Baby Food
Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 248
Hami milk with porridge with vanilla flavour 4×250 ml
Great price
5.80 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - for babies from 6 months, with cow's milk, 4 pc(s) in the package - 1.45 €/pcs
HiPP Mini pasta with Alaskan cod in butter vegetables 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP Organic potato puree with corn and turkey - 6×125 g
10.39 €
13.85 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 4 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HiPP BIO Vegetable soup with turkey meat - 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and soup, for babies from 5 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP Organic turkey meat 6×125 g
18.29 €
24.39 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 3.05 €/pcs - from 24.39 €/1 kg
Hami Pasta with pumpkin and chicken 6×200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs - from 9.59 €/1 kg
Hami Spinach with sea cod 6×200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs - from 9.59 €/1 kg
HiPP BIO Beef 6×125 g
18.29 €
24.39 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 3.05 €/pcs - from 24.39 €/1 kg
BABYBIO Carrots and prunes with beef 2×200 g
Great price
6.69 €
33.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 3.35 €/pcs -...
Hami Creamy risotto with sea cod 6×200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs -...
Good Gout Organic corn with duck meat (190 g)
4.79 €
25.21 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, 1 pc(s) in the package - 25.21 €/1 kg
Hami Potatoes with beef and peas 6× 250 g
12.48 €
8.32 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.08 €/pcs -...
HIPP Pasta with sea fish, broccoli and cream from 10 months, 220 g
from
2.44 €
13.95 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 10 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HiPP Organic spaghetti bolognese 6×250 g
19.59 €
13.06 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 13 months, does not contain preservatives and artificial dyes, 6 pc(s) in the package - 3.27 €/pcs - from 13.06 €/1 kg
Good Gout BIO Corn with Duck Meat 3 × 190g
15.90 €
27.89 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 3 pc(s) in the package - 5.30 €/pcs -...
Hami Potatoes with chicken, carrots and spinach 6× 250 g
12.48 €
8.32 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 10 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.08 €/pcs -...
HiPP Pasta with salmon, broccoli and cream 6×250 g
19.59 €
13.06 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 15 months, does not contain preservatives and artificial dyes, 6 pc(s) in the package - 3.27 €/pcs - from 13.06 €/1 kg
HiPP Organic Pasta with tomatoes and veal 6×220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, 6 pc(s) in the package - 2.83 €/pcs - from 12.87 €/1 kg
HiPP Potatoes with rabbit meat and fennel from 4 - 6 months, 6 × 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 5 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
Hami Risotto with turkey leg, zucchini and peas 6×250 g
12.48 €
8.32 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.08 €/pcs -...
Good Gout Organic Carrots with Farmer's Chicken (190 g)
3.49 €
18.37 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, gluten-free, 1 pc(s) in the package - 18.37 €/1 kg
HiPP BIO Paella with vegetables and chicken 6×250 g
20.89 €
13.93 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 13 months, does not contain preservatives and artificial dyes, 6 pc(s) in the package - 3.48 €/pcs - from 13.93 €/1 kg
HiPP BIO Egg noodles with vegetables and peppers and fine beef 6×250 g
20.89 €
13.93 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 3.48 €/pcs - from 13.93 €/1 kg
HiPP Organic carrots with corn and organic veal 6× 190 g
15.09 €
13.24 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs -...
In the category Baby Food on Alza.sk, we currently have a total of 248 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Příkrmy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Bébiételek