MSI Gaming GT80-2QES16SR221BW (Titan SLI)
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display
Display size 18.4 "
Processor
Processor frequency 2.6 GHz (2,600 MHz)
Cache processor 6 MB
Memory
Memory frequency 1,600 MHz (1.6 GHz)
GPU series/model
Graphics card series NVIDIA GeForce
Operating system
Operating system Windows 8.1
Hard drive
Battery
Battery capacity 89 Wh
Number of cells 8pc(s)
Weight
Weight 4.5 kg
Dimensions
Width 456 mm
Depth 330 mm