Baby Food
Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 248
Sponsored
Sunar Meat and Vegetable Snack Mix 8M+, 12×190 g
22.90 €
10.04 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, 12 pc(s) in the package - 1.91 €/pcs - from 10.04 €/1 kg
Sponsored
Sunar meat and vegetable snack mix 12M+, 12×235 g
25.90 €
9.18 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, 12 pc(s) in the package - 2.16 €/pcs - from 9.18 €/1 kg
Hami Vegetables with veal 6×250 g
12.48 €
8.32 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.08 €/pcs -...
HIPP BIO Beetroot with apples and beef 8 m+, 220 g
Amazing Deal
from
2.44 €
Save 0.30 €
13.95 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and meat, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HiPP BIO Apples and bananas with baby biscuits from 4 - 6 months, 190 g
Amazing Deal
from
1.86 €
Save 0.50 €
10.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, no added sugar, 1 pc(s) in the package - from 10.45 €/1 kg
HiPP Carrots with potatoes and salmon from 4 months, 190 g
Amazing Deal
from
2.25 €
Save 0.40 €
12.45 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and meat, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 12.45 €/1 kg
HiPP BIO First pumpkin from 4 - 6 months, 125 g
Amazing Deal
from
1.43 €
Save 0.30 €
8.45 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 8.45 €/1 kg
HiPP BIO Apples and bananas with baby biscuits from 4 - 6 months, 6 × 190 g
12.99 €
10.83 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, no added sugar, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 10.83 €/1 kg
HiPP BIO Rice with carrot and turkey meat 8 m+, 220 g
Amazing Deal
from
2.44 €
Save 0.30 €
13.95 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
Hami Pea and corn puree with veal 6× 200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs - from 9.59 €/1 kg
HiPP BIO Carrots with rice and veal from 4 - 6 months, 190 g
Great price
from
2.25 €
Save 0.20 €
12.45 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 12.45 €/1 kg
HiPP BIO Plums from 4 months, 125 g
Amazing Deal
from
1.43 €
Save 0.20 €
8.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, 1 pc(s) in the package - from 8.45 €/1 kg
HiPP Organic broth with noodles and turkey meat - 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and soup, for babies from 8 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP BIO Fruit porridge with whole grain cereals - 6× 190 g
12.99 €
11.39 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs -...
HiPP BIO Vegetable soup with veal - 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and soup, for babies from 6 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP BIO Plums from 4 months, 6 × 125 g
10.39 €
25.98 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 25.98 €/1 kg
HiPP BIO Vegetables with rice and veal from 8 months, 220 g
Amazing Deal
from
2.44 €
Save 0.30 €
13.95 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HiPP BIO Vegetables with turkey meat 220 g
Amazing Deal
from
2.44 €
Save 0.30 €
13.95 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and meat, for babies from 12 months, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HiPP Potatoes with rabbit meat and fennel from 4 - 6 months, 190 g
from
2.25 €
12.45 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 12.45 €/1 kg
Hami Vegetables with juicy chicken leg 6×200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs - from 9.59 €/1 kg
Hami Rice with chicken and carrots 6×200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs - from 9.59 €/1 kg
HIPP Organic spaghetti bolognese from 4 months, 190 g
from
2.25 €
12.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 12.45 €/1 kg
Hami First Spoon Vegetables with rabbit 6×125 g
7.99 €
10.65 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.33 €/pcs -...
HiPP BIO Chicken soup with wheat semolina 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - soup, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
In the category Baby Food on Alza.sk, we currently have a total of 248 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Příkrmy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Bébiételek