Obnoviť stránku

Huawei Watch GT2 Pro (RECENZIA) – elegantné smart hodinky nabité technológiami

Aktualizované

Už z názvu týchto nových smartwatch pozerá evolúcia. Minuloročný model Huawei GT2 bol skvelý a tohtoročné označenie Huawei Watch GT2 Pro dáva najavo, že vychádza z rovnakého základu, ale pridáva niečo navyše. Tých bonusov je hneď niekoľko a hlavne – dávajú zmysel!

Huawei Watch GT2 Pro (RECENZIA) – OBSAH

 1. Čo čakať od tohto typu smart watch Huawei?
 2. Luxusné materiály sú ozdobou nových Huawei GT2 Pro
 3. Smart hodinky Huawei GT2 Pro nabijete aj na bezdrôtovej nabíjačke
 4. Čo majú Huawei GT2 Pro naviac oproti minuloročným Huawei GT2
 5. Lepšie ciferníky a vychytávka OneHop na Huawei
 6. Športujte s Huawei Watch GT2 Pro
 7. Hlasový komentár z reproduktora hodiniek Huawei Watch GT2 Pro
 8. Smart hodinky Huawei vám zmerajú aktivitu a zanalyzujú spánok
 9. Telefonovanie so smart watch Huawei Watch GT2 Pro
 10. Aplikácia na prehrávanie hudby a fotenie z diaľky
 11. Senzory, notifikácie a počasie v Huawei Watch GT2 Pro
 12. S Huawei GT2 Pro sa nestratíte – čas aj svietidlo sú vždy po ruke
 13. Skvelá funkcia OneHop vám prenesie fotografiu do hodiniek
 14. Záver recenzie a hodnotenie smartwatch Huawei Watch GT2 Pro

Čo čakať od tohto typu smart watch Huawei?

Všetky Inteligentné telefóny robia plus mínus to isté, len si priplácate za to, ako dobre to robia. Inteligentné hodinky, smartwatch, sú iné, každé majú svoj charakter, unikátny mix ceny, dizajnu, funkcií a výdrže batérie. Na jednej strane palety máte lacný inteligentný náramok, ktorého batéria vydrží mesiac, ale má maličký displej a veľa toho nedokáže. Na druhej strane stoja násobne drahšie Apple Watch, ktoré zmerajú kde čo, nainštalujete do nich tisíce aplikácií, ale okrem vyššej ceny zaplatíte tiež mizernou výdržou batérie.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Už samotné balenie hodiniek Huawei Watch GT2 Pro napovedá, že vzhľad bude jedným z hlavných tromfov.

Smart hodinky od Huawei GT2 Pro sú niekde na polceste. Vďaka okrúhlemu displeju vyzerajú ako klasické hodinky, majú veľký (1,39“) dotykový AMOLED displej s jemnou grafikou (454 × 454 pixelov, 326 ppi) a nádhernými farbami, ale nenainštalujete do nich žiadnu novú aplikáciu (aj keď nová položka „Aplikácia“ v obslužnej appke v mobile ponúka nádej). Musíte si jednoducho vystačiť s tými, ktoré pripravil výrobca. Niekde v priemere sa potom nachádza výdrž batérie (cca dva týždne podľa spôsobu používania) a vlastne aj cena.

i

Smart náramky kúpite už od desiatok eur, Apple Watch začínajú nad 200 eurami. Minuloročné Huawei Watch GT2 sa stále predávajú za cenu pod 200 €, nové Huawei Watch GT2 Pro štartujú na 300 €. Čo za tento príplatok dostanete navyše?

Luxusné materiály sú ozdobou nových Huawei GT2 Pro

Evidentná je zmena v dizajne. V tomto smere si urobte názor sami. Mne sa o trochu viac páči klasickejšie telo minuloročného modelu, ale ten tohtoročný je vyvedený v nádhernom matnom titáne a veľmi efektné sú aj brúsené tlačidlá.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Displej hodiniek Huawei Watch GT2 Pro chráni odolný zafírový kryštál.

V hodnotných materiáloch pokračujeme – displej chráni zafírový kryštál, ktorý je odolnejší voči odreninám. So skosenou hranou vyzerá nádherne, ale vystupuje nad kovový rám, čo pôsobí zraniteľne. Korunka je keramická, vďaka čomu vyzerá oveľa lepšie ako minuloročný plast, ale má to aj praktickú stránku. Celá spodná strana je dokonale hladká, takže nehrozí akékoľvek zachytávanie chlpov na zápästí.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Verzia Night Black je k dispozícii s tradičným silikónovým remienkom, zatiaľ čo Nibula Grey dostala podarený kožený remienok.

Posledný hodnotný materiál je koža na remienku. Teda pokiaľ si vyberiete verziu Nibula Gray. Potom ešte existuje Night Black so silikónovým remienkom, ktorý bude vhodnejší na šport (a pre alergikov). Na osičkách je praktická páčka, za ktorú stačí zabrať nechtom a behom pár sekúnd remienok vymeníte za iný.

Smart hodinky Huawei GT2 Pro nabijete aj na bezdrôtovej nabíjačke

A ešte jeden pokrok – vlani sa nabíjalo „pukom“, ktorý si pomocou magnetov zlícoval dvojicu kontaktov. Tohtoročná nabíjačka je bezdrôtová/bezkontaktná, čo v praxi znamená, že hodinky priblížite, vyvýšený stred so senzormi vďaka magnetu zaskočí do „mištičky“ nabíjacieho modulu a vy sa vôbec nestaráte o orientáciu. Je to drobnosť, ale kto sa večer netrafil a ráno prišiel k vybitým hodinkám, ten ju ocení.

Skvelé je, že technológia nabíjania Qi je univerzálna, takže keď si puk zabudnete, nabijete smart hodinky akoukoľvek inou bezdrôtovou nabíjačkou k mobilu alebo spätným nabíjaním z chrbta telefónu (túto technológiu podporuje niekoľko špičkových modelov od Huawei, Samsungu a Xiaomi).

Čo majú Huawei GT2 Pro naviac oproti minuloročným Huawei GT2

Zdravotné funkcie, ako je meranie tepu, spánku a stresu, poznáme už z minulosti, nový je ale pulzný oxymeter na meranie saturácie kyslíka (SpO2), čo je dôležitá hodnota na dlhodobé sledovanie kondície. To je jedna z nových aplikácií v menu.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
V čom sa líšia smart hodinky Huawei Watch GT2 Pro a Huawei Watch GT2?

Ďalšia funkcia sa nazýva „Vzdialená závierka“ a slúži ako diaľková spúšť na foťák v pripojenom mobile. Pokiaľ nechcete byť na každej takejto fotke v pozícii „sústredím sa na displej hodiniek“, stačí použiť dvoj- alebo päť sekundovú samospúšť. Jednoduché, funkčné, skvelé!

i

Mrknite na prehľadné porovnanie technických parametrov smart watch Huawei GT2 a Huawei GT2 Pro!

Lepšie ciferníky a vychytávka OneHop na Huawei

Nová je možnosť upraviť widgety/komplikácie niektorých ciferníkov, takže na hlavnú obrazovku dostanete presne tie informácie, ktoré potrebujete. Rovnaké to je aj s obsahom polí pri športovej aktivite, čo bola doteraz pevne daná vec. Negativista vám povie, že Huawei tu iba dobieha konkurenciu, ktorá toto zvládne už dávno, pozitivista to vidí ako príjemnú evolúciu. Pravdu majú obaja.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Na výber je viac ako 200 rôznych vyhotovení ciferníka.

V minulosti som hodinkám od Huawei vytýkal malý výber ciferníkov, ale nové GT2 Pro ich aktuálne majú cez dvesto. Z toho už sa dá vybrať. Výrobca k tomu pridal efektnú vychytávku. Volá sa OneHop a behom pár sekúnd dostane fotku z mobilu na ciferník hodiniek. Stačí ich priblížiť k chrbtu telefónu, tam si NFC antény oboch prístrojov vymenia informácie, obrázok sa stiahne, umiestni sa na pozadí jedného konkrétneho ciferníka a ten sa hneď aktivuje. Fotiek možno postahovať viac a v ciferníku sa potom cyklicky vymieňajú.

Športujte s Huawei Watch GT2 Pro

Výrobca sa chváli, že smart hodinky zmerajú viac ako sto športov, takže popri tradičných disciplínach došlo aj na jogu, tanec, taekwondo a ďalšie formy pohybu, ktoré ich zástancovia zvyčajne nemajú potrebu merať. Tento rok je nové lyžovanie a golf. Zmienku zaslúži automatické rozpoznanie aktivity. Povedzme, že vyrazíte behať, ale zabudnete zapnúť meranie. Smart hodinky sa po chvíli samé ozvú, či náhodou nebežíte. Keď potvrdíte, trasa sa zaznamená aj spätne! Nie dokonale od začiatku, ale aspoň niečo...

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Trasu dokážu inteligentné hodinky Huawei Watch GT2 Pro zaznamenať dokonca aj spätne.

Základný prehľad o dokončenej aktivite si prehliadnete v hodinkách, podrobnosti vrátane krásnych grafov v mobile. Vďaka SpO2 a VO2 max dostanete jednoduchú predstavu o vašej forme a jej vývoji, odporúčania dĺžky regenerácie, tým to však končí. Konkurenti vedia viac, jednotlivé veličiny kombinujú do komplexnejších metrík a dokážu odporučiť program na ďalší tréning.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Bohužiaľ, stále sme sa nedočkali prepojenia zaznamenaných aktivít s niektorou zo zavedených platforiem.

Asi najviac mi na týchto hodinkách vadí, že zaznamenané aktivity zostávajú uzamknuté v platforme Huawei Health/Zdravie. Nedostanete ich na žiadnu inú platformu à la Strava či Endomondo, ani ich nestiahnete vo forme GPX súboru, s ktorým by šlo ďalej pracovať.

Hlasový komentár z reproduktora hodiniek Huawei Watch GT2 Pro

V nových smart watch Huawei Watch GT2 Pro pribudlo tiež množstvo nových tréningov. Nie sú síce tak sofistikované ako pri smart watch Garmin, ale majú jeden tromf – hlasového sprievodcu, ktorý celú skúsenosť sprehľadní, sprístupní. Len sa musíte zmieriť s tým, že vás bude komandovať anglicky.

Hlasový komentár sprevádza aj bežné „workouty“. Pri prvom výbehu do lesa som si užíval užitočné informácie týkajúce sa tempa a srdcového tepu, pri druhej akcii v meste mi prekážalo, že na seba upozorňujem okolie (reproduktor je prekvapivo hlasný). Komentár sa dá našťastie úplne vypnúť alebo ide nastaviť, aké informácie a s akou frekvenciou bude reproduktor chrliť. Rozhodne je to potrebné, v predvolenom nastavení som mal pocit, že „komentátor ústa nezavrie“.

Smart hodinky Huawei vám zmerajú aktivitu a zanalyzujú spánok

Stále sa musíte spoľahnúť na aplikácie, ktoré pripravil výrobca. Sú jednoduché, ale aj prehľadné, ľahko sa používajú a medziročne pribudlo pár nových. Vedľa zoznamu merateľných športov a prehľadu vykonaných aktivít si môžete prezrieť „Stav cvičenia“, čo je vyššie zmienený prehľad o vývoji fyzickej formy.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Používateľské prostredie smartwatch Huawei Watch GT2 Pro.

V ďalších appkách môžete sledovať tep a kyslík v krvi (teda SpO2). Ľahko mätúci názov „Záznamy aktivít“ skrýva obrazovku s „applovskými“ kruhmi, ktoré dávajú rýchly prehľad spálených kalórií, krokov a času, kedy ste sa hýbali. Analýza spánku sa mi pri Huawei páči viac než pri Apple hodinkách, ktoré s ním v Apple Watch ešte len začínajú. V hodinkách je iba základné info, pre podrobnosti musíte do mobilu.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Prostredie mobilnej aplikácie na hodinky Huawei Watch GT2 Pro.

Ďalšie dve položky majú meditatívny charakter. Aplikácia „Stres“ na Huawei Watch GT2 Pro sľubuje sledovať rozpoloženie svojho nositeľa v priebehu celého dňa. Zaujímavý je už proces aktivácie, pretože prvýkrát musíte v mobile odpovedať na niekoľko otázok, pričom smart hodinky merajú tep. Pokiaľ sa dostanete do stresovej situácie, aplikácia „Dychové cvičenia“ sľubuje upokojenie pomocou sústredených nádychov a výdychov.

Telefonovanie so smart watch Huawei Watch GT2 Pro

Aplikácia „Denník hovorov“ a „Kontakty“ súvisí so schopnosťou hodiniek telefonovať. To prvé je výpis posledných hovorov, to druhé našťastie nie je celý adresár z mobilu, ale len vybrané kontakty, ktoré do hodiniek naskladáte z appky v mobile.

Keď vám niekto volá, spoločne s mobilom zvonia aj hodinky a je len na vás, kde hovor prijmete. Huawei GT2 Pro sú pripojené ako Bluetooth handsfree, takže ak ste v dosahu signálu, nie je s funkciou najmenší problém. Len je to mierne indiskrétna záležitosť, pretože reproduktor hodiniek kričí na celé okolie, sú ale situácie, kedy to nevadí a ušetríte si tým hľadanie telefónu. Vlastne ma až prekvapilo, ako často som túto funkciu používal.

Aplikácia na prehrávanie hudby a fotenie z diaľky

Zoznam aplikácií Huawei Watch GT2 Pro pokračuje, a tak nesmieme zabudnúť spomenúť aj jednoduchý prehrávač. Poradí si s hudbou uloženou v internej pamäti hodiniek (4 GB), ale zvládne ovládať aj aktuálne používaný prehrávač v mobile. Zvuk môže vychádzať z reproduktora alebo je poslaný do bezdrôtových slúchadiel, čo sa hodí, keď chcete ísť behať – mobil tak môže zostať doma.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Ako podarenú novinku hodnotíme aplikáciu, ktorá umožňuje pohodlné robenie fotografií prostredníctvom smart hodinky.

Nová appka, ktorá sa nazýva „Vzdialená závierka“ a už o nej bola reč vyššie, funguje ako diaľková spúšť fotoaparátu telefónu. Aby ste na každej fotke neboli s prstom klepajúcim do displeja hodiniek, je tu aj dvoj- a päť sekundová samospúšť.

Senzory, notifikácie a počasie v Huawei Watch GT2 Pro

Tlak vzduchu je výstupom z integrovaného barometra, okrem okamžitej hodnoty a prepočtu na nadmorskú výšku vidíte aj graf aktuálneho dňa. Nasledujúca appka berie dáta z elektronického kompasu a zobrazuje ich do klasickej ružice so svetovými stranami a aktuálnym azimutom uprostred.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Notifikácie, na ktoré nie je možné akokoľvek reagovať, pre nás boli pomerne veľkým sklamaním. Displej by to bezpochyby zvládol.

V aplikácii „Počasie“ môžete ihneď vidieť aktuálnu teplotu, denné maximum a minimum, na druhej obrazovke sa potom zobrazuje hodinová predpoveď na aktuálny deň, na tretej a štvrtej predpoveď na celý týždeň. Dáta sa prostredníctvom mobilu sťahujú z internetu.

i

Notifikácia majú rezervy

Ikonka „Oznámenie“ v smart watch Huawei Watch GT2 Pro je v zozname aplikácií trochu zbytočná, pretože k notifikáciám prichádzajúcim z mobilu sa dostanete priamo z ciferníka potiahnutím spodnej hrany displeja. Položky je možné rozkliknúť, takže sa dostanete k podrobnostiam, ale aj keď by displej zvládol zobraziť ďaleko viac, uvidíte maximálne predmet e-mailovej správy a z WhatsApp len text bez obrázkov alebo emoji. Pochváliť možno snáď len vzorné zobrazenie slovenských znakov, ale inak je spracovanie notifikácií slabšou stránkou všetkých doterajších hodiniek Huawei – na notifikácie sa totiž nedá nijako reagovať.

S Huawei GT2 Pro sa nestratíte – čas aj svietidlo sú vždy po ruke

Jednoduchosť vyššie spomínaných funkcií chválim, ale pri aplikácii „Stopky“ je to na škodu. Čas je možné spustiť, pozastaviť a vynulovať, nič viac, pritom napríklad zoznam medzičasov by sa zmestil. Časovač je klasická „minútka“, pripravené sú odpočty od minúty do dvoch hodín, stačí kliknúť. Ručne nastavíte aj ľubovoľnú ďalšiu hodnotu. Budík robí presne to, čo má, zobudí vás diskrétne vibráciami, opakovane, vo vybrané dni týždni.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
S aplikáciou svietidlo rýchlo a jednoducho rozžiarite displej hodiniek bielou farbou.

Nehľadajte diódu, akú poznáte pri smartfónoch. Aplikácia „Svietidlo“ rozžiari displej bielou farbou s maximálnym jasom, čo hravo stačí na nočné pochôdzky po dome. Práve toto je funkcia, ktorá mi najviac chýba, keď po teste zložím hodinky od Huawei z ruky. Svietidlo mám priradené k spodnému tlačidlu, takže stačí poslepiačky nahmatať zápästie. Tlačidlu ale samozrejme môžete priradiť aj úplne inú funkciu.

Skvelá funkcia OneHop vám prenesie fotografiu do hodiniek

Posledné na zozname je „Nájdi môj telefón“. Zo smart watch spustíte na mobile melódiu a ľahko ho nájdete po zvuku. Podmienkou pochopiteľne je, aby boli obe zariadenia v dosahu Bluetooth signálu.

Huawei; Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky
Prenos fotiek medzi telefónom a ciferníkom hodiniek je vyriešený elegantne prostredníctvom technológie NFC a funkcie OneHop.

Spomeniem ešte dve funkcie na nových smart watch Huawei, ktoré sú skryté (v texte vyššie sme ich ale už trochu načali). Prvá funkcia je súčasťou aktivity „Turistika“ (a niektorých ďalších). Keď sa stratíte, smart hodinky vás dovedú späť na štart. Chýba podkladová mapa, ale na základnú orientáciu stačí vidieť, či sa neodchyľujete od pôvodnej trasy. Druhá funkcia je ukrytá v nastavení, volá sa OneHop a keď priblížite hodinky k mobilu, práve zobrazená fotka sa prenesie na ciferník hodiniek. Týmto spôsobom ich môžete poslať niekoľko, v hodinkách sa potom v slučke striedajú (nechcené fotky možno odstrániť cez appku v mobile). Jednoducho krásne a efektné.

Záver recenzie a hodnotenie smartwatch Huawei Watch GT2 Pro

Huawei Watch GT2 Pro; recenzia; smart hodinky

Huawei Watch GT2 Pro

Smart hodinky (smart watch)

Na smart watch Huawei Watch GT2 Pro sa mi páčia použité materiály a ich spracovanie, matný titán a jemne vybrúsené korunky. Minuloročnú plastovú korunku nahradila keramika, minuloročný gumou podlepený remienok je tiež preč a ten tohtoročný vyzerá výrazne lepšie. Pekná je aj jednoduchosť ovládania, prehľadnosť systému, stabilita pripojenia, skvelý je displej a výdrž batérie.

Slabších stránok som v texte vymenoval viac, ale nakoniec mi naozaj prekážajú len notifikácie, na ktoré sa nedá reagovať, a záznamy aktivít, ktoré nedostanete na žiadnu zavedenú športovú platformu. To je pre väčšinu športovcov „deal breaker“. V každom prípade sa Huawei Watch GT2 Pro podarili.

Klady

 • Luxusné materiály aj spracovanie
 • Ovládanie
 • Prehľadný systém
 • Stabilné pripojenie
 • Displej
 • Výdrž batérie

Zápory

 • Notifikácie
 • Chýba prepojenie na zavedené športové platformy
i Mohlo by vás zaujímať

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB17