Pregnancy Hospital Bag
Pregnancy Hospital Bag – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 259
Sponsored
WELEDA Intimate washing gel extra gentle 200 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel
Sponsored
WELEDA Intimate Soothing Cream 30 ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cream
Philips AVENT SCF254/13 Disposable Breast Pads, 100 pcs
14.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads fabric, láthatatlan a ruházat alatt, highly absorbent, breathable and with adhesive tape - 0.15 €/pcs - from 0.15 €/1 pc(s)
BabyOno Comfort Bra Inserts 140 pcs
Great price
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads anatomically shaped, breathable, with adhesive tape and antibacterial - 0.08 €/pcs - from 0.08 €/1 pc(s)
Canpol Babies Shaped Breathable Bra Inserts 3D 140 pcs
Great price
11.90 €
Save 1.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads fabric, breathable and with adhesive tape - 0.09 €/pcs - from 0.09 €/1 pc(s)
SAMU Classic Midi Maternity Pads, 56 pcs
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads - for postpartum moms, breathable, without foil and adhesive tapes, core material pure cellulose, surface material non-woven fabric, 56 pcs in the package -...
Chicco Mammy Disposable Post-natal Briefs
6.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are fixed and Reusable. Material: elastic mesh, size: UNI. - 1.70 €/1 pc(s)
CHICCO Postpartum pads 30 pcs
7.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads - specially designed for the postpartum period, particularly long and wide to provide maximum protection - 0.26 €/1 pc(s)
LACTACYD Retail Daily Lotion 400ml
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - emulsion - 1.75 €/100 ml
Canpol babies Postpartum pads with wings daily 10 pcs
3.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads - Length 34 cm, thickness 2,2 mm, ultra absorbent, soft and breathable, wide adhesive strip holds the insert in place, odour neutralisation - 0.40 €/1 pc(s)
MomCare IcePad Cooling Insert 3 pcs
17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads - wingless, cooling, 3 pieces in a pack - 5.97 €/1 pc(s)
Canpol babies Shaped Breathable Breast Pads 3D, 60 pcs
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads fabric, highly absorbent, breathable and with adhesive tape - 0.12 €/pcs - from 0.12 €/1 pc(s)
FRIDA MOM Intimate shower
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hygiene Product - mini bidet, gentle cleansing of intimate areas after childbirth, volume approx. 300 ml
BELLA Mamma Maternity Pads 10 pcs
from
1.69 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads - without foil, with absorbent core, suitable for hygiene after giving birth. Min. 2 packages can be purchased - from 0.25 €/1 pc(s)
Canpol babies Multifunctional Panties after Birth L/XL, 2pcs
4.29 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are elastic and Reusable. Material: breathable nylon, size: L/XL . - 2.15 €/1 pc(s)
LACTACYD Retail Fresh Mentol 200 ml
Amazing Deal
4.79 €
Save 0.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - Emulsion for intimate hygiene - 2.40 €/100 ml
ZIAJA Cream Intimate Hygiene Protective with Lactic Acid 500 ml
Discounted -10 %
3.39 €
3.79 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - preserves natural bacterial flora, relieves inflammation, with lactic acid, vegan, 500 ml
Canpol babies Postpartum pads 10 pcs
3.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads - extended - 0.35 €/1 pc(s)
Canpol babies Intimate Shower 500 ml
Great price
4.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hygiene Product Canpol babies intimate shower for gentle washing of the intimate area when using the toilet, replaces the traditional bidet. Recommended by the midwife.
Lactacyd Pharma Antibacterial Intimate Wash, 250ml
7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - reinforces the natural defence of intimate parts and helps ensure effective protection against bacterial infections*, effectively prevents infections and...
SAMU Classic Mini Maternity Pads, 20 pcs
3.19 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads for hygiene in the sixth year of life - 0.16 €/1 pc(s)
Lansinoh disposable bra pads 60 pcs
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads fabric, anatomically shaped, láthatatlan a ruházat alatt, highly absorbent, breathable and with adhesive tape - 0.22 €/pcs - from 0.22 €/1 pc(s)
BELLA Mamma M/L (2 pcs)
2.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are elastic and Reusable. Material: fishnet and elastic mesh, size: M/L. - 1.50 €/1 pc(s)
HiPP Mama tea for breastfeeding mothers 200 g
6.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea - Carefully selected herbs such as fennel, aniseed and cumin are known for their effect of promoting milk production. This tasty tea drink will help you cover the...
In the category Pregnancy Hospital Bag on Alza.sk, we currently have a total of 259 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Taška do porodnice
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kórházi csomag