty, cena a dostupnosť

Na ceste k dokonalému dizajnu

Konštrukcia smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 5 sa od predchádzajúcej generácie príliš nelíši. Základný model štvrtej generácie – Galaxy Watch 4 – nahradili do značnej miery podobné Galaxy Watch 5, ktoré sú taktiež z hliníka a ktoré opäť ponúkajú rozmer 40 a 44 mm. Galaxy Watch 4 Classic naproti tomu vystriedali Galaxy Watch 5 Pro, ktoré namiesto pôvodných 42 a 46 mm dorazia v univerzálnej veľkosti 45 mm. Pri tomto variante zároveň nerezovú oceľ nahradil samotný titán, ktorý je považovaný za jeden z najodolnejších materiálov vôbec.

Úplnou novinkou piatej generácie je potom zafírové sklíčko, ktoré je až 1,6-krát odolnejšie proti škrabancom. Aj v tomto prípade ide o najlepší možný materiál, ktorý si na prednej strane hodiniek vôbec môžeme priať, a displej ako najkrehkejšia časť celého zariadenia tak zostane chránený lepšie ako kedykoľvek predtým. Piata generácia zároveň dáva zbohom legendárnej otočnej lunete, ktorej vysoké okraje niekedy predsa len bránili pohodlnému ovládaniu dotykovej obrazovky. Úplnou samozrejmosťou sú aj vymeniteľné remienky, ktoré umožňujú Samsung Galaxy Watch 5 kedykoľvek prispôsobiť aktuálnym potrebám.

Samsung Galaxy Watch 5: farebné varianty

Smart hodinky Samsungu sa dlhodobo pýšia jednými z najkrajších ciferníkov na trhu a podarenejšie dizajny už majú len Apple Watch. Piata generácia výber ciferníkov ešte rozširuje a na oficiálnych stránkach je možné vidieť rad nových vzhľadov, ktoré pôsobia vskutku znamenitým dojmom. Ako spomína samotný výrobca, počítať môžeme so vzhľadmi elegantnými, digitálnymi, modernými, kvetinkovými aj retro.

Samsung Galaxy Watch 5: ciferníky

Menej času s nabíjačkou

Potvrdili sa tiež už skôr uniknuté informácie, podľa ktorých inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 5 ponúknu zvýšenú kapacitu batérie. Nielen že nám hodinky vydržia dlhšie ako kedykoľvek predtým, ale možné je aj 25-wattové rýchlonabíjanie, prostredníctvom ktorého doplníme 45 % batérie len za 30 minút. Rovnako, ako to ale býva v prípade inteligentných telefónov, aj v prípade Samsung Galaxy Watch 5 dosiahneme maximálnu rýchlosť nabíjania až s výkonnejšou nabíjačkou, ktorú je potrebné zakúpiť samostatne.

Samsung Galaxy Watch 5: nabíjačka

Aj piata generácia zostáva pri osvedčenom operačnom systéme Wear OS powered by Samsung, ktorý kombinuje intuitívne prostredie pôvodne používaného Tizenu a dostupnosť osvedčených služieb Googlu. Využiť preto môžeme napríklad Google mapy, YouTube, obchod aplikácií Google Play alebo bezkontaktné platby Google Pay, ktoré fungujú aj na Slovensku a v Českej republike.

Samozrejmosťou je dlhý rad užitočných funkcií, medzi ktorými nájdeme aj hlasového asistenta Bixbyho. Doinštalovať si však môžeme aj o niečo prepracovanejšieho asistenta Googlu, hoci so slovenskou komunikáciou nemožno počítať ani v jednom prípade. Zaujímavou novinkou je ďalej funkcia Smart Switch, ktorá umožňuje previesť všetky dáta zo starších smart hodiniek Samsungu do novšej generácie, čo celý prechod podstatne spríjemňuje. Samsung Galaxy Watch 5 sú podľa očakávania kompatibilné výhradne so smartfónmi s Androidom a majitelia iPhonov tak majú aj tentoraz smolu.

Podrobné informácie o zdraví a pohybe

Už v prípade štvrtej generácie sme mohli nájsť jedno z najpodrobnejších sledovaní zdravotného stavu a Samsung Galaxy Watch 5 v tomto ohľade vlastne neprináša nič nové. Aj tentoraz na nás čaká bioaktívny výkonný senzor, ktorý zvláda nielen monitorovanie tepu či stresu, ale aj meranie tlaku a EKG, hoci tieto vychytávky už môžu využívať len osoby staršie ako 22 rokov, ktoré zároveň vlastnia smartfón Galaxy s Androidom 7.0 alebo novšou verziou. Meranie tlaku je zároveň odporúčané každé 4 týždne kalibrovať podľa tlakomera s manžetou.

Samsung Galaxy Watch 5: nabíjačka

Ďalšou unikátnou funkciou je bioelektrická impedančná analýza, ktorá zhodnotí zloženie nášho tela a prezradí, koľko z našej hmotnosti tvorí tuk či svalová hmota (aj tu je však odporúčaný vek od 20 rokov). Vylepšenú technológiu môžeme očakávať aj v prípade záznamu spánku, ktorý nielen že zobrazí rozloženie jednotlivých fáz, ale odhalí napríklad aj neuvedomované chrápanie. Úplnou novinkou je potom osem kategórií symbolizovaných niektorým zvieraťom, do ktorých sú používatelia zaradení podľa svojej spánkovej typológie.

Samsung Galaxy Watch 5: vodotesnosť

Samsung Galaxy Watch 5 sa samozrejme nezľaknú ani monitorovania pohybu, či už ide o kroky, aktívny čas, alebo spálené kalórie. Samsung sa na rozdiel od iných výrobcov nesnaží ponúknuť až bizarné množstvo rôznych športových režimov, a aj tentoraz preto budeme vyberať z viac ako dostačujúcich 90 aktivít. Vďaka vodotesnosti do 5 atmosfér pochopiteľne nie je problém ani monitoring plávania, zatiaľ čo outdooroví nadšenci ocenia možnosť navigácie do počiatočného bodu. Cyklistom pre zmenu príde vhod navigácia po vytýčenej trase pomocou vibrácií, vďaka ktorým už nie je potrebné riskovať pri sledovaní displeja hodiniek.

Smart hodinky
Galaxy Watch 4
Galaxy Watch 4 Classic
Galaxy Watch 5
Galaxy Watch 5 Pro
Veľkosť 40/44 mm 42/46 mm 40/44 mm 45 mm
Hmotnosť 25,9 g/30,3 g 46,5 g/52 g 28,7 g/33,5 g 46,5 g
Ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass DX+ Corning Gorilla Glass DX+ Zafírové sklo Zafírové sklo
Materiál puzdra
Armor aluminium Nerezová oceľ Armor aluminium Titán
Tréning na trati/Spätné vyhľadávanie
Nie Áno Nie Áno
Farebné varianty 40 mm: čierny, strieborný, ružovo-zlatý
44 mm: čierny, strieborný, zelený
Čierny, strieborný 40 mm: grafitový, strieborný, ružovo-zlatý
44 mm: grafitový, strieborný, modrý
Čierny, sivý

Samsung Galaxy Watch 5 a 5 Pro – varianty, cena a dostupnosť

Ako bolo spomenuté už na začiatku článku, smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 dorazia v dvoch samostatných edíciách. Základnú verziu Samsung Galaxy Watch 5 bude možné kúpiť v 40 mm a 44 mm veľkosti, pričom vyberať môžeme z farebnej verzie grafitovej, striebornej, modrej alebo ružovo-zlatej. Prémiovejší variant Samsung Galaxy Watch 5 Pro oproti tomu bude dostupný výhradne vo väčšom rozmere 45 mm, ktorý je vyrábaný v odtieni čiernej a sivej. Rovnako, ako v prípade štvrtej generácie, aj Samsung Galaxy Watch 5 budú mať samostatnú verziu s LTE modulom, pri ktorej však musíme počítať s o niečo vyššou cenovkou.

Samsung Galaxy Watch 5: zdravý pohyb

Cena sa pohybuje v relatívne širokom rozmedzí 299 až 519 € v závislosti od konkrétneho modelu. Na svoje si vďaka tomu prídu ako zákazníci hľadajúci cenovo dostupný model, tak náročnejší používatelia vyžadujúci špičkové zariadenie s tou najlepšou výbavou. Samsung Galaxy Watch 5 budú dostupné od 26. augusta, predobjednávať je ale možné už teraz. S predobjednávkou navyše získate bezplatnú dopravu, možnosť splátok bez navýšenia a mimoriadny bonus v podobe bezdrôtových slúchadiel Samsung Galaxy Buds Live Onyx v hodnote 100 € úplne zadarmo.

Zobraziť skôr napísaný článok (špekulácie)

Len niekoľko dní nás delí od predstavenia očakávaných smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 5, už teraz sa ale objavujú úniky informácií, ktoré nám toho veľa zaujímavého prezradia. Čo od najnovšieho vlajkového modelu môžeme očakávať a akých inovácií sa vlastne dočkáme? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko podstatné.

Tri veľkosti a koniec otočnej lunety

Na základe dostupného renderu smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 5 a Samsung Galaxy Watch 5 Pro sa zdá, že základný dizajn zostal v podstate nezmenený. Údajne, napriek tomu, prídeme o legendárnu otočnú lunetu, ktorá v prípade štvrtej generácie zostávala aspoň pri modeli Samsung Galaxy Watch4 Classic.

Zmeny nastali aj v prípade ponúkaných veľkostí Zatiaľ čo štvrtá generácia bola dostupná v rozmeroch 40, 42, 44 a 46 mm, po novom máme počítať s veľkosťami 40 a 44 mm v prípade Samsung Galaxy Watch 5, prípadne 46 mm pri Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Prémiová verzia „Pro“ navyše bude lákať titánovým telom a zafírovým sklíčkom, teda najodolnejšími, ale aj najdrahšími možnými materiálmi.

Ak sú informácie správne, 40 mm veľkosť ponúkne farby Silver, Sapphire a Pink Gold, zatiaľ čo 44 mm rozmer dorazí v odtieňoch Graphite, Silver a Sapphire. V prípade 46 mm modelu si budeme môcť vyberať z variantov Black či Gray Titanium. Rôzne zdroje však uvádzajú odlišné farebné varianty.

Teplotný senzor aj väčšia výdrž batérie

Zatiaľ čo tretia generácia si zakladala na operačnom systéme Tizen OS, Samsung Galaxy Watch4 stavili na Wear OS Powered by Samsung, ktorý sprístupnil rad služieb Googlu vrátanie obchodu aplikácií Google Play alebo bezkontaktných platieb Google Pay. Samsung Galaxy Watch 5 v tomto ohľade nič meniť nechcú a dočkať sa tak máme najnovšej verzie Wear OS Powered by Samsung.

Samsung Galaxy Watch 5: nabíjanie

Už štvrtá generácia ponúkla podrobné sledovanie zdravotného stavu, ktoré umožňovalo napríklad analýzu zloženia tela, meranie krvného tlaku alebo EKG. Novinkou Samsung Galaxy Watch 5 má byť teplotný senzor, ktorý môže pomôcť napríklad pri rozoznaní toľko diskutovaného ochorenia Covid-19.

Dočkať by sme sa mali tiež väčšej batérie, ktorá v prípade 40 mm variantu údajne narastie z 247 na 276 mAh. Minimálne jeden model by však mal ponúknuť batériu s neuveriteľnou kapacitou 572 mAh, ktorá tak môže priniesť toľko žiadanú dlhšiu výdrž. Ani to ale nie je všetko – dočkať sa totiž máme rovno dvojnásobnej rýchlosti nabíjania, kde doterajšiu 5-wattovú nabíjačku zrejme nahradí wattov rovno 10.

Samsung Galaxy Watch 5 – cena a dostupnosť

Oficiálneho predstavenia smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 5 sa máme dočkať už 10. augusta, pričom v predaji údajne budú od 26. augusta. Cena sa podľa neoverených informácií odvíja od konkrétneho modelu, a zatiaľ čo 40 mm veľkosť v Európe vyjde na 259 €, za 44 mm rozmer údajne zaplatíme 289 €. O niečo drahšia potom bude prémiová edícia Samsung Galaxy Watch 5 Pro, ktorej cenovka sa vyšplhala na 430 €.

i Mohlo by vás zaujímať

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB28