Obnoviť stránku

OnePlus 5T (RECENZIA)

Aktualizované

Oneplus je start-up založený iba pred štyrmi rokmi. Už prvý telefón Oneplus One si budoval meno ako „flagship killer“: telefón, ktorý všetkým iPhonom a Samsungom Galaxy S vytrie... zrak. Celá povesť značky je postavená na jednoduchej rovnici - vyrobiť to isté, čo konkurencia, ale podstatne lacnejšie. Ide to vôbec? V tejto recenzii otestujeme telefón Oneplus 5T a dôjde aj na porovnanie so súčasnou špičkou.

Oneplus 5T

Recenzia Oneplus 5T, obsah

  1. Parametre a cena Oneplus 5T
  2. Balenie a príslušenstvo Oneplus 5T
  3. Spracovanie a ergonómia Oneplus 5T
  4. Displej Oneplus 5T
  5. Výkon a úložisko Oneplus 5T
  6. Výdrž batérie Oneplus 5T
  7. Operačný systém a softvér Oneplus 5T
  8. Fotoaparát Oneplus 5T
  9. Hodnotenie Oneplus 5T

Parametre a cena Oneplus 5T

Od vydania Oneplus 5 ale veľa času neutieklo. Oplatí sa prejsť na 5T? Dokáže sa Oneplus 5T vyrovnať telefónom Galaxy S8 alebo LG G6? Rozhodne stojí za zváženie a vysvetlíme prečo.

Po extrémne výkonnom telefóne pozerá v prvom kroku výberu asi každý. V druhom už je nútený znižovať požiadavky podľa svojho cenového stropu. Oneplus vždy mieril na hranicu, kde je kompromisov voči lídrom trhu minimum, ale cena môže byť oveľa nižšia. Model 5T nie je výnimkou.

Oneplus 5T je skvele vybavený inteligentný telefón, ktorý sa hodí na hry, multimédiá, prácu aj čokoľvek medzi tým. Do kariet mu hrá bezrámčekový dizajn, veľký displej aj výkon, dva sloty na SIM karty a spoľahlivá podpora aktualizáciami.

Parametre Oneplus 5T vs. Oneplus 5 vs. Samsung Galaxy S8

ParametreOneplus 5T 64 GB/128 GBOneplus 5 128 GBSamsung Galaxy S8
ProcesorQualcomm Snapdragon 835
(4× 2,45 + 4× 1,9 GHz)
Qualcomm Snapdragon 835
(4× 2,45 + 4× 1,9 GHz)
Samsung Exynos 8895
(4× 2,3 + 4× 1,7 GHz)
Operačná pamäť a úložisko6 (8)/64 (128) GB8/128 GB4/64 GB + microSD
Displej a rozlíšenieAMOLED 6"
(2 160 × 1 080)
AMOLED 5,5" FullHD
(1 920 × 1 080)
AMOLED 5,8" QHD
(2 960 × 1 440)
Fotoaparáty16/20 Mpx + 16 Mpx16/20 Mpx + 16 Mpx12 Mpx + 8 Mpx
Rozmery a hmotnosť156,1 × 75 × 7,3 mm, 162 g154,2 × 74,1 × 7,3 mm, 153 g148,9 × 68,1 × 8 mm, 155 g
Batéria3 300 mAh3 300 mAh3 000 mAh
Operačný systémAndroid 7.1 (Nougat)Android 8.0 (Oreo)Android 7.0 (Nougat)
Cena579/649 638,90 €798,90 €

Prepínač zvukových profilov.
Prepínač zvukových profilov.
Duálny fotoaparát a čítačka odtlačkov.
Duálny fotoaparát a čítačka odtlačkov.

Balenie a príslušenstvo Oneplus 5T

Oneplus 5T cestuje z ďaleka, nečudujte sa preto, v ako odolnej krabičke putuje – pokojne by ste si na ňu mohli stúpnuť. Vo vnútri toho ale nájdete menej, než by ste z jej rozmerov usudzovali. Okrem samotného telefónu z balenia vyberiete len nabíjačku a kábel.

Určite ich ale budete používať. Nie snáď preto, že by ste USB-C kábel inde nezohnali a nabíjačka sa nedala použiť iná, ale tie dodávané podporujú Dash charge, ktorá je v súčasnosti najrýchlejšia technológia nabíjania. Slúchadlá už do boxu výrobca nepridáva, ale vadiť vám to asi nebude – Oneplus ešte na slúchadlový jack nezanevrel.

Oneplus 5T príslušenstvo v balení
K Oneplus 5T dostanete v balení USB-C kábel a Dash Charge nabíjačku.

Spracovanie a ergonómia Oneplus 5T

Hoci Oneplus nikdy nemal vyhranený a z diaľky identifikovateľný dizajnový rukopis, niektoré prvky sa pri predchádzajúcich generáciách opakovali. Od iných telefónov ste 1+ mohli spoznať podľa šúpacieho tlačidla pre voľbu zvukových profilov, typické bývali aj navigačné senzorové klávesy pod displejom rozdelené čítačkou odtlačkov prstov.

Hovoríme bývalo, pretože Oneplus 5T sa od svojho predchodcu líši zásadne. Dá sa povedať, že sa zmenilo všetko podstatné. Z tradičného smartfónu sa stalo pokrokové zariadenie, ktoré nemieni hrať druhé husle. 1+5T sa priklonilo k bezrámčekovému dizajnu, s čím súvisí pár podstatných zmien.

Tou najdôležitejšou je nárast displeja. Po dlhom prešľapovaní okolo uhlopriečky 5,5" pokročila posledná generácie hneď na 6". Teraz pokrýva 80 % plochy telefónu, takže celková veľkosť sa medziročne zmenila len minimálne. Zmiznúť ale museli navigačné tlačidlá pod obrazovkou vrátane čítačky odtlačkov prstov, ktorú teraz nájdete na strane zadnej.

Oneplus 5T má slúchadlový jack.
Displej síce vyrástol, ale veľkosť zariadenia nie.

Veľa iných prvkov sa na prednú stranu nezmestilo, len slúchadlo, stavová dióda, predná kamera a snímač priblíženia. Aj napriek rozmerom 151,1 × 75 × 7,3 mm tak v ruke Oneplus 5T pôsobí ako pomerne subtílne zariadenie, staršie generácie boli oveľa mohutnejšie.

Horná strana je čistá a rovnako vyzerajú na prvý pohľad aj boky smartfónu. Ide ale len o hru svetla a tieňa, čo maskuje Dual SIM slot pre formát nano a vypínacie tlačidlo. To nájdete na strane pravej, ovládanie hlasitosti a zvukových profilov sídli vľavo. Kvôli tenkému profilu telefónu sú však klávesy dosť úzke, čo ergonómii zrovna nepridá a zvlášť vypínanie má stisk nejasný. Nejde o nič zásadné, ale citeľnejšie cvaknutie by prospelo. Na spodnej strane potom hľadajte reproduktor, konektor USB-C a 3,5 mm jack na slúchadlá. Vďaka tomu stačí pri počúvaní siahnuť do vrecka a telefón držíte rovno v pozícii pripravenej na používanie bez toho, aby ste zariadenie museli otáčať.

Oneplus 5T má slúchadlový jack.
Sláva, na slúchadlový jack sa nezabudlo!

Displej Oneplus 5T

Pre špičkové smartfóny roku 2017 bolo typické vysoké rozlíšenie QHD. Všimnite si ale, že rovnakou rýchlosťou sa rozšírila aj podpora úsporných režimov, ktoré rozlíšenie znižujú. Predpoklad, že vyššie rozlíšenie je automaticky lepšie, tým získava drobné trhliny.

Oneplus extrémy nehľadá a používa OLED displej s možno netypickým rozlíšenie 2 160 × 1 080 pixelov. V podstate ide o klasické Full HD, ku ktorému sa pridal prúžok na navigačné tlačidlá na displeji, s ktorými obrazovka získala pomer strán 18:9. Jej kraje ale nie sú zakrivené ako pri Galaxy S8, takže sa nedostavuje pocit, že je telefón neprirodzene pretiahnutý – výsledný efekt sa vlastne blíži skôr ku klasickému pomeru 16:9.

Ako je na tom Oneplus 5T s podaním farieb? OLED panel má perfektnú čiernu, ako už je pri tejto technológii tradíciou. Samotné odtiene sa môžu líšiť. V predvolenom režime sú farby veľmi živé, v profile sRGB teplejšie, pri DCI-P3 sýtejšie. Môžete si ale teplotu farieb zvoliť aj ručne alebo staviť na adaptívny mód rovnako ako my. Fungoval totiž bezproblémovo, nikdy sme nemali pocit, že sú farby neprirodzené.

Vítanou funkciou je aj ambientný displej, teda zobrazenie základných údajov na vypnutej obrazovke, respektíve na čiernom pozadí, aby sa šetrilo energiou. Nič vám nebráni tieto notifikácie vypnúť a upraviť si farby notifikačnej diódy, ale každá voľba navyše sa hodí. A Oneplus je v rozmanitosti štedré: nastaviť možno intenzitu vibrácií pre rôzne udalosti, aktivovať režim čítanie, kedy sa stlmia farby do odtieňov šedej, zapnúť filter modrého svetla a dokonca aj zmeniť farby používateľského prostredia medzi svetlou a tmavou témou. Odporúčame tento krok uskutočniť čo najskôr, OLED displej pokrytý z väčšiny čiernou má oveľa nižšiu spotrebu ako s bielou.

Kalibrácia farieb displeja.
Farby na displeji je možné kalibrovať farebnými priestormi.
Porovnanie IPS a OLED displeja zo strany
Na 6" displej sa môže vojsť veľa informácií.
Porovnanie IPS a OLED displeja s čiernou farbou.
Témy poskladáte z podkladu a farieb zvýraznenia.

Výkon Oneplus 5T

Aký je najvýkonnejší mobil súčasnosti? Porovnáva sa ťažko, ale Oneplus 5T je horúcim kandidátom na prvé miesto. Procesor Qualcomm Snapdragon 835 je hardvér, ktorý rozbehne čokoľvek, čo v Google Play nájdete. Tento čip s označením MSM8998 používa 8 jadier s architektúrou Kryo 280 na maximálnej frekvencii 2,45 GHz s podporou grafického akcelerátora Adreno 540 a DSP Hexagon 682. Jedinou konkurenciou tejto beštie je Exynos 8895, ktorý v niektorých benchmarkoch vyhráva, ale rozdiely sú oproti Snapdragon minimálne.

V cieľovej rovinke ale 1+5T nasadí obriu, 8 GB RAM. Hoci to vyzerá, že tak veľkú pamäť ani nezaplníte, pamätajte, že nemusí trvať dlho a 4 GB, ktoré používa väčšina konkurencie, budú minimom pre Android. Ostatne, ešte pred rokom a pol boli 2 GB RAM nadštandard a dnes sú nutným minimom.

Výsledky benchmarku Antutu

  • Celkové skóre: 178101
  • 3D: 70949
  • UX: 58039
  • CPU: 38973
  • RAM: 10140

Nutné je však dodať, že 8 GB operačnú pamäť nájdete len v telefóne s internou pamäťou 128 GB. Lacnejší variant so 64 GB úložiskom má k dispozícii „len“ 6 GB. Aj to je viac, než dosť.

i Oneplus síce opustilo systém nákupu cez pozvánky, ale nákup u nás je rovnako jednoduchší.

Batéria a výdrž mobilného telefónu Oneplus 5T

Do tenkého telefónu sa obria batérie nezmestí. Na druhú stranu veľká uhlopriečka displeja znamená, že by sa toľko šetriť nemuselo. Výsledkom je slušný kompromis daný hodnotou 3 300 mAh, ktorý udrží v chode mobil po celý deň. Môžete chatovať, surfovať webom aj Facebookom, púšťať si hudbu a filmy a pokiaľ mobil nebudete používať aj celú pracovnú dobu, večera sa dočkáte s rezervou okolo 30 %. To síce na ďalší deň nestačí, ale je príjemné vedieť, že aj keď vám ujde spoj, nezmiznete z digitálneho sveta úplne.

Oneplus 5T má však schované eso v rukáve. Nie je to bezdrôtové nabíjanie, ale Dash Charge. To je v súčasnosti najrýchlejšia technológie pre rýchle doplnenie energie. Nie je síce tak rozšírená, ako QuickCharge, ale funguje veľmi šikovne – dodávaná nabíjačka „predžuje“ prúd zo zásuvky tak, aby šiel do akumulátora v stráviteľnejšej podobe. Povedané jazykom učiteľa fyziky, zatiaľ čo Quickcharge nabíja vysokým napätím a nízkym prúdom, pri Dash Charge je to naopak. V prvom prípade vzniká väčšina tepla v batérii telefónu, v prípade druhom z neho veľkú časť pohltí už nabíjačka.

Preskočme fyziku, dôležitý je výsledný efekt. Dash Charge nabije Oneplus 5T za pol hodiny z nuly na 59 %, po 60 minútach už bude na ukazovateli svietiť hodnota 93 %. Vo výsledku máte dojem, že percentá naskakujú priamo pred očami, a 10 minút na nabíjačke znamená zásadný rozdiel. Nebál by som sa povedať, že ma toto rýchlonabíjanie odnaučilo dopĺňať telefónu energiu cez noc.

Jedinou nevýhodou technológie Dash Charge je kompatibilita. Ste obmedzení na príslušenstvo značky Oneplus alebo OPPO, v iných prípadoch tak impozantných čísel nedosiahnete.

Kalibrácia farieb displeja.
Hlavnou zbraňou proti vybíjaniu je Dash Charge.
Porovnanie IPS a OLED displeja zo strany
Úsporná LED dióda, alebo ambientný displej?
Porovnanie IPS a OLED displeja s čiernou farbou.
Aj vibrácie časť energie spotrebujú, ale dajú sa stlmiť.

Operačný systém a softvér Oneplus 5T

Doba masívnych grafických nadstavieb nad Androidom skončila. Trend je viditeľný pri mnohých značkách a Oneplus sa stáva len ďalším dôkazom. Samotný Android 7 Nougat veľa funkcií pohltil, dôvodov k zásadným modifikáciám je preto stále menej.

OxygenOS použitý pri tomto telefóne tak pridáva len maličkosti, ktoré kompatibilitu neohrozia, ale hodia sa. Už som spomínal podporu grafických tém, iné úpravy sú menej viditeľné, ale o to príjemnejšie. Spomenúť môžem konfigurátor navigačnej lišty, ktorý vám umožňuje priradiť akcie pre krátke stlačenie, dlhé stlačenie, poklepanie a dokonca aj prehodenie tlačidiel Späť a Posledné aplikácie. Samozrejmé je už prebudenie zaťukaním na displej a stlmenie zvonenia otočením telefónu, ale koľko telefónov dokáže vypnutý displej využívať aj na ovládanie? Je neuveriteľne návykové posúvať skladby nakreslením šípky alebo zapnutie fotoaparátu náčrtkom kruhu.

Od veci nie je ani plánovanie vypnutia a zapnutia zariadenia, výber audio kodeku na prenos hudby cez Bluetooth 5 vo vyššej kvalite alebo zabránenie nechceným dotykom vo vrecku.

i Pokiaľ si spomínate na prvé Oneplus One, vytiahnete z pamäte spory medzi komunitou CyanogenMod a samotným 1+. Celý projekt CyanogenMod bol vzkriesený pod menom LineageOS, ten ale s OxygenOS v Oneplus nič spoločné nemá – leda čistý Android obohatený len o pár praktických vylepšení. V čínskej distribúcii je operačný systém modifikovaný výraznejšie, pretože OxygenOS je nahradený systémom HydrogenOS.

Často spomínanou funkciou je aj odomykanie tvárou. Inšpirácia iPhonom X je jasná, treba však spomenúť, že niečo také, hoci v horšej kvalite, vie Android už niekoľko rokov. Na tréning mal Android času dosť, rozhodli sme sa preto, že 1+5T nič neodpustíme. Bohužiaľ pre kritiku veľa priestoru nezostalo: kamera vás registruje v režime na výšku i šírku, nepopletie sa, ani keď si nasadíte kapucňu a dioptrické okuliare, spozná vás i večer na zastávke autobusu, len v noci už svit displeja k ožiareniu tváre nestačil.

Slabším miestom je akurát implementácia do operačného systému. Telefón sa odomkne hneď, ako vás spozná, takže obrazovku s notifikáciami rovno preskočíte. Niekedy sa to hodí, inokedy nie. Druhým obmedzením je použiteľná sledovacia vzdialenosť, ktorá je v zóne cca 50 – 30 cm od tváre. Vzhľadom na to, že z inej vzdialenosti zase nevidíte na displej, budete požiadaní o alternatívny spôsob verifikácie len zriedka.

Oneplus 5T, screenshot, domovská obrazovka Oneplus 5T, screenshot, horná lišta Oneplus 5T, screenshot, multitasking Oneplus 5T, screenshot, grafická téma Oneplus 5T, screenshot, čistič pamäte Oneplus 5T, screenshot, pamäť
OxygenOS upravuje Android len decentne, ale na správnych miestach.

Fotoaparát Oneplus 5T

Kamera je veľmi často súčiastkou, ktorá oddeľuje zrno od pliev. Duálny objektív na zadnej strane vzbudzuje mnohé očakávania, zvlášť po výsledkoch predchádzajúcej generácie Oneplus 5. Kým piata generácia používala druhý objektív na optický zoom, 5T ho má len k hrám s hĺbkou ostrosti a na fotenie za nedostatku svetla. Oba objektívy majú svetelnosť f/1,7 a líšia sa len rozlíšením (16 a 20 Mpx).

Najvýraznejšie si to uvedomíte, keď v aplikácii fotoaparátu vytvoríte snímku rovnakej scény, len raz za použitia priblíženia. V tú chvíľu je jasné, že zoom je k dispozícii iba digitálne a ide len o výrez z originálu.

Nič to však nemení na tvrdení, že 1+5T fotiť vie. Detaily sú prekreslené, kontrastné, aj podanie farieb je prirodzené, pokiaľ sa budete snažiť. Na rozdiel od drahšej konkurencie totiž nestačí len zamieriť a stlačiť spúšť. Je potrebné sa pevne oprieť, pretože doba expozície je často o zlomok sekundy dlhšia, než je potrebné, čo končí drobným rozmazaním. V originálnej veľkosti si možno všimnúť aj mierne rozpíjanie farieb, čo je dobre vidieť pri fotení prírody a panorám. Absencia optickej stabilizácie je v takom prípade veľkou nevýhodou, naopak na makro dokáže telefón ohromiť.

Pri videu OIS nechýba, elektronická stabilizácia svoj účel plní. Filmy a klipy môžete robiť v rozlíšení 1 280 × 720 px, Full HD pri 30 a 60 snímkach za sekundu a 4K pri 30 fps. Pri najvyššej kvalite som zmeral bitrate okolo 40 Mb/s, čo skoro doťahuje hodnoty pri kamerách GoPro tretej generácie. Škoda len, že kamera používa kodek H.264, s HEVC by mali videá menšiu veľkosť.

Pomerne špecifický prístup má Oneplus k foteniu selfie. V základnom fotografickom režime sa dá prepnúť na prednú 16 Mpx kameru a možno si nechať aj automaticky vyžehliť pleť, zároveň ale posunutím do strany aktivujete špeciálny portrétový režim, ktorý plní rovnakú funkciu, len neumožňuje ručné zásahy.

Galéria testovacích snímok

Oneplus 5T, testovacia snímka, interiér, detail Oneplus 5T, testovacia snímka, interiér, detail Oneplus 5T, testovacia snímka, exteriér, detail
Oneplus 5T, testovacia snímka, exterér Oneplus 5T, testovacía snímka, exteriér Oneplus 5T, testovacia snímka, exteriér
Oneplus 5T, testovacía snímka, exteriér Oneplus 5T, testovací snímek, interiér, umělé světlo Oneplus 5T, testovací snímek, noční snímek

Hodnotenie a porovnanie Oneplus 5T s konkurenciou

Pokiaľ hľadáte špičkový smartfón, ale odmietate zaplatiť 800 €, Oneplus 5T je stroj, ktorý by vás mohol a mal zaujať. Úžasný hardvér má prebytok síl, že ďalšie tri roky nebudete musieť riešiť upgrade. Rýchle nabíjanie je vec, nad ktorou najskôr mávnete rukou, ale po prvom vyskúšaní jej prepadnete a nedáte na ňu dopustiť. OxygenOS je Android v prostej a jednoduchej podobe, čo umožňuje rýchle aktualizácie. Áno, verzia 8.0 Oreo už je pre 1+5T dostupná! Potešení budú aj fanúšikovia klasického slúchadlového jacku, nadšenie potom vzbudí bezrámčekový displej asi pri všetkých používateľoch.

Má Oneplus 5T vôbec nejaké nevýhody? Pár sa ich nájde. Tou najväčšou je odolnosť. Žiadna certifikácia IP68 alebo 67, telefón sa bojí vody ako čert kríža. Druhým negatívom je absencia slotu na pamäťovú kartu. Rozdiel medzi variantom 64 a 128 GB síce nie je tak markantný, ako v prípade iPhonu, ale na microSD za rovnakú sumu sa jednoducho vojde viac. Ako tretí mínus by som spomenul fotoaparát, ktorý by som ohodnotil slovami „veľmi dobrý“. V rámci všetkých smartfónov je síce šampiónom, v súboji so špičkou ale stále o kúsok zaostáva.

Určite vás budú zaujímať aj vzťahy Oneplus 5T s konkurenciou. Za najväčšieho súpera by sme nominovali LG G6. Je lacnejší, o málo slabší, ale po dizajnovej stránke taktiež boduje bezrámčekovým displejom. 1+5T si vyberie ten, kto chce brutálny výkon, ale dostatočný fotoaparát a zvýšenú odolnosť. Drahším vyzývateľom je Samsung Galaxy S8, ktorý prekonáva čínskeho rivala odolnosťou, rozlíšením displeja a podporou pre pamäťové karty, ale stráca v prívetivosti operačného systému a rýchlosti aktualizácií. Všetky tri konkurenčné telefóny sú skvelé a váš výber preto bude záležať len na tom, koľko chcete zaplatiť a ktoré parametre sú pre vás najdôležitejšie.

Oneplus 5T

Oneplus 5T

Mobilné telefóny

Oneplus 5T je špičkovo vybavený super smartfón, ktorý majstrovsky balansuje na hranici najnovších trendov a výhod konzervatívneho prístupu. V oblasti inovácií ťaží z kombinácie 6" AMOLED displeja s bezrámčekovým telom, ponúka nekompromisný výkon, operačný systém je skvele optimalizovaný a rýchlonabíjanie si zamilujete. Z klasiky zase čerpá použitím slúchadlového jacku a použitím povrchu z hliníka namiesto skla.

Tento telefón najviac ocenia tí, ktorí chcú výkonný telefón, tešia sa na časté aktualizácie a inteligentné technológie ich bavia, ale prístup Googlu k radu Nexus/Pixel ich sklamal či už z dôvodu ceny alebo dizajnu.

Klady

  • Obrovský výkon
  • Funkcia OxygenOS a časté aktualizácie
  • Tenký profil
  • Minimálne rámčeky
  • Bleskurýchle nabíjanie

Zápory

  • Chýba zvýšená odolnosť
  • Nevyužitý potenciál kamery

Oneplus 5T (PREVIEW)

Obľúbený smartfón OnePlus 5 sa dočkal vylepšenej verzie. Už 16. novembra sa svetu ukázal v plnej kráse jeho vybavenejší braček, telefón OnePlus 5T. V zahraničí je v predaji od 21. novembra 2017, na Slovensku si ale ešte musíme počkať. V čom OnePlus 5T prekonáva OnePlus 5 a aká bude u nás jeho cena?

Dizajn a displej smartfónu OnePlus 5T

Čo do vzhľadu novinka príliš nezaprie svojho predchodcu OnePlus 5. Zostali oblé tvary, rámčeky sú o niečo tenšie. Budú obopínať displej s o pol palca väčšou uhlopriečkou. OnePlus 5T dostane 6", technológia displeja sa oproti staršej verzii nemení, stále ide o AMOLED panel, a to s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 2 160 × 1 080 pixelov. 

OnePlus 5T

OnePlus 5T bude elegantný, tenký telefón s minimálnymi rámčekmi a rozmerným, 6" displejom. Okúzliť sa pokúsi funkciami prémiových telefónov pri čo najnižšej cene.

OnePlus 5T príde s vylepšeným fotoaparátom

Výraznejšia zmena sa odohrá na poli fotenia. Smartfón sa pochváli duálnym fotoaparátom, a zatiaľ čo model OnePlus 5 disponoval rozlíšením 20 + 16 Mpx, snímače nového OnePlus 5T dostanú oba zhodne 20 Mpx. Čiastočne sa zlepší svetelnosť jedného z nich, na f/1,6. Druhý zostane pri f/2,6. Predná kamera poteší rozlíšením plných 16 Mpx, svetelnosť bude f/2,0.

Výkonu smartfónu OnePlus 5T pomôže veľká pamäť

Hardvér smartfónu OnePlus 5T sa rovnako ako pri staršom modely bude zakladať na osemjadrovom procesore Snapdragon 835 s grafikou Adreno 540. K dispozícii by opäť mali byť modely s veľmi dobrou 8 GB operačnou pamäťou, ale aj lacnejšia verzia so 6 GB RAM. Čo do výkonu tak telefónu pôjde ťažko niečo vytknúť, zvlášť v spojení s nadstavbou Oxygen OS, ktorá k čistému Androidu pridáva len kozmetické vylepšenia.

Nový OnePlus 5T

Vizualizácie možnej podoby smartfónu OnePlus 5T neboli ďaleko od pravdy, dizajn vychádza z predchádzajúceho modelu, má ale modernejšie rysy ktoré viac pristanú špičkovému displeju.

Úložného priestoru OnePlus 5T dostane 128 GB, prípadne aj polovičných 64 GB. Batéria zostane na kapacite 3 300 mAh. K dispozícii bude mať rýchle nabíjanie Dash charge, rovnako ako model OnePlus. Telefón pobeží na najnovšej verzii Androidu, a pridá sa tak medzi telefóny so systémom Android 8.0 Oreo. Plnej verzii systému sa dočká začiatkom roka 2018, v decembri 2017 bude aktualizovaný na jeho betaverziu. Do tej doby bude systémom telefónov Android 7.1.1.

ParametreOnePlus 5OnePlus 5T
Displej5,5"
AMOLED
6"
AMOLED
Rozlíšenie1 920 × 1 080 px2 160 × 1 080 px
ProcesorSnapdragon 835
8× 2,45 GHz
Snapdragon 835
8× 2,45 GHz
Operačná pamäťaž 8 GBaž 8 GB
Interná pamäťaž 128 GBaž 128 GB
Duálny fotoaparát
Parametre fotoaparátu20 + 16 Mpx
f/2,6 + f/1,7
20 + 20 Mpx
f/2,6 + f/1,6
Batéria3 300 mAh3 300 mAh
Dual SIM
Operačný systémAndroid 7.0 NougatAndroid 8.0 Oreo
Cena638,90 €cca 500 – 560 €
* Cena k 15. 11. 2017. V prípade OnePlus 5T ide o odhad.

Výbavu pojme OnePlus 5T tradične

Medzi funkciami a výbavou nebude chýbať čítačka odtlačkov prstov na zadnej strane telefónu alebo rozoznávanie tváre. Po neistote ohľadom osudu konektora pre slúchadlá si môžu priaznivci vlastného príslušenstva oddýchnuť, 3,5 mm jack v telefóne bude. Ďalším konektorom je potom USB-C. OnePlus 5T by mal zvládať dve Nano SIM karty. Slot pre pamäťovú kartu je ešte otázkou, pri OnePlus 5 však nebol. Sklamať môže chýbajúce bezdrôtové nabíjanie, ktoré sa inak začína medzi top telefónmi rozmáhať.

Rýchle nabíjanie

Rovnako ako predchádzajúci model, aj OnePlus 5T sa pýši rýchlym nabíjaním. Dash charge je funkcionalita typická pre telefóny OnePlus a dokáže nabiť prvých 20 % kapacity v priebehu niekoľkých málo minút.

Cena a konkurencia pre OnePlus 5T

Smartfón OnePlus 5T cenovkou milo prekvapí. Pri zahájení predaja by totiž nemal byť drahší ako jeho predchodca OnePlus 5. Aj tento telefón tak bude stáť skôr pri spodnej hranici cien špičkových modelov.

Výrobca prezentuje OnePlus 5T ako zabijaka vlajkových lodí. Má tak ambície postaviť sa silným tohtoročným hráčom, ako sú napríklad Samsung Galaxy S8 s pestrejšou výbavou, po všetkých stránkach vydarený LG V30 či Google Pixel 2 XL s výnimočným fotoaparátom.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB17